Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

milka (So, 18. 4. 2009 - 10:04)

Kubrte,máš pravdu je každého věc,jak nalézá pravdu.
Já osobně používám pouze Bibli,protože ta je Boží slovo a ostatní jsou pouhé lidské úvahy,cizí studia a tam může být i omyl.Cizí omyl ne můj.Pokud se sama mýlím pak nemohu na nikoho ukázat a říct -to oni,ale přiznám -ano zmýlila jsem se.
Cítím co mě osobně Písmo(Duch Svatý) říká,určitě k nám všem nepromlouvá stejně ,jelikož každý jsme jinak hřešili a at chceme nebo ne hřešíme dál.Mě momentálně ukazoval mé hříchy,asi proto ,abych se od nich konečně osvobodila a to jde jen když je přestanu v sobě dusit a přiznám se k nim.
Taky mi ty přiznaný hříchy ukázaly,kdo to se mnou myslí dobře a jak se mi snaží pomoct,aby se mi ulevilo.Možná kousek Božího Království.
Děkuji Pane náš a prosím za odpuštění.

Roman (So, 18. 4. 2009 - 09:04)

Pro 23:50:59 Ty jsi ještě nepochopil? Ano, Otec obětoval svého Syna pro naše hříchy a také proto, protože ukázal pravou povahu Otce, že je Láska. Protože je Láska nejen ke svému Synovi, ale všechnu Synovu tvorstvu... Kdyby ho neobětoval, nebyla by Láska úplná...
Jako Abrahám obětoval Izáka (nestalo se, ale ukázal svou víru v Boha a ve vzkříšení), stejně Otec svého Syna (stalo se ale jen na malou chvíli), aby ho vzkříšil. Nebylo-li vzkříšení, nebyl by udělal... Marné by bylo kázání, doufání, láska by byla pozemská, pomíjivá...
Stalo se, říká Alfa a Omega, dobře dopadlo. Je jen na nás, přijmeme-li Ježíše jako Pána, ne takového, jakého si sami představujeme, ale skrze Ducha svatého a Písmo svaté... A to všechno ke slávě Boha Otce!

Návštěvník (Pá, 17. 4. 2009 - 23:04)

Taky tak myslim Romane.kdo by obetoval vlastniho syna ke sve vlastni slave?aby si ji sam uzival?nebo proto aby mu tu slavu dal.kde je laska.Bůh neni jesitny sobec.On je laska.tohle by odporovalo Bozi lasce.
Svedci vy verite jako starozakonici.novy zakon neni jen zjeveni.

Roman (Pá, 17. 4. 2009 - 23:04)

Mně děti neřeknou ,Romane´, ale ,otče´, i když se jmenuji Roman. Moje jméno jsem si uchoval, protože není pro mé ostatní tvory očištěné od pohany..., ale doufám, že můj syn očistí tím, že ponese moje jméno v synovu jménu a co víc, oznamuje záchranu ne lidskými příkazy jako nauky, ale pokáním a prosbou ne mně ale mému synovi proto, že on se obětoval a plnil mou vůli. Skrze Bible a sbor vedený Kristem. Tím mu dávám požehnání a slávu. Protože je on můj syn milovaný z mého těla zplozený, je pro ostatní tvorstvo velmi žádoucí.
Jak vidno, jméno Jehova není aktuální, ale jméno Ježíš. Proč? Protože jsme hříšní, daleko od slávy Boží!!! Díky Kristu a jeho lásce si jsme vědomi nezasloužené laskavosti nosit Otcovo jméno, ne jako v době starověké, kdy neznali tu pravou podstatu tohoto svatého jména. Až Ježíš Kristus nám ukázal slávu Otce a posvětil ho ne jménem Jehova, ale jménem laskavého trpělivého Otce! Až všechno tvorstvo bude osvobozeno od otroctví a ponese slávu Otce v podobě dokonalosti slávy tvorstva, můžeme skutečně nést Boží jméno Otcovo. Jméno JHVH zůstane nadále nevím, neboť si myslím jméno svůj účel splnilo a tím pozbylo, nevím. Ale jméno Otcovo bude očištěno! Budeme nazváni Božími syny a Boha nazveme přímo ,Otče´.
Jméno JHVH vzniklo především po pádu prvotního hříchu lidstva. ,Stane se´ a stalo se.

