Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Mare (Pá, 15. 5. 2009 - 17:05)

Káťo,

já nenapadám otroka, ale to, že pod novou smlouvou není nutný žádný prostředník....Ať už je to otrok nebo papež, nebo kterýkoliv jiný starozákonní prostředník.
Protože stojí na místě Krista, který je jediným prostředníkem pod novou smlouvou. Pakliže někdo potřebuje tlumočit vůli Boha pro sebe a jiné, JE starozákonním prostředníkem, protože novozákonní princip je že.....už nebude učit druh druha a bratr bratra.......protože každý křesťan je chrámem Ducha svatého a Bůh může psát na desky jeho srdce zcela individuálně,....nebrání mu v tom hřích....., protože je smazán v Kristu. Starozákonní prostředník byl nutný právě k vůli hříchu.....

Já vím, podle sebe soudím tebe.......nejsi schopná si představit, že Duch svatý je schopen zcela nahradit Otroka........Že ho není zapotřebí k životu s Bohem, ani k porozumění Božího slova.....
A to je právě jeho největší hřích, brání lidem se spolehnout na záchranu v Kristu a na ....uvedení do celé pravdy.....skrze Ducha svatého.....!

Takže, samozřejmě pomíjím, že si myslíš, že mám v rukávě jiného , svého, otroka......ujišťuju tě, že nemám........a nemá ho ani Milka,.....a o Romanovi si to myslet ani nemůžeš, vždyť ho vidíš vyrůstat před očima.....Nemohl mít čas, si někoho takového, jako Otroka,...sehnat...., co myslíš......?

Toho se bojíš,....to je důvod, proč ho chceš před očima těch, kteří toto čtou ,...potřebuješ pošpinit, odepsat, jako ateistu.....? To je ten důvod ,...že ano ?

Bože, ty jsi tady tvrdila, že ho znáš, že je ateista, a že si z nás dělá legraci.......To chceš říct,..... když jsi na Romanovi vyzvídala, zda ti křesťani nesou to ovoce Ducha,....že ty sama neseš ovoce Ducha, když jsi použila takovouto zákeřnou páku, ...abys ho odepsala,...aby ho lidi nebrali vážně.....Bože, to si myslíš, že Bůh opravdu takhle pracuje a jedná.......!

Přečti si v Přísloví, jak Bůh nenávidí intriky,.....a jak miluje přímé lidi,....., víš, že ovoce Ducha je také dobrotivost....? .No můžu ti říct, že se mi svírá srdce hanbou nad takovýmto tvým jednáním.......

Kateřino, ano lidé v Bibli měnili jména, ale tuto změnu provedl Bůh, podle vůle, kterou s nimi učinil......z Abrama se stal Abrahám k vůli zaslíbení...., Sára přestal být ...svárlivá a stala se kněžnou v Bohu......, protože měla porodit Jákoba...., z něhož po přečištění Bohem se stal Izrael,...otec Židů......atd.

Chceš se s němi srovnávat,.....myslím by to byla opravdu ještě větší nehoráznost, než šeredná manipulace, neboli čarodějství s Romanem.......! Doufám, že víš, že manipulace je čarodějnictví.....!

Je jedno o jaký způsob se jedná, jestli člověka manipuluju do toho, co chci proti jeho vůli, je to zcela jedno zda to dělám pomocí čajových lístků nebo podle lživé informace,.....!

Kateřino, ale přesto cítím v Duchu, že Bůh s tebou jedná......., že je v tobě něco, co naslouchá,........že Bůh tě zlomí v pravý čas, ......přes to všechno....! Takže se za tebe budu modlit......

Návštěvník (Pá, 15. 5. 2009 - 17:05)

Milka má pravdu dle 1.Ko 12:3b, žel se týká i Tebe.

Vzývat Ježíšovo jméno odmítáš, protože rozumíš celému obsahu, ovšem bez svatého ducha. Kdo přijme Ježíše jako Pána, on půjde k Otci a požádá ho, aby ti poslal jeho ducha, ano? Věz:

Jan 14:12 Vpravdě, vpravdě vám říkám: Kdo projevuje víru ve mne, ten bude také činit skutky, které já činím; a bude činit skutky větší než tyto, protože odcházím k Otci.

13 O cokoli také poprosíte v mém jménu, udělám to, aby byl Otec oslaven ve spojitosti se Synem. 14 Jestliže poprosíte o cokoli v mém jménu, udělám to.

