Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Kubrt (Čt, 7. 5. 2009 - 11:05)

Aby nedošlo k omylu nikdy jsem o sobě neprohlašoval, že získám věčný život na základě toho, že věřím v Jehovu Boha. Mám pouze a jen naději, že bych mohl žít věčně na základě toho co píše Bible (Jan 17:3) - To znamená věčný život, že přijímají poznání o tobě, jediném pravém Bohu, a o tom, kterého jsi vyslal, Ježíši Kristu. Co jsem však tvrdil je to, že jediné Bohem schválené náboženství je Náboženská společnost Svědků Jehovových. Ostatní náboženství už Jehova Bůh předem odsoudil jako Velký Babylón. A počet 144000 kteří budou vládnout s archandělem Michaelem v nebeském království je doslovný, nikoli symbolický. Nyní zbývá něco přes 8000 křesťanů, kteří budou panovat v nebi. Jiné ovce - velký zástup, který bude žít na zemi. Mezi ně budou patřit i ti, kteří zemřeli před Kristem. Mezi vyvolené patří například 12 apoštolů (místo Jidáše Matyáš), Ježíšova matka Marie, a další, kteří zemřeli po Kristu. Je nebiblické, aby šel do nebe například Abraham, kterého Jehova označil jako svého přítele. Těch 144000 pokud vytrvají do své smrti už mají věčný život v nebesích zaručen. Pro ty co budou žít na zemi přijde po tisiciletém království závěrečná zkouška a kdo obstojí teprve ten bude žít navždy.

Mare (Čt, 7. 5. 2009 - 10:05)

Jen bych ráda napsala, pro ty, kteří mně neznají, že v žádném případě nejsem svědek Jehovův........

Mare (Čt, 7. 5. 2009 - 00:05)

Lituju tě Josefe,
že znáš jen sperma,...to já znám taky,....a asi více let, než ty....

Tím mně chceš ohromit....?

Ty myslíš, že duchovní věci se neslučují se spermatem...., že mi tím vyrazíš dech....

Má to jen ten rozdíl, že mně diskuze na toto téma nestojí za řeč....i když to má své důležité místo v životě člověka.
Ovšem můj manžel je několikanásobný mistr republiky v atletice,...sex máme úžasný,...kdo jsi ty chlapečku....?

Na toto téma nemám nenaplněnou potřebu diskutovat, na rozdíl od tebe, ne zřejmě, ale jistě.....že...!

Ty jsi vymyslel sex,...ty jsi zkonstruoval sperma.....?

Ty ubožáku, sex zhotovil Bůh a to tvé všemocné sperma taky.....Jinak by ses nenarodil !

To je tvoje jediné naplnění v životě.....?

Já kromě sexu vím, že mně můj manžel miluje, respektuje , cítí ke mně něhu.
Jsem pro něho člověk, který je jediný v jeho životě, bez kterého není úplný, který je nepostradatelný.....a to už mnoho let....

Už tato láska mezi námi je mnohem víc , než jen sex,.....netož sperma.....
Tento vztah Josefe určitě nemáš a nezbytně potřebuješ,....protože bys tak hloupě o spermatu nemluvil.....!

A to nesahá po kotníky tomu, když můžeš být ve vztahu s Bohem....znovu tě lituju , máš jen to jeho stvořené sperma....a můžeš ho zneužít na milión způsobů, jak se zřejmě o to pokusíš.....Jenže já vím, moc dobře vím, že jsi tolik osamělý, ...tak strašně...., strašně sám.....co říkáš.....ta osamělost...strašně bolí...., čím to popřeš....!

Jakou sprostotou se budeš znovu snažit naplnit......to zoufalství......

Myslíš, že mně přesvědčíš.........!

Můžeš hádat......

Trystan (Čt, 7. 5. 2009 - 00:05)

Jehoviste se vyhybaji jakekoliv prime odpovedi a o nabozenstvi jako takovem nemaji sebemensi poneti, tato diskuse je inteligentnim lidem pouze pro smich a je jiz od sameho pocatku absolutne o hovnu,krom nekolika hlupcu, kteri se zde vzajemne doplnuji :-))
Pro jehovce jsme a budeme pouze "demoni zla", oni nejsou schopni rozlisit realitu od halucinaci :-)))

Josef (St, 6. 5. 2009 - 23:05)

.....Mare tebe mi mel ten duch taky naplnit, ovsem spermatem, pak snad jiz prestanes zvanit pitomosti, nano :-))))

Mare (St, 6. 5. 2009 - 23:05)

Konečně ,...dobrou noc...?

