Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Návštěvník (Út, 21. 4. 2009 - 08:04)

Nechpu,jetliže někdo poznal pravdu a opustil společenství Svědků může se přidat k jinému náboženství. Ja i když jsem opustil společenství Svědků a to víc než 20 let nikdy jsem nepochyboval o tom, kde lze najit pravdu a takové věci slyšet od tých, co byli Svědky, to prostě mi zní neuvěritelné. Zajímalo by mně, co je na překladu NS špatného, když je to jeden z nejlepších překladů, zjistěte si jak ho hodnotí kritici, nebo Vy jste v tomto ohledu větší odbornici?

Dan (Po, 20. 4. 2009 - 23:04)

Fakt jsi trapný, z čeho čerpáš sílu? Že můžeš něco bořit?
Jsi zhnusený z překladu NS a co říkáš na překlady(a nen jich málo) kde je vypuštěno 2. přikázání nebo na většinu, kde je nahrazeno JHVH ?
Je vidět, jak jste pokřivení ve svým smýšlení a odráží se to i vašem přístupu k Božímu slovu.
Jestlipak víte, že jde o jakýsi rengen duše, kdo ho nesnese vyhýbá se mu a různě jeho význam mate, aby nevyšla jeho nečistota najevo.
Zamyslete nad sebou pánové a přstaňte urážet slušné, poctivé a zbožné lidi a jejich učení.

Přestaňte zdůrazňovat nepodstatný detaily a sousdřeďte se na podstatu!

Roman (Po, 20. 4. 2009 - 23:04)

Ahoj Mezku, mnohé články v Rozcestí jsem četl, uchvatné! Najednou nejsem sám, patřím tam. Čerpán z něho sílu a povzbuzení. A co je zajímavé, je že každý, kdo věří, že Ježíš je Kristus, se znovu narodil, a každý, kdo miluje Boha. 1. Jana 5:1
Ohledně překladu NS jsem se dozvěděl až se zhnusím. Když před časem jsme dostali tuším v r. 93 tento nový překlad, jsem ztratil přehled aniž tušil proč, ztratil jsem vztah k Bohu... Klamavý to je překlad!
Milá Mare, takže je pravda o těch mnohých křesťanech, o kterých ses zmínila... Pokračuj v tom, jsi mi též povzbuzením!

Mare (Po, 20. 4. 2009 - 22:04)

Kdybych svědky nenáviděla, asi bych tady netrávila tolik času a tolik se nenamáhala....Ale i Pán Ježíš mnohdy mluvil velmi otevřeně a pravdivě, když řekl farizejům třeba ,".....že jsou jako obílené hroby....."., atp., a přesto to neznamenalo, že by je nenáviděl,....protože i pro ně zemřel a dokonce se nechal od nich zabít.......

Mezku, citovala jsem slova apoštola Pavla ....." aby byl proklet každý, kdo hlásá jiné evangelium, než je to, které jsme vám zvěstovali....."

A svědkové zcela jistě toto ....jiné evangelium kážou....., takže toto prokletí se na ně vztahuje.

Nedovolila jsem si to říci mou přímou řečí,.....právě, že se mi jeví slova Pavla velmi příkrá a zatím jsem něco takovýmto způsobem řekla někomu velmi vzácně......

Nicméně to vidím jako velmi důležité a ráda bych byla jako Pán Ježíš,...nejen plná milosti,....ale také i pravdy.....Netož, aby se v mém jednání projevovaly jiné pohnutky,....jako měkkost,....slabost,.....zbabělost..,....strach.....

Jako nevěřící jsem byla velmi laskavá a milá k lidem, .....protože jsem byla lidmi velmi zraněná ,...neměla jsem na to, abych jim někdy řekla pravdu,.....potřebovala jsem příliš hodně jejich přijetí......než abych snesla, že se zase ode ,mně odvrátí,...netož, že mi mohou zasadit další ránu,.....tu bych nebyla schopná už unést.......

Tak jsem se vyhýbala konfliktům, a všichni se o mně vyjadřovali jako o jemné a milé bytosti......., která nikdy nezvedá hlas a tak úžasně se umí ovládat......!?