Návštěvník (Pá, 17. 4. 2009 - 23:04)

Bůh je Duch,to řika Bible.ma Duch tělo?přesto stvořil človéka k obrazu svemu.pochopte že musime věřit ne rozumét a vsechno chapat omezenym myšlenim člověka.

Návštěvník (Pá, 17. 4. 2009 - 22:04)

Jenze tata Jezise neni clovek.je to Bůh.Bůh je Duch.můze mít panna dítě?s tebou ne!ale s Bohem ano!Bůh je laska,ktere se zalíbilo v Kristu.stejne nepochopitelne jako že panna porodi.

Kubrt (Pá, 17. 4. 2009 - 22:04)

Mimochodem jméno Jehova neznamená " Já jsem ", ale znamená " působím, že se stane".
Milce
Já nechápu, co je na tom k nepochopení, že používáme i ostatní publikace, které oslavují JEHOVOVO jméno. Za to můžeme být jen vděčni a ne za takové komentáře jako jsou tady a vrhají na Jehovu špatné světlo.
Malachiáš 2:17 píše - Unavili jste Jehovu svými slovy a řekli jste: , Jak jsme ho unavili ?, Tím, že jste říkali:, Každý kdo činí špatně, je v Jehovových očích dobrý, a v takových má sám potěšení; nebo:, Kde je Bůh práva ?" Malachiáš 3:1 dále pokračuje - "Pohleďte, posílám (JEHOVA BŮH) svého posla (JEŽÍŠE KRISTA) a ten přede mnou pročistí cestu. A náhle přijde ke svému chrámu pravý Pán (prosím nezaměňovat s Pánem Pánů), kterého hledáte, a posel smlouvy, z něhož se těšíte. Pohleďte, jistě přijde, "řekl Jehova vojsk. Jestli dobře čtu tak tady Jehova píše, že pošle svého posla a ne, že sám sestoupí. Když Boží Syn, Ježíš Kristus, který kázal na zemi jako Boží posel netvrdil o sobě já jsem Jehova, Bůh Otec. Ne, ale podřizoval se Bohu Otci POSLUŠNĚ. Vy dávate přivnávání, že by váš syn neoslovil tátu jeho jménem, ale řekl by mu táto. Když bych měl dát přivnání podle toho jak vy popisujete Ježíše jako Boha tak by váš syn nikdy neřekl tátovi : "Táto !" Proč ? Protože by sám o sobě tvrdil : JÁ JSEM TÁTA !" Nemrzelo by vás, kdyby se takhle nevděčně zachoval váš syn ? Mně tedy ano !

Návštěvník (Pá, 17. 4. 2009 - 22:04)

Dojdeli k pokriveni meho jmena tak se vydam ho ocistit.proc ne?to se deje i u lidi.Boha lide znali jako prisneho vyzadujiciho drzet prikazani.jeden maly hrich a je konec.nikdo by nebyl,kazdy hresi,tak nam Buh ukazal svoji druhou tvar.tvar moznosti odpusteni tvař lasky.tim posvetil sve jmeno,byl laskou v těle Krista.tak věřím.až položí nepřatele bude vladnout pravě už jen ta láska.jiného vladce už nebude třeba zlo nebude,člověk bude dokonaly.

milka (Pá, 17. 4. 2009 - 21:04)

Starý zákon, jenž psalo mnoho lidí v průběhu 1 500 let, obsahuje více než 300 proroctví popisujících do detailů Ježíšův příchod. Všechna se přesně vyplnila, včetně jeho zázračného narození, života bez hříchu, nespočetných zázraků, smrti a zmrtvýchvstání.

