Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Monyka (Út, 7. 4. 2009 - 12:04)

Svědku já nevím,ale nějak tě nechápu,já kdysi studovala vše si ověřovala akdyž mi něco není jasné zeptám se,nevím proč by mě měl někdo vylučovat?I ve vedení jsou a byli nedokonalí lidé,a může se stát že se jim trochu zvedne nos tím vůdcovstvím,zatím nevím o ničem co by bylo v rozpouru s biblí,řekni co?Chyby dělali a dělat budou,jde ale o pokoru,apoštolové byli taky nedokonalí,a dělali chyby,ale přesto je Jehova nechal aby vedli.
Je to přesně jak tu někdo psal,jak za dob Mojžíše,reptali,tak se to projevuje dnes,nikde nenajdeš dokonalost,bezchybnost.
Jehova je Bůh,vše tvořil s Ježíšem,jsou jedno jako mají být manžele jedno tělo.Nevidím nikde v bibli že by se měl uctívat Ježíš Kristus,jsme mu vděční,všude ho vyvyšujem,ale pořád je to Jehova komu jsme za vše vděční.Je mi to moc líto,ale i toto je v bibli předpovězené,nemáme se nechát svést různými nauky,že?

L (Út, 7. 4. 2009 - 08:04)

"není jiného zákona než dělej co ty chceš"

"Je konec proslovu Boha který sedí na trůnu Raově a ulehčuje nosníkům duše"

"Nejprve vězte že jsem bůh války a pomsty, budu s nimi nakládat tvrdě"

"Dám vám válečné stroje"

"S nimi budete bušit do lidí a žádný před vámi neobstojí"

Toto bylo sepsáno roku 1904...když se podíváte dál co následovalo, musíte uznat že nějaká proroctví bible jsou úplně mimo mísu

svědek (Po, 6. 4. 2009 - 23:04)

O kom píše Heb 1:10? A:

Dita (Po, 6. 4. 2009 - 22:04)

Mezek mi připomíná slizkého hada v Edenu, tváří se jako, že chce pro druhé to nejlepší a zatím...
Ano je to lhář a jeho otcem samotný Otec lži, fuj!
To co se tady dnes děje nemá daleko od uctívání zlatého telete na poušti, i jemu vzdávala chválu a čest, za to že je vyvedlo z Egypta. Stejně tak vy dnes, uctíváte více Krista, ale čím by byl kdyby ho JHVH nevyslal, neochraňoval, navyslýchal modlitby nepodporoval a koneně nevzkřísil?

Ano skuteně pokud dnes někdo uctívá Kista místo samotného Jehovy, je to nefalšované modlářství.

Návštěvník (Po, 6. 4. 2009 - 22:04)

Pozor Svědek může být nasazený provokatér od tajné policie.

Nela (Po, 6. 4. 2009 - 22:04)

Svědku, co to čtu, ty pro pár nejasností, začínáš plivat?
Jsem svědkem už řadu let, ale organizaci nesloužím a ty ani nic neřekneš Mezkovi, že tě obelhal a vydával se z bratra i když jím není?
To ti skutečně tak málo záleží na tom, co jsi o tobě myslí Jehova?
Vzpamatuj se, vzpomeň si co se stalo Izrealitům na poušti, když kritizovali vedení Mojžíše.

svdek (Po, 6. 4. 2009 - 21:04)

záleží ona je-li pod Ježíšem. Oprava.

svdek (Po, 6. 4. 2009 - 21:04)

Ahoj bratře witness, jsem zaregistrován již dřív, ale nezapojím se do diskuze. Ohromná překvapení! Tolik poznání, na to nemám, spíš poslouchám. Tak zatím. Znám dost bratrů, kteří mají pochybnosti, ale neodváží se nějak říct. Jednou jsem řekl staršímu ohledně lásky, on se mě ptal, jestli poslouchám Organizaci, já na to odvětím, záleží ona je od Ježíše. Zanedlouho zas se mě na to ptal, a já zas stejnou odpověď. To se stalo přímo na sjezdu. Netušil jsem, že má kamenné srdce, jak říká Mare. Tak ahoj.

