Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Návštěvník (Út, 31. 3. 2009 - 21:03)

První křesťané inspirováni Bohem psali nepsali Boží jméno JHVH? Vy tvrdíte, že JHVH je Ježíš. Posuďte sami.

V ekumenickém překladu jsou nahrazeny jménem JHVH Hospodin i Pan.
1. Pe 3:12 ,,Vždyť oči Páně (pod čárou Hospodinovy (podobně dále)) hledí na spravedlivé a jeho uši jsou otevřeny jejich prosbám, ale tvář Páně je proti těm, kteří činí zlo.??
Zj. 4:8 ,,... ,,Svatý, svatý, svatý Hospodin (pod čarou Pán), Bůh všemohoucí, ten, který byl a který jest a který přichází.??
Juda 9 ,,A přece sám archanděl Michael, když se přel s ďáblem o Mojžíšovo tělo, neosmělil se vynést nad ním zatracující soud, ale řekl: Potrestej tě Hospodin.´´
Žalm 83:18 ,,ať poznají, že ty jediný, jenž Hospodin máš jméno, jsi ten nejvyšší nad celou zemi!´´
Mal. 3:16-18 ,,Tehdy ti, kteří se bojí Hospodina, o tom, rozmlouvali; Hospodin to pozoroval a slyšel. A byla před ním sepsána pamětní kniha se jmény těch, kteří se bojí Hospodina a mají na mysli jeho jméno. ,,Ti budou, praví Hospodin zástupů, v den, který připravují, mým zvláštním vlastnictvím, budu k nim shovívavý, jako bývá shovívavý otec k synu, jenž mu slouží.´´ Potom uvidíte rozdíl mezi spravedlivým a svévolníkem mezi tím, kdo Bohu slouží, a tím, kdo mu sloužit nechce.

Jak vidíte, jméno Boha JHVH nadále zůstává i v době apoštolů i budoucnu až navěky!
Jehova nebo Jahve (Otec ví, o komu toto jméno patří) jak jste četli, je jediný pravý Bůh.

Nejste lepší než katolíci a protestanti, protože neuznáváte věčné Boží jméno Jehova.
Vy jste satanův prostředek v moderní době netušíce. Opusťte toto obydlí a vzývejte Jehovovo jméno, které znamená záchrana a jméno Ježíše Krista, které také znamená záchrana!

Pavel (Út, 31. 3. 2009 - 18:03)

Pro "Českobratrská církev evangelická" církev v dnešní době má kázat Boží Království, které nahradí všechny světské vlády. Vláda lidí je u konce a nikdo to nezmění. Bůh Jehova zničí Satana a jeho pomocníky démony a i ty kdo se schovávají za Boha a zabíjejí lidi. Zabíjet lidi nemá na světě právo žádný člověk. Proto ti kdo zabíjejí jsou na Satanově straně a musí nést následky svého jednání. Proto je Bůh Jehova s Ježíšem Kristem zničí a mírní a pokorní lidé zdědí tuto planetu, jak je psáno v písmu.

Matouš 5:5
5 Šťastní jsou [lidé] mírné povahy, protože zdědí zemi.

blázen (Út, 31. 3. 2009 - 17:03)

Lekce, kterou nám dává dnešní terorismus, říká, že pokud Bůh existuje, je dovoleno vše včetně vyhození tisíců nevinných kolemjdoucích do povětří - tedy dovoleno alespoň těm, kdo tvrdí, že jednají přímo v Božím jménu. Přímé spojení s Bohem přece ospravedlňuje porušení toliko lidských zábran a ohledů. Ve zkratce - fundamentalisté se nestali ničím jiným než "bezbožnými" stalinistickými komunisty, kteří měli dovoleno vše, protože se považovali za přímý nástroj svého božstva, Historické nutnosti vývoje směrem ke komunismu.

Českobratrská c (Út, 31. 3. 2009 - 17:03)

Důležitým úkolem církve vůči světu je misie. Nemělo by však při ní jít o pouhé získávání dalších členů či duší. Předávání a šíření víry by se mělo dít co nejpřirozenějším způsobem. Naši církvi není blízká organizovaná misie, která využívá ke svému působení psychologických znalostí. Dáváme přednost každodennímu svědectví, které jako křesťané vydáváme svým životem

blázen (Út, 31. 3. 2009 - 17:03)

Zralý život křesťana by mělo provázet ovoce Ducha

milka (Út, 31. 3. 2009 - 16:03)

Svědku,pokud mě bereš za falešnýho hráče,tak mě to upřímně mrzí.(taky moje chyba ve vyjadřování).
Já mám blízký kontakt s několika Svědky,a podotýkám,že mám k nim blíž,než k ateistům(v názorech na život).My jsme si vysvětlili svůj postoj k víře a oni mě znají,vědí ,že jsem zastáncem sjednocení a tolerance všeho vyznání(mimo satanistů a nemorálních sekt)a já zas respektuji jejich vyznání.Takže se nehádáme a jistá témata opomíjíme(vynecháváme).