Život, kterým Ježíš žil, zázraky, které vykonal, slova, jež říkal, jeho smrt na kříži, vzkříšení a nanebevstoupení - to vše ukazuje na skutečnost, že Ježíš nebyl jen pouhým člověkem.
Ježíš prohlásil:

Kubrt (Pá, 17. 4. 2009 - 21:04)

Mezkovi
Ty asi nepoužíváš PNSSP od SJ Jinak by jsi věděl, že i NZ (Správně Křesťanská řecká písma) obsahují jméno Jehova a to 237krát. Nepočítal jsem to, ale je to napsané v Dodatku 1. Jako příklad jsem už uvedl Matouš 4:10 ale už předtím řekl 2krát Satanovi Matouš 4:4 - On však odpověděl a řekl:" Je napsáno",Člověk nebude žít ze samotného chleba, ale z každého výroku, který vychází z JEHOVOVÝCH úst.," a verš Matouš 4:7 - "Opět je napsáno:, Nebudeš zkoušet JEHOVU svého Boha.," Dále pokud by byl Ježíš Kristus Bůh, který sestoupil na zem kdo tedy k němu promlouval z 3krát z nebe ? 1) Při jeho křtu - To je můj Syn, milovaný, jehož jsem schválil.(Matouš 3:17)
2)Při Ježíšově proměně - A vytvořil se oblak, zastínil je a z oblaku vyšel hlas: " To je můj Syn milovaný; naslouchejte mu." A konečně za 3)Ve svém posledním kázaní v Jeruzalémě pár dní před jeho smrtí a to zvlášť pro vás co zavrhujete Jehovu - OTČE, OSLAV SVÉ JMÉNO." Vyšel tedy hlas z nebe: " OSLAVIL JSEM JE A OPĚT JE CHCI OSLAVIT." (Jan 12:28). Navíc ve třeba ve Zjevení 11:17 je napsáno - a řekli: " Děkujeme ti, JEHOVO Bože, Všemohoucí, Tobě, který jsi a který jsi byl, protože ses ujal své velké moci a začal jsi kralovat. Zjevení 15:4 - "Kdo se tě JEHOVO, nebude skutečně bát a oslavovat tvé jméno, protože ty sám jsi věrně oddaný ? Všechny národy totiž přijdou a budou před tebou uctívat, protože byly učiněny tvé spravedlivé výnosy." 1. Korinťanům 15:24-28 píše - Potom konec, až předá království svému Bohu a Otci, když přivede vniveč všechnu vládu a všechnu autoritu a moc. Musí totiž kralovat, dokud mu Bůh nepoloží všechny nepřátele pod nohy. Jako poslední nepřítel má být přivedena vniveč smrt. Bůh totiž " mu (JK, správněji archanděli Michaeli) všechno podřídil pod nohy". Ale když říká, že , všechno bylo podřízeno, , je ZŘEJMÉ, ŽE S VÝJIMKOU TOHO(JEHOVY BOHA), KDO MU VŠECHNO PODŘÍDIL. Ale až mu bude podřízeno všechnno, potom se také SÁM SYN podřídí Tomu (JEHOVOVI BOHU, Bohu Otci) kdo mu podřídil všechno, aby Bůh (ne Ježíš Kristus, ale JEHOVA) byl každému vším. Komu si myslíte, že JK předá království ? Sám sobě ? Větší nesmysl by neřekl ani dobrý voják Švejk. Proč by JK sám sobě předával království, kdyby byl Jehovou ? Ale zaujala mně kniha Ezekiela kde je hlavní téma : " A budou muset poznat, že já jsem Jehova. " Co je to za pitomou argumentaci, že Ježíš řekl :"já jsem",že sám sebe označil za Jehovu. Když o sobě řeknu já jsem taky tím neříkám, že se jmenuji JEHOVA. To, že mu Bůh předal své jméno neznamenalo, že by ho měli lidé ztotožňovat s Jehovou, ale měl kázat o Jehovově jménu tak jak to dělají v dnešní době SJ.

b (Pá, 17. 4. 2009 - 21:04)

Ježíš učil novému chápání Boží vůle, jejímž cílem není odsouzení ale naše záchrana. Místo aby však vyhledával a chválil lidi kteří byli pyšní, jak pečlivě dodržují Boží zákon, věnoval se a pomáhal raději těm, kteří ztratili naději a za svůj život se styděli. Své posluchače učil každodenní důvěře k Bohu a lásce k druhým lidem. Přinášel lidem Boží odpuštění a pomoc v jejich každodenním životě. Na potvrzení pravdivosti svých slov Ježíš uzdravoval nemocné, kteří byli tehdy považováni za bohem potrestané.

