Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Návštěvník (St, 14. 1. 2009 - 18:01)

"Já jJá sem Hospodin, tvůj Bůh; já jsem tě vyvedl z egyptské země, z domu otroctví. Nebudeš mít jiného boha mimo mne. Nezobrazíš si Boha zpodobením ničeho, co je nahoře na nebi, dole na zemi nebo ve vodách pod zemí. Nebudeš se ničemu takovému klanět ani tomu sloužit. Já Hospodin, tvůj Bůh, jsem Bůh žárlivě milující. Stíhám vinu otců na synech i do třetího a čtvrtého pokolení těch, kteří mě nenávidí, ale prokazuji milosrdenství tisícům pokolení těch, kteří mě milují a má přikázání zachovávají."
Ta myšlenka zní: Vzývat Boha, jemu se klanět, znamená neklanět se a nevzhlížet k nikomu jinému, k lidem, k lidskému rozumu, k lidských schopnostem, k lidským pokleskům, k matce přírodě ani ničemu jinému.

Violet (St, 14. 1. 2009 - 17:01)

JJ, nevím, jestli chápeš slovo vzývat tím správným způsobem. Asi nebudu první, co ti to bude vasvětlovat, ale vzývat není to samé co uctívat, s tím jistě souhlasíš, že ano?
A i kdyby to nebylo příliš jasné, z jednoho významem nejasného slova nemůžeš vytvářet celou nauku a ignorovat tak desítky textů, které mluví o tom, že uctívání si zaslouží jen Jehova Bůh. A jen on je schopen vyslýchat modlitby.

Violet (St, 14. 1. 2009 - 17:01)

Mare, myslím, že jsem ti už psala, že v tom máš trochu binec. Ty tedy nejsi prostředník,jen proto, že o těch lidech co ti uvěřili, nic nevíš? To je fakt dobrý :-)).
Takže kdyby jsi o nich věděla, občas jim něco nového řekla nebo snad usměrnila, tak by jsi byla strozákonní prostředník, ano? Chápu to dobře?
Nezlob se, ale tvé argumentace mi vyznívají scestné, bez poznání hlubších souvislostí a snažící se za každou cenu tu prezentovat svůj názor, který se neopírá o nic jiného jen o vlastní prezentaci některých veršů, které se více či méně přibližuje naukám katolické církve, ke kterému se však veřejně bojíš přiznat.
Tyto nauky pocházejí ze 4. st. n. l. a byly vytvořeny odpadnutým křesťanstvem a své nauky opírají o nauky babylonské, které byly Bohem zavrhnuté, jako pohanské.

Mare (St, 14. 1. 2009 - 17:01)

Violet,

myslím, že posmívání není vhodný způsob argumentace.
Mimochodem hořká je Mara ne Mare.

Violet, jak dlouho trvá katolická církev.....?
Myslím, že sto let svědků je opravdu hodně málo proti katolíkům. A přece je v církvi hodně koukolu viditelných i tělesným lidem, a vznikla na základě toho, neuvěřitelné množství hrůzností, jak u katolíků, tak u vás...
To, že to trvá dlouho, není záruka pomýlenosti. Je ale důležité, že mezi katolíky se pohybuje asi 1% křesťanů.

To, že vykládá Bibli skupina lidí u vás, taky není zárukou , že se nemýlí, zvláště, když se prezentují jako někdo, jehož výklad je jediný správný a přehodnotit ho mohou zase jen oni sami. Už jsme tady diskutovali o vašich překroucených historických událostech......

To samo o sobě je zárukou, totality. Tu jsme viděli zblízka za komunismu.

Totality a tedy důkazem vnitřního zahnívání, nepročišťování, nedostatku světla a transparentnosti., směrem k druhé straně manipulace a ovládání...

Toto začně hříšný člověk velmi rychle zneužívat. Není možné jinak. Když se to nemění 100 let, naopak se zneužítí trvale víc a víc prohlubuje. Takže je pořád menší záruka.

Violet, nemáš to co jsi mi říkala o mých špinavých pohnutkách, z tvých příruček...? Možná, že jen podléháš tomu duchu...

Nemám nejmenší tendeci se chovat jako váš první prezident a vytvářet svoje náboženství nebo organizaci.....

Naprosto nemám v úmyslu aby lidé poslouchali jenom mně.