Naše komentáře(mezi mnou a tebou) mám ráda,taky proto,jsem tady.Mám ráda Mare,miláček je Mezek a s tebou taky ráda, velmi ráda diskutuji.Myslím,že už je tomu konec,tak se loučím,měj se jak nejlíp to jen jde. Milka

milka (Út, 31. 3. 2009 - 16:03)

Jani,děti jsou v Božím oku nevinní,právě ,že bychom měli být tak důvěřivý a nevinný jako děti,aby nás Bůh mohl milovat.Záchrana není jen v uctívání,ale v našem srdci,v našem svědomí.Věřím,že pokud žijeme nesobecky,bez podvodů,s láskou,máme cestu otevřenou.Už jen zbývá vyznat se ze svých hříchů:Musíme si přiznat,že každý máme něco,co není podle desatera,a tak musíme požádat o odpuštění.Podmínkou tohoto odpuštění není pokoření, ale uznání pravdy - to, že uznám: ano, chybil jsem. To je vše,to stačí.Ježiš dostal moc nás zachránit,a pokud jsme upřímní a mrzí nás ,že máme chyby,tak vejde do našich dveří a bude s námi.

Vztahu k Bohu se tedy týká všechno, co děláme špatně a všechno to dobré, co neděláme, ač bychom to dělat mohli. V téhle šíři by tedy člověk mohl vidět hřích. Určujícím pohledem k tomu by tedy mohlo být stále vědomí, že Bůh nás miluje. Já vím, že to opakuji do omrzení, ale považuji za nutné to opakovat. Vždyť Písmo nás o tom jasně přesvědčuje, že Bůh si nás zamiloval tak, jako si vybral lzrael, který nebyl žádným vynikajícím národem, jako si vybral Abraháma, jako si vybral Mojžíše, právě tak si vybral každého z nás.

Návštěvník (Út, 31. 3. 2009 - 16:03)

Výměna názorů,a ne já,já ne to ty,ty; my,my ne to vy,vy.
Společná řeč je závist. Kdo jedná podle svého, jedná hloupě. Kdo jedná podle rady moudrých, jedná moudře.
A konečně nezáviďte.
To on vás vtlouká, ne nikdo mě nevtlouká. Jsem jinačí. Jsem moudrý ve svých očích.

milka (Út, 31. 3. 2009 - 15:03)

Já vám nechtěla říct,že kříž by měl nárok k uctívání.To je opravdu obrovský omyl,jen jsem chtěla říct,že není nepodstatné,zda byl Kristus ukřižovaný na kříži nebo pověšený(přibitý) na kůl.Proč?Protože právě jeho ukřižování mělo svůj význam(smysl).Mělo nám něco objasnit,cosi říct(viz.nahoře můj příspěvek)

Návštěvník (Út, 31. 3. 2009 - 15:03)

Ježíš zachraňuje životy pro Boží slávu.
Ježíš činí vůli svého Otce i našeho.
Ježíš nečiní svou vůli.
Ježíš neví všechno.
Ježíš je Pán pánů a Král králů.
Ježíš má autoritu v nebi i na zemi.
V jeho jménu skloní každé koleno kromě Boha.
Bohu patří uctívání.
S Ježíšem můžeme mluvit jen v Kristu.
Ti, kteří jedí symbolický chleba, jsou v Kristu Kristovi bratři, spolukněží a spolukrálové.
Ti, kteří nejedí, ale mají víru v Krista, získají věčný život na zemi.
Ti podporují Kristovy bratry, jsou jiné ovce.
Kristus je Pastýř všech ovcí, nejen v Kristu.
Kristus menší než Otec.
Bůh Zdroj života. Kristus dává věčný život.
Bůh má jméno Jehova. Kristus má jméno Ježíš.

zachrání nás př (Út, 31. 3. 2009 - 14:03)

Zachrání nás Ježíš Kristus.Tomu byla tato práce svěřena.

kříž/stauros (Út, 31. 3. 2009 - 14:03)

Jinač ohledně kůlu či kříže .Svým způsobem je putna na čem zemřel JK.
Ale putna to není z jiného důvodu.Z jakého?Z toho, že ten Váš otrok začal poukazovat na to že celý duchovní svět se mýlí.A MY, MY říkáme Kůl a basta.
Ale pakuji je to fuk.
Není to nauková věc.Jen ten kříž je trnem v oku svědků.

ano stále budem (Út, 31. 3. 2009 - 14:03)

svědek píše:Jak vás pozoruji, hrajete divadlo místo abychom si vyměnili myšlenky. Každý má svůj názor, ať si. My jsme vydávali svědectví o pravdě, ale vy hledáte jen chyby, které nejsou pro život důležité.