Svými slovy i skutky vzbudil Ježíš mezi prostými lidmi vzrušení a nadšení, ale představitelé národa jej sledovali s obavami a nejistotou. Obávali se ztráty svého vlivu a lidového povstání, které by je smetlo. Proto se rozhodli, že Ježíše odstraní a o velikonočních svátcích jej předali římské okupační moci jako politického vzbouřence. Tak byl Ježíš na příkaz římského místodržitel Piláta v Jeruzalémě ukřižován. Jeho vliv a působení mělo být ukončeno a naděje, které vzbuzoval, se měly ukázat jako falešné. Jeho žáci a příznivci byli těmito událostmi do té míry zděšeni, že ho v posledních dnech opustili a svou víru v něho chápali jako omyl a prohru.

Pak se však stalo něco, s čím nikdo nepočítal. Ježíš, který zemřel a byl pohřben, se opakovaně setkal se svými učedníky jako živý a vzkříšený. Nikdo z nich si to nedovedl vysvětlit. Lidé si tenkrát dovedli představit, že nás Bůh vzkřísí na konci časů při posledním soudu. Ježíš však byl vzkříšen již nyní. Jeho vzkříšením nám Bůh ukázal cestu, která vede k životu, který není odsouzen k zániku.

Víra v Ježíšovo vzkříšení znamenala zásadní zlom v životě jeho učedníků. Vzniká společenství, které přijímá za svůj úkol rozšířit zprávu o tomto Božím činu nejprve mezi židy a později i mezi pohany. Ježíšovi učedníci se schází, aby se při společném jídle ujistili Ježíšovu přítomnost a modlili se k němu, jako ke svém zachránci a Božímu synu. Vše, co Ježíš ve svém pozemském životě dělal a říkal, dostalo jeho vzkříšením novou váhu a trvalou platnost.

Roman (Pá, 17. 4. 2009 - 21:04)

toto je zatím moje úvaha o Kristu Ježíši, našem Pánu. Každý má právo si myslet co chce, ale Ježíše nebudeme zlehčovat ani vyvyšovat na roveň Bohu Otci.

Ap. Petr řekl, že Ježíš je Boží syn, a za to dostal pochvalu. Ale židé pochvalu nikdy nedostali, proto nelze uvěřit těmto slovům a reakcím. Oni se snažili Ježíše za každou cenu zabít a hledali řešení. Nikdo tomu nemůže popřít, to je fakta.

Osoba dá Osobě slávu nedává smysl. Bůh Bohu? Ne. Bůh ze své veliké lásky dává slávu svému Synovi, ne takovou slávu jakou má Otec.
Ježíš je Bůh, výraz Boží podstaty, ale je zplozen Bohem Otcem, má tedy počátek. Otec ne věky věků. Můžeme polemizovat ne zveličovat či zlehčovat.
Nezapomeňme vzývat Ježišovo jméno a prosit o odpuštění jako kajícný hříšník vždy, protože vždy hřešíme. Tím rozradostňujeme Otci, že důvěřujeme jeho Synu.

Roman (Pá, 17. 4. 2009 - 21:04)

Pro JK. Otec a Syn jsou dvě Osoby v jednom Bohu? A co Duch svatý? Má jméno? Má počátek?
,Udělejme člověka´ s kým Bůh mluvil? Otec se Synem a Duchem svatým? Bůh ve třech Osobách?
Duch svatý tvoří Ježíšem?
Mnoho mylných nauk jako ve 2. stol., kdy ještě nebyla plnost poznání...
V současné době Duch svatý uvede pravdu do celé jednoty.

