Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

milka (Pá, 17. 4. 2009 - 07:04)

Ahoj všichni.
Čím dál víc cítím,že člověk na svoji víru nemůže být sám.Jsou chvilky,kdy nevím kudy kam.Čím dál tím víc se mi připomínají moje hříchy i ty na které jsem dávno zapoměla.Pak jsem vám vděčná za pomoc a podporu.
Začínám mít pocit,že to tak má být.
Naše hříchy a pomoc,žádné opovrhování ,žádné odsuzování,ale laskavá slova plná pochopení rozdáváte.Věřím,že to je Boží láska ve vaších srdcích.
Děkuji

Mare (Čt, 16. 4. 2009 - 23:04)

Romane, díky Bohu......

Mám ohromnou radost, že z toho snad neusnu....

Bůh tě dále veď po svých cestách,...buď vytrvalý v Pánu....a neotáčej se zpět..

svdek (Čt, 16. 4. 2009 - 23:04)

Milko, Milan ti dobře radil. Zkus myslet na něco dobrého třeba hledat pomoc druhým. Tím zapomínáš na svou minulost. Je třeba hledět dopředu. Pokud budeme podobni jako ty, jistě jako ty nebudeme moci snést ty nemožné skutky... Satan si přeje, aby ses vzdala pokračovat ve službě Bohu. Bůh tak miloval svět i tebe, že dal svého Syna, abychom i ty měli věčný život. To že lituješ, je Bohu chvályhodné. Nevzdávej se a vytrvávej!
Boží milost převyšuje tvoje neplechy.

Mare (Čt, 16. 4. 2009 - 23:04)

Milko,

každý má jinou cestu s Bohem.
Jediné, co je jasně dané je to, že rozhodnutím pro Krista a vírou v Krista, tě Bůh přijímá a plní tě na důkaz tohoto svým Duchem, narodíš se znovu,....staneš se Božím vlastním dítětem a on tě dále Duchem povede.

Jak se to projevuje v duševní - citové a myšlenkové oblasti,....může být velmi rozdílné......

Milko, drahá,....i já jsem se kdysi,....když jsem byla ještě úplně nevěřící dopustila stejného hříchu, jako ty....Taky jsem byla na interrupci.....

I tento náš hřích byl přibit spolu s Kristem a Bůh ti ho odpustí a přijme tě..........popros ho o to, aby ti odpustil právě toto,.....popiš mu, jak se cítíš, co tě trápí,.....i že nevíš jestli ti odpustí to miminko........a že ti to brání, abys mohla odpustit sobě......

Milko,....je psáno v 1.Jana, 1.kap.- 9.verši:

" Jestliže doznáváme své hříchy, on je tak věrný a spravedlivý, že nám hříchy odpouští a očišťuje nás od každé nepravosti. "

Neboj se , Bůh tě jistě přijme........a odpustí......

A bude jednat dále v této oblasti v tvém životě.....Nikdy bych nevěřila, jak se vše otevřelo do hlubokých pochopení,....a dokonce mně to více bolí, protože vím neustále více, co jsem tehdy udělala,........ale Bůh mně přitom drží v náruči a konejší mně...., takže se můžu opravdu z toho uzdravovat......

Takto, bez Božího odpuštění a uzdravení to člověk v sobě popírá a snaží se jakoby uzdravit sám,.....různými způsoby, někdo třeba od toho utíká,.......zlehčuje problém,.....řeší to kompenzací,.....nebo moc trpí a deformuje to jeho duši....atp.

Milko, Bůh člověka nejen stvořil, takže ví přesně, co potřebuješ,.....ale také pro tebe zemřel, aby tě mohl znovu obejmout,...obvázat tvé rány,....a pofoukat tvé bolístky,.....právě protože jsme hodně bloudili.....jinak by to nebylo nutné pro nás udělat.....

On je ten nejlepší lékař........modlím se za tebe.....

Hubert (Čt, 16. 4. 2009 - 23:04)

No prostě jsem zvědavý,nikde tady o tom nepíšeš. Na to že se na této diskusi nazýváš svědek, nemluvíš jako oni, jsi více otevřený jiným názorům, tak jenom jestli nejsi z nich trochu zblblý

svědek (Čt, 16. 4. 2009 - 23:04)

Huberte, proč se mě ptáš, můžu-li se ptát?

Návštěvník (Čt, 16. 4. 2009 - 23:04)

Na některé otázky bychom neměli hledat odpověď. Čas, strávený hledáním je někdy cennější, než odpověď sama.