witness (Po, 6. 4. 2009 - 20:04)

Ahoj Svědku,
Mezek mi o Tobě řekl, známe se z diskuze
na fóru http://www.straznavez.cz/.
To, co Ti probíhá v mysli i jaké otázky si řešíš je zcela přirozené.
Také vím, že je někdy velice těžké rozhodnout se, co dál dělat, když se některé
nauky SJ pod důkladným zkoumáním zhroutí a zároveň si člověk uvědomuje, že je ale také mnoho dobrých a správných věcí, které se u SJ vyučují.
Když se zaregistruješ na výše uvedené adrese, což Ti radil i Mezek, získáš přístup k mnoha lidem, kteří prošli nebo procházejí stejným obdobím jako Ty, rádi tě tam přivítáme jako nového zaregistrovaného diskutéra.
Rozhodnutí v životě samozřejmě musíš udělat Ty sám, ale pro zralá a správná rozhodnutí je potřeba čas.
Zkušenost s pobytem u SJ se dá výborně zužitkovat, dokonce i stále uvnitř SJ, ani netušíš, kolik lidí si klade stejné nebo podobné otázky jako Ty a přitom se to o nich
ve sborech SJ vůbec neví.
Ano, SJ není ta jediná pravá církev, to je jeden ze základních omylů této organizace, nicméně i SJ patří ke křesťanskému spektru, kde se kromě koukolu nachází i pšenice a kde
jistě jsou lidé, kteří jako jednotlivci
patří Kristu, stejně jako je tomu i jinde, kde je také pšenice i koukol, jelikož žádná církev dnes není bez naukových a mravních chyb.
Přeji Ti Pánovo požehnání ve Tvém rozhodování, Pán si od nás přeje vyrovnanost,
to jest ani zbytečně neotálet, ale ani se nerozumně neukvapovat...Tvůj bratr witness

svědek (Po, 6. 4. 2009 - 20:04)

Ahoj Mezku, ok. Takže jsi již bývalý SJ. Alespoň máš za sebou. A co tvoje rodina?
Jsem na to připraven, ne úplně. Mám to dobré, že mi tak nezáleží na chybách v organizování, třeba chápu, ale pravda je to, co nelze ztratit. Pravda je v Ježíši. Stvoření je v Něm, všechno povstalo skrze Něho. O tom jsme se měli nad tím zabývat, a ne odhodit. Řeknu ti, už se na to těším. Skoro celý život jsem hledal smysl života proč kdo tvořil a dle toho pro koho žít. Upřímný člověk tohle hledá, ne svou slávu, jakou jsem na určitou chvíli ve sportu proslavil. Stejně jsem se neradoval až poznal ,pravdu´ o JHVH. Další ,pravda´ je pravda v Ježíši, a proto se těším. Věřím, že Duch svatý je s mým duchem, pomalu. Co když ušní šelest? To jsem normálně neměl a vím jak to je. Uprostřed noci? To je jiná.
Ať se ti daří a máš novou společnost v Pánu!

Mezek (Po, 6. 4. 2009 - 19:04)

Ahoj svědku.Nechci tady psát,opakovat, co již bylo řečeno jinými.
Rozhodně jsem potěšen,že jsi se ve svojí mysli zaobíral pohledem tak zvaných odpadlíků.Je k tomu třeba svobodná mysl.
Dnes již vím,že rozumíš,že jsem /odpadl/od organizace SV a ne od JHVH a JK.
Když u nás byl br.Hamaděj,též jsem mu rázně slušně řekl,že se nenechám vyučovat od někoho o kom jsem upravil svoje mínění.Zdůrazňuji již po několikáté,že si vážím mnohých spolukřesťanů.Jsou to lidé kteří se snaží.Ale velká část je na sto procent přesvědčena,že jsou v té správné a jediné organizaci.Že jejich pohled na písmo je ten nejpřijatelnější.Ale.....
Nyní asi chápeš,co to je křesťanská svoboda.
Kéž máš pokoj.
ps:jediný problém je že nemůžeš svoje poznání veřejně na schrom.říkat.Jinak ti hrozí vyloučení.Můžeš svoje poznání šířit jen mezi čtyřma očima,a to ještě velice citlivě.Jinak jseš pro své bratry nemocmý člověk.To poznáš časem sám.
co se týče tvých dětí,je to též problém,který je třeba VELMI CITLIVĚ řešit.Co bylo bílé je náhle modré....