Hlavou Krista je Bůh, není tedy roven.
Kristus žije díky Otci, je tedy na Bohu závislý.
Kristus předá Otci po tisíciletém království a On bude ve všem vším. Kristus se vrátí do původního stavu a bude plně na Otci závislý.
Kristus neví o tom dni, ale protože je Král králů POVĚŘEN od svého Otce a má Jeho ducha (Duch svatý) o tom dni se dozví. Jinak ne!
Otec veškeré energie. Syn dostává od Otce...
Jehova a Ježíš není totožné jméno, jen propůjčuje jako král svému vyslanci pomocí pečeti prstenu. Vyslanec tedy zastupuje krále ale není král.
Ježíš je výraz Boží podstaty, zplozen přímo Bohem Otcem z veliké lásky, skrze něhož a pro něhož stvořeno vše, a po pádu Bůh sám sebe pojmenovává JHVH jako Splnitele slibů pro svůj izraelský národ. Otec jméno Synovi propůjčuje pro své účely. Syn plní a vykonává Otcovu vůli jak v nebi tak na zemi.
Otec nadřazen Synovi, protože zplodil. Syn vděčí svému Otci za život a lásku.
Otec miluje Syna tak, aby všechno tvorstvo vidělo také slávu Synovi, proto říká, že nikomu nedá svou slávu, a v Ježíši slávu Kristu dává za to že plní absolutní vůli Otce.
Jméno Ježíš znamená záchrana od Jehovy pro všechno tvorstvo nejen pro Izrael, tedy od Otce ne od sebe. Jehova dává slávu Synovi dřív než byl svět, proto jméno občas jemu dává, je v Synovi a on v Otci. Duchem svatým!

když jsme pokřtěni Duchem svatým, Duch oznameuje skrze Syna a Otce VZHLEDEM k nám lidem a všem tvorstvům.

Syn ja každopádně závislý na Otci. Otec dovoluje vzhledem k tvorstvům Synovi nazvat Bohem, Stvořitelem, Zachráncem atd.

Duch svatý skrze mne promlouvá.

Promlouvá i skrze mnohé křesťany, a všechny je uvede do celé jednoty pravdy. Nikdo nemá pravdu leda Duch svatý.

Kdo má Syna, uvidí život, protože chválí Otce. Otec si to tak přeje.

JK (Pá, 17. 4. 2009 - 19:04)

Já jsem Hospodin, Jahve, to je mé jméno. Svou slávu nikomu nedám, svou chválu nepřenechám modlám. Izajáš 42, 8

Dnes bych se rád zamyslel nad učením Svědků Jehovových, na oblasti tohoto učení, které považuji za bludné, nesprávné a nebezpečné. Jedno z těhto nebezpečných témat se týká Ježíše Krista. Svědkové mu upírají Plné Božství, nevěří, že Ježíš Kristus je Plně Bůh a Plně Člověk. Pokládají jej, zjednodušně řečeno, za archanděla Michaela. Pokusme se podívat na tento názor očima Bible. I tento článek bych rád opřel o úvodní citát z prorocké knihy Izajáš, který zdánlivě podporuje učení Jehovismu. Když se však na něj zaměříme z úhlu pohledu Nového Zákona, stane se tento verš naopak kamenem úrazu, o který se učení Svědků rozbijí, řečeno básnicky, na padrť.

Takže. Ze kterých biblických veršů je dostatečně patrno, že Ježíš je Plně Bůh?

1) Jděte tedy a učiňte mými učedníky všechny národy, křtěte je ve jméno Otce, i Syna i Ducha Svatého. Matouš, 28. kapitola.

I na tento citát jsme se dívali v předchozím článku. Všímali jsme si, že jména Otce, Syna i Ducha Svatého jsou zde v jedné rovině. Ve křtu se jméno Jahve neobejde bez jména Ježíše Krista a Ducha Svatého. Ale, ač to zní neuvěřitelně, v otázce křtu se jméno Ježíš Kristus obejde bez jména Jahve a jména DUcha Svatého. Když si pročítáme Skutky Apoštolské, máme tam mnoho příkladů, kdy apoštolové křtili Pánovi učedníky. Ale nikdy to nebylo ve Jménu Otce, Syna a Ducha Svatého, ale vždy, jen a pouze ve Jméno Ježíše Krista. Pánův příkaz ohledně křtu ve jméně Svaté Trojice přišel pravděpodobně až později, kdy začali první útoky proti božství Krista a Ducha Svatého. Apoštol Matouš pravděpodobně napsal své evangelium po roce 71, kdy byl zničen chrám. Příkaz Ježíše Krista tedy můžeme datovat do této doby. Ale, jestliže se křest obešel bez jména Jahve, co tedy učiníme s citátem od proroka Izajáše? Bůh nikomu svou slávu nepředává, o svou chválu se s nikým nedělí, ani s archandělem Michaelem.