POPROSÍTE V JEŽÍŠOVĚ JMÉNU NENÍ TOTÉŽ POPROSIT JEŽÍŠE?

VĚŘÍTE V JEŽÍŠE NENÍ TOTÉŽ VĚŘÍTE VE JMÉNO JEŽÍŠE?

Viz dále:

15 Jestliže mě milujete, budete zachovávat má přikázání; 16 a požádám Otce a dá vám jiného pomocníka, aby byl s vámi navždy, 17 ducha pravdy, kterého svět nemůže přijmout, protože jej nevidí ani jej nezná. Vy jej znáte, protože s vámi zůstává a je ve vás. 18 Nezanechám vás osiřelé. Přijdu k vám.

Ježíš požádá Otce... Proč nepožádáš Otce ve jménu Ježíše? I ono může!!! požádat Ježíše a on Otce!!! Toto je Boží vůle!!!

...s vámi zůstává a je ve vás... co? Duch svatý!!! kterého svět nemůže přijmout!!!

VE VÁS, ne ve spojení s ... (oblíbené v překladu PNS) správněji (v, ve) jako uvádím Otec v Synu, Syn v Otci, Syn v nás, oni v Synu... Chápeš? Ne, nechápeš stejně jako svět. Jak spojit v, ve... Duchem svatým!!!

Proto křesťané cítí přítomnost Ježíše ve svém srdci, a to Duchem svatým, jako je ve mně...

Žádala jsi Ježíše nebo Otce v jeho jménu o svatého ducha? Jistěže že ne. Mluvíš proti Bohu. Jenže Bůh si přeje každého, abychom měli život skrze víru ve jméno Ježíše Krista, a na požádání jeho o pomocníka Ducha svatého se staneme Božími dětmi, protože Ježíš v nás přebývá Duchem svatým, a hřích v nás není... i když máme...

Ty, Katko, nemůžeš pochopit, protože smyslíš lidským rozumem.

Katka (Pá, 15. 5. 2009 - 16:05)

No dobře milko, souhlas, nemůžeme do všeho proniknout, ale zas taková věda, aby se v tom nikdo nevyznal, by to taky být neměla, protože Bible je určená k tomu, aby si v ní lidé četli a aby se v tom tím pádem i vyznali.

Určité základní věci jsou z ní jasně patrné, alespoň tedy pro většinu.
Neznám totiž nikoho,tedy kromě vás, kdo si takovou dost zásadní věc, je ochoten plést.
I ti katoličtí faráři, ačkoli vyučují svou zvrhlou nauku o Trojici, osobně, když se s nimi člověk baví, věří, že Otec je nad Synem.
Koneckonců,tohle věc, kterou chápou už docela malé děti.

milka (Pá, 15. 5. 2009 - 16:05)

Katko není to na výsost jasné
Do věcí Božích nemůžeme proniknout lidským rozumem / Řím 11.34 / 2 Petr 1.19-21
Poznat můžeme pouze to, co nám Bůh skrze Ducha svatého zjeví / 1 Kor.2.10-11 /
"Proto nikdo nemůže říci: Ježíš je Pánem,- pouze vedený Duchem svatým. / 1 Kor 12.3b /

Katka (Pá, 15. 5. 2009 - 16:05)

Vy jste fakt neúnavní, Romane, já jsem to už četla a i jsem to srovnávala.
Žalmy jsou jasné tam je to o JHVH, ale všimni si, že u Hebrejců 10. verš začíná A:, což je zajímavé, vypadá to jako by řekl cituji:
Navíc si všimni, že z kontextu nevyplývá, že by mluvil přímo k Ježíši. Vždyť dopis Hebrejcům, psal apoštol Pavel, lidem, kteří v něj a v jeho výkupní oběť neuvěřili, jak jsi sám dnes už naznačil. Proč by v jejich dopise mluvil k Ježíši,nedávalo by to smysl.