Hubert (Čt, 16. 4. 2009 - 23:04)

svědeku, jsem tady nový, v jakéže to jsi církvi?

svědek (Čt, 16. 4. 2009 - 23:04)

Milá Mare, ano jsem. To už je dávno před více než 2 měsíci. Takže moc díky za tvou vytrvalost a trpělivost a lásku. Bůh s Tebou!

Mare (Čt, 16. 4. 2009 - 22:04)

Romane, jsi to opravdu ty, se kterým jsem tady dříve diskutovali......?

Už se tady trochu nevyznám....

Mare (Čt, 16. 4. 2009 - 22:04)

Velice mně mrzí, že mám tak málo času, být tady s vámi........

Svědku,....o té večeři Páně.......
Vím, že svědkové se snaží, aby to bylo vše přesné.......Já si myslím, že důležitý je zase obsah, ne ...obal...., jako je to s Kristovým křížem, kůlem a tak......

Já necítím výčitky svědomí, když použiju přírodní červené víno a případně nekvašený chleba. Ale když není tato možnost,...mé svědomí unese i to co zrovna je k dispozici.....

Je důležité tvé svědomí..., kdybys měl problém , a obviňovalo by tě svědomí, že je něco nevhodné jíst a pít, tak to nedělej....

Podívej se do Božího slova, kde je popisována věčeře Páně,...modli se o pochopení a moudrost,.....a řiď se podle toho.

Neumíš si představit, jakou radost mi způsobuješ,.....neboj se, Bůh plní své sliby,.....a když si přijal Ducha svatého,.....je to přijetí do nové smlouvy a Bůh své smlouvy neruší,....jak je psáno....už jsi jeho navěky....a nezabloudíš....

Vím, že to nebudeš mít snadné mezi svědky,....modlím se za tebe......

Návštěvník (Čt, 16. 4. 2009 - 22:04)

Všechny zásadní pravdy procházejí třemi stádii. Nejprve jsou zesměšňovány, pak zuřivě vyvraceny, aby byly nakonec přijaty jako samozřejmost.

gogo (Čt, 16. 4. 2009 - 22:04)

Svedkove Jehovovi (Prosim, nerikejte jim "jehoviste", radeji jenom "svedci")
odmitaji vteleni Bozi jako takove. Dnes uz casto rikaji Jezisi "Bozi syn", ale
mysli to zcela jinak, nez krestane.

Jezis Kristus je podle nich archandel Michael, ktery prijal lidskou podobu,
avsak nevtelil se, nemuze citit bolest ani zemrit. Jeho smrt na kulu a
vzkriseni tedy byly pouhe iluze - Buh nas timto chce vychovavat, pouze nam
sdeluje cestu ke spase, nauku (klaneni Jehovovi, misijni cinnost a poslusnost
vuci Spolecnosti Strazna vez). Velice to pripomina "vteleni" Krsny, jak je
hlasa Spolecnost pro uvedomovani si Krsny.

Budete-li mluvit s nejakym svedkem, muzete to z nej po jistem usili vytahnout,
ale sam od sebe vam tyto nauky v zadnem pripade neobjasni. Maji presne
smernice, co mohou rici a co ne.

Milan (Čt, 16. 4. 2009 - 22:04)

Drahá Milko,
Bůh je skutečná láska všeobjímající a navýsost chápající,ale člověk má tendence posuzovat vše podle sebe,nebo názorů druhých.
Tebe trápí ona situace s tím miminkem. Tak dobře.
Dopřej si trochu klidu na přemýšlení.
Pokud máš ve své minulosti nevyřešené vztahy,byť s lidmi kteří již nejsou na tomto světě,je velice dobré v hlouby svého srdce litovat všeho co nebylo vyřešeno,omluvit se a požádat o odpuštění ty,jimž naše počínání nejvíce ublížilo - jistě odezva nenechá na sebe dlouho čekat,dojde k vyrovnání,a ty budeš vnitřně volná pro hlubší poznání.
Budeš mít mnohem více pochopení pro poklesky těch,kteří pod vlivem okolností jednali podobně a proto je nebudeš odsuzovat,ale budeš hledat způsob jak jim pomoci,tak jako Tobě se jí dnes dostává. Uvidíš jak je nádherné někomu porozumět a poskytnout pomoc pro jeho trýznivou situaci. To je opravdová láska,která nic nevyžaduje a přeci dává.
A protože ji člověk dostává,dává ji dál bez podmiňování nějakými výsledky,což sebou přirozeně nese radost a štěstí.
Je to, jako bys ve Svém bytě uklidila,otevřela okna a čekala na vzácnou a milou návštěvu.
Měj se krásně Milko a mnoho štěstí.