2) Ačkoli byl v podobě Boží, nelpěl na tom, že je roven Bohu, nýbrž sám sebe zmařil, vzal na sebe podobu otroka a stal se podobným lidem. A když se ukázal ve způsobu člověka, ponížil se, stal se poslušným až k smrti, a to smrti na kříži. Fp 2,6n, překlad Nová Smlouva.

Jak by jste se cítili, kdyby o Vás začal váš syn tvrdit, že způsobem bytí jste rovni červu, psu anebo kamenné soše. Ne moc dobře, že? Může být Archanděl Michael roven Bohu? Může se stvořené rovnat stvořiteli? Konečné, omezené, nekonečnému, nomezenímu? Kdo může být způsobem bytí roven Všemocného Bohu, jak tento verš přeložili Ekumeničtí, než Všemocný Bůh Sám?

3) Je bez otce, bez matky, bez rodokmenu, nemá ani počátek dnů ani konec života; a tím je podobný Synu Božímu a zůstává knězem navždy. Žd 7, 3 Na počátku byl Logos a ten Logos byl u Boha a ten Logos byl Bůh. Ten byl na počátku u Boha. Jan 1,1n

Zde se o Synu Božímu, Ježíši Kristu, píše, že nemá ani počátek, ani konec svého Života, své existence. Ježíš Kristus nebyl stvořen na Počátku, ale, jak Jan praví, on již JE na počátku. Není stvořený. Avšak, kdo, kromě Boha, nebyl stvořený? Vždyť celý svět byl stvořen z Jeho Rukou. I Andělé jsou stvořené bytosti, i archanděl Michael musel mít svůj počátek, svůj začátek. Ježíš Kristus však Počátek nemá, on JE již od Počátku, on JE Počátkem pro všechno stvoření. Ježíš je stvořitel.

4)Ježíš jim řekl: "Amen, amen, pravím vám, dřív než byl Abraham, já Jsem. Jan 8, 58. Ježíš řekl: "Já jsem. A spatříte Syna člověka sedícího po pravici Moci a přicházejícího s nebeskými oblaky. Marek 14,62.

Boží jméno Jahve má svůj význam. Znamená: Já jsem. Ježíš zde otevřeně říká: Já jsem. My, češi dvacátého století, sílu této věty nevnímáme, ale judaistě v prvního století, když ji slyšeli, si rvali oděv z těla a křičeli: To je rouhání, rouhá se! Jak to? Ježíš zde totiž říká: Mé jméno je Jahve.

5) Jeden z nich, když uviděl, že je uzdraven, se vrátil a velikým hlasem oslavoval Boha; padl na tvář k Jeho Nohám a děkoval mu. A byl to Samařan. Ježíš na to řekl: "Nebylo jich očištěno deset? Kde je těch devět? Nikdo z nich se nenašel, aby se vrátil a vzdal chválu Bohu, kromě tohoto cizince?" A řekl mu: "Vstaň a jdi, tvá víra tě pzachránila." Matouš 17, 18. Tomáš mu odpověděl slovy: "Můj Pán a můj Bůh." Ježíš mu řekl: "Že jsi mne viděl, uvěřil jsi. Jan 20,28.