Písmo je třeba zkoumat podrobně a ne jen na základě nějaké do sebe nezapadající souhry textů vyvodit lehce zpochybnitelnou nauku.
Je třeba brát navíc v úvahu celý kontex Bible, kde je na výsost jasné kdo a proč má být uctíván.

milka (Pá, 15. 5. 2009 - 16:05)

NEBO Zjev 1. 16,17
16. A měl v pravé ruce své sedm hvězd, a z úst jeho meč s obou stran ostrý vycházel; a tvář jeho jako slunce, když jasně svítí.
17. A jakž jsem jej uzřel, padl jsem k nohám jeho, jako mrtvý. I položil ruku svou pravou na mne, řka ke mně: Neboj se. Já jsem ten první i poslední,

Návštěvník (Pá, 15. 5. 2009 - 15:05)

Četla jsi srovnání He 1:8-12 se Žalmem 102:25? Jak vidno, nečteš!

He 1:10 A:

milka (Pá, 15. 5. 2009 - 15:05)

Pán Ježíš nenapomenul lidi, kteří Ho označovali veřejně jako Boha.Pokud by nebyl Bohem, nedovolil by lidem, aby vůdči Jeho osobě používali tento titul. / Luk 7.16 / Jan 20.28 /

27. Potom řekl Tomášovi: Vložiž prst svůj sem, a viz ruce mé, a vztáhni ruku svou, a vpusť v bok můj, a nebudiž nevěřící, ale věrný.
28. I odpověděl Tomáš a řekl jemu: Pán můj a Bůh můj!
29. Dí jemu Ježíš: Žes mne viděl, Tomáši, uvěřil jsi. Blahoslavení, kteříž neviděli, a uvěřili.

Katka (Pá, 15. 5. 2009 - 15:05)

Ten příspěvek byl ode mne

Návštěvník (Pá, 15. 5. 2009 - 15:05)

Omyl, Romane, my jsme Ježíše přijali jako Vykupitele, Mesiáše, na rozdíl od Židů, kteří na jeho 1. příchod teprve čekají.
Ale nedopouštíme se té chyby, že bychom ho uctívali a dávali mu tak něco, co patří někomu jinému.
I tomto musí být řád a pořádek, ať se vám to libí nebo ne. JHVH je Bohem vyžadující výlučnou oddanost.

Návštěvník (Pá, 15. 5. 2009 - 15:05)

Překlepnul jsem.

Roman (Pá, 15. 5. 2009 - 15:05)

,Zjevil jsem tvé jméno lidem, které jsi mi ze světa dal. Byli tvoji a mně jsi je dal; a tvoje slovo zachovali. Nyní poznali, že všecko, co jsi mi dal, je od tebe; neboť slova, která jsi mi svěřil, dal jsem jim a oni je přijali. Vpravdě poznali, že jsem od tebe vyšel, a uvěřili, že ty jsi mě poslal.´

VŠECHNO I TI KTEŘÍ CHTĚJÍ, PATŘÍ KRISTU, ANO? DĚKUJI. TAK PROSÍM, OBRAŤTE SE NA JEŽÍŠE KRISTA S PROSBOU O ODPUŠTĚNÍ. TOTO JE BOŽÍ VŮLE, TOTO NENÍ MODLA !!! OTEVŘETE OČI.

CHLUBTE SE V PÁNU!

Milko, děkuji za doplňek.

Roman (Pá, 15. 5. 2009 - 15:05)

,Zjevil jsem tvé jméno lidem, které jsi mi ze světa dal. Byli tvoji a mně jsi je dal; a tvoje slovo zachovali. Nyní poznali, že všecko, co jsi mi dal, je od tebe; neboť slova, která jsi mi svěřil, dal jsem jim a oni je přijali. Vpravdě poznali, že jsem od tebe vyšel, a uvěřili, že ty jsi mě poslal.´

VŠECHNO I TI KTEŘÍ CHTĚJÍ, PATŘÍ KRISTU, ANO? DĚKUJI. TAK PROSÍM, OBRAŤTE SE NA JEŽÍŠE KRISTA S PROSBOU O ODPUŠTĚNÍ. TOTO JE BOŽÍ VŮLE, TOTO NENÍ MODLA !!! OTEVŘETE OČI.

CHLUBTE SE V PÁNU!

Milko, děkuji za doplňek.

