Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Roman (Út, 21. 4. 2009 - 21:04)

Bůh Otec chce, abychom byli v Kristu ne jako ve starém zákoně, ten splnil účel, který usvědčil svůj hřích a nemohoucnost být nezávislý. Přišel Kristus, zjistili jsme, že v Něm vznikl život a že On dokonce obětuje pro naše hříchy. Pro slávu Otce Kristu patříme a jsme v Něm. Kristus odešel a Duch svatý pokračuje v Kristově díle víc. Bůh totiž vylévá Ducha svatého tomu, komu chce aby tito služebníci pomáhali dávat duchovní pokrm rozpoznat Boží dílo a přibližili pravým poznáním Boha skrze Krista s pomocí Ducha. To jsou ti služebníci různých církví. Nedávají-li duchovní pokrm jak se má, dostanou ránu, od těch se máme odvracet...
Ježíšovo jméno máme vzývat, jinak Boží jméno vzývat by bylo marné... Kdo vidí Syna, vidí Otce. Kdo vzývá Ježíšovo jméno, vzývá Otcovo jméno... Kdo se přibližuje k Synovi, i On toho přitáhne k Otci. Poznáme-li přesné Boží jméno, na tom nesejde, ale činit Jeho vůli, a tou vůlí je abychom poznali toho, kterého Bůh poslal na zem. Toto je evangelium. Toto je vše zapsáno v Bibli v Nové smlouvě. Stará smlouva splnila účel, ale máme z ní užitek. Jsme děti, hádat se nebudeme, jinak se třetí směje...
Jsme hříšní, nedokonalí, přiznejme. Jsem sice šťastný také jako Ilona, i když jsem neslyšící, ale Bůh na mne myslel, a jsem Jeho otrok v počátcích... Musím se znovu naučit číst a chápat Boží slovo. Nelze se vysmívat Duchu svatému...

Ilona (Út, 21. 4. 2009 - 20:04)

Když tak o té své odpovědi přemýšlím, napadá mě, že globále je to pravda, co jsem napsala, ale určitě existují oblasti, které by se měly a mohli ještě zlepšit.
Nechtěla bych aby to vyznělo tak, že už všechno mám a nic víc nepotřebuju a se vším jsem spokojená.
Kdyby tomu tak bylo, vlastně by ami nemuselo přijít Boží králoství, ale to skutečně nemyslím. Toužebně ho očekávám, když ne pro sebe, tak alespoň pro miliony lidí, žijící v zoufalých podmínkách, lidí nemocných a vůbec kvůli všem kteří si přejí lepší podmínky a vztahy.

Roman (Út, 21. 4. 2009 - 20:04)

Pravý Bůh má jméno JHVH pro svůj účel, jméno vzniklo po pádu prvotního hříchu. Věz, že v první kapitole není zmínka o jméně JHVH až do sedmého dne odpočinku. Mojžíš pak sepsal jako dějiny... a tam se objevuje jméno JHVH. Ano? Výborné! Jméno znamená, že působí, co On chce. On je Splnitelem své vůle. Protože v Synu vznikl vše, ano VŠE. Nebýt Syna, nebyl by život. On zrozen přímo Bohem, je tedy Boží podstaty, Božství, pro veškeré tvorstvo Bůh. Protože Otec miluje Syna jako táta své děti, vše pro něho a skrze něho udělá. Syn taktéž miluje Otce pro jeho lásku, a on tu lásku opětuje... On není pro Otce Bůh, ale Boží syn. Kdežto pro Syna je Otec Bůh, jediný, pravý, i pro veškeré tvorstvo. Kdo neposlouchá Syna, nemá život, taktéž Otce, nemá život. Otec si přeje, abychom Syna milovali a nazvali Pánem a před jeho jménem klekali ke slávě Boha Otce. Pro nás je Ježíš Bůh tím víc, když se obětoval pro nás svou krví a posvětil Boží jméno. Ano? Děkuji.
Duch svatý mi jako každému upřímnému věřícímu pomáhá bez ohledu komu které církvi patří..., protože všichni patříme Kristu, Kristově těle. Nikdo nemůže soudit, leč Slovo od Boha.
To, že jsem soudil, nesoudil jsem nikoho, ale pozemské dílo bez přítomnosti Ducha svatého. Tam, kde je Duch, tam je svoboda.
Bůh s vámi!

