Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

svědek (Út, 14. 4. 2009 - 21:04)

Mezku, nemýlím-li, co vidím v Iz. 43:10 ...abyste rozuměli, že jsem Týž. Přede mnou nebyl vytvořen Bůh a po mně nadále nebyl žádný. 11 Já, já jsem Jehova a kromě mne není zachránce.
... Přede mnou nebyl VYTVOŘEN Bůh může znamenat sám Ježíš, neboť před pravým Bohem nemůže být vytvořen? Před Ježíšem by teoreticky mohl být vytvořen Bůh, ale před pravým Bohem?
Proto jméno Jehova se na mnohých místech vztahuje na budoucího Ježíše, ne?
Heb. 1:10-12 se přece týká Ježíše, když v Žalmu 102:25-26 pravému Bohu, že?
Takže SJ vzali jméno nevědomky Ježíš? Tj. svědkové Jehovovi = svědkové Ježíšovi?
Když byl Ježíš na zemi, řekl, že neví o tom dni, že je závislý na svém Bohu, učí se poslušností až do smrti, činí Otcovu vůli, a že je Syn. Navíc dostává od Otce jeho ducha, a díky tomu má moc pro Otcovu slávu, neboť Otec miluje svého Syna, že dal vše do jeho rukou již dřív v hebrejských dobách.
Mám dojem, Otec stvořil kvůli Synovi vše, důsledkem pádu hříchu Syn převzal všechny starosti do svých rukou s podporou svého Otce, a Ten mu radí co dělat, a proto mu dal titul jméno Jehova jako prsten s pečetí, ne?
Bojím se, aby někdo vážně tohle bral tato slova. Toto je diskuse, děkuji.

milka (Út, 14. 4. 2009 - 20:04)

Měla jsem strach abych ho svým opovážením neurazila.Téměř denně se mu svěřuji a i mi někteří lidé řekli,že ze mě cítí změnu.Neměla jsem žádné zjevení ale cítím úlevu.Cítím se svobodnější jako že se již nebojím tolik starostí a budoucnosti.
Díky za radu,jistě v tom budu pokračovat a budu trpělivá.

Kdo miluje, nap (Út, 14. 4. 2009 - 19:04)

římanům kap.13
8Nikomu nedlužte nic než vzájemnou lásku; kdo miluje druhého, totiž
naplnil Zákon. 9Vždyť přikázání

svdek (Út, 14. 4. 2009 - 09:04)

Milko, ještě bych ti chtěl říct, že potom co odevzdáš svou duši Pánu Ježíši Kristu, neznamená, že už nesmíš dělat nic špatného, ale budeš mít pocit úlevy a spasení. Budeš spravedlivá díky víře. Pokud něco závažného dle svého svědomí se obrať kdykoli na svého Pána o odpuštění třeba tisíckrát. Záleží na tvém svědomí. Přísloví 24:16 Spravedlivý totiž může padnout i sedmkrát, a jistě vstane, ale ničemní budou neštěstím přivedeni ke klopýtání.
Mat. 18:21 Potom přišel Petr a řekl mu:

svdek (Po, 13. 4. 2009 - 22:04)

Milko, stejný pocit jako ty jsem měl. Víc hříšný jsem byl, snažil jsem se, ale nešlo. Hledal jsem výmluvu, nešel do služby, jen jednou týdně na shromáždění, neaktivní, doma někdy jsem vybuchl hněvem, ač jsem se snažil. Díky výměně názorů v Diskusi jsem se víc zapojil do duchovních debat a studoval Písmo jako před 15-20 lety. Začal jsem se tímto živit a hledal pravdu, která nemohla být v našem sboru i když jsou milí křesťané. Chyběl mi Kristus, který je přesný Obraz neviditelného Boha, ale neodvážil jsem se k němu přiblížit a oslovit jménem, neboť jsem se bál, že bych z něho udělal modlu. No a díky vám a svatému duchu jsem dospěl k pravému poznání a obrátil jsem se k Pánu Ježíši a opravdu jsem se odvážil říct mu jménem a prosil o odpuštění, protože jsem v něm viděl jedinou šanci se Bohu líbit a změnit se v duchovního člověka. A když jsem se přiznal vám na veřejnosti, v tu noc se mi zjevil Duch svatý jako seznamovací a po 4 dnech v noci jsem byl vylít Duchem svatým. Byl jsem odpuštěn.
Milko, nezáleží na tom, jestli budeš také vylita Duchem svatým, ale na Ježíši, který smilovává hned, jak mu otevíráš své srdce a vše řekneš... To není rituál, ale osobní kontakt s Vykupitelem, Božím Synem, poslaným pravým Bohem Otcem, Dárcem života všech.
Že se pochybuješ o sobě, jsem taky pochyboval, a vidíš, jak mi spadly břemena svých špatností, a naopak jsem cítil úlevu a radost a duchovní oči.
Z celého srdce...to dělej.
Přeji ti Boží požehnání!

milka (Po, 13. 4. 2009 - 21:04)

Svědku
Takže ,když si myslím,že nemohu blíže oslovit Krista,protože jsem hříšná se mýlím?
Já věřím v Ježiše a věřím mu,ale pochybuji o sobě,tak se zdráhám.

