Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Návštěvník (Ne, 29. 3. 2009 - 21:03)

Wikimedia
podle kritiků je věrouka Svědků Jehovových závislá na přání a situaci v ústředních orgánech církve a nikoliv na Bibli, která je silně ohýbána podle jejich přání. Poukazováno je nejen na notoricky známé neustálé přesouvání očekávání konce světa, ale také na několikanásobné prudké zvraty v učení o morálce (u jednotlivých činů mělo být několikrát v průběhu pár let změněno hodnocení nezávadné na přečin trestaný vyloučením a zpět) a na falšování biblických textů. Nejznámější změnou v textu Bible je přesun čárky ve větě, kterou Ježíš Kristus na kříži, (ve skutečnosti kůlu, protože v původní klasické řečtině bylo použito slovo stau-ros´ které především znamená vztyčený kůl nebo sloup a neexistují žádné doklady o tom že by pisatelé Křesťanských řeckých písem toto slovo použili ve významu kůlu s příčným břevnem) pronesl k ukřižovanému lotrovi (Lk 23,43): Říkám ti, ještě dnes budeš se mnou v ráji. Jelikož je tato věta v rozporu s učením Svědků Jehovových o nebi, které má být ustaveno až po konci světa, byla v Bibli, kterou vydali Svědkové Jehovovi přemístěna čárka Říkám ti ještě dnes, budeš se mnou v ráji.

milka (Ne, 29. 3. 2009 - 21:03)

Mylí anonyme,kdo ti řekl,že překlad zkoumali odborníci a kritici v tomto oboru a vyhodnotili tento překlad jako jeden z nejlepších?

milka (Ne, 29. 3. 2009 - 21:03)

Milá Mare,já věřím,že tebe vede Duch svatý(ten příspěvek nade mnou je totální omyl).Až ti trochu závidím,jak jsi prozřetelná,obratná.Nékdy mám však pocit,že jsi plná víry ale uniká ti láska k nepříteli.

milka (Ne, 29. 3. 2009 - 21:03)

Prominte ,zda píši mimo momentální téma,nemám už sílu všechno číst.
Svědku,proč si hned všechno bereš osobně?
Já se už bojím ti něco napsat,abych se tě nějak citově nedotkla.Tvoje víra mi je sympatická,jsi tak krásně věrný,ale prosím věř si víc.Ty jsi jeden z mála,kdo na to má.Neboj se hledat bez otroka,já vidím,kolik citu v tobě je.Ty to pochopíš sám.
Požádej Boha JHVH,aby tě vedl,a uvidíš,jak se změní tvá vize(ohledně pochopení v písmu a orientace)),a ty budeš písmu rozumět i bez učitele.Pak budeš moct mluvit sám za sebe.
Opět se omlouvám ,nemám patent na rozum,ale u tebe to prostě tak cítím.Podle tvých příspěvků si myslím,že jsi moc hodný člověk.

Návštěvník (Ne, 29. 3. 2009 - 19:03)

Mare, ty nemáš ducha Svatého, ale satanského, protože něco takového psat jak tady píšeš tak to opravdu musí pochazet od satana, protože uctívat kříž je jako bych zbožňoval zbraň, kterou by mi někdo zabil mého syna a nic z toho, co tady píšeš nemá podklad v Bibli a navíc pořad zpochybňuješ překlad Bible Svědků Jehovových, tak si to ověř, protože tento překlad skoumali odborníci a kritici v tomto oboru a vyhodnotili tento překlad jako jeden z nejlepších, uveď nějakou odbornou kritiku na tento překlad a nejen to svoje fantazírovaní.

Mare (Ne, 29. 3. 2009 - 19:03)

Svědku, myslím, že by ses měl naučit přemýšlet nad Božím slovem sám.

Nádherný článek o Mesiáši, je opravdu důkladný a shrnující vlastně mé i články jiných , trochu jiným, ale nádherným způsobem.

Naprosto nechápu svědku, proč se nad tím nezamyslíš a místo toho pořád točíš kafemlýnkem. Otec je jiná osoba a Syn také.

Já jsem si nevšimla, že by to tady někdo z křesťanů popíral.

Jen vy nejste schopní pochopit, že Otec a Syn jsou jedné podstaty. A to Bohové.
Mezi nimi je ovšem trochu bližší vztah, protože jsou to dokonalé duchovní bytosti.
Nelze to srovnávat s padlými lidmi otcem a synem, kteří mají samozřejmě taky totožnou podstatu, a to, že jsou lidmi. Ale jinak jsou tělesně odděleni. Protože mají tělo.
Jak chceš svědku srovnávat tento tělesný a padlý vztah s dokonalým vztahem dvou duchovních osob.