Ty sis asi nevšiml, že si stále Ty Myšlenky vyměňujem?
Všiml,ale jak je vidět,je to jen házení hrachu na zeď.
Ježíš taky poukazoval na chyby.A to dost důrazně!!! Řekl bys mu ty hraješ divadlo?
Nebo ta paní svědkyně co se chová jak nevěřící Tomáš./Ty hodinky by se rozbili.Tolik peněz se vybralo?No to nevěřím.Tak tisíce a nebo desetitisíce.
Já říkám podle sebe soudím tebe.

Jste někteří vážně moc a moc zmanipulovaní.
O tom jsem velmi přesvědčený!!!

jana (Út, 31. 3. 2009 - 13:03)

jen se divím,že už s tím nezačal,protože všichni ho nepoznají-takže začarovaný kruh jak z toho ven.Myslíš,že po smrti budeme žít všichni v blaženosti,děti zachraňovat nemusím,zachrání nás přece Jehova-bůh,kterého nikdy nikdo neviděl

Návštěvník (Út, 31. 3. 2009 - 13:03)

Jano,nečteš?bylo ti odpovězeno,Jehova chce aby všichni ho poznali a aby bylo co nejvíce lidi zachráněno.Má na to svůj čas,a sám ví kdy bude nejlepší to ukončit.Máš děti?Tak jim ukaž cestu,ať je i sebe zachráníš.

jana (Út, 31. 3. 2009 - 12:03)

jen si ze srdce přeji,ať ten váš virtuální Jehova nastolí spravedlnost-umírání nevinných.Proč už se tak nestalo,na co čeká ten váš spasitel,plácáte tady nesmysly

Návštěvník (Út, 31. 3. 2009 - 11:03)

Ohledně kříže, ekumenický překlad ve Skutcích 19:39 uvadí pod čarou doslovní překlad původního slova stauros, že je to dřevo tak že se nejedná o kříž.

Návštěvník (Út, 31. 3. 2009 - 11:03)

On neodpoví, nemá proč. Jen hájil skutečnost významu řecky stauros proti názoru jednoho pisatele, že svědkové trvají na tomto poznání. Ježíš nesl a poté Šimon z Kyréné stauros o váze více než 45 kg jednoho kůlu. V bibli není zmínka, že by nesli 2 staurosy, ale jeden.
Řečtinář Vine se zmiňuje o chaldejském původu dvoudílného kříže a o tom, jak jej křesťanstvo ve 3. století převzalo z pohanství jako symbol Kristova umučení. (Vine´s Expository Dictionary of Old and New Testament Words, 1981, sv. 1, s. 256).
Je možné, že vám tloukli pozdější překladatelé slovem kříž. Jediná spása je Ježíš a nikoli uctívání kříže. Už se nehádejte pro prokletý nástroj ke smíchu satana.

Petr (Út, 31. 3. 2009 - 02:03)

Svědku, s kůlem už fakt lezete na nervy. Můžeš mi říci, jak může být někdo přibit na kůl, jak by tam asi držel? Kde jsi vzal, že Římané používali kříž až ve 4. století? To ti zase nakdákalo tvé vedení z Brooklynu? Ti jsi opravdu zářný příklad, jak jsou někteří tzv. věřící vymaštění pitomci.

svědek (Po, 30. 3. 2009 - 23:03)

Jak vás pozoruji, hrajete divadlo místo abychom si vyměnili myšlenky. Každý má svůj názor, ať si. My jsme vydávali svědectví o pravdě, ale vy hledáte jen chyby, které nejsou pro život důležité. Ježíš řekl obyčejným lidem, aby třeba i naslouchali farizee, jen ne následovali je.
Jak jsem vás viděl, z toho se radujete, žijete jinak než píšete, chcete být moudří navenek, ale vskrytu ... sami nejlépe o sobě víte. Ale jsme stejně rádi, že jsme mohli tímto prostředkem posvětit Boží jméno. Je jen na vás jestli hledáte pravdu nebo jste chytří... Loučím se s vámi. Semínko pravdy ať vám vzklíčí...
Co je hlavní, utvrzovala mi, že víra SJ je založena na pravdě a budu víc sloužit našemu milujícímu Bohu JHVH. Blíží se ...

Reklama

Přidat komentář