Návštěvník (Po, 13. 4. 2009 - 21:04)

Sk 2,14-36

o VRO (Po, 13. 4. 2009 - 20:04)

VRO má sloužit podle Matouše 24:45-47,Ježiši.Slouží mu?

svědek (Po, 13. 4. 2009 - 19:04)

Oni SJ, to opravdu mají těžké. Věří, že jsou v pravdě a že Otrok je veden svatým duchem. Jsou mu poslušni proto a dávají pozor na ,odpadlíky´, kteří jím chtějí pomoct otevřít oči a též vzývat Ježišovo jméno. I když je v Písmu na několika místech napsáno, netroufají to učinit. Je pro ně tabu, jaksi nepřípustné, nechápavé, a jsou proto otroci hříchů... Oni aby přijali Krista jako svého Pána a byli otroci Krista a měli víru v něm spíš se snažili se zdokonalit v chování před zraky Boha a lidmi. Zapomínají účel oběti Kristovy krvi, aby ti, kdo byli schváleni Bohem, se nesnažili se lidem líbit, ale především Bohu tím, že uvěřili v Krista a smyli hříchy Kristovou krví, a na základě víry činili pak skutkami dle Jakuba, a ne naopak: napřed skutky s vírou. Jedna z možností jak jím osvětlit, je poznání o Pánu Ježíši, který dostal vše od Boha, a na základě uvěřit, že on je Pánem, před nímž máme klekat pro Boží slávu. Oni to neudělají a tak oslavují spíš sebe a pro slávu Otroka... Jako za totáčů jsme byli zmanipulováni samou ideou lepší budoucnosti, ti dovolili pronásledovat sebemenší pochybnosti totality, a občané spíš uvěřili, že ti jsou zrádci národa...
Budeme stále prosit Boha o pomoc jím.

milka (Po, 13. 4. 2009 - 18:04)

Jenže ty lidi žijí ve strachu,mají strach z armagedonu,z Boha.
Otrok se tvrdě brání proti svým oponentům,říká,že je to napadání o kterém hovoří Písmo.Mají to těžký.

Návštěvník (Po, 13. 4. 2009 - 10:04)

I můj překladač angličtiny v PC je blbec. To, co přeloží, je tak nádherně podané, jako některé nauky církví. A je jedno kterých.

můj názor (Po, 13. 4. 2009 - 10:04)

Zaklínadlo VRO je jako z psychologických science fiction. Kdo to je, co to je ten všemocný, obdivovaný, citovaný, rozumný, vševědoucí, tajemný?
Je absurdní, že dopisy apoštolů mají jména, víme že je psal Petr, Pavel nebo jiní. Každý dopis má svůj podpis. Ale kdo píše nám? Naši bratři? Jak nezodpovědné! V tomto postavení můžu rozhodnout co chci a jak chci a nenesu vůbec žádnou zodpovědnost. Nikdo pak nemůže říct - tys to byl! Ale vždy to tak nebylo, nebo ano? V prvním století se to jmény jen hemží a adresnost byla na místě. Nelze ani souhlasit s tím, že je třeba některé věci udržovat v tajnosti. Proč? Za co se členové VRO stydí? Nebo co nechtějí ukázat? Napadá mě scéna z filmu Království nebeské, kde horda křižáků volá : "Bůh si to žádá!" a pod tímto heslem táhnou do boje. Nedělám si iluze o velké věrohodnosti tohoto filmu, ale ta věta mi utkvěla v mysli. Lze s ní lehce manipulovat. Lze říct a také se říká : Otrok si to žádá. Oč na tom byli lépe Izraelité, že mohli říkat - Mojžíš to řekl nebo Samuel ho pomazal. Oni měli velekněze, v prvním století měli Krista a my? My máme otroka, bezejmeného, záludného, měnícího své postoje bez vysvětlení a výstrahy, trestajícího za to co bylo a není a za to co nebylo a je. Omlouvám se těm čtenářům, které jsem svým komentářem ranil.