a nyní tě vede (Po, 6. 4. 2009 - 19:04)

Ahoj Milko,jen pro informaci.Písmo /Bůh/říká že srdce.....
Matouš 15,18
To však, co z úst vychází, jde ze srdce, a to člověka znesvěcuje.
Matouš 15,19
Neboť ze srdce vycházejí špatné myšlenky, vraždy, cizoložství, smilství, loupeže, křivá svědectví, urážky.
Matouš 18,35 Tak bude jednat s vámi i můj nebeský Otec, jestliže ze srdce neodpustíte každý svému bratru.

Mare (Po, 6. 4. 2009 - 18:04)

Svědku, jsem ohromená tvým svědectvím Monyce. Podívej se, jak rychle nabíráš poznání z Ducha.
Vždyť to nakonec je úžasně vidět na Milce, jak rozumí Božímu slovu a rychle duchovně roste........Díky Bohu......

Toto je pro mně vždycky znovu a znovu zázračné....Je to stejně úžasné, jako když jsem kdysi uvěřila já...., vždycky ,mně to znovu a znovu více upevní a pozvedne v Pánu....!
A vždycky je to pro mně stejně silný zázrak.....

Není nic více občerstvující než tyto chvíle......a proto tak ráda svědčím o Kristu a kážu evangelium.....jako když se i já rodím znovu.a znovutak, že se nechal přibít spolu s naším osobním hříchem..........a tímto způsobem se přímo Krista dotýkám a vidím, že je opravdu živý,...že je vzkříšený a je neustále s námi, nejen, že pro nás zemřel.....

Mare (Po, 6. 4. 2009 - 18:04)

Milý svědku,

pořád jsi přednastaven na to úplně nejpřesnější poznání......

Biblické poznání je dobré mít, na tom není nic špatného,....naopak.....Jen nespěchej, nechtěj všechno vědět teď hned.
Vždyť si stěží malé miminko v Pánu, ...a podívej se na děti, jak postupují.....Chce to čas. I když dětská kapacita vnímání, učení a pochopení je nepředstavitelná.
Máš v hlavě Boží slovo, i když všelijak překroucené. Ale je dobře, že ho tam máš, Duch svatý si už poradí a srovná ti to podle pravdy. On tě uvede do celé pravdy. Nejenže budeš sám rozumět Božímu slovu, Bůh..... bude také přímo psát na desky tvého srdce......a velmi jemně tě povede...
Jen měj trpělivost, ....bude to stejně dost brzy a budeš vědět velmi , velmi hodně....

Moc se mi líbilo ja píšeš, kopíruju:

" Když se rozhodnu pro Krista celým srdcem a myslí, tak se projevuje... zas nevím, raději zachovám klid a blaženost, trochu mě hřálo u srdce ... nevím. "

Vzýval jsi jméno Jahve asi hodně let a co se stalo ve tvém životě, kromě nakrmeného mozku s marnou vírou a přesvědčením, že to způsobí tvé spasení.......!

A co se děje vzápětí, jestliže vzýváš Kristovo jméno......? Nejenže víme, že kdo vzývá jméno Páně bude spasen.....a můžeme tomu věřit, protože Boží slovo nelže......Ale také Duch Boží nám to vzápětí dosvědčuje, že je tomu tak.....