Roman (Pá, 15. 5. 2009 - 15:05)

,Zjevil jsem tvé jméno lidem, které jsi mi ze světa dal. Byli tvoji a mně jsi je dal; a tvoje slovo zachovali. Nyní poznali, že všecko, co jsi mi dal, je od tebe; neboť slova, která jsi mi svěřil, dal jsem jim a oni je přijali. Vpravdě poznali, že jsem od tebe vyšel, a uvěřili, že ty jsi mě poslal.´

VŠECHNO I TI KTEŘÍ CHTĚJÍ, PATŘÍ KRISTU, ANO? DĚKUJI. TAK PROSÍM, OBRAŤTE SE NA JEŽÍŠE KRISTA S PROSBOU O ODPUŠTĚNÍ. TOTO JE BOŽÍ VŮLE, TOTO NENÍ MODLA !!! OTEVŘETE OČI.

CHLUBTE SE V PÁNU!

Milko, děkuji za doplňek.

Roman (Pá, 15. 5. 2009 - 15:05)

,Zjevil jsem tvé jméno lidem, které jsi mi ze světa dal. Byli tvoji a mně jsi je dal; a tvoje slovo zachovali. Nyní poznali, že všecko, co jsi mi dal, je od tebe; neboť slova, která jsi mi svěřil, dal jsem jim a oni je přijali. Vpravdě poznali, že jsem od tebe vyšel, a uvěřili, že ty jsi mě poslal.´

VŠECHNO I TI KTEŘÍ CHTĚJÍ, PATŘÍ KRISTU, ANO? DĚKUJI. TAK PROSÍM, OBRAŤTE SE NA JEŽÍŠE KRISTA S PROSBOU O ODPUŠTĚNÍ. TOTO JE BOŽÍ VŮLE, TOTO NENÍ MODLA !!! OTEVŘETE OČI.

CHLUBTE SE V PÁNU!

Milko, děkuji za doplňek.

Roman (Pá, 15. 5. 2009 - 15:05)

,Zjevil jsem tvé jméno lidem, které jsi mi ze světa dal. Byli tvoji a mně jsi je dal; a tvoje slovo zachovali. Nyní poznali, že všecko, co jsi mi dal, je od tebe

Roman (Pá, 15. 5. 2009 - 15:05)

Mojžíš znal význam Božího jména JHVH až po 10 ranách a osvobození od područí Egypta mocným Božím činem. Ježíš svou vykupitelskou krví dal lidem poznat význam Božího jména Otec tím, že my ve jménu Ježíše můžeme směle přistupovat k Otci. Ještě smělejší je přijmout Pána jako Záchrance a prosit o odpuštění, a tím oslovit Otce ,Abba´.
Kdo nechce, je jeho věc. Může nadále vzývat to starozákonní Boží jméno JHVH, čekající na lepší, osvobozující jako ti židé...

milka (Pá, 15. 5. 2009 - 14:05)

Jehošua:

Kaťa (Pá, 15. 5. 2009 - 13:05)

Ano, možná snad Ježíš nepoužil jméno Jehova, ale taky možná že ano, protože Bible zachycuje jen malilinkatou část z jeho více jak 33letého života.
Nazýval ho Otcem dokonce někdy veli důvěrně Abba, to ještě ale neznamená, že by jsme to tak měli dělat taky nebo spíše pouze tak.
Je totiž zajímavé co by bylo míněno slovy Jan 17:6,26.
Zjevil jsem tvé jméno lidem, které si mi dal ze světa.
a nebo
A dal jsem jim tvé jméno na vědomí....

Je totiž možné, že si nepřál aby ho jeho osobním jménem nazýval kdovíkdo.

Mimochodem
Ježíš rozhodně neznamená Hospodin je spása, z jed noho prostého důvodu, a to že Jehošua je složenina Jeho a šua, nevím sice jak je hebrejsky Hospodin (Hospodář), ale jak je to jakkoli, tento titul se v "Jehošua" rozhodně nevyskytuje.

Káťa (Pá, 15. 5. 2009 - 13:05)

No jistě, zas máte téma k vašemu "hloubavému" přemýšlení, proč ne Kateřina, ale Lucka.
Jednoduše proto, že se mi chce, ale pokud vám to skutečně tak vadí, budu klidně Káťa nebo i to mimo vaše pravidla?
Pokud dobře vím tak i v minulosti lidé měnili jména a nikoho to nepohoršovalo Abram na Abraham, tedy z Otecjevyvýšený na Otec zástupů nebo i Sarai(svárlivá) na Sára (kněžna).
Lpíte na malichernostech, ale podstata, hlavní důvod této diskuse vám uniká.
Nemám v úmyslu s nikým tady bojovat.

Reklama

Přidat komentář