Váš překlad ....veršů...kdy je psáno že Otec je v Synu a Syn v Otci.....dokonce, že my jsme v Kristu a Kristus je ve svém Otci...., jste si naprosto tělesně a účelově přeložili,....žádný jiný překlad to nemá přeloženo jako vy.....a to tak, že překládáte že Otec je..VE SPOJENÍ......

Není ve SPOJENÍ........je V NĚM::!!!

Neznám v historii žádný překlad , kteřrý by si něco takového dovolil...! Ani satanisté si to nedovolili, jen si účelově spojují verše podle své potřeby,....ale i to děláte také vy....!

Jestliže, svědku,..je někdo ve spojení,...jeho jednota je naprosto jiná,...vyjadřuje to tělesnou jednotu DUŠE A TĚLA..! !

Jako lidé jsme fyzicky rozděleni . Takže můžeme být maximálně jednotni v mysli a cítěním a v jednotě vůle, takže myslíme totožně, cítíme totožně a přejeme si vůlí totožné věci...! Toto vyjadřuje pojem...VE SPOJENÍ..!
Nemůžeme být fyzicky ..V SOBĚ....!

A tuto nemožnost, která je samozřejmě chápáním našeho omezeného TĚLA, vy podstrkujete a dokonce jste to napsali do své bible....! !

Ale duchovní bytosti mohou být v SOBĚ..!!!! A to dokonce nejen dokonalé duchovní bytosti Jako je Otec a jeho Syn,...ale i padlí duchové a démoni,....a to doufám svědku nemůžeš popřít.....!,....mohou být a to dokonce v lidech.....říká se tomu obsazení démonské...! Jak by tedy nemohl přebývat Duch svatý ...V NÁS..!

A to, že jsou v sobě, je nedělá totožnými bytostmi,...zůstávají rozdílnými osobami, splývají jen v lásce a v Duchu. Takže klidně může být jedna podřízená a jedna nadřízená, a všechny odlišnosti mezi dvěma osobami, tak jak je to vyjádřeno v Písmu...!
Hlavně mají jinou úlohu vzhledem k nám...!

Nedělám si iluze, že jste schopni toto chápat a že to pochopíš, protože to lze pochopit jen v Duchu svatém.....

Zatím, doufám, že tělesně alespoň pochopíš, že když to i vaše bible říká o Duchu svatém v křesťanech, že se nad tím, alespoň zamyslíš, zda to není možné i ve vztahu Otce a Syna...!
Nebo snad i toto místo máte přeloženo účelově, abyste nepochopili....a nevešli....!?

Boží slovo totiž říká, a doufám, že i váš překlad toto nezkreslil....že jsme chrámem Ducha svatého a že Duch svatý v nás přebývá....

V NÁS PŘEBÝVÁ...!!!!

Není VE SPOJENÍ S NÁMI.....! PŘEBÝVÁ V NÁS...!!!

Až v tobě bude přebývat Duch svatý,...pochopíš, že stejně tak Syn je ve své Otci .....!

Navíc, jsme tady už nesčetněkrát biblicky dokládali včetně autor článku o mesiáši,...že Otec dal vše svému Synu včetně svého jména Jahve, protože se v Kristu stal Otcem. Že mu dal svou autoritu svůj titul mesiáše,....a proto se překrývají překlady a je možné, aby v Joelovi se hovořilo jako o mesiáši o Jahvem a v 10.kap.Řím. mohlo být přeloženo místo o vzývání k záchraně a myšlen tím ten, o kterém ještě neslyšeli,...čili o vzývání Kristova jména k záchraně...Protože přece jméno Jahve Židé slyšeli velmi dlouho...!!!

Proto se slova o stvořiteli ....atd. překrývají s Kristem....jsou ztotožněna jména Jahve a Kristus....!

Svědku, nestačí je prosit Ducha svatého o pomoc a zůstat tělesným člověkem, v Jakubovi je to myšleno tak, že když někdo prosí,...Duch svatý je štědře dán....tak že v nás bude přebývat.....!

Taky je psáno a nebudu už citovat, protože jsme to už tady dělala mockrát,...že duch člověka je schopen zkoumat jen to, co je v člověku......ale to co je v Bohu skryto,...může a je schopen zkoumat jen a jen Duch svatý.......!!!

A ty svým duchem chceš posuzovat a zkoumat hlubiny Boží.......! To opravdu nelze.