Těm, kteří, .....jak říká Petr v 1.kap.2 verši:
.......byli.......posvěceni Duchem, aby se poslušně odevzdali Ježíši Kristu a byli očištěni pokropením jeho krví.........
pokračuje v 8.verši:

Ač jste ho neviděli, milujete ho; ač ho ani nyní nevidíte, přec v něho věříte a jásáte nevýslovnou, vznešenou radostí, a tak docházíte cíle víry, spasení duší.

I to může ten, který je chrámem Ducha svatého prožívat.............

Nebo ještě jinak,...znáš verš, ...že Boží království není v jídle ani v pití /krev /,......ale v radosti Ducha svatého......

Velice roztomile a nesměle vyjadřuješ, co prožíváš....říkáš, že prožíváš klid a blaženost,...také zahřátí u srdce.....Duch svatý je přece ...na prvních třech místech....láska, radost , a pokoj........

Také říkáš:
" Díky tomu poznám, co je to Duch svatý, že rychle než chci se na mne vylije, ještě nevím." Duch svatý opravdu jedná, jak sám chce............Člověk si s ním nemůže dělat co ho napadne......

To všechno jsou milé známky, že si se otevřel Kristu......., že ses pro něj rozhodnul........přesně tak.......

Pán buď s tebou.....

Už také víš, že to není prázdná náboženská fráze....?

svdek (Po, 6. 4. 2009 - 17:04)

He 1:4 ...ZDĚDIL... He1:3 On je odleskem jeho slávy a přesným znázorněním samotné jeho bytosti a udržuje všechny věci slovem své moci; a když způsobil očištění za naše hříchy, posadil se po pravici Majestátu ve výšinách.
He 1:10 O synovi: ... A: ,,Pane, ty jsi na počátku položil základy země, a nebesa jsou díla tvých rukou. 11 Ony zaniknou, ty však máš zůstat neustále; ...
Viz Žalm 102:25, 26 stejné verše jako u Hebrejcům se týká Jehovy.
Jak tomu rozumíš? V He 1:10, 11 se píše o Ježíšovi nebo Jehovovi? Ježíš je Bůh, ne ten pravý, ale Bůh.
Monyko, hledám především pravdu a pro pravdu máme žít, vždyť Ježíš řekl.
Milko, to je v pořádku. Jenom bych si přál, aby Organizace ustoupila a souhlasila nám volně studovat Bibli a ne za to vyloučit.

svědek (Po, 6. 4. 2009 - 17:04)