Ilona (Út, 21. 4. 2009 - 20:04)

Přesně nevím, nedá se to spočítat, mám všchno co potřebuju a jsem šťastná a myslím, že žiju polnohodnotný život.
To mi stačí, víc nežádám.
Každý den za to děkuji a modlím se za ostatní.

Návštěvník (Út, 21. 4. 2009 - 20:04)

Ilono,kolik ti platí jehova?

Návštěvník (Út, 21. 4. 2009 - 20:04)

Ja jsem ještě neviděl, aby své jmeno někdo propustil někomu jinému, my existujeme proto, že si to Jehova přal a toto své přani pověřil Ježíše, aby uskutečnil, je to stejně jako když vedoucí pověří mistra, aby udělal to, co si on přeje, ale hlavní zasluha patří vedoucímu a my existujeme proto, že si to Bůh přal, žadné jiné vysvětlení v Bibli nenajdeme. Tak nevím jak takovým nesmyslům dochazíte.

Návštěvník (Út, 21. 4. 2009 - 20:04)

2církvi Boží v Korintu, posvěceným v Kristu Ježíši, povolaným svatým a také všem, kdo na jakémkoli místě vzývají jméno našeho společného Pána Ježíše Krista:
3Milost vám a pokoj od Boha, našeho Otce, a od Pána Ježíše Krista.

milka (Út, 21. 4. 2009 - 19:04)

nezbívá -sory nezbývá ,já tady tukám jak datel a nestíhám .....???Pak se stydím,ale vy jste tolerantní díky.

milka (Út, 21. 4. 2009 - 19:04)

Prosme Boha v jakýmkoli jméně,pořád je to Bůh,aby nám pomohl pochopit písmo a aby nás vedl.Jen boha,protože pravá církev jsme pouze my,naše duše,naše srdce,naše svědomí, žádná org.ani Papež!!!
Kateřino,pochop,nikdo zde není proti tobě či jiným svědkům,pouze vás prosíme,otevřete svoje srdce,rozpusttě ledy.Nemůžeme být vlídný pouze v určité org.jen mezi sebou,ale musíme už konečně pochopit,že stojíme všichni na stejném břehu a pokusit se o vzájemný mír.

Návštěvník (Út, 21. 4. 2009 - 19:04)

Jo Romi, já vím, že máš rád legraci.

Roman (Út, 21. 4. 2009 - 19:04)

Nebo mohu tvrdit, že Jehova je Ježíš na některých biblických místech. Ježíš zakládal zemi, jak jsi se přesvědčila. On je Mistr, i on zakládá, je JHVH. Pro vás žel. Bůh s vámi.
Jedno vím, že Otec je větší než Syn. Ten Bůh a Bůh.

Roman (Út, 21. 4. 2009 - 19:04)

Kateřino, je mi tě líto. Jako SJ jsem hledal Boha TĚŽKO, furt se o Jehovovi mluvilo, namísto o Ježíšovi. Otrok se bojí, aby Ježíš nepředstihl Jehovu. A co vidíš v Nové smlouvě? Co říká Ježíš? Umíš také číst verše, které jsme vám připravili? Akorát vím, že mnozí SJ mají kamenné srdce. Kristus obměkčí všem srdce, kdož v něho věří. Bůh je daleko, starý zákon se o tom mnohokrát přesvědčil. Chápeš? Jméno JHVH patří Otci ano, ale může propůjčit jinému, a to svému jednorozenému Synovi, skrze něhož existujeme a je vše. Pochopíš vůbec? Čti Heb. 1:8 8 Ale o Synovi:

milka (Út, 21. 4. 2009 - 18:04)

kateřino ty jsi tu řekla velikou pravdu.nezbívá jen souhlasit.
Kopíruji:
A zbavuje tak lidi svobody, to Bible nikdy nedělá, naopak každý kdo ji čte, jasně rozeznává, že je třeba za své jednání nést odpovědnost a že obé, dobré i špatné se nám vrací jako bumerang.
Já plně souhlasím,a to ,že občas měníš nick plně chápu.Člověk někdy nemá chut vše říct pod stejným jménem.

končím,jsi sebe (Út, 21. 4. 2009 - 18:04)

nepodepsali až to další.Ale v předešlén spojení s OSN využívali knihovnu.
Tebe by za práci v trafice taky vyloučili.
Ta knihovna nebyla zadarmo za to se platí....
Budeš věrný v malém.