Když jsem uvěřila v Pána Ježíše,....byla jsem jeho ranami uzdravená.........! Všechny rány, které mi zasadili do mé duše a srdce lidé, hluboké rány, které mně zneschopňovaly téměř pro život,......měla jsem totiž deprese.....,ty rány nejdnou byly zaceleny a já jsem začala své útroby vnímat jako úžasně zdravé a velmi silné......jakoby mi srostla páteř a já se konečně mohla napřímit a začít chodit jako člověk.......podívat se jako člověk člověku přímo do očí..........

A dostala jsem od Boha plnou míru lásky a přijetí.........Takže......

Už jsem nemusela být milá a hodná,......jaká tam byla dříve pohnutka.....? Opravdu jsem byla hodná,......ne ! Měla jsem strach...., byla jsem tím měkká a zbabělá.......!

Bůh vylil svoji Boží lásku do mého srdce, skrze Ducha, který nám byl dán....., jak je psáno....

Teprve teď umím milovat........, vřele a hluboce......., umím být jemná i milá,.....ale ne k vůli strachu,.....ale svobodně, tehdy, kdy je zapotřebí,.....ale stejně svobodně, protože už nemusím mít strach z lidí..........říkám pravdu, ...a umím být i přísná....a mám sílu být důsledná...ve svém jednání.,.....to jsem dříve nedokázala....

Narodili jsme se v zemi, kde zůstala možná jen zneužitá křesťanská slova,....představy,.......pojmy.....Takže musíme opravdu dobře vnímat vedení Ducha svatého a znát dobře Boží slovo, .....abychom nevycházeli třeba ze svých představ,....co je křesťanské..chování.....A taky je velmi důležité odpouštět těm, kteří nám takové rány do duše a srdce zasadili ,....abychom mohli být osvobozeni z nesprávných pohnutek pro své jednání,....byť jsme použili pro svoji obranu Boží slovo.......

Odpustit,....mám na mysli to, že se pro to rozhodnu, protože i mně bylo odpuštěno,......a i když všechno ve mně křičí bolestí, že nebudu chtít celý problém řešit sám, ale tu část, která patří v zodpovědnosti Bohu,....budu mu schopen tuto zodpovědnost odevzdat a, svěřit a důvěřovat mu, že bude spravedlivě jednat........

Pokud je člověk poškozován trvale,.......pak je na místě taky moudrost, ...jak jednat......Ale o tom už nebudu psát.....

Chtěla jsem tím jen říct,........že naše pohnutky pramení a naše jednání se odvíjí od míry uzdravení a míry dospělosti v Kristu.

Tím ovšem netvrdím, že se nemohu mýlit a nebo že už nemám kam růst.....a uzdravovat se........

Nebeské královs (Po, 20. 4. 2009 - 18:04)

Lidé, v nichž

již v provozu (Po, 20. 4. 2009 - 18:04)

http://www.rozcesti.org/

Dobré časy (Po, 20. 4. 2009 - 18:04)

Setkají se milosrdenství a věrnost,
spravedlnost s pokojem si dají políbení.
Ze země vyraší pravda,
z nebe bude shlížet spravedlnost.
Hospodin dopřeje dobrých časů,
svou úrodu vydá naše země.
Před ním půjde spravedlnost
a on bude kráčet její cestou.

(Žalm 85:11-14, CEP)

Návštěvník (Po, 20. 4. 2009 - 09:04)