Monyko, pro mne je důležitější být poslušný vůči Kristu než Organizaci. Jistě s tím také souhlasíš. My máme Překlad, kterému jsem dlouho důvěřoval a hltal jsem verše za verší, až nakonec jsem zjistil, že opak je pravdou. Dlouho jsem se bránil, poněvadž jsem myslel, že ti oni, ne my, to oni jsou z křesťanstva, ti jsou ve tmě, mající stejnou nauku o Trojici, proto jsem na Diskusi dlouho nemohl pochopit prostě jsem nevěřil a tak jsem jakoby měl zavřené oči až mi vypadly slupky... , že jméno Jehova Bůh použil jako význam ne to pravé jméno, které je nutné k totožnosti... Musíš jistě uznat, že je jen jeden pravý Bůh Stvořitel. Jméno má proto, protože kolem existovalo mnoho bohů, ne proto že se to sluší jak se patří. Moje děti mi budou volat ,táto´ a ne křestním jménem, to se ví! Tak proč furt naše publikace takhle vysvětluje, že máme volat křestním ...? Není to upřímné spíš křečovité mistrně zmanipulované. Když mi někdo ukazal, že VŠICHNI proroci poukazovali na Ježíše jako zachránce, pochopil jsem, že i v NZ se týká jen Ježíše, který furt říkal, že co je tvé, je mé, a co je mé, je tvé. To je SÍLA. Ježíš nosí jméno Jehova je záchrana, a ve SZ furt píše o záchraně jako naději jménem Jehova. Když Ježíš přišel na zem, pochopili, že je to ten Pán, který přišel zachraňovat, ale více nepochopili až později, že to je On nahrazující jménem Jehova.
Jehova není ovšem Ježíš, jméno můžeme půjčovat, ale osobu ne. Tak to je stejné u Otce a Syna. Syn neví o tom dni, je menší, závislý na Otci, poslušný Otci atd. ale dostal vše od Otce i jméno. Dostal především ZDĚDIL. Přesně zapadá tyto mozaiky do sebe, až jsem pochopil, že není archanděl Michael, ale Boží podstaty, zrozen přímo z Boha jako otec plodí syna, syn zůstává stejné podstaty jako otec, tak Syn zůstává stejné podstaty jako Otec i když je menší, měl počátek odedávna, a nebýt Jeho nepovstalo nic, to je SÍLA, o tom se u nás nemluvilo, spíš zamlčelo. To my jsme Ježíše ponížili, a ne křesťanstvo Ježíše povýšilo na roveň Bohu. Jsou jiní křesťané, kteří nevěří v Trojici.
A navíc Bibli musíme chápat jako obsah, vztah, přání, Boží vůli, ne přikázání doslova. Bůh zkoušel Izraelity proto, aby uznali že nelze dospět k dokonalosti, ale přijmout spasení od dokonalého člověka Krista, který dokázal a tím vykoupil celé lidstvo, a ne stále dodržovat doslova, ale chápat postoje, vůli Boha, a podle toho žít křesťanským životem. My žijeme jinak svědkovským životem. Milí bratři a sestry ano, ale jakoby odmítají Krista dokonalého i když furt se o tom učíme, protože stále dáváme přílišný pozor od světa, zvyků, od vyvyšování Krista na roveň Bohu tím, že furt píšeme jméno Jehova nad jméno Ježíš. Kristus nás vykoupil a můžeme Ho přijmout, když prosíme o odpuštění svých hříchů a uznáme, že nelze hledat nějaká nová přikázání třeba to že nejde (oslavit narozeniny dárkem ženě znamená ne uctívat na roveň Bohu ale děkovat Bohu za to, že mi ji dal a že ji mám rád) atd. Těch je mnoho, až jsem znechucen tím svědkovským názorem jako za dob farizeů...

milka (Po, 6. 4. 2009 - 17:04)

Svědku,mě jsi rozhodně nezklamal.Tebe vedla církev a nyní tě vede tvoje vnitřní já ,tvé srdce,Duch svatý.Věřím,že tvoje vnímání(nechci psát inteligence)Tě dovede samo.Věřím,že člověk se nemá nechat ovlivnit ale poslouchat své srdce.

Někdy mám o tebe obavu jak zvládneš případný tkz.odpadlictví z org.Je to něco pomalu šíleného,protože člověk ztrácí téměř smysl života,přátelé,aj.Nevím,zda já bych to zvládla.
Já osobně jsem toho názoru,že je jedno kde přetrvávám,ale je důležité poznat ,pochopit a případně využít své poznání ve prospěch jiných.

jsi slabý ve sv (Po, 6. 4. 2009 - 14:04)

Tak bych to nenapsal,ani bych nebyl kritický!Je to Jeho hledání.Jeho osobní hledání.A to je důležité!Proč bys měla setrvávat někde, kde jsou zjevné chyby.Z vděčnosti?
Ano apoštolové měli chyby ale klasické v nedokonalosti.A ne v naukách.Nebyly to samozvaní apoštolové.Což se o vedení SJ říct nedá.
Rozhodně maj ke Kristu dál,než si ochotná si připustit.