Uvěřilo mi opravdu už velké množství lidí,....ale nemám je ve své církvi ani pod svým dohledem....

Jsou v nejrůznějších církvích u nás na Ukrajině,...v Rusku...., v Polsku,....v Anglii a hlavně taky nevím, kde všude.

Napsala jsem si jen jejich jména, abych se za ně mohla trvale modlit......

Už jsem pochopila na co jsi narážela tím veršem o kázání evangelia.....je tam taky řečeno.....a učte je zachovávat, to co jsem vám přikázal.....že ?

Ano Violet, měla bych právo je všechny vyučovat, tak jak to dělal i apoštol Pavel například v Antiochii,........protože v církvi jsou i učitelé.......Ale dělala bych to maximálně jeden rok až dva.......a pak bych odešla jinam, bez jakékoliv byť administrativní nadřazenosti a trvalé kontroly, tříkrát týdně, abych jim vtloukala do hlavy, čemu mají věřit, a byla trvale nadřazena svým výkladem ....čiáli panovala nad jejich vírou ...atp., .....tak jak to dělá otrok, to určitě ne....! To nedělal ani Mojžíš, jak už jsem tady psala.

Ti, ktří uvěřili na mé svědectví Kristu, ale museli z větší části odjet a jsou ve sborech, kde jsou učitelé, ...takže to nebezpečí, že bych se mohla stát otrokem nebo papežem tady není.

Ti, kteří jsou z Česka, jsou v jiných sborech tady. Asi musím dodat , že s jejich učiteli nemám kontakt.

Můžu maximálně upozornit křesťany, v tom kterém sboru, že začínají třeba jednat hříšně.....protože všichni jsme si rovni, jen každý má jinou úlohu, jiný dar ve sboru, každý jednotlivec je úd Kristova těla a všichni jednotlivě jsou vedeni Duchem svatým, takže pokud vyrostou z miminka a to se děje tak za rok za dva a jsou dospělí nemám právo je dirigovat jako děti a nemám ani potřebu ani strach, že zabloudí, protože vím, že přijali Ducha svatého a tedy mají dostatečnou výbavu, aby byli uvedení do celé pravdy....! ....Je psáno,....v tom zůstávejte, vy nepotřebujete, aby vás někdo učil.......

Takže, jak vidíš, lidi mně nepotřebují, ani já nepotřebuji, aby mně všichni poslouchali, jako to potřebuje váš otrok......

Učitel v křesťanství je někdo jiný, než starozákonní prostředník......jsi schopná tomu porozumět, co jsem napsala.....?

Mám chřipku Violet, takže mám více času na psaní.........pokud si vzpomínám, vaše téma tady skomíralo meziurážkami svědků.....a dalšími páry větami.....znovu jsem ho rozjela,....můžeš se přesvědčit.....

Jinak dřu jako zvíře, vydávám teď i šaty bezdomovcům v Naději a ti mi v těchto mrazech můžou utrhat ruce,.....netož abych se nudila......

Kromě toho je hnus podsouvat někomu pohnutky .................

Violet mateš, (St, 14. 1. 2009 - 16:01)

JJ: Několik bratrů a sester si na mě ústně či písemně stěžovalo, že uctívám Ježíše Krista. Konkrétně jsem byl vyloučen za skutečnost, že "vzývám jméno našeho Pána, Ježíše Krista" (stejně jako křesťané v Korintu; viz 1. Kor 1:2) a že "snažně prosím Pána Ježíše" (stejně jako to dělal apoštol Pavel; viz 2. Kor 12:8). Byl jsem označen za odpadlíka, protože údajně šířím výše uvedené nauky, které mají být v rozporu s tím, co vyučují svědkové Jehovovi.-Nyní má každý tu možnost sáhnout si do svědomí a říct si ano je pravda ,že můžu vzývat Ježiše Krista i Violet to uznává?

Violet (St, 14. 1. 2009 - 15:01)

Ten můj minulý příspěvek patřil k minulému od Mare.
K tomu poslednímu, nemám vskutku co bych řekla, snad jen to, že se Mare nudí a už neví co by psala.
Takže z toho co píšeš (alespoň s prvního a posledního odstavce), vyplívá, že lidé nepotřebují prostředníka ale potřebují tebe, chápu to správně? Prosím tě nezesměšňuj se!