Tomáš se vrhá Ježíšovi k nohou a vyznává mu: Ty jsi můj Pán a můj Bůh. Jestliže v prologu evangelia Janova mohou být pochybnosti, jestli ve větě: "Logos byl bůh", jestli se má překládat Bůh s malým B, nebo velkým, tak zde pochybnosti žádné nejsou, neboť Tomáš oslavuje Krista jako Boha se členem určitým. A co řekl na to Ježíš? Že jsi viděl, uvěřil jsi! V co uvěřil Tomáš? Že Ježíš je Bůh! Stejně tak, uzdravený samařan padne Ježíšovi k nohám, chválí Boha a děkuje mu a Ježíš si jeho chválu osobuje na sebe, vděčnost Své Osobě chápe, jako by to byla vděčnost samotnému Bohu. Co tedy s Tím? Bůh Jahve skrze proroka Izajáše vzkazuje, že svou Slávu nebude sdílet s nikým. Jestliže je Ježíš archanděl Michael, pak je pěkně drzým archandělen, je - li však Bohem, pak mu tato chvála Právem Patří!

6) Vyznáš

Mezek (Pá, 17. 4. 2009 - 19:04)

Kubrte,píšeš:
Ano mezku je to diskuze, ale na téma Jehova - jediný živý Bůh ne na téma JK - jediný živý Bůh a pokud vím tak tuto diskusi založila Ilona - svědkyně Jehovova a ne ty.
.............................................
Dobře,tak že je zde diskuze vyhražená pouze na téma JHVH ?
A co nový zákon to chceš z diskuze odstranit?
Abychom mohli účelně diskutovat,je třeba brát písmo jako celek.Ne?Písmo lze vykládat jako celek.
Jasně chápu že toto vlákno založila sestra za účelem zvěstování.Ale když s někým studuji bibli,tak mu též neříkám,to sem nepleť,tomu nerozumíš,Kristus,toho sem nemotej,budem se bavit jen o JHVH....
Buď prosím trochu shovívavý.Diskutuješ se svobodnými lidmi.Ahoj a nic ve zlém :)

Roman (Pá, 17. 4. 2009 - 19:04)

To co předvádí Kubrt ohledně postavení Ježíše, vás neohrozí víru. Víru ohrozí ten, kdo popírá Syna, jako Božího syna, kterého máme vzývat a prosit o odpuštění, jako dělal na zemi. Matka Marie řekla ostatním, aby Ježíše naslouchali, co řekne (proměna vody ve víno). Bůh Otec schválil svého syna a před ostatními řekl: Naslouchejte mu!

Kdyby Ježíš je archanděl Michael, je pořád Bůh ve vztahu k lidem, neboť skrze něho jsme stvořeni.
1. Ko 1:2 ..kdo všude vzývají jméno našeho Pána Ježíše Krista...

Vzýváte ho?

Kážete Ježíšovo jméno nebo Jehovovo jméno?

Na základě výkupní oběti Kristovy nebo na základě přesného poznání od Organizace?

Katolíci mají zpověďi, SJ píšou zprávy činnosti za každý měsíc.

Nebo prosit o odpuštění Pána a činit podle Bible nebo podle návodů od Věrného otroka?

Is Jesus Christ (Pá, 17. 4. 2009 - 18:04)

Jehovah's Witnesses do not believe God came from heaven to earth, yet they cannot deny someone came down. So they shift the identity of the one who ascended to an arch angel, Michael. Jesus is supposedly Michael because his name means

Roman (Pá, 17. 4. 2009 - 18:04)

Proto se máme zaměřovat na jméno Ježíš, ne na starozákonního jména Jehova. Toto jméno bude vzýváno až bude toto jméno OČIŠTĚNO a to v KRISTU.

Roman (Pá, 17. 4. 2009 - 18:04)

Ježíš odpouštěl když byl na zemi, odpouštěl Štěpánovi a odpouští nyní !!!
Bůh Jehova pověřoval svému Synovi to slovo, ano? Děkuji.

Návštěvník (Pá, 17. 4. 2009 - 18:04)

Vzývat jméno Ježíše Krista, našeho Pána znamená dle slovníku
1. prosit koho, volat (Boha)
2. uctívat koho
3. vyslovovat (něčí jméno)
4. vybízet koho k čemu, vyzývat

Dle NPSP (SJ)
A dále na Štěpána vrhali kameny, když úpěnlivě prosil a řekl:

Reklama

Přidat komentář