Mare (St, 6. 5. 2009 - 23:05)

Romane,jsi největší miláček ze všech, které jsem zažila po naplnění Duchem svatým....

Bůh tě nesmírně miluje a já jsem tento verš použila především pro svědky, takže platí úplně stejně to. co jsme tady komunikovaly s Milkou......

Je to mezi tebou a Bohem, kdy ti to zjeví Duch svatý v plnosti.....To je pro tebe podstatné,...ne to, co zjevil mně....

Opravdu nejde o přesné poznání....A chvála Bohu za to.....

Nejen, že nás vede Bůh individuálně, ale samozřejmě pořád platí Přísloví,....že tvář muže se ostří tváří muže....

A můžeme se vzájemně ovlivňovat v poznání....

Ale, to co je určující pro tvoji víru, je tvé zjevení , které ty přijímáš skrze Ducha svatého,...a tvé svědomí,...které ti to dosvědčí....

A já jsem šťastná, že žiješ a rosteš, svobodně a v lásce.....

Se svým a mým Pánem v jednotě Ducha.......

A jsi přijatý a hřeješ se na srdci mého a tvého Boha...

Můj nejdražší bráško v Kristu, ...jen to je to nejpodstatnější......to ostatní přijde...., jak říká Milka , v ten správný čas.....

Roman (St, 6. 5. 2009 - 23:05)

Oprava: Proto si myslím, že ti kdo namísto (dostali dar) by mělo.., že ti kdo byli naplněni Duchem svatým jako označeni...

Mare (St, 6. 5. 2009 - 23:05)

Milane,

proč tedy ten Ježíš si vůbec dovolil říct.....jste jako obílené hroby.......!"

Znáš tu pasáž z Božího slova...!

A dovolil si..."rozdělit", tu tvoji úžasnou jednotu v lásce....!
Údajně v Kristu......

Porušil tvé přikázání lásky......!

Roman (St, 6. 5. 2009 - 23:05)

Mare, vím, že se jeden tvůj příspěvek týkal mne. Nechal jsem prostor k zamyšlení, toho je moc.
A co se týče velkého zástupu, se mi nezdá, protože ve Zj.14:3,4 se mluví jen o 144000 (byť symbolických): ,Zpívali novou píseň před trůnem, před těmi čtyřmi bytostmi a před starci. nikdo nebyl schopen naučit se té písni, než těch sto čtyřicet čtyři tisíce z obyvatel země, kteří byli vykoupeni.´
Zj.7:3-9: ,...dokud neoznačíme služebníky našeho Boha na jejich čelech!´´
Pak jsem slyšel počet označených: sto čtyřiačtyřicet tisíc označených ze ze všech pokolení Izraele: z pokolení Juda dvanáct tisíc, z pokolení Rúben....dvanáct tisíc označených.
Potom jsem viděl, hle, tak veliký zástup, že by ho nikdo nedokázal sečíst, ze všech ras, kmenů, národů a jazyků, jak stojí před trůnem a před tváří Beránkovou, oblečeni v bílé roucho, palmové ratolesti v rukou.

Mare, 144000 označených ze země neboli symbolických Izraele, a veliký zástup oblečeni v bílé roucho, palmové ratolesti v rukou stojí před trůnem...

První třída je označena ze země lidu, (též ze všech vyroubovaných ospravedlněných vykoupených jako první ovoce z lidstva znající novou píseň)
a druhá ze všech národů v ruce palmové ...

Proto si myslím, že ti kdo dostali dar Ducha svatého, jsou koupeni jako první ovoce ze země lidu (ze všech národů, jazyků...) jsou symbolických 144000 označených ze symbolického Izraele,
a veliký zástup druhé ovoce také ze všech..., ale neznají novou píseň, stojí PŘED TRŮNEM, též koupeni ne jako budoucí králové. Kde budou buď v nebi nebo na zemi, to nevím.

Promiň, možná se mýlím. Buď zdráva!