Jistě, každý může rozumět Písmům, ale jen tak, aby ho to přivedlo k Ježíši Kristu a on ho PŘIJAL, poté podle zaslíbení začne Duch svatý přebývat v duchu člověka a ....teprve poté člověk je schopen Duchem svatým zkoumat hlubiny Boží....!

Jenže tobě někdo jakoby ukázal hlubiny Boží,.....a nejsi bez Ducha svatého schopen pochopit, ....že je to hluboce tělesné vysvětlování "hlubin Božích", včetně vysvětlení Otce a Syna.......protože lidská logika je schopná pochopit jen to tělesné,....že náš otec na zemi je vně syna a mezi nimi je jen spojení myšlenkové, citové a volní.......takže nás vidíš jako blázny , jak říká Boží slovo....že věci Ducha svatého jsou přirozenému člověku bláznovstvím.......vidíš nás jako náboženské blouznivce bez špetky lidské logiky.....!

Toto je ten způsob, kdy zbytečná moudrost vyprazdňuje Kristův kříž, který je jediný důležitý....., protože jen skrze něj se Bůh smiřuje s člověkem , jen skrze něj Bůh člověku může odpustit a začít být skrze Ducha svatého...V ČLOVĚKU...a ne ve spojení s člověkem...!

Mnohem důležitější, než se snažit pochopit tělesně Bibli a boží hlubiny.........je přijít k Bohu a říct mu prostě jako malé dítě,....nějak je to pro mně složité pochopit, jak je to s křížem a odpuštěním hříchů a smířením s tebou skrze Krista,....ale rád bych to poznal a pochopil, rád bych měl odpuštěné hříchy v Kristu Ježíši a moc rád bych se s tebou smířil....., odpusť mi Bože a vlož do mně svého Ducha, veď mně dále na každém kroku , protože už nechci žít ten svůj strašný a bezvýchodný život, ale chci přijmou a žit ten tvůj život s tebou v Božím království......!

Jak je to se Synem a Otcem,...pak pochopíš ty sám, protože podle zaslíbení tě Duch svatý uvede do celé pravdy a napíše ti to na desky tvého srdce,...jak je psáno....!

svědek (Ne, 29. 3. 2009 - 17:03)

Ohledně přibitého Ježíše na kříži si nejsem jist tvým příspěvkem, poněvadž píšeš, že se držíme této nauky, protože my svědkové víme, že byl přibit na kůl.

Bereš zvlášťně. My toto bereme na vědomí že byl přibit na kůl, protože se to stalo, a protože vy se držíte pohanského kultu kříž, berete doslova celé dějiny vážně, to je potvrzeno všude na očích. My jen upozorňujeme. Ježiš byl přibit na rukou a nohou 2 hřeby, proto Tomáš řekl o hřebech na rukou. Měl říct i na nohou? Měl to vyžadovat?
Co se týče stauros, prosím přečtěte

Když například začátkem šestnáctého století Hernán Cortés a jeho

svědek (Ne, 29. 3. 2009 - 15:03)

Milko, my nedáváme lidské příkazy, ale vždy na základě Písma. Díky Otroku lépe znám, než kdybych sám studoval, to je jasné. Měj rozlišovací schopnosti.
Ohledně používání Božího jména JHVH:
Z dodatků 1A a 1C je patrné, že tetragrammaton v podobě hebrejských písmen (

Návštěvník (Ne, 29. 3. 2009 - 15:03)

1.Ko 15:24 Potom konec, až předá království svému Bohu a Otci, když [předtím] přivede vniveč všechnu vládu a všechnu autoritu a moc. 25 Musí totiž kralovat, dokud mu [Bůh] nepoloží všechny nepřátele pod nohy. 26 Jako poslední nepřítel má být přivedena vniveč smrt. 27 [Bůh] totiž

milka (Ne, 29. 3. 2009 - 14:03)

Bůh není zodpovědný za chyby člověka. Není ani zodpovědný za to, jestliže někdo jeho slovo překrucuje. K Bibli často přidávají další příkazy lidé, jejichž víra je pouze navenek, nikoli uvnitř, jak Ježíš řekl:

Lid tento ctí mě rty, ale srdce jejich je daleko ode mne; marně mě uctívají, neboť učí naukám, jež jsou jen příkazy lidskými.

svědek (Ne, 29. 3. 2009 - 13:03)

Děkuji za obsáhlý článek o Ježíši. Rozumím tak, že Ježíš je Jehova? Otec Jehova je Syn Ježíš? Proč potom neví o tom dni Syn? Děkuji.