Milá pisatelko z 9:9:53, máš pravdu, jenže nejen Mare, ale i otrok váš nenávidí stejně jako Kristus vůči pokrytcům... Kristus právem, protože slouží svému Bohu a za každou cenu chrání Boží jméno, Mare zplozena Duchem svatým se též snaží i když nedokonalá, přijmi prosím respekt, kdežto otrok moc dobře ví na čem je, a ty to nevíš nebo nechceš o tom slyšet, protože ze svých zkušeností dobro převažuje nad zlem. Sice jsem se svobodně rozhodl stát se svědkem, jenž jsem tehdy neznal ostatní pravé učení Kristovo, ne katolické... I nyní uvidíš to samé ve všech publikacích obviňují křesťanstvo z pokrytectví, hmotářství, moci, neupřímností atd. To je možná chvályhodné, ale otrok se měl též zabývat nad ostatními učeními, o kterých mnoho ze svědků sotva ví...
Nelíbí se mi rituál před křtem: 1. Věříte v Jehovu Boha.... 2. ... v Jehovovu organizaci.
Tato 2. věta je past. V Bibli není o tom zmínka. Jak vím, že otrok není jeden, ale služebníci s pomocí Ducha svatého dávají duchovní pokrm...
Jak jsi viděla, Kristus je vším z popudu svého Otce, on s námi uzavíral smlouvu novou, kdežto JHVH s izraelem smlouvu starou. Ježíš vykoupil hříšné lidstvo a proto patříme jemu. Až přijde příhodný čas kdy budeme všichni dokonalí, Kristus odevzdá vše Bohu Otci, pak my můžeme přímo vzývat Boží jméno beze bázně. Copak nevidíš, že máme vzývat Ježíšovo jméno a před jménem klekat? Toto je uctívání Boha Duchem a pravdou, jiné není...!
Cítím soužení v těle, protože ve mně přebývá Duch svatý. Čím to? Protože jsem vzýval a klekal před Ježíšovým jménem... Věř nevěř! I to je svědectví evangelia.
Takže věrný a rozvážný otrok nemá pravdu... Myslím si, že i jeho pomazaní to vědí, a také vzývají..., protože těsně po revoluci jedna prukopnička v Michalovcích ukázala cestou autobusem na nově rozestavěný dům, který svému synovi staví otec, pomazaný... Chápeš? On nevěří v Armagedon do 20. st. ... Ona, ta milá horlivá a obětavá neslyšící průkopnička mi to řekla, a proč? Protože viděla mnoho pokrytectví v našich řadách, přesto věřila. Proč? Asi tuším, nevěděla, že existují jiná učení kromě učení o trojici...

Návštěvník (Po, 20. 4. 2009 - 09:04)

Mare, z tebe číší nenavist vůči Svědkům, proto argumentuješ takovými pomluvami, které si někteří lidí vymyšlejí, ale skutečnost je jiná, to se dá ověřit, důkazem je to, že čím více proti Svědkům se zbrojí, tím více lidí ke Svědkům se přídavá, tomu nemůže nikdo zabranit, protože je to Boží dílo a jak Ježíš řekl: ovce slyší jeho hlas. Svědkové mají svobodný nahled a svobodně se rozhodují ve všem a každý kdo se stava Svědkem činí své rozhodnutí svobodně a předem ví co to obnáší, ale toto rozdnutí činí, že chce sloužit Jehovovi a ne nějakým lidem, zeptej se tých, co už nejsou Svědkami, jak oni se stali Svědkami a to jaké poruzumění Bible ziskali, tak to nikde jinde získat nemohou.

Mare (Ne, 19. 4. 2009 - 22:04)

Možná vám připadá zvláštní, že vás oslovuji tolik intimně, ....mí drazí....Ale podívejte se do Božího slova, jak oslovoval Pavel ve svých dopisech své spolubratry....

Opravdu to tak cítím...jste mi neuvěřitelně drazí, i pro mně je to rozumově nepochopitelné,...ale cítím to v Pánu opravdu totožně s apoštolem Pavelm..jste mi reálně opravdu drazí a neumíte si představit jaký vztah k vám prožívám......Věřím, že to jednou pochopíte v Kristu....

Ale stejně si myslím, že to chápete už teď...

Jsem nadšená,....fantasticky bojujete,....je asi i důležité, abych tady nebyla přítomná,....protože tím je naprosto zřetelné, že nejsem nezbytná k tomu, abyste žili a mohli růst v Pánu.....

Je opravdu úžasná vaše argumentace z Ducha svatého a na základě Božího slova.....

Kubrte, ...ano založila toto téma Ilona, ale toto téma není vaše, nezaplatili jste si ho....

Naopak je skvělé, když vaše temné a manipulativní údajné kázání údajného evangelia je vystaveno světlu....!

Tento způsob fóra je poměrně transparetní a svobodné, což manipulativním a totalitním skupinám vůbec nesvědčí....a chvála Bohu za to.....!

