Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Ales Bares (Ne, 1. 2. 2009 - 17:02)

JEHOVISTE VSECH ZEMI POLIBTE SI PRDEL!!!!!

Mezek (Ne, 1. 2. 2009 - 17:02)

Oni si bibli vykládají tak,aby si sami nenarušili základy toho,na čem staví.
Tak že se jim nehodí do krámu takové skupiny bratrů, kteří upřímě zkoumají písmo a ne něčí příručky.I když všechny přír. špatné nejsou.To zase ne.

Mezek (Ne, 1. 2. 2009 - 17:02)

Ústředí v Brooklynu, které se označuje jako

tak~e jak se ji (Ne, 1. 2. 2009 - 17:02)

A proč to neschvaluje?Bible je základ víry.

pro Janu (Ne, 1. 2. 2009 - 17:02)

Převzato ze stránky otázek:
Schvaluje ,,věrný a rozvážný otrok",
aby se skupiny svědků Jehových
scházely k nezavislému
zkoumani Pisma a společně o něm
diskutovaly? (Mat. 24:45,47)
Ne, neschvaluje.
A teť mi řekni zda je to správné....

tak~e jak se ji (Ne, 1. 2. 2009 - 16:02)

Neznám náboženství,které by se tak neustále mýlilo a měnilo své učení jako SJ.

takže jak se ji (Ne, 1. 2. 2009 - 16:02)

1. května 2007: Zrušeno dogma, že výběr pomazaných křesťanů s nebeskou nadějí byl ukončen v roce 1935.
Září 2007: Vydán

pro Janu (Ne, 1. 2. 2009 - 16:02)

Co předcházelo?
Jak se reformují svědkové Jehovovi v posledních 10 letech:

1998: Od roku 1998 Společnost Strážná věž přestává tisknout knihy s pevnou vazbou a dále tiskne pouze brožované knihy (to se týká i reprintů včetně Biblí).
2000: Je založen nový právní subjekt Christian Congregation of Jehovah's Witnesses, který postupně přebírá část úřadu od Watchtower Society (např. od roku 2002 vydává bulletin Naše služba Království).
2000: Nový prezident Společnosti Strážná věž Don Adams není členem vedoucího sboru SJ. Formálně tak dochází k oddělení vlivu vedoucího sboru v Brooklynu a Společnosti Strážná věž.
2000: Od cca roku 2000 Společnost Strážná věž ve velkém prodává budovy i pozemky v newyorském Brooklynu.
2006: Celosvětově snížen náklad časopisu Probuďte se! jeho změnou ze čtrnáctideníku na měsíčník.
2007: Svědkové zkrátili délku svého nedělního shromáždění o 15 minut (ze dvou hodin na 1:45 minut, přednáška [kázání] je zkrácena ze 45 na 30 minut).
2007: SJ celosvětově snížili náklad časopisu Strážná věž jeho rozdělením na dva typy: neveřejné a veřejné (každý typ dále vychází 1x měsíčně).
1. května 2007: Zrušeno dogma, že výběr pomazaných křesťanů s nebeskou nadějí byl ukončen v roce 1935.
Září 2007: Vydán

pro Janu (Ne, 1. 2. 2009 - 16:02)

Proč asi se kniha přesunula do společného shromáždění,co?Určitě ne z ekonomických důvodů.To je velmi naivní .

Jana (Ne, 1. 2. 2009 - 16:02)

je vidět,že nemáte ani potuchy co se děje ve sboru.Žádný program se nezrušil.Kniha je spojena s teokratickou školou a NSK

L (Ne, 1. 2. 2009 - 13:02)

mare zkus zapátrat po tom co znamená slovo démon a pak se o tom můžeme víc bavit jo? Jen pro začátek démon až do nástupu křesťanství nebyl nikdy považován za zlo to je věc první.

Dále ty léčebné praktiky které popisuješ by mohl stejně popsat i věřící jiné náboženské skupiny. Od muslimů po Buddhisty. Možná to chce studovat i něco jiného než jen bibli.

Ještě jednou. Nemám nic proti křesťanství, pro mě za mě ať se klidně staví na hlavu a chodí po rukách když jim to bude jejich víra předepisovat,ale odmítám tvrzení že Jehova, nebo jiný křesťanský pánbíček je jediný živý bůh. Lidi jsou různí a každý má jinou víru a pro ně je jejich bůh stejně živý jako ten váš Ježíšek, který nebyl jediným spasitelem lidstva (mytologicky)....Jinak žádná, jsem rád že stojíme na stejné lodi ve vztahu k totalitní organizaci SJ, kterážto je nebezpečím pro tuto společnost...

sos (So, 31. 1. 2009 - 18:01)

To srovnání s holičem je naivní a komické.Ten příklad nenapadl chytrého člověka ale jen pohotového se smyslem pro humor.Nevím,zda lze takto komicky lidem odpovídat na tak důležité otázky.Takovým odpovědím se musíme pouze zasmát,ale pak je zcela jasné,že je nemůžeme brát vážně.

