Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

svědek (Ne, 5. 4. 2009 - 08:04)

Anonyme, máš pravdu. Oč hroznější je, že nikdo nebude spasen pokud nepřijímá... Trochu přemýšlejte! I mi se to trochu nezdá. Jsme zde, abychom vyměnili myšlenky. Mohl bych dopodrobna vysvětlit na základě Písma, ale nevím jestli bych dokázal. Snad jindy, až bude mnoho myšlenek zde přihlášených. Děkuji.

Návštěvník (Ne, 5. 4. 2009 - 07:04)

je to hrůza

svědek (Ne, 5. 4. 2009 - 07:04)

Co se týče přijímání symbolu je menší než víra v Krista. Kdo přijímá, snaží se vejít a kdo ne neudělá špatně. Ale ten, který dostal dar Ducha svatého ke přijetí do královského postavení a odmítá přijímat symboly, hřeší proti Duchu svatému. Proto víra v Krista je větší, dokonalejší než přijímat symboly. Hádat se kvůli tomu nespadá do Božích věcí, ale víra v Krista ano.
Tak jako ve SZ byla důležitá víra v Jehovovi, tak v NZ víra v Krista. Pokud trváme neustále na přijetí symbolů, můžeme znevážit přikázání získat víru v Krista. Boží věci Bohu.
Pokud se mýlím, prosím napište.

Důležitější ovšem je víra v Boha Otce a v Jeho Syna a oslavovat Otcovo jméno skrze víru v Kristovy oběti. Jméno Jehova znamená záchrana neboli Stane se, proto je méně podstatné, myslíme-li že Otec nadále má jméno Jehova i když je též důležité, ne zas jako víra v Boha Otce, ale víra v Ježíše je už důležitá, protože je to Boží vůle. Co tam není napsáno, abychom nevzývali Jehovovo jméno, je vniveč ale není srovnatelná s vírou v Boha Otce. Stejně jako jestli je Ježíš Bůh. Důležitější je věřit co je napsáno, totiž že je Boží syn, jak řekl ap. Petr a za to byl pochválen protože mluvil z Boha, kdežto farizeové tušíce že je Bůh Ježíš nepochválil. Jak známo, farizeové se snažili Ježíše zabít za každou cenu. Farizeové mluvili z Otce lží.
Pro Boha Otce je Ježíš jeho Syn i když pro nás je i Bůh ne totožný s Bohem Otcem. Můžeme ho nazvat, ale není podstatné jako ho nazvat Božím synem. Tomáš oslovil: Můj Pane, Můj Bože! si myslím adresoval jak Ježíšovi (Pane), tak Bohu Otci (Bože) nevědomky. Proto Bůh použil nevěřícího Tomáše pro tento účel.

Jak jsme uvedli, pro Boha je podstatné věřit v Boha Otce a v Ježíše Krista jako Božího syna, proto Ježíš nazval nás všechny ovcemi z různých církví, sborů..., abychom se stali Jeho tělem... Nikdo není dokonalý. Duch svatý uvede všechny věci do jednoty. Bůh je Duch, ale Duch nemůže být samotný Bůh, samotná Osoba, ale součást jeho Osoby. On Ho používá jako Utěšitel, Učitel, Stvořitel, Spasitel ...
Bůh s vámi! Pokud nesouhlasíte, prosím napište. Děkuji.

svědek (So, 4. 4. 2009 - 23:04)

Bůh po založení posledního díla po pádu prvotního hříchu slíbil nápravu prostřednictvím semene záchrany založil své svaté jméno JHVH. Viz první napsané jméno u 1. Mo 2:4 To jsou dějiny nebes a země v době, kdy byly tvořeny, v den, kdy Jehova Bůh udělal zemi a nebe.
Před tím neměl jméno a neměl pro to důvod. Jméno založil proto, aby se děla vůle Otce ke svatému jménu Boha Otce. Jméno Jehova jako záchrana pro lidstvo a tím posvěcení jména Otce. V Nové smlouvě Ježíš převzal úlohu na sobě a dokončil dílo posvětit jméno, Sk. 4:12 Kromě toho v žádném jiném není záchrana, neboť pod nebem není žádné jiné jméno, jež bylo dáno mezi lidmi, jímž máme být zachráněni.

Návštěvník (So, 4. 4. 2009 - 23:04)

Anonyme 19:49 nepochopil jsi vůbec učení Ježíše Krista.