Monyka (Po, 6. 4. 2009 - 11:04)

Svědku,trochu mi příjde zvláštní jak jeden den jsi SJ a druhý den píšeš jak tě pomalu osvítil boží duch......jsi slabý ve své víře.
Jsem SJ,a problémy mezi nedokonalými lidmi byly a budou,i když jsou to SJ neznamená že jsou bez chyby i ti v ústředí!!!Pořád to jsou kolikrát jejich názory a je tvé svědomí zda je poslouchat budeš.
Podívej byla jsem vyloučena za smilstvo,pak jsem se vrátila,po nějaké době jsem vůbec na shromáždění nechodila,pak zase jo,pak jsem 3roky nechodila,pak jsem zase začla a svěřila jsem se starším že jsem měla mimomanželský styk,manžel není SJ.Byla jsem na koberečku,ale jednali semnou mile,soucitně.....nevyloučili mě,jen omezili některé věci.Nejsem od mala SJ,což taky dělá velký rozdíl,ti co jsou od mala vychovávani ve víře,jsou jaksi úplně odděleni od světa,ale já v tom vyrůstala,a vím,že pro ně jsou některé věci nepochopitelné.Přesto jsem ráda že znám Jehovu,že znám biblickou pravdu,i tak hledám dál,zkoumám,jestli to co znám je pravda,zatím po čtení zdejších příspěvků si pořád myslím,že jsem na správné cestě.Jsem tu od začátku diskuse,a dověděla jsem se některé chyby co bratří udělali,o kterých jsem nevěděla,ale to neznamená že odsoudím celou organizaci,jsou to jen lidé a i jim se může stát že zpyšní ze svého postavení a začnou dělat chyby a buď se napraví nebo budou vyloučeni.Nehleď na chyby,ale zkoumej,a čti jaké chyby měli apoštolové,a ranní křesťané!

svědek (Ne, 5. 4. 2009 - 23:04)

Moc vám děkuji za komentáře. I četl jsem na web. stránkách Straznavez. Jsem z toho zmaten. Musím vám omluvit za svoje nepřesné výklady.
To že Korinňtané znevážili účast na Pánově večeři, mě velmi překvapilo a nyní mám lepší pohled.
Mare, nevím jestli mám s tebou souhlasit. Věřím ti, že jsi Duchem zplozená, ale ještě neznamená, že máš pravdu, protože i jiní křesťané též zplozeni Duchem mají každý jiný výklad. Podstatné je, že Kristus vás vyvolil.
Cítím trochu jen když mám uvolněné srdce či mysl pokoje o Kristu, jakoby mě vznáší do mysli něco buď z Ducha nebo ze svého. Zajímavé je, když jsem dnes byl na shromáždění SJ, ode dneška skoro na mě nepůsobil Duch svatý či duch ze sebe. Když se rozhodnu pro Krista celým srdcem a myslí, tak se projevuje... zas nevím, raději zachovám klid a blaženost, trochu mě hřálo u srdce ... nevím.
Díky tomu poznám, co je to Duch svatý, že rychle než chci se na mne vylije, ještě nevím.
Duchovní Izrael jak jsi psala se skládá z úplného počtu se mi nezdá, protože křesťanů ze Židů je pramálo, a velký zástup z jiných národů s tím souhlasím, ale z jednoho pramenu a také z pomocí Bible jsem zjistil, že velký zástup pochází z velkého soužení a vypral roucho s Beránkovou krví, které předpověděli proroci např. že vymění špinavé za nové díky krví, kteří nepocházejí ze žádných církví, ale během velkého soužení, až uvidí znamení Syna člověka, ti budou zmateni, budou někteří zrazovat své nejbližší (asi nekřesťané ti kteří pochopili tu přítomnost), někteří přijmou Krista hned dle proroctví.
Nebo prostě velký zástup jsou ti křesťané ze všech národů, jak popisovala Mare.
SJ mají mylné nauky, ale dnes byli na nás mimořádní lidé, velice ohleduplní. Byli jsme překvapeni, jakoby tušili nebo co, protože minulý týden jsem trochu stěžoval na organizaci. Vyslyšeli mě a snaží se napravit. To je úplně jiné než je běžně slýcháno. Oni sami říkají, že budou velký zástup, aniž přijimají symboly, správné či ne? Nejsou to oni co jsem popsal, co jim Ježíš nakázal vyměnit čisté roucho vybílené krví?
Milko, nechtěl jsem tě zklamat. Byl jsem včerejší.
Dobrou noc a Bůh s vámi!

Reklama

Přidat komentář