Ty kážeš, své kusé informace, které nemají hlavu ani patu a lidi, kteří po téměř 100 let bádájí a hledají v Bibli to, co Bůh od lidí vyžaduje považuješ za bludaře, no není to směšné? Uznej sama.
A nejen to, jsou to lidé, kteří si v ní denně čtou, porovnávají z historickými dokumenty jsou ve spojení s několika nějvětšími mozky planety a potom přijde nějaká Mare (význam jména znamená hořká) a smete jim to všechno ze stolu......
Zábavné, že?

Violet (St, 14. 1. 2009 - 15:01)

Nevím, jakým právem Mare, vztahuješ tento text na SJ, píše se tam o těch co nevyznávájí Ježíše Krista.
Mezi takové církve mohou patřit jedinci, kteří nevěří v Ježíše, jako vykupitele, či Mesiáše, takových církví je spousta, ale SJ mezi ně rozhodně nepatří, i kdybys to snad 1OOx myslela a donekonečna zde všechny o tom přesvědčovala. Máš svou utkvělou, mylnou doměnku a nenecháš si ji vysvětlit, čím to asi bude?
Nepatříš snad mezi ten druh lidí, kteřísi pro sebe mluví něco o čem jsou přesvědčeni, ačkoli jim všichni okolo říkají, že je to jinak, že ne? To bych tě potom musela zařadit mezi paranoiky, ale doufám, že jsi rozumná o od svého bludného názory upustíš. Přeji ti hodně síly.

Mare (St, 14. 1. 2009 - 15:01)

Nerozumím tomu, jak veršem....čiňte mi učedníky........dokazuješ, že je zapotřebí prostředníka.

Psala jsem tady, že ročně mi uvěří do sta lidí. Neříkala jsem to nikdy kvůli vytahování, ale kvůli tomu, že tvrdíte, že křesťané nekážou evangelium

Nepotřebuju prostředníka, abych mohla kázat evangelium. Ale potřebuju moc Ducha svatého, a ta je v tom, že jsem pokřtěná Duchem svatým. Nestačí být tělesný a prosit o pomoc Ducha svatého.

Mimochodem, jak vykládáte křest Duchem svatým, vlastně o něm mi nikdo ze svědků, se kterýma jsem mluvila neříkal...?

Aha, už si dedukuju, že se to zřejmě týká té skupiny svědků v Brooklynu, je to tak ?

Už jsem mnohokrát tady mluvila o tom, proč není zapotřebí prostředník, takže to sem jen nakopíruju.

Ale vidím, že víte, že pod Novou smlouvou je prostředník jen jeden Ježíš..! To vám nestačí, abyste pochopili, že si nemůžete dělat dalšího prostředníka !

.......................

Starozákonní prostředník sprostředkovával Boží vůli mezi Bohem a člověkem, protože mezi Bohem a člověkem byl hřích.

V Koloským.2.-13,14 je napsáno toto:.....probudil nás k životu spolu s ním /Kristem/ a všechny viny nám odpustil.
Vymazal dlužní úpis, jehož ustanovení svědčila proti nám a zcela jej zrušil tím, že jej přibil na kříž.

A protože je hřích přibitý spolu s Kristem nestojí už mezi Bohem a člověkem, tudíž Bůh nepotřebuje už lidského prostředníka a proto se stal jediným prostředníkem Ježíš.

Nemůže jim být a nesmí jím už být žádný člověk, ať už papež nebo otrok. Váš otrok je prostředníkem, protože sprostředkovává Boží vůli mezi Bohem a vámi.

Pokud se toto stane pod Novou smlouvou, dojde k nejhoršímu způsobu manipulace, jaký znám.Proto byla například inkvizice a v historii světovláda "církve". Války.

Za takovým prostředníkem Bůh nestojí, on nechal zemřít svého syna, aby mohl jednat s lidmi přímo, osobně a svobodně.
Kdo to ignoruje nemůže počítat s Boží přízní, myslím že je to pochopitelné. Kristus zbytečně umíral pro tyto lidi. Protože to nerespektují a nepřijímají.
Kdo tedy za takovým prostředníkem stojí, myslím že alespoň svědkové na rozdíl od katolíků by to mohli vědět a odpovědět si sami.

A tím dochází k manipulaci, nevědomé a skryté pro obě strany, pro ovládajícho i ovládaného..