Matouš 19:16-24
16 Tu pohleďme, kdosi k němu přišel a řekl:

svědek (So, 4. 4. 2009 - 22:04)

Nesouvisí náhodou s Božím přikázáním ze SZ Nebudeš použít Boží jméno nehodným způsobem s Novou smlouvou Nebudeš prijímat symboly nehodným způsobem?

Myslím si tedy, kdo chce přijmout symboly, je vítán, protože se snaží vejít do Božího Království společně s Králem Ježíšem a bude pronásledován pro Boží jméno, a kdo nechce přijmout symboly, ale získá věčný život díky víře v Krista a činí Boží vůli, třeba se bojí, že nesplní vysoké požadavky držet a tím znesvětí Boží jméno a bere symboly, protože ví, že na to nemá, aby pak nezhřešili proti Duchu a nezemřeli.

Je to sice trochu svědkovský názor, ale asi pravdivý, ne?

svdek (So, 4. 4. 2009 - 21:04)

Kdybychom lpěli na přesném poznání a řekli, že kdo nepřijímá symboly, nezíská život, soudili bychom. Je psáno, abychom Krista nesesadili z nebe či z propasti.
Boží dílo je posvátné, nevyzkoumatelné, bázeň vzbuzující.
Dle mě je činit Boží vůli a přijímat Krista jako Pána a uvěřit, že Bůh ho vzkříšil pro jeho velikou lásku ke všemu tvorstvu a pro slávu Boha i jeho Syna.
Abychom se náhodou nenaduli pýchou a nechlubili svým zvláštním poznáním...
Sef. 2:3 hledejte Jehovu, všichni mírní země, kteří jste prováděli Jeho vlastní soudcovské rozhodnutí. Hledejte spravedlnost, hledejte mírnost. Pravděpodobně se budete moci skrýt v den Jehovova hněvu.
Rozumím Jehovovo jméno znamená účast v Ježíšovi jako záchrana, protože Otec mu dal vše i jméno. Viz Jan 17:10, 11 a všechno mé je tvé a tvé je mé, a byl jsem mezi nimi oslaven.
11 A již nejsem ve světě, ale oni jsou ve světě, a přicházím k tobě. Svatý Otče, bdi nad nimi kvůli SVÉMU VLASTNÍMU JMÉNU, které JSI MI DAL, aby byli jedno, právě jako jsme my.

Pavlovi (So, 4. 4. 2009 - 19:04)

Pavle,jseš vedle jak ta jedle.JK poukazoval na Lásku k bohatství!!!!!!!!!!!!!!!!!A ne kritizoval bohaté.

Pavel (So, 4. 4. 2009 - 19:04)

Pro pohádka na dobrou noc:

Ty znáš málo Bibli takže nevíš co kritizoval Ježíš Kristus. Já neříkám že všichni, ale většina se tak chová. Tyto texty z Bible byli tabu, aby se náhodou někdo bohatý neurazil. Ale Ježíš a jeho nejbližší následovníci to chování bohatých odsuzovali.

Jakub 2:5
5 Poslyšte, moji milovaní bratři. Cožpak Bůh nevyvolil ty, kdo jsou chudí vzhledem ke světu, aby byli bohatí ve víře a dědici království, jež slíbil těm, kdo ho milují? 6 Vy však jste chudého zneuctili. Cožpak vás bohatí neutiskují a nevláčejí před soudy? 7 Cožpak se nerouhají znamenitému jménu, kterým jste byli povoláni?

Jakub 5:1-6
5

svědek (So, 4. 4. 2009 - 19:04)

Mare, snažíš se druhým pomoct přijímat Krista jako Pána, tobě vděčím.

Co se týče lámání chleba, si nejsem jist úplně, že je podmínka pro život účastnit se Pánovy večeře plně, neboť by nebylo správné pro nevědomost ne odmítání přijímat toto.
Dlouho znám jednu neslyšící pomazanou sestru velmi obětavou, skromnou a laskavou. Říkala mi, že je ve spojení s Kristem a že bude s ním, i když je mladšího věku než dle učení SJ. Píši proto, že není možné nevstoupit pro ostatní její bratry a sestry alespoň do pozemského ráje, to za prvé, a za druhé
co když někdo před smrti poznal Pána a nemohl přijímat z nějakých důvodů, nebude spasen? Jistěže ne. Atd.

Navíc v některých verších Ježíš řekl, že kdo v něho uvěří, získá život. Jan 3:16 ,..žádný, kdo v něj projevuje víru, nebyl zahuben, ale měl věčný život.´ Projevit víru znamená i přijímat symboly? Co když přestane přijímat, protože dostal nějakou nemoc a po nějaký čas zemřel? Nebo třeba zhřešil, je tedy nehoden přijmout, litoval a pak zemřel aniž přijímal?