Tady opravdu nekažte to vaše pyšné a falešné evangelium, tady nelze skrýt jemné nitky ovládání a falše.

To lze jenom "domácím studiem" a ještě pokud možno v době temna za totality......To lze člověka postupně vpravit do toho, co vykládá otrok.....
Chvála Bohu, ...není to ideální prostředí tady, ....ale není to ....potmě a potichu....
Satan totiž miluje tmu........

Ale už jen více názorů,...postojů....otevírá více obzor,...více světla....

Myslím, že je to i dobrá zkušenost i pro vás, že tady není možno kázat vaše manipulativní evangelium,....vy potřebujete, aby vám někdo otevřel prostor, kdy na něho budete působit dlouhodobě a ještě k tomu s Božím slovem, kde je zapotřebí být naplněný Duchem svatým, aby člověk nebyl oklamán,.......takže bez Ducha svatého není schopen rozeznat, že ho vodíte v Božím slově, tak jak chcete,...a tudíž za nos.....vy postupujete dlouhodobě každý týden a minimálně rok nebo dva tak, že člověk, který je tomu takzvanému studiu Bible vystavem rok nebo dva, nemá naprosto šanci, aby si uchoval svobodný náhled a svobodné rozhodnutí, zda je to pravda nebo ne....!

Milý Kubrte, tady, na těchto stránkách, byť je založila Ilona, ...která ze strachu je také Kateřina a také pod jiným nickem,....mimochodem,.... to je opravdu úžasná pravda a láska toto dělat,....Tady je naprosto legitimní vyjádřit svůj názor,....a na to zřejmě opravdu nejsi zvyklý v prostředí svědků Jehovových, to samo o sobě je dokladem, že nejsi zvyklý jednat fér,.a..transparentně.....! To není dobrá vizitka svědků.....!

Pokus se , prosím, pohybovat alespoň v tom mimimu svobody , kterou je schopen nabídnout i tento svět........na těchto stránkách.....

Milan (Ne, 19. 4. 2009 - 22:04)

Drahá Milko,
vždy, když se člověk rozhodne pro Boha a Krista,přijde pokušitel,buť ve vnějším světě nebo ve vnitřním. Jde o zkoužku a zájem negativních sil Tě připravit o klid pro nastoupenou cestu. Není třeba se obávat,v Kristu máš nejlepší ochranu - tam kde je Kristus,oni mizí.
Moc dobře vím kdo Ti píše, a o co se Tvým prostřednictvím snaží vyvolat. Chce vytvořit nedorozumění,konflikt a nepřátelství,což se jim nepovede.
Mohu-li Ti v této záležitosti poradit,tak prozatím nereaguj na podobné provokace - májí zajem projevovat se přes člověka pokleslého charakteru,kterého je třeba varovat a přát mu mnoho štěstí. Pokud toto,tento člověk nepochopí a neodvrátí se od zlého,pak jej tyto zlé síly zničí.
Pokud nemohou ublížit Tobě,otočí se proti svému původci.
To,že se o Tebe zajímají je známka Tvého výrazného pokroku.
Měj se krásně,i všichni dobří lidé stojí při Tobě,hezkou dobrou noc.

milka (Ne, 19. 4. 2009 - 21:04)

:)
Dobrou noc

JCskuteč. (Ne, 19. 4. 2009 - 21:04)

přej mi smrt,šlechetne
hihihi

JCskuteč. (Ne, 19. 4. 2009 - 21:04)

přej mi smrt,šlechetne
hihihi

milka (Ne, 19. 4. 2009 - 21:04)

ve 20:38 jsi měl docela smysluplný plán do budoucna

JCskuteč. (Ne, 19. 4. 2009 - 21:04)

mluv česky ne tatarsky

JCskuteč. (Ne, 19. 4. 2009 - 21:04)

mluv česky ne tatarsky

JCskuteč. (Ne, 19. 4. 2009 - 21:04)

mluv česky ne tatarsky

JCskuteč. (Ne, 19. 4. 2009 - 21:04)

mluv česky ne tatarsky

milka (Ne, 19. 4. 2009 - 21:04)

Což je tak krásně lidské a nyní i neškodné.

Reklama

Přidat komentář