Milko, dobře jsi popsala, jak je zdraví a život vzácné, a to vše je pomíjivost.

Mare (St, 6. 5. 2009 - 23:05)

Přeju dobrou noc všem , i tobě Olahu.....

Víš něco o tom, že člověk není malé miminko,....ale dokonce je svobodný ....
Ten hrozivý Bůh pro tebe,.....tomu bědnému človíčkovi dopřál mít nějakou moc,.....není to jen chudinka, kterým hejbou hejblata....!
A je tak bezmocný,...a tak.......

Ten, pro tebe hnusný Bůh, ....mu dal ...velkou moc.....

Nebo, co myslíš......Je člověk taková onuce, se kterou si může ten ohava Bůh dělat, co ho napadne...?

Ne, to bys člověka hrubě znehodnotil.....

Ne ,...jak se marně pokoušíš....., to hodit na Boha, .....!
Ty člověka hrubě znehodnocuješ.....!

Bůh pro člověka zemřel,....ty jsi už pro někoho zemřel.....?

Jestliže ano,.....hoď kamenem.....dokážeš to znovu.....?

Možná ano,......jestli to uděláš,....budu mlčet.......

Milan (St, 6. 5. 2009 - 22:05)

Milí přátelé,
Bůh stvořil tuto Zem pro člověka,aby zde mohl plně a radostně žít.
Dal člověku možnost vše pojmenovat,člověk všemu dává jména a názvy.
Satan lidi rozděluje,staví proti sobě,způsobuje chaos,veškerá nedorozumění,vychytralost,bezohlednost,
nesnášenlivost,nenávist,krutost,necitelnost,
násilí a zabíjení - bídu,nouzi,strach,zoufalství a bolest.
Bůh poslal na tuto Zem svého syna Ježíše Krista s poselstvím lásky pro lidstvo.
V tomto poselství nejsou zahrnuty satanovy způsoby.
Jdete-li za Kristem opouštíte rodinné,společenské,kulturní,národní,
náboženské,politické,rasové nebo ideologické tradice. To znamená,že vnitřně opouštíte způsob života utvořeného vašimi předky - minulost ukončena.
Najednou si uvědomíte že jsme všichni jenom lidé a pojmenování shora uvedených skupin nás rozdělilo a způsobuje to,co se dnes zde na diskusi a jinde ve světě odehrává.
Vidíte-li tuto pravdu,že jsou to pouhá slova kvůli kterým se vedou tyto malicherné spory a jejich výsledkem jsou ony zničující postoje,pak máte-li skutečnou lásku k lidem,pak s tím jistě přestanete.
Po tomto hlubokém uvědomění nehledáte v druhých chyby,ani je nenapadáte pro svou víru,nežádáte důkazy,nevnucujete se,nesoudíte a neodpovídáte na nepodstatné dotazy. Naopak hledáte způsoby,jak ostatním ukázat co je to opravdová láska k bližnímu,a třeba svou kapkou pomoci opravdově trpícím.
V takové způsobu již není žádného vzývání a uctívání,v tomto způsobu života je neosobní láska,za kterou vám může kdokoliv vynadat.
Toto je láska k Bohu,Kristu a lidem,a přes tuto lásku se vám dají poznat.
Zlo je dopouštěno pro to,aby člověk mohl pochopit,čeho je schopen se dopouštět pro pár slov.
Mějte se hezky.

milka (St, 6. 5. 2009 - 22:05)

Někdo tu měl pohrdavý postoj vůči Duchu svatému,tak ještě doplnuji,jinak všem dobrou noc.

Matouš 12,31-32: Proto pravím vám, že každý hřích i rouhání bude lidem odpuštěno, ale rouhání proti Duchu svatému nebude odpuštěno. ...

Hřích proti Duchu svatému znamená vědomě odporovat poznané pravdě, jako v tomto případě, je to tedy vědomě zvolený postoj, jímž se člověk chce od Ježíše distancovat. Tento postoj se objevuje také tehdy, když člověk pohrdá vědomě Božím milosrdenstvím, ať už na způsob pyšného opovážlivého spoléhání se na to, že Bůh je povinen mě zachránit,vždyt jej vzývám.

Mare (St, 6. 5. 2009 - 22:05)

Milko, tím, že ses narodila ze stejné krve, krve Kristovy,...jsi moje pokrevní sestra....
A jsi mi tak v Kristu drahá....