Myslím si, není to absolutně nutné. Je to symbol hlavně pro pomazané, vždyť Kristus s apoštoly uzavřel smlouvu o Království na znamení ... Poté apoštolové radili, že mají činit na památku Kristovy smrti, radili především pomazaným, ne? Ti, kteří dostali výsadu sloužit v nebeském povolání.

SJ pomazaní ano, a to nahoře, a ti nepomazaní, ne?

Nelze soudit, pro mne lépe se příliš nezabývat. Boží věci Bohu.

cedr (So, 4. 4. 2009 - 15:04)

O tom jste nás neinformovali,jen se chlubíte,že žádný neberete i když na ně máte nárok.
Dostali jste nápad přestat o ně žádat a rychle na to poukazovat a volat hele jiní berou.
tak dodávejte my UŽ ne.

centrální evide (So, 4. 4. 2009 - 15:04)

Je,že vaše org čerpala státní dotace v letech 2000-2005.

Návštěvník (So, 4. 4. 2009 - 15:04)

Svědkové Jehovovi jsou známi tím, jak berou Písmo doslovně a jak zároveň vytrhávají jednotlivé verše z kontextu. Jeden starší spolubratr v Itálii jim po letech diskuzí odpovídal už jediným:

Mare (So, 4. 4. 2009 - 10:04)

Svědku, říkáš to svými slovy nádherně.
Přesně tak je to z Ducha.

To, že prožíváš v sobě něco jako přitakání, je svědectví Ducha tvému duchu.

Bůh není mrtvý ani vzdálený, skrze Krista ty přicházíš k němu blízko a on přichází k tobě.
Protože tě vidí skrze Kristovu krev čistého.

Není to jen filosofická nebo logická pravda, ale živá osoba.

Ta 10.kapt. Řím. mluví přesně o tom, že buď si lidé vytvoří své ospravedlnění, jako například u svědků tím,..... že budeš znát Bibli, budeš se podle ní chovat ....budeš v jediné pravé organizaci......, a pak budeš zachráněný.
Nebo jako si udělali Židé, .....myšlenkou že jsou přece Božím lidem a naplňují přesně Boží slovo........a tím, jsou přece Bohem přijati....!

To právě Pavel vytýká Židům, takže to vytýká i svědkům,....že si vytvořili svůj způsob ospravedlnění........., ale ne podle PRAVÉHO poznání....!

To pravé poznání je....OSPRAVEDLNĚNÍ ...skrze odpuštění hříchů v Kristu...!
Jak říkají hned úvodní verše.

Někdo ospravedlněn, očištěn Kristovou krví a to jen tím,
že to pochopí a vyzná nejlépe hlasitě před Bohem, ano Bože, jsem hříšník a potřebuju tvé odpuštění, které mi dáváš v Kristu,...Kristus vydal svůj život za mé očištění a tvé přijetí, , protože bych byl bez Ježíše ztracený a odsouzený,....dávám ti tudíž svůj život také, abys mně dále vedl po své cestě....a naplň mně svým Duchem podle zaslíbení......

Je mi moc líto, že nebudu teď mít možnost tady psát......protože budeš potřebovat moc povzbuzení.......

Ale budu se za tebe alespoň modlit....
Bůh ti žehnej....

svdek (So, 4. 4. 2009 - 09:04)

Milko, máš pravdu, ale nemyslel jsem doslova, protože pravda je jen v Ježíši. Ty se snažíš se líbit Bohu a proto hledáš lásku od Boha ke bližním i nepřátelům.
Jenom si myslím, že Pavel nemá zášť, má upřímné srdce, snaží se jako ty pomoct druhým podle svého svědomí. Ví co dělá, jenom ne dle pravého ale přesného poznání... On vše dělá jako ty, já a ostatní, aby se Bohu líbil..., jenže cesta SJ je pro pravé křesťany trochu odlišná než radí Písmo. Svoje oči zaměřujou na Organizaci spíš než co je psáno v Bibli...
Oni věří, že Organizace je řízena Bohem... Nelze posoudit, ale jemně naznačit ...

milka (So, 4. 4. 2009 - 00:04)

Ve světě budete mít soužení. Ale buďte dobré mysli. Já jsem přemohl svět" (Jan 16,33).

milka (So, 4. 4. 2009 - 00:04)

Milý Svědku,ty cítíš přesně to co já.
Já věřím,že nezáleží na tom v kterém jsme či nejsme sboru,ale na srci,na lásce na toleranci.Bůh nás má všechny stejně rád.Nakonec já i SJ věří ve stejného Boha, jen o tom nevíme.A ke smíření s Bohem potřebujeme všichni Spasitele,který nám pomůže očistit se od hříchu.Jemu můj dík,jemu skládám své účty .

Pavle,v tobě vznikla jakási zášt vůči některým lidem.Ta ti uzavřela srdce.
Pavle,prosím zapomen na to,odpust jim.Uleví se ti.Ty jsi hodný člověk,jen ta zášt ti bere milosrdenství.

Já měla jistý problém ,umět mít ráda některé lidi,věděla jsem ,že je to špatný,ale neměla jsem sílu se naučit je mít ráda.
Pak jsem prosila Boha,aby mě ukázal cestu,a stalo se.Nejdřív mi těch lidí začalo být líto,že ztratili nebo nemají tu sílu chtít něco změnit.Dnes s nimi cítím a prosím Boha aby jim otevřel srdce.Aby i oni cítili ten úžasný cit lásky,která jim pomůže.

Milý Pavle,já osobně nejsem vzdělanec ani zbohatlík,ale znám vzdělané lidi,kteří svou poctivou prací dosáhli mění(majetku).Opakuji poctivou cestou-prací.
taky znám chudý,kteří jsou chudí protože nežijí podle pravidel slušného chování ale taky i naopak.
Pavle prosím tě odpust lidem,kteří ti nějak škodí,popros Boha třeba ve jménu JHVH at ti pomůže umět odpustit,věř ,že se ti uleví.
Pavle tvá zášt ,může být podle mého názoru hřích.

Mare (Pá, 3. 4. 2009 - 23:04)

Svědku,

běžte za tím, která má to slovo věčného života,...tam se určitě nemůžete splést.....

03.04.2009 20:00 (Pá, 3. 4. 2009 - 21:04)

Tady Mezek.
Pavle,tak opravdu nevím, co si mám o Tobě a tvém posledním příspěvku ke mě myslet.
Jak jsi přišel na to,že nechápu fyzicky pracující lidi.Vždyť mě vůbec neznáš! Nevíš co dělám,mohl bych pokračovat způsobem který by se ti nelíbil!
Proč většina tvých příspěvků má buď katastrofický scénář,nebo haníš vzdělané lidi.Proč?
Tvoje že u svědků převažují ti nejchudší,o tom by se dalo polemizovat.Záleží to na kraji kde sbor působí.
Ze sboru z kterého poscházím,bych mohl sestavit vedení větší firmy.Je zde pět vysokoškoláků,jeden doktor docent kandidát věd,inženýr,dvě sestry co vedly za totality dopr.podnik,též moje maličkost.Jsem vyučený zámečník, dělal jsem na rafinerii, též v letectví jako nýtař,kde jsem přišel o sluch,z půlky,pak jsem opravoval točivé stroje,a nyní pracuji na fréze a soustruhu.
Přeji Ti abys více přemýšlel a méně klepal do klávesnice.Tím potom neuděláš víc škody než užitku.
Jinak se na tebe nezlobím,chápu,každý jsme jiný,ale mluvené slovo,to se nedá vzít zpět.Psané než odešlu,tak se nad tím než to odešlu zamyslím!!!Abych neurazil.Přeji Ti abys byl nad věcí.Bude hůř,ale taky lépe.

svědek (Pá, 3. 4. 2009 - 20:04)

Pavel má naprosto pravdu i další pisatel. My musíme na to dát veliký pozor, abychom se nenaduli pýchou tímto vzděláním.
Pavle, myslím, že my nehledáme tak jak myslíš, jsme jen trochu naštvaní některými pokrytci ve vedení, i když je to všude to samé. Rád bych zůstal SJ, ale bije mi pohled na jejich soustředěnost na svou organizaci spíš než na obyčejné lidi, kteří si přejí víc poznat Boha skrze Bible...

Myslím si, že nakonec budeme všichni zachráněni bez ohledu v kterém sboru jsme, protože jsme v Kristově těle...
A nakonec budeme žít šťastně, protože to chce Bůh, ne my podle těla či poznání...
Máš bázeň před Bohem, a to je moc důležité, a to se Bohu líbí, nezáleží dle mě nakolik se držíme Krista, ale jestli věříme v něj a činíme pokání a následujeme ho... Má to největší cenu v Božích očích. I já musím na to bedlivě dávat pozor.
Prostě máš také pravdu...

Reklama

Přidat komentář