KDO JE MESIÁŠ? (Ne, 29. 3. 2009 - 11:03)

Úvod
Slovo

milka (So, 28. 3. 2009 - 22:03)

kopíruji z 23,3,nick jménem důležité:
Milko, prosím tě nenech se zavést od Mare na scestí. To o ní platí, že sami nevcházejí a druhým brání vejít do Božího království. Mimochodem by opravdu nemělo být správné modlit se k mrtvému Ježíši Kristu, protože takové archanděl Michael spolu s jeho anděly v Soudném dni zničí. To je totiž nové jméno Ježíše Krista. Tak se jmenoval pouze jako člověk nyní je to duchovní bytost. Ještě pořád máte šanci stát se svědky Jehovovými.

To mě překvapilo,proč k mrtvému Ježiši?
Pak jsem hledala
Četla jsem:
Sedmé vydání série článků AWAKEN se zabývá skutečnostmi, které vám Svědkové Jehovovi, když stojí ve vašich dveřích, určitě nikdy neřeknou.
Svědkové Jehovovi věří a učí, že
Kristus syn byl pouze "to", nikoliv "on". Viz New World Translation, Luke 2:16,17.
- Ježíš nebyl Kristem (nebo Mesiášem), dokud nedovršil věku 30 let, i když jejich vlastní bible říká (Luke 2:11): "protože se narodil pro vás jako spasitel, je Kristus Pán."
- Když byl Ježíš pohřben v hrobě, Jehova nechal jeho tělo rozplynout a zmizet navždy.
- Po třech dnech Jehova "vytvořil" umělé Ježíšovo tělo se všemi podrobnostmi tak, aby Jeho stoupenci v Ježíšovo zjevení.
- Armagedon a druhý příchod Krista byl předpovězen touto "neprorockou" organizací na roky 1874, 1914, 1925 a 1975.
- Když se Ježíš v roce 1914 neobjevil, Společnost Strážní věže později vyhlásila, že Ježíš přišel samozřejmě neviditelný a většina Svědků tomu věří dodnes....atd

Nevím,jak chápat toho co měl nick :důležité z 23.3.2009

svědek (So, 28. 3. 2009 - 21:03)

Milko, co je s tebou? Kdo ti to říkal nebo jsi špatně pochopila?

milka (So, 28. 3. 2009 - 20:03)

Nelíbí se mi výklad Svědků o Kristovi a zmrtvýchvstání.Prý tvrdíte,že Bůh jeho tělo ukryl(proč by to dělal?)Proč by nás chtěl oklamat?.A kde jste toto tvrzení vzali?Z písma?Kde?Já tam nic takového nevidím!Podle mě
střed všech středů,a ono pravé srdce křesťanství, tvoří právě Ježíšovo zmrtvýchvstání s tělem,v kterým zemřel.

Návštěvník (So, 28. 3. 2009 - 20:03)

(Dílo Ducha Svatého)
Usvědčení

svědek (So, 28. 3. 2009 - 20:03)

Tak to ne! My nedevastujeme, to jasné! Rozdíl je úplně se zapojit ze všech sil a za tolik námahy a času. Ty ani lidstvo nic nezmůže, jsme bezbranní, inu svět leží v moci toho ničemného. Ten vyvolává chaos skrze moci, peněz, slávy, chamtivosti, válek atd. My nic nezmůžeme, akorát důvěřovat v Bohu, který než svět spěje ke zničení, do toho zasáhne. Zj. 18:11 ,Rozzuřily se národy, ale přišel hněv tvůj, čas, abys soudil mrtvé, odměnil své služebníky proroky a všechny, kdo jsou svatí a mají úctu ke tvému jménu, malé i velké; abys zahubil ty, kdo hubili zemi.´

sos (So, 28. 3. 2009 - 20:03)

Jasně,že svět bráníme.
Nechceme války,nechceme devastovat přírodu.
Bojujeme pro mír,pro lepší životní podmínky.
Vy snad nežijete pro život,ale pro smrt,pro konec.

milka (So, 28. 3. 2009 - 14:03)

Je Svědku,já to asi napsala špatně.Vůbec,jsem si nemyslela, nic špatného o tvých rodinných záležitostech,naopak vůbec mi nic není do tvého soukromí.
To byl ode mě jen špatný pokus o přirovnání víry a dokazováním.Nebylo,to nijak osobní.
Omlouvám se.

svdek (So, 28. 3. 2009 - 13:03)

oprava namísto: vy se snažíte svět okrášlit
správné: vy se snažíte svět bránit, do toho se zapojit

Reklama

Přidat komentář