V Židům 9.kapitole je popsán Nový způsob na čem je založená Nová smluva,....že už nebude učit druh druha a bratr bratra......

....................................

co se týká vedoucího sboru v Jeruzalémě, čili z toho odvozeného papeže nebo otroka, jsem se už vyjadřovala, nicméně ještě doplním, jak to apoštol Pavel vyjádřil.

Je dobré si přečíst celou 1. a 2. kapitolu Galatským.

O to mu právě v těchto kapitolách jde, aby se nekázalo jiné evangelium.......

Aby lidé nepovýšili někoho na starozákonního prostředníka a proto zdůrazňuje.....že když uvěřil sám, ......1,-16verši:...Tehdy jsem nešel o radu k žádnému člověku, ani jsem se nevypravil do Jeruzaléma k těm, kteří byli apoštoly dříve než já, nýbrž odešel jsem do Arábie a potom jsem se vrátil zase do Damašku.

Teprve o tři léta později jsem se vypravil do Jeruzaléma.....

Ve 2 kapitole popisuje situaci s těmi bratry,z Jeruzaléma, k vůli, kterým se do toho Jeruzaléma vypravil /jak vyvolali roztržky v Antiochii, napsáno ve Skutcích , psala jsem o tom dříve/- důležité tady je, jaký měl postoj k tomu údajnému vedoucímu sboru .....o apoštolech se vyjadřuje takto:

2. kapitola od 6. verše:.....Od těch však, kteří se těšili zvláštní vážnosti - čím kdysi byli, na tom mi nic nezáleží, Bůh přece nikomu nestraní - ti tedy , kteří se těšili zvláštní vážnosti, mi nic dalšího neuložili, naopak nahlédli, že mně bylo svěřeno......atd.

Tak takhle se apoštol Pavel vyjadřoval, ne náhodou, o údajném vedoucím sboru, kterému musí být podle Svědků, všichni podřízení natolik, že si nemohou přečíst jediný verš z Bible a pochopit ho sám......! ! !

.....................

pokusím se ti vysvětlit z čeho svědkové vycházejí při ustanovení Otroka a jak si to vysvětlují a co to ve skutečnosti znamená.

Ve všech evanageliích kromě Janova , je napsaná taková výzva k ostražitosti. Dá se říct, že je dobré si ji přečíst ve všech těchto evangeliích, protože se jedná o totožnou výzvu , jen vždy podanou malinko jinak s jiným důrazem, tak jak to píšou rozdílní lidé.

Ale důležité je, že se všechny nakonec doplňují a pokud by to někdo špatně pochopil, jako v tomto případě, tím že si přečte všechny texty ve třech evangeliích, je bez výmluvy. Není možné, aby nepochopil, co je tím myšleno.

Svědkové ale používají zásadně jen a jen verše z Matoušova evangelia, protože tam je to řečeno, jak oni to potřebují a jak se jim to hodí.
..................................................................................................................................................................................
A to z kapitoly 24 z veršů 45 až 50 :cituji, aby si i ti, kteří to nejsou schopní v Bibli najít, mohli sami srovnat, jak to Ježíš myslel.

Když pán ustanovuje nad svou čeledí služebníka, aby jim včas dával pokrm, který služebník je věrný a rozumný _ Blaze tomu služebníku, kterého pán nalezne, že tak činí.
Amen pravím vám, že ho ustanoví nade vším, co mu patří. Když si však špatný služebník řekne: Můj pán nejde a začne bít své spoluslužebníky, hodovat a pít s opilci, tu pán toho služebníka přijde v den, kdy to nečeká, .....vyžene ho a vykáže mu úděl mezi pokrytci.......
.....................................................................................................................................................................................

Svědkové toto vykládají tak, že že tímto Kristus ustanovil Služebníka, jak oni překládají Věrného a rozvážného otroka, aby byl vůdcem celé organizace, který jim dává pokyny a předpisy.....jakoby ten pokrm !

Dokonce už mají tímto otrokem vyloženo, že Kristus už neviditelně přišel v roce 1914, a ustanovil tohoto otroka, jako jediného věrného, mezi ostatními nevěrnými náboženskými vůdci,....a ustanovil ho nade vším svým majetkem,.... jako jediného.!

Pokud se mi vybavuje historie svědků, kterou taky samozřejmě znám a to co je uvedeno tady zdaleka není všechