Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Mare (Čt, 2. 4. 2009 - 21:04)

Svědku,

víš, jak je psáno, ...že žena už nevzpomíná na porodní bolesti, když vidí narozené dítě......

Kdo by vzpomínal na předchozí nedorozumění,pro radost, že jsi pochopit,...že vidíš....

Bůh ti požehnej na další cestě a ochraňoval to, co je z Boha.....a nezabloudil...

Budu se za tebe modlit a myslím, že nebudu sama....

Bůh ať je navěky s tebou...

svědek (Čt, 2. 4. 2009 - 21:04)

Mare, musím ti, Milce, Mezkovi a tomu, co psal článek o Mesiášovi, poděkovat. Před tím jsem prostě nechtěl věřit, že existuje jiná pravda, ale díky vaši trpělivosti a též logice ve webové stránce Strazna vez jsem došel k poznání...
Ano, vztah k Bohu je to nejdražší, co člověk může získat, který se časem ukázal dlouhým historickým vývojem po pádu prvotního hříchu s mnoha trpělivostí Boha až se ukázal Vykupitel ...
Ještě nemohu věřit, že existuje jiná pravda...

milka (Čt, 2. 4. 2009 - 21:04)

Milá Mare,už tě chápu a dlužím Ti velkou omluvu.Mrzí mě ,můj komentář ohledně lásce proti tobě.Promin ,zmýlila jsem se a nyní mě to upřímně mrzí.
Děkuji Kristu za tvoji lásku k bližnímu.Milka

milka (Čt, 2. 4. 2009 - 21:04)

Svědku,neboj,tebe Bůh miluje.
Jinak by ti nedal ,tento úžasný dar,pochopit Bibli ,umět v ní číst.
Já tomu říkám dostat se do jiné tkz.duchovní dimense.Bůh tě opatruj.

Mare (Čt, 2. 4. 2009 - 20:04)

Neodpověděla jsem ti ...o krvi....a smilstvu......ze Skutků...

Příkaz o smilstvu,....byl a je zákonem....

Předpis o krvi, byl a je předpisem......., a pod novou smlouvou je o předpisech řečeno,....že jsou jen stín budoucích věcí a skutečnost je Kristus...Myslím, že ty verše v Galatským budeš znát....

O předpisech je v nové smlouvě psáno, ...proč si necháváš znovu předepisovat....neber NEJEZ /krev/...., nedotýkej se .....

Ale křesťané opravdu nejsou zachráněni tím, že to přesně vědí.....

Pokud to nejsi schopen z Božího slova pochopit a přijmout a tvé svědomí by tě obviňovalo,...že jíš krev ,...že si necháváš dát transfúzi,....tak je tvé svědomí před Bohem to, které je určující.....Co člověk nedělá z víry ...je hřích...

Já nebudu mít problém a vím jistě , že ani Bůh ne, když nebudeš dále jíst krev nebo si nebudeš dávat transfúzi, jestliže to tak vidíš z Bible.....

Problém je to jen tehdy a proto jsem to vehementně rozbíjela, jestliže je to tak vyloženo staroz. prostředníkem Otrokem,....JAKO SYSTÉM NAUK, ZE KTERÝCH, KDYŽ JE DODRŽUJEŠ:::::BUDEŠ ZACHRÁNĚNÝ.....!

Protože z toho nikdo zachráněný nebude...
Zachraňuje a spasitelem je jen Ježíš Kristus...a ne systém nauk přesně pochopených.....!
A v této rovině, je to hodně závažné a špatné.....!

Rozumíš mi...?

Mare (Čt, 2. 4. 2009 - 20:04)

Svědku, neměla jsem teď čas se tady vyskytovat a tak je mi jako by do mně uhodil blesk, když si čtu tvůj poslední příspěvek. Trochu se snažím číst pozpátku, abych pochopila jestli si děláš legraci, jako se tě ptá Milka, nebo zda to myslíš vážně.

Vždycky jsem se vrhala ke každému svědku stojícímu na ulici a říkala mu evangelium, a dnes se mi nějak vůbec nechtělo, pod tou tíhou zkušenosti tady. Jaké množství kvalitní biblické argumentace, jaké množství vysvětlování , zkušeností, historických dokladů.....modlteb.....a neblikne světélko nikomu....? Přišlo mi to hodně marné říkat svědku na ulici pár vět o Kristu o spáse, těch pár slov, které mi dovolí na ulici. Najednou jsem přestala věřit, že je možné, aby těch pár slov....mohlo proniknout na ulici k jejich sluchu....Tak jsem je dneska obešla....
I když samozřejmě vím, že víc závisí na Bohu.....a že Bůh dělá i zázraky....nějak to na mně padlo, a nemohla jsem jim dneska svědčit......

A děkuju Bohu, za tvá slova tady....... Třeba si děláš legraci...., ale mně to dneska posílilo a pozvedlo a pokud si ji neděláš, tak přímo propuká gejzír radosti z mých útrob.......protože to je přesně podstata, jak si to vyjádřil......

Kopíruju tvá slova:.".....protože nehledám přesné poznání, ale pravé, jako jsme našli pravého Boha Otce a pravého Božího syna Ježíše, ne přesného ..."

Je to samozřejmě napsáno v 10.kap. Římanům, ale ....tímto, jak to vyjadřuješ mně přesvědčuješ,.....že jsi pochopit....že Bůh ti dal milost a přitrhl tě k Ježíši Kristu...., dotkl se tě a jedná s tebou......Protože takto to nazvat , znamená to nejen pochopit z Božího slova, ....ale vnitřně prožít podstatu...Božím dotykem....

Vyjádřila to tady jiným způsobem i Milka.....

Ale přesně tak to je,..........jak by mohl člověk PŘESNĚ poznat někoho ve vztahu.....!
A Otci opravdu nejde o to, ani nenapsal svůj dopis Bibli, abychom tím, že budeme přesně znát jeho slovo, mohli být zachráněni.....!

Kdyby nám napsal náš pozemský otec dopis, když jsme od něj před tím odešlo hodně daleko,......určitě by tím nesledoval to, že náš společný vztah se obnoví tím, že se naučíme ZNÁT ten dopis a tím bude mezi námi vše vpořádku....!

Tím dopisem nám chce jen říct.....: vrať se mi do mé náruče, ...moc tě miluju,.....nezatratil jsem tě,....ale udělal jsem všechno pro to, aby ses mohl vrátit do mé rodiny......., tu překážku mezi mnou a tebou,...hřích,...jsem sám odstranil...., pojď přijmi to z mé ruky,....a já tě přikryju krví svého syna a tvůj hřích už neuvidím, nebude už stát před mojí tváří, ......můžu tě znovu obejmou a být s tebou, jako jsem byl se svým prvním lidským synem, a miloval svého prvního syna Adama, než přivodil pro lidstvo onu překážku....hřích....

Znovu tě mohu přivítat ve svém království, ...právě kvůli poslednímu Adamovi, kterým je můj statečný Syn Ježíš,.....takže neváhej a přijmi to z mé ruky, abys mohl být spasen, aby ti v mém Synu už nebyly počítány tvé hříchy.....
Stačí když řekneš.....odpusť můj Otče a smiluj se , přijmi mně ve tvém Synu a skrze tvého Syna, ať se mi stane DVEŘMI, kterými vejdu a vrátím se k tobě , přijmi mně jako svého sice ztraceného syna ale teď znovunalezeného a přiviň mně do své náruče , přijmi do své lásky. Protože hladovím a žízním, jsem ztracený a opuštěný tady na tomto vyprahlém světě bez tebe.......bez lásky....

Vztah a láska je dar, který si nelze zasloužit, to se jen my, omylní lidé o něco takového snažíme a máme ruce plné prachu a popela.....

Vztah a láska i víra se opravdu nejde opatřit tím, že něco přesně poznám.....to je ta zásluha.......ten prach a popel.....

Lásku lze jen opětovat, když je nám nabízena......mluví o tom verš,....." Protože Bůh tak miloval svět.....Jan
3:16....
Bůh nám nabízí svoji zjevenou lásku ve svém Synu a tu lze jen přijmout zadarmo a opětovat.........Tím, že řeknu prostě děkuji.....odpusť, že jsem ...nevěděl....nechápal........, že jsem hřešil....

Nic jiného není láska..........

svědek (Čt, 2. 4. 2009 - 20:04)

Milko, nelituji mnoho let působení v organizaci SJ. Budu užitečný pro další lidi, kteří uvěří v Ježíše. Organizace mě mnoho učila, díky mám přehled o Písmu, jen některé pozměním. Ještě zjistím něco nového.
Ještě se může stát, že se opět mýlím. Vatikán třeba tají ohledně dalších fragmentů obsahujících tetragrammaton v Novém zákoně...
Pokud ano, pak by jméno JHVH mělo nadále zachovávat.
Všichni proroci psali o záchraně v Jehovově jménu v budoucnu a v Novém zákoně apoštolové citovali a vztahovali na Ježíše v Ježíšově jménu. Víte, že jsme mysleli, že existuje jen jedna nauka a to o Trojici, tedy všichni 3 Bohové jsou si rovni. A zde vidím jinou nauku, jsou též proti této nauce o Trojici.

milka (Čt, 2. 4. 2009 - 19:04)

Svědku,to myslíš vážně,nebo je to humor?
Tohle je přece diskuse a podle mě jediná slušná,která má úroven.
Jsem tady opravdu ráda a moc mi pomáhá,jen asi ne pro Org.SJ.
Já proti ní(org) nic nemám,jen si myslím,že písmo je o víře o vnitřním pocitu a ne o logice.Proto víra ,proto to není učení.
Víra je právě něco,co nelze dokázat,na co si nemůžeme sáhnout.Jak jsem ti psala,o lásce tvý ženy,byl to příklad víry.Ty ji věříš,a přitom si nemůžeš na cit,který k tobě chová sáhnout.To je přeci úžasný.

svědek (Čt, 2. 4. 2009 - 18:04)

Pomalu začínám pochopit, že jméno Jehova se vztahovalo ke jménu Ježíš díky souvislostem na Sk. 10:43 ,O něm vydávají svědectví všichni proroci, že každý, kdo v něj věří, získává odpuštění hříchů prostřednictvím jeho jména.´, protože ve 42. verších se zmiňovalo o Ježíši: ,dávali důkladné svědectví, že to je On, koho Bůh pověřil, aby byl soudcem živých a mrtvých.´ Totéž se týká podobně u Ří 10.13 ,Vždyť ,,každý, kdo vzývá jméno Jehovovo (Páně (Ježíš)), bude zachráněn´´.´ Ve verších 11 Písmo totiž říká! ,,Žádný, kdo na něm zakládá svou víru, nebude zklamán.´´ 12 Není totiž rozdíl mezi Židem a Řekem, neboť nade všemi je týž Pán (Ježíš), bohatý ke všem, kdo ho vzývají.´´

Rozumím tak, že všichni proroci o Ježíšovi předpověděli jako záchranci od Boha Otce, a účel jména Jehova se pomalu vytrácel, protože ,Stane se´ se splní na Ježíšovi.

Milí bratři, je mi líto, že jsem pochopil tak, jak proroci viděli, a ne se zdržet starozákonního jména JHVH. Odejdu s rodinou od sboru, protože nehledám přesné poznání, ale pravé, jako jsme našli pravého Boha Otce a pravého Božího syna Ježíše, ne přesného ...

Děkuji vám, že jste mi pomohli a prosím o odpuštění za má předešlá nedorozumění. Bůh s vámi!

milka (Čt, 2. 4. 2009 - 17:04)

Zde je taky potvrzeno,že logikou nikam nedojdeme.Víru můžeme pochopit pouze pomocí Ducha Svatého.Taky je zde možné opět poznat,že je to sice bláznovství ale Ježiš je sám Bůh.

Biblický text: Korintským

Slovo o kříži je bláznovstvím těm, kdo jsou na cestě k záhubě; nám, kteří jdeme ke spáse, je mocí Boží. Je psáno: ,Zahubím moudrost moudrých a rozumnost rozumných zavrhnu.' Kde jsou učenci, kde znalci, kde řečníci tohoto věku? Neučinil Bůh moudrost světa bláznovstvím? Protože svět svou moudrostí nepoznal Boha v jeho moudrém díle, zalíbilo se Bohu spasit ty, kdo věří, bláznovskou zvěstí. Židé žádají zázračná znamení, Řekové vyhledávají moudrost, ale my kážeme Krista ukřižovaného. Pro Židy je to kámen úrazu, pro ostatní bláznovství, ale pro povolané, jak pro Židy, tak pro Řeky, je Kristus Boží moc a Boží moudrost. Neboť bláznovství Boží je moudřejší než lidé a slabost Boží je silnější než lidé.

milka (Čt, 2. 4. 2009 - 17:04)

Izaiáš, 46. kapitola
13. Jáť způsobím, aby se přiblížila spravedlnost má. Nebudeť prodlévati, aniž spasení mé bude meškati; nebo složím v Sionu spasení, a v Izraeli slávu svou.

milka (Čt, 2. 4. 2009 - 17:04)

Já nemám ráda tohle kopírování ale nemohu jinak.
zde vestarém zákoně - Izaiáš, 45. kapitola,nám Bible jasně říká:kdy Bůh zřetelně mluví sám o sobě,že přijde sám jako Spasitel,a dává nám znamení,jak ho poznáme.

19. Nemluvím tajně v místě zemském tmavém, neříkám semeni Jákobovu nadarmo: Hledejte mne. Já Hospodin mluvím spravedlnost, a zvěstuji věci pravé.
20. Shromažďte se a přiďte, přibližte se spolu vy, kteříž jste pozůstali mezi pohany. Nic neznají ti, kteříž se s dřevem rytiny své nosí; nebo se modlí bohu, kterýž nemůže vysvoboditi.
21. Oznamte a přiveďte i jiné, a nechať spolu v radu vejdou, a ukáží, kdo to od starodávna předpověděl, a hned zdávna oznámil? Zdali ne já Hospodin? Neboť není žádného jiného Boha kromě mne, není Boha silného, spravedlivého, a spasitele žádného kromě mne.
22. Obraťtež zřetel ke mně, abyste spaseny byly všecky končiny země; nebo já jsem Bůh silný, a není žádného více.
23. Skrze sebe přisáhl jsem, vyšlo z úst mých slovo spravedlnosti, kteréž nepůjde na zpět: Že se mně skláněti bude všeliké koleno, a přisahati každý jazyk,
24. Říkaje: Toliko v Hospodinu mám všelijakou spravedlnost a sílu, a až k samému přijde; ale zahanbeni budou všickni, kteříž se koli zlobí proti němu.

Rozum (Čt, 2. 4. 2009 - 16:04)

Totožné s učením Sj, akorát nevzývají jméno Ježíše Krista, ale Jehovu ve spojení s Ježíšem.
První druhá varianta která?

Clovek v období (Čt, 2. 4. 2009 - 14:04)

Smrt Ježíše Krista na kríži, která byla výkupní cenou za hrích lidstva, zacala dispensaci milosti. Toto znamená nezasloužený pardon cili: Buh spravedlnost, cistotu nabízí, zatím co v dispensaci Zákona ji požadoval! Spása, dokonalá a vecná, je zdarma k dostání každému, kdo prizná svou hríšnou nedokonalost a uverí v Ježíše Krista. Ježíš odvetil rka:"Toto je skutek, který Bůh vyžaduje: Abyste věřili v toho, kterého On poslal" (Jan 6:29)...

Rozum (Čt, 2. 4. 2009 - 08:04)

Nebo jinak? Otec zrodil syna, skrze stvořili děti a děti chtějí Otce aniž volali syna Ježíše. Co by tomu řekl Otec? Jistěže nesouhlasí, spíš brát na vědomí vážně jeho syna Ježíše, posléze Otec bere děti.
Co vy na to?

Návštěvník (Čt, 2. 4. 2009 - 00:04)

Ezechiel 38:23 A jistě se vyvýším a posvětím se a učiním se známým před očima mnoha národů; a budou muset poznat, že já jsem Jehova.

.Kontrast mezi (St, 1. 4. 2009 - 21:04)

text

Návštěvník (St, 1. 4. 2009 - 20:04)

Každý, kdo cte Bibli alespon s cástecným zájmem, zjistí že víc jak polovina jejího obsahu se týká jednoho národa - Israele. Ctenár dále zjistí, že tento národ má zvláštní postavení v jednání s Bohem... Buh oddelil Israelity ode všech národu sveta, uzavrel s nimi smlouvu a dal jim speciální sliby, které žádný jiný národ nedostal. Písmem jde pouze jejich historie - zmínky o ostatních národech jsou pouze ve vztahu k Israeli. Také se zdá, že veškeré komunikace Boha Yahweh s Israelem se týkají Zeme.....

Pakliže budou poslušní a verní, národ má slíbenou pozemskou velikost, slávu, bohatství a moc. V opacném prípade je Buh vyžene do celého sveta "mezi národy, od jednoho konce zeme k druhému" (Deuteronomy 28:64). Dokonce i slib Mesiáše je požehnáním "všem rodinám sveta. Pakliže student pokracuje dál v cetbe Bible, zjistí že se Písmo zmínuje o další skupine lidí a tou je Církev. Tato skupina má také zvláštní postavení k Bohu a práve jako Israel, obdržela specifické sliby od Boha.
Zde ovšem podobnost koncí a zacíná nápadný kontrast! Místo aby byla vytvorena z potomku Abraháma, Církev je "telem", kde se rozdíl mezi Židem a Pohanem zcela ztrácí! Namísto "príbuzenství" podle Boží smlouvy, je to "príbuzenství zrodu". Namísto poslušnosti, která by prinesla moc, slávu, sílu bohatství - Církev má být spokojená s jídlem a oblekem - je pripravována na pronásledování, nenávist. Tak jako Israel je spojovaný s pozemskými hodnotami, Církev má ocekávat hodnoty spirituální, nebeské.... Student se docte, že ani Israel, ani Církev neexistovaly od pocátku sveta. Pocátek Israele najdeme v case, kdy Yahweh povolal Abraháma. Zrod Církve (možná že to nekdo nevedel!), která každopádne ješte za doby Ježíše Krista na Zemi neexistovala, se udál až po Jeho odchodu. Kristus mluví v budoucím case, když prohlašuje: ("na této skále postavím - ne "stavím" ci "jsem postavil".
Dále zjistíš podle Efezským 3:5-10, že o Církvi není ve Starém Zákone ani jedna prorocká zmínka, ale že "Církev byla tajemstvím "uschovaném v Bohu". Biblicky nalezneme vznik Církve ve Skutcích 2. a její konec na Zemi v 1 Tesalonským 4:13-18. Dále shledá ctenár, že i když jakékoliv rozdelení podle rasy je zrídka kdy v Bibli zmínené - jedna další skupina zcela odlišná jak od Israele, tak i od Církve, vystupuje na scénu pod názvem Pohané. Srovnání techto trech skupin nalezneš v techto verších: Židé: Římanům 9:4-5, Jan 4:22, Římanům 3:1-2. Pohané: Efez.2:11-12 Efez.4:17-18, Marek 7:27-28. Církev: Efez.1:22-23, Efez.5:29-33, 1Petr 2:9. Když porovnáš, co je psáno v Písmu o Israeli a Církvi, shledáš že jak v puvodu, povolání, slibu, uctívání a principu chování, je všechno v kontrastu

Návštěvník (St, 1. 4. 2009 - 20:04)

Zj. 1, 5 a od Ježíše Krista, věrného svědka, provorozeného z mrtvých
Zj. 1, 8 Já jsem Alfa i Omega, praví Pán (Hospodin) Bůh, ten, který jest a který byl a který přichází, Všemohoucí.

Návštěvník (St, 1. 4. 2009 - 20:04)

15 Zatroubil sedmý anděl. A ozvaly se mocné hlasy v nebi:

Reklama

Přidat komentář