Vždycky jsem se divila, když jsem kdysi žila podle "litery",....jak dětinsky nebo zžeštile, jak jsem tomu tehdy říkala, píše Pavel svým...milovaným.....,...tomu, kterého miluji v pravdě....,, těm, které opravdově miluji....a tak podobně.........Jak začíná a končí téměř každý Pavlův dopis.....

Říkala jsem si, kde to bere....

Milko, ale teď už to velmi dobře chápu....a ty taky.., viď....

A je to přesně tak, jak říkáš....

Pokud to nedostaneš zjeveno Duchem svatým,....nemůžeš k tomu dozrát, ani to plně přijmout......, můžeš mi jen věřit.....

A to je velmi málo....., Pokus se o to, abys nikdy nestavěla svoji víru, jen na výkladu jiných, byť jim můžeš věřit....

To. co přijmeš z Ducha ty, je skutečný život...., víra a svoboda a láska v Kristu.....

A je to přesně tak, jak říkáš,....dokud ti to nezjeví , Duch svatý sám, ve tvém čase,

milka (St, 6. 5. 2009 - 22:05)

Tou pohádkou jsem nemyslela vymyšlený příběh ale víru ve spravedlivost,víru ve štastný hepiend.

milka (St, 6. 5. 2009 - 22:05)

Kdysi jsem byla neštastná.
Dívala se z bytu paneláku na nádherný rodinný domek s bazénem a vedle nablýskaný autíčko.
Ach vzdychala jsem ,když jsem se potila mezi paneli.
Pak jsem potkala mladého souseda ca 20letého na vozíku.
Co by dal za kroky po svých???
Hned na to jsem potkala sousedku se šátkem na hlavě,jelikož přišla o vlasy po chemoterapii.Co by dala za zdraví???
Pak jsem si uvědomila,co mám.Mám víc než domek s bazénem a naleštěným autem.

Org.SJ dává lidem to co chtějí slyšet.Oni Boží věci polidštují,tak že lidi tomu snadno rozumí,ach ta lidská logika.Ale tak to není.Věci Boží nelze lidsky logicky chápat.To nám nenáleží.
K tomu opravdu potřebujeme milost a dar od Boha.Nevěřte mi,jsem jen nic.Ale zkuste to.Copak je to hřích????Číst Bibli???Ne jen čtení ,které si ani neumí říct jsem Bible!!!Já nikoho nemohu přesvědčit svými poznatky ani to nechci,protože jen Bůh dá poznat....Já jen říkám pojdme číst Bibli,jako Děti krásnou pohádku a věřme stejně jako Ty děti té pohádce.

milka (St, 6. 5. 2009 - 22:05)

Olahe,ani nemám chut na tebe reagovat.
Já ale musím.Kdo nechá hladovět děti pro ekonomiku,pro biznis?Bůh????
Proč válčíme,Bůh přeci neválčí!!!Dává lidem Bůh zbran do ruky???Ne to kapitalismus,to ekonomové,to kšef je kšeft to biznis.
Bůh nám říká,chtěj jen tolik ,kolik potřebuješ,pak toto vše pomine.
Kapitalista ,ten kšeft a dobrý biznis vystřelí tu kulku ale sestra,křestanka Ti přijde a zadarmo Ti obváže tu smrtící ránu.

Mare (St, 6. 5. 2009 - 22:05)

Romane, nějak jsem zapomněla napsat , že je to tobě ze 6.5. ve 21.05., promiň.

cervik (St, 6. 5. 2009 - 22:05)

to bylo pro olana omlouvám se než sem dopsal, tak si mě předběhla Mare, jinak super post

milka (St, 6. 5. 2009 - 22:05)

milá Mare,jsi tak laskavá a já už vím,že ti mohu věřit ale jak říkáš pokud toto nedostanu skrze Ducha mohu ti jen věřit,ale já musím i cítit.Jistě jednou budu tam ,kde jsi ty,ale to jak říkáš chce čas.Bůh ví,v jakých dávkách poznání mi může nadělovat,abych pochopila abych cítila.Ne jen rozuměla ale cítila.Děkuji ti Tvá snad spřízněná duše Milka

Reklama

Přidat komentář