Mezek (Út, 21. 4. 2009 - 18:04)

Kdosi zde napsal: Zastávám názor, že Kristus není Bůh, má počátek, je Boží syn v pravém slova smyslu (v tomto považuji výklad SJ za biblický)

Jen narychlo pro inspiraci, co se mi právě vybavuje. 1Ko 15:24-27, 1Pe 3:22, Jan 14:9-11 (porovnal jsem EP, KB, PNS a meziřádkový překlad; zde stojí za poznámku, že překlad PNS je oproti ostatním zmanipulovaný tak, aby nebyla vidět přímá provázanost mezi Otcem a Synem - správně je: "já jsem v Otci a Otec ve mně", ne "Otec zůstává ve spojení se mnou", jak píše PNS). Jinými slovy, Kristus má veškeré potřebné atributy pro to, abychom ho mohli DNES označit za Boha.

Zj 22:13,16. Srovnej Zj 21:6 a 1:8. O kom je vlastně řeč v 22:13? Nějak se to prolíná dohromady.

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Zkratky
NWT

Kateřina - jen (Út, 21. 4. 2009 - 18:04)

Jak to myslíš, když si to důkladně přečteš, zjistíš, že šlo o přístup jen do jakési knihovny. I když šlo o výzkumný materiál a nakonec to stejně kvůli nějaké kličce nepodepsali. Fakt nevím co pořád štouráte.
Ale nakonec každý má právo šťourat se v čem chce, takže si to klidně dělejte dál, když vás(tě) to baví.

Kateřina (Út, 21. 4. 2009 - 18:04)

No vidím, že jsme měli na mysli každý něco jiného

Kateřina (Út, 21. 4. 2009 - 18:04)

Spojení s OSN, jo tu fámu znám. Protože byla v knize Zjevení- jeho slavné vítězství se přiblížilo,odhalena totožnost divokého zvířete tedy OSN, prý se začili tajní zajímat odkud ty tajné informace máme. Odpoveď však byla velice jednoduchá, ty infomace byli v Bibli knize Zjevení, psané před více než 2 tis.let, to že všechno nasvědčovalo, že je to OSN, za to nikdo z nás nemohl.

Jen to,co se ho (Út, 21. 4. 2009 - 18:04)

Když se na to přišlo,reakce-Jsme vděční, že byla na tuto záležitost přivedena naše pozornost.

kopie (Út, 21. 4. 2009 - 18:04)

Výboru odbočky

Drazí bratři,

Kvůli tvrzením publikovaným odpůrci, že jsme měli tajná spojení se Spojenými národy, se značný počet odboček ohledně této záležitosti dotazoval a my jsme odpověděli. Tento okružní dopis nahrazuje jakékoli odpovědi, které jsme podali dříve a je zaslán všem výborům odboček. Komukoli dotazujícímu se z vašeho území byste měli odpovědět podle toho, co je napsáno níže.

Náš záměr pro registraci jako nevládní organizace (NGO) u Oddělení veřejných informací v roce 1991 byl získat přístup k výzkumným materiálům dostupným v zařízeních knihovny OSN na téma zdraví, ekologie a sociálních problémů. Používali jsme knihovnu po mnoho let před rokem 1991, ale v tomto roce se registrace jako NGO stala nezbytnou, abychom měli přístup i nadále. Registrační dokumenty týkající se OSN neobsahují žádná prohlášení, která by byla v konfliktu s naší křesťanskou vírou. Mimoto jsou NGO Spojenými národy obeznámeny, že "sdružení NGO s Oddělením veřejných informací (OSN) nezakládá jejich začlenění do systému OSN, ani nepřipisuje přidruženým organizacím, ani jejich personálu žádný druh privilegií, imunity nebo zvláštního statusu."

Nicméně, kritéria pro přidružení NGO- alespoň v jejich nejnovější verzi- obsahují některé formulace, pod které se nemůžeme podepsat. Když jsme to zjistili, okamžitě jsme stáhli naši registraci. Jsme vděční, že byla na tuto záležitost přivedena naše pozornost.

Věříme, že výše uvedené vám bude užitečné při paralyzování pokusů odpůrců nás zdiskreditovat.

Buďte prosím ujištěni o naší vřelé křesťanské lásce a nejlepších přáních.

Vaši bratři

Reklama

Přidat komentář