JJ (So, 31. 1. 2009 - 14:01)

Tyto příklady hodně Svědkové Jehovovy využívají, aby naivnější jedinci znejistili
a dostali je tam kam oni chtějí. Když náhodou potkám více upovídanější svědky, vždy mi řeknou podobnou historku jako ta výše zmíněná. Já přestože se snažím také najít Boha vždy jim, ale historku obrátím aby věděli, že tyto historky se dají jednoduše podat opačnou historkou, kterou lze zpochybnit jejich historky.

Jejich kultovní historkou o existenci boha vykládají pod názvem Budík. Budík a jeho složitý systém musel někdo sestrojit a takto si oni vysvětlují existenci boha.
Naivnější povahy jim to obvykle uvěří.

PS: Když jim odpovím opačný příběh raději odejdou. O Jehovistech je známo, že nic a nikomu nevysvětlují, protože veškeré pochybnosti pro ně neexistují a nesmí existovat. Oni mají svou pravdu a ten kdo jejich pravdu zpochybní, okamžitě se od něho odvrátí. Při svých přesvědčování obvykle mají připravené kapitoly , ze kterých naivnější povaze citují.

milka (So, 31. 1. 2009 - 14:01)

Vztah k Bohu je pro věřícího křesťana důvěrně osobní záležitostí, o níž se většinou ostýchá vyjadřovat veřejně; ne snad proto, že by se obával perzekuce či posměchu jako v dobách bojovně ateistické totalitní společnosti, ale z toho důvodu, že si je dobře vědom, jak nesnadné je popsat stav vlastního nitra běžným lidským jazykem a jak nesdělitelné jsou osobní prožitky, střádající se během vlastního života - života nezaměnitelného a jedinečného v celých dějinách vesmíru..

sos (So, 31. 1. 2009 - 13:01)

Kdo hledá ,najde.Na každou otázku lze najít odpověd.

pro JJ (So, 31. 1. 2009 - 12:01)

Když chceš psa být,tak si hůl najdeš.

JJ (So, 31. 1. 2009 - 12:01)

potize s existenci Boha: Takové podobné případy se dají napsat i v opačném případě.

Kateřina (So, 31. 1. 2009 - 11:01)

Moc pěkné :-))), sice to není úplně přesné, ale které přirovnání je

potize s existe (So, 31. 1. 2009 - 11:01)

Nedávno jsem narazila na tento příběh:
/kopie!/
Bůh neexistuje aneb rozprava u holiče.

Jeden muž, stejně jako každý jiný měsíc šel k holiči. Začali spolu hovořit o různých věcech a najednou hovořili o Bohu. Holič řekl:"Víte, já nevěřím, že Bůh existuje."
"Proč si to myslíte?"zeptal se klient.
"Je to velmi prosté, stačí vyjít na ulici, abych se přesvědčil, že Bůh není. Kdyby byl Bůh, myslíte, že by bylo tolik nemocných? Existovaly by opuštěné děti? Kdyby byl bůh, bylo by tolik bolestí a utrpení...Prostě, nemůžu si představit Boha, který by tohle všechno dovolil..."
Klient se zamyslel, chtěl něco říci, ale rezignoval. Nechtěl vyvolat nepotřebnou diskuzi. Když holič dostříhal, klient zaplatil a odešel.A v tom momentě uviděl na ulici člověka s dlouhými zanedbanými vlasy a vousy. Vypadalo to, že už dlouho jeho vousy a vlasy neviděly holiče. Byl zanedbaný a špinavý.
Tehdy se klient vrátil a řekl:"Víte co, holiči neexistují."
"Velmi směšné, jak to? Já jsem jeden z nich," zeptal se holič.
"Ne, odporoval klient,"holiči neexistují. Kdyby existovali, nebylo by tolik lidí s dlouhými vlasy a vousy jako ten člověk na ulici."
"Ale ne, holiči existují, to jen lidé nás nehledají. Z vlastní vůle."
" No právě, přesně tak," řekl klient." Bůh existuje, to jen lidé ho nehledají. A dělají to z vlastní vůle. Proto je tolik utrpení a bolesti na světě. Bůh nesliboval dny bez bolesti, radost bez utrpení, slunce bez deště. Sliboval sílu na každý den, útěchu uprostřed slz a světlo na cestě."

Mare (Pá, 30. 1. 2009 - 20:01)

Křesťane, také jsem tady už mnohokrát mluvila o koukolu mezi pšenicí, který není možné svévolně vytrhávat, protože to budou dělat až ženci - andělé, jinak vytrháme s koukolem i pšenici.
A protože právě toto svědkové dělají a shromažďují jen údajně tu jejich čistou pšenici do jediné pravé sýpky, ....přesně toto, před čím varoval Ježíš své učedníky se jim stalo.......a totiž to, že i s koukolem vytrhali postupně všechnu pšenici....a co je tedy v jejich sýpce........?

Jinak to problematické nastavení, že je zapotřebí vidět tady viditelnou jedinou pravou organizaci je opravdové prokletí,...

To popisuješ křesťane opravdu velmi dobře....je vidět, že jsi křesťan.......

Reklama

Přidat komentář