Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

svdek (So, 11. 4. 2009 - 17:04)

Pavle, víš, že řekl jeho milovaný syn Ježíš. Také víš, že Ježíš řekl Otci, když byl na zemi. Ptám se, řekl Otci jménem Jehova?
Ve 43. verši O něm vydávají svědectví... na odpuštění hříchů... správné!
Kdo v Ježíše věří, získává odpuštění. Ten je Pánem všech ostatních (37. verš)... správné!

Copak nevidíš, že řekl také o tom, že dostal VŠE, CO MĚL JEHOVA? Když byl na zemi Ježíš, tak mluvil o Otci Bohu jako Svrchovanému Panovníkovi, také mluvil o sobě jako Zachránci i o tom, že dostal vše.
Pak bys měl porozumět, proč nepoužíval Boží jméno a proč řekl, že dostal vše: Mat. 28:18-20 ...,Byla mi dána všechna autorita v nebi a na zemi. Jděte proto ..... aby zachovávali všechno, co jsem vám přikázal. A pohleďte, já jsem s vámi po VŠECHNY DNY AŽ DO ZÁVĚŘU SYSTÉMU VĚCÍ.´ ....Kdo vidí mne, vidí Otce... Jistě souhlasíte, proč nepřijmete Krista jako Pána, před jejímž jménem byste měli klánět, tím byste posvětili BOŽÍ JMÉNO A PŘIJALI JEŽÍŠE JAKO PÁNA! Kdo se zdráhá klánět před jménem Ježíš, jak sám přikázal, ne on sám, ale Otec, který ho poslal a učil, odmítá Krista jako Pána, a tím i samotného svrchovaného Panovníka celého vesmíru!

Buďte s Bohem!

Pavel (So, 11. 4. 2009 - 15:04)

V našem sboru jsou zástupci Romů, Slováků, Ukrajinců, Němců, Bělorusů a vietnamců. I když mají různou kulturu přesto spolu vycházíme v míru. Toto přesně chce Stvořitel vesmíru Jehova Bůh. Všichni jsme lidé a nezáleží jaké jsme národnosti. Jsme různého vzdělání a nikdo nemá právo se vyvyšovat jaké světské vzdělání má. Všichni jsme si rovni. Kdo tohle nechápe nemá právo žít na této planetě. Rozhodující je jaký ten člověk je a ne jaké je národnosti a jakého vzdělání a nebo jaký má majetek. Kdo tady bude žít rozhodne Stvořitel Jehova Bůh a ne mi lidé.

Skutky apoštolů 10:34-43
Na to Petr otevřel ústa a řekl:

milka (So, 11. 4. 2009 - 15:04)

Přesně ,já v modlibě,Posvěť se jméno Tvé!,vidím ne jen slovné uctívání,ale hlavně žít podle(v) Krista.V této prosbě prosíme Boha o zásah, o pomoc. Je nám jasné, že potřebujeme, aby se On pustil do díla v našem životě.
Vzdáváme čest svatému jménu svým životem.
Posvětit Boží jméno musíme tím že např. - přestáváme krást, protože se nám to zcela zhnusilo; nelžeme, protože se nám zalíbilo žít v pravdě; jsme ochotni uznat svou chybu, protože si nemusíme na nic hrát.....- učíme se žít ve světle.
Ježíš prohlásil: "Já jsem světlo světa; kdo mě následuje, nebude chodit ve tmě, ale bude mít světlo života. ...

Návštěvník (So, 11. 4. 2009 - 14:04)

Už si vzpomínám, psal jsi mi o citacích.

svědek (So, 11. 4. 2009 - 14:04)

Milko, jsi mi vždy povzbuzením. SJ sice přijmou JK jako Pána, ale bojí se ho vzývat. Proč? Protože uctívají pravého Boha jménem Jehovu, a to je háček pro ně. Nechápou, že JHVH znamená ,stane se´ nebo ,prokáži se být čím se prokáži být´, nebo ,jsem který jsem´ NEJENOM POSVĚTIT SVÉ SVATÉ JMÉNO, ALE I ZACHRAŇOVAT! V jménu Ježíš zahrnuje všechno, a proto když to uděláme - vzýváme Ježíšovo jméno, tím posvětíme Boží jméno. Akorát furt se učíme, jaký byl Ježíš poslušný pro náš příklad atd. a to je všechno. Ale to že řekl, že dostal VŠE i JMÉNO, jsou na tento názor příliš opatrní. Mám dokonce dojem, jako kdysi farizeové náhle přestali oslovovat Boží jméno již v minulých staletích a přidávali k Zákonu další příkazy jako lidské nauky. Toto je přesné i v současné době u SJ.
Mezku, nevím, jestli Ježíš odpověděl satanu slovem Jehovu nebo Pánu. Třeba i v citacích slovo JHVH. Sice neoslovili, ale mohli psát třeba z úcty k původnímu jménu i jako totožnost. Nevím ani neřeším. Pokud nějaké zdroje máš, rád si vyslechnu.

milka (So, 11. 4. 2009 - 14:04)

Na podporu...Matouš 10

22Budou vás všichni nenávidět pro mé jméno; ale kdo vytrvá až do konce, bude spasen.

32Každý, kdo se ke mně přizná před lidmi, k tomu se i já přiznám před svým Otcem v nebi; 33kdo mně však zapře před lidmi, toho i já zapřu před svým Otcem v nebi.

38Kdo nenese svůj kříž a nenásleduje mne, není mne hoden. 39Kdo nalezne svůj život, ztratí jej; kdo ztratí svůj život pro mne, nalezne jej.