(Matouš 24:45-4 (Po, 13. 4. 2009 - 10:04)

Slova Pána Ježíše o věrném a rozvážném otroku (Matouš 24:45-47), není ani tak proroctví, jako spíše výzva pro každého křesťana. Křesťan je ten, kdo následuje Pána Ježíše Krista. Pokud ho skutečně následuje a uznává za svého Pána, je jeho

svědek (Po, 13. 4. 2009 - 09:04)

Milane, hezky píšeš. Vzývej Otcovo a Ježíšovo jméno!
1. Mo 4:26 A Setovi se také narodil syn a on přistoupil k tomu, aby mu dal jméno Enoš. Tehdy se začalo vzývat Jehovovo jméno. (pokrytecky, nazpaměť, vyvolal dojem) Nechodil s pravým Bohem. Kdežto Enoch, prapravnuk Enošův, chodil s pravým Bohem.
Iz. 8:20 K zákonu a k osvědčení!
Určitě budou říkat, co je podle tohoto prohlášení, jež nebude mít žádné světlo úsvitu. 21 A každý jistě potáhne zemí tvrdě sevřen a hladový; a stane se, protože je hladový a protože se rozhořčil, že bude opravdu svolávat zlo na svého krále a na svého Boha a jistě se zahledí vzhůru. 22 A pohlédne na zemi, a hle

Milan (Ne, 12. 4. 2009 - 23:04)

Milá Milko,
ano,je to tak,pro Boha je rozhodující stav našich srdcí a né znalosti rozličných nauk.
Ano,většina lidí v dobré víře hledá a vstupuje do církví s přesvědčením,že naleznou to krásné - lásku mezi lidmi,Boha,pravdu a inpiraci pro smysl svých životů.
Je smutné,že skutečnost je jiná,pro mnohé zavadějící a uzavírající poznání Boha a Krista.
Dobře si přečti,co je psáno o zákonicích a farizeích. Oni sami nevcházejí i když mají klíč od království nebezkého a ostatním také brání vstoupit ...... .
Proto,jestli Ti mohu poradit obrať se s prosbou k Bohu nebo Kristu o pomoc a neboj se mu odevdat svůj život. Své minulosti můžeš být vděčná,že tě dovedla až sem a odložit ji. Je to minulost.
Poznání je pro každého upřímně smyšlejícího člověka ,a nejen pro hrstku takzvaných vyvolených. Neříkej si,že se tím zabýváš teprve relativně krátce a že musíš na sobě ještě něco změnit,stav Tvého srdce je rozhodující,vše ostatní už bude jeho práce.
Rozhodnutí je jen na Tobě.
Až k tomu dojde,bude to přímý prožitek Tvé duše,který je naprosto odlišný od intelektuálního chápání. Pak neomylně rozeznáš co je v písmech pravdivé a kdo oním poznáním prošel. Budeš vědět co je pro život ostatních podstatné a co druhořadé,co prospívá a co škodí,co mluvit a o čem pomlčet.
Tento druh lásky je neosobní,nic za to nevyžaduješ a přeci dostáváš.
Přeji mnoho pochopení,oddanosti a odhodlání.
Nepochybuj a měj se krásně.

svdek (Ne, 12. 4. 2009 - 23:04)

SJ se vyvyšují, ne? Nemyslím jednotlivce, ale jejich nauka. Např. příští týden u nás bude přednáška ,Proč všechna náboženství nebudou zachráněna?´ Přesto se sami chovají jako farizeové: 2x týdně chodí na shromáždění, postí se (chodí nuceně do služby bez radosti) sice nevědomky, pokorně, poslušně, obětavě. Fakt nevím, je mi jich líto pro oběť ne pro Krista jako spíš pro Organizaci... Jak mohou být slepí vůči ostatním křesťanům? Jako při výběru budoucího pomazaného krále Davida ne dle vzhledu co vidí tělo, ale Bůh vidí do srdce...

svědek (Ne, 12. 4. 2009 - 22:04)

Milko, je třeba uznat své nedostatky a přijmout Krista jako Vykupitele. Viz Lukáš 18:9-14 Také k těm, kdo důvěřovali v sebe, že jsou spravedliví, a považovali ostatní za nic, však pronesl toto podobenství: 10

milka (Ne, 12. 4. 2009 - 21:04)

Drazí.Bůh nám vidí do srce,on ví,že někteří(mnozí) byli opravdu upřímní ale jiní je klamali.
On ví,že chtěli poznat ,ale byli zneužiti a odváděni od pravdy.
Já věřím,že ty lidičky mají cestu otevřenou.Oni byli přece upřímní. A o tom to je.
Pokud někdo pravdu úmyslně tají,nebo dokonce se snaží ji úmyslněně krýt,pak toho čeká trest,trest ze lež.Věřím,že i když nejsou vedeni k pravdě,tak přesto bude posuzováno jejich srdce a ne učení.

To ,že bible SJ není pravdivá je zřejmé při čtení.Nějaké jsem ve spojení a jiné úplně mění literu,je to jiný sloh jiná koncepce, oproti ostatním veršům,je zřejmé,že to tam nepatří.

Kdosi zde napsa (Ne, 12. 4. 2009 - 18:04)

text

Návštěvník (Ne, 12. 4. 2009 - 18:04)

Svědku ,je to k pousmání,ale je to tak.
Vzpomeň ale na svůj postoj zpátky časem.
A teť řekni.Kolik takto zmanipulovaných bratrů pochopí,že ta jejich ARCHA není tou pravou.

Reklama

Přidat komentář