Nikola (Čt, 16. 4. 2009 - 22:04)

Ta otázka je podaná nesmyslně, přece se nevylučuje uznávání oběti Ježíše a laskavostí ve sboru, právě naopak.
Tím, že se lié k sobě takto hezky chovají, vlastně dokazují, že chtějí napodobovat jeho příklad.
Ježíš sice obětoval život, ale někteří ze svědků sejně jako tito manželé, se vzdali rodínného života (rozhodli se nemít děti), profesního a navíc se odstěhovali ze svých domovů, aby mohli sloužit jiným lidem.
Co může být větším důkazem lásky?

Návštěvník (Čt, 16. 4. 2009 - 22:04)

Nechala se snad organizace za vás ukřižovat?

Nikola (Čt, 16. 4. 2009 - 21:04)

Je úžasné být členem takové organizace jakou jsou SJ, Je mi 20 let a vyrůstalal jsem v rodině SJ.
Chtěla jsem všechno vyzkoušet a tak jsem se dala na špatnou cestu, málem po mě šla policie, v součsné době zažívám skutečnou podporu od jedněch manželů ve sboru. Jsou neuvěřitelně objetaví tráví se mnou čas, kdy se mi snaží pomoci z mé situace, do které jsem se dostala.
I když si nejsou jisti, že se někdy nechám pokřtít (nikdy jsem nic takového neplánovala), tak přes to velmi obětavě a laskavě se mnou jednají. Někdy mám pocit, že si to ani nezasloužím, jsem jim za to velmi vděčná. Tolik nezjištné lásky může poskytovat jen Boží organizace.
Vím možná řeknete, že to dělají proto, abych rozšířila organizaci,

svědek (Čt, 16. 4. 2009 - 19:04)

Ahoj Zdeňku. Jo kvůli anonymitě. Chtěl bych setrvat a nebýt vyloučen. Když jsem začal diskutovat, značil se jménem Roman, pak svědek JHVH, potom svědek.
Stačilo málo, vzývat Ježíšovo jméno, Organizace se zhroutí. Neuvěřitelné především, když tvrdí, že se drží Bible.

Návštěvník (Čt, 16. 4. 2009 - 18:04)

Ahoj svědku byl jsem pokřtěn na mez.sjezdu Lid milující svobodu.Na Strahově:)
Jestli jsem pochopil,tvoje jméno je Roman?
Já jsem Zdeněk.

svědek (Čt, 16. 4. 2009 - 17:04)

Mezku, povzbudivý článek!
V Praze 1990 na sjezdu jsem byl pokřtěn, předtím rok a půl studium.
Ano, doufám jsem na správné cestě. Díky Duchu svatému mám odvahu jít po Kristově cestě a spoléhám se na něho. Web Straznavez mě dost zamotá, něco užitečné něco ne. Přílišné vědění zdá se může ubrat víru. Neumím rychle číst, protože to slovo svaté je příliš hluboké, musím se nad tím zastavovat a přemýšlet. Víš, zdá se mi, že v Iz. 43 se sice píše o Bohu Otci, ale Ježíš řekl, co je tvé, je mé, může znamenat jinak. Otec již v biblických dobách propůjčil jméno svému Synovi (Ježíš řekl, že měl slávu dřív). Proč by nemohl dělat? To zaprvé, a za druhé, Bůh nedovolí jen tak, abychom se k Němu přiblížili ledabyle třebas v Kristu. Bude vždy záhada. Ó nevyzkoumatelné, nevyzpytatelné, Boží moudrosti... Navíc nelze vše o Bohu a Synu popsat, jako způsob stvoření...
Nakonec jsme jednotni díky víře v Krista v Kristu. To je Boží vůle. I svědkové Jehovovi tam patří. Jinak je tomu u nevěrců, posměvačů, chamtivců, vrahů, sobců, atd. však víš.
Mare, nemohu najít v Bibli ani ve Straznavez webu ohledně naplnění Ducha svatého takovým způsobem jako tobě i mně. Takže asi úplně stejné prožití jsme dostali. Ano, Duch svatý obdaruje každému jinak dar pochopení Písma, dar apoštolátu, dar schopnosti řídit, dar učitelství atd. Nakonec nejdůležitější je dar lásky. Tys jaks psala dostala dar poznání. Mě asi čeká založit sbor pro neslyšící v Kristu v okolí. Jsou jako ovce bez pastýře... Nebo jsem dostal zjevení proto, aby mě povzbudil a abych vytrval a odvážil kázat ... Uvidím dál. Nechám na Bohu.
Mezku, zajímavé je že už Bohu víc sloužím, už netoužím po věcech na zemi. A jak tobě? Jak dlouho jsi člen?
Ať se vám daří v činění Boží vůle!

Reklama

Přidat komentář