40Kdo vás přijímá, přijímá mne; a kdo přijímá mne, přijímá toho, který mne poslal. 41Kdo přijme proroka, protože je to prorok, obdrží odměnu proroka; kdo přijme spravedlivého, protože je to spravedlivý, obdrží odměnu spravedlivého.

milka (So, 11. 4. 2009 - 13:04)

Oni vidí v JK symbol?Nechápu,vždyt Bible je plná přímého jména JK a není symbolické,ale má plný význam.
Ježiš-pomáhat

Návštěvník (So, 11. 4. 2009 - 13:04)

Koupil jsem ji v obchodě za 250 Kč. Ve volném trhu stojí 150 Kč. Prodávají křesťané.

http://www.bibl (So, 11. 4. 2009 - 13:04)

Plné znění Bible - překlad 21. století v grafické podobě shodné
s tištěným vydáním. Nyní volně ke stažení ve formátu pdf!

http://www.bibl (So, 11. 4. 2009 - 12:04)

Překlad již v prodeji.Mezek

Nadále budu cho (So, 11. 4. 2009 - 12:04)

Tak to ti fandím.A přeji pokoj v mysli.Mezek

svědek (So, 11. 4. 2009 - 11:04)

Jako pomazaného svědka mě ve svém sboru neuvěřili, když jsem vzýval Ježíšovo jméno se zápalem. Říkali, že bych uctíval Ježíše. Vysvětlil jsem, že on především zastupoval svého Otce a je jako sklo naskrz, bez něhož bychom byli ve tmě. Proto máme před Ježíšovým jménem klánět. Odmítli, a přesto řekli, že je má vůle, jestli přijmu symboly. Pochopil jsem, že nesmím přijmout, protože u nich neuznávají Ježíšovo jméno.
Také jsem řekl, že jsem nemohl jako svědek uvěřit takhle až jsem musel přistoupit a říct, že Ježíš je Pánem ke slávě Boha Otce, a že Ježíš je Nejvyšší kromě Otce. Samozřejmě nelze Ježíše nahradit Otcem. On přišel zastupovat, a tak ho máme volat a prosit o pomoc a Pán Ježíš nám ochotně naslouchá a dle situace dle jeho Slova křtí svatým duchem těm křesťanům, aby mohli ostatním slepým oznamovat jméno našeho Pána Ježíše Krista.
Řekl mi jeden starší, že zná 3 pomazané a jsou oproti mně jiní, a že ti vzývali Jehovovo jméno.... (nevěřím mu). Určitě dle mého vzývali Ježíšovo jméno, třeba toto nechtěli přiznat, třeba netušili, že existují slušní křesťané a ne katolíci s různými druhy model...
Nadále budu chodit s rodinou na shromáždění, abych vydal svědectví o Ježíši. Včera přijal příznivě jeden bratr. Bůh ať mu ochraňuje, neboť si všímá mnohých rozporů jak v učení tak v některých vztazích.
Bůh s vámi a milost od Pána Ježíše!

Mezek (So, 11. 4. 2009 - 10:04)

Za sebe odpovídám stručně.
Zatím jsem pasivním členem SJ.Ale jak roste poznání,doufám tím správným směrem,dojdu k rozhodnutí co a jak dál.Žijem ve složité době.Víme že JK má své ovce po celé tváři Země.Ve všech křesťanských společenstvích.Ne jen u SJ jak jsem byl učen.Kde se sejdou dva.......jsem i Já.Moje rodina,můj starší /věkem:)/bratr ze sousední obce,vy zde,to je moje skupina.Zatím.Se svědky nemohu přímo polemizovat na téma které je jim vzdálené.Straní se,nebo se snaží mne v jejicho čích jsem nemocný bratr,léčit.
V mém okolí jsem zatím nenašel skupinu bratrů v Kristu.Proto jsem v kontaktu s věřícími na stránkách http://www.straznavez.cz
a tady na doktorce se snažím o diskusi.
Ano máme se shromažďovat!

Návštěvník (Pá, 10. 4. 2009 - 19:04)

Jméno

Jméno Ježíš je česká podoba řeckého

milka (Pá, 10. 4. 2009 - 18:04)

Taky se ptám jako Jana.Cítím se sama a ráda vás poznám.(moc ráda)

Jana (Pá, 10. 4. 2009 - 17:04)

Svědku ,Mezku,ke komu se mám jako připojit?Jaká je vaše církev?Taky se scházite?

jo (Pá, 10. 4. 2009 - 15:04)

Po Křtu v Duchu Svatém nastává znovuzrození.

Návštěvník (Pá, 10. 4. 2009 - 12:04)

Křest v Duchu svatém není totéž znovuzrození? Jaký je mezi tím rozdíl? Nebo totéž?

Mamut (Pá, 10. 4. 2009 - 11:04)

Blahoslavení chudí (duchem), neboť jejich jest království nebesské....

Návštěvník (Pá, 10. 4. 2009 - 09:04)

Křest Duchem svatým a znovuzrození

Předpokladem pro přijetí křtu v Duchu svatém je znovuzrození člověka. Člověk poznává svou hříšnost, uvědomuje si svou ztracenost, činí pokání, přijímá odpuštění svých hříchů a vin, stává se tak v Božích očích čistý, získává pokoj do srdce a rozhoduje se k plnému odevzdání a následování Ježíše Krista. Znovuzrození a křest v Duchu svatém jsou však 2 události, které sice mohou následovat několik vteřin po sobě, ale někdy se člověk modlí za tento křest několik let.

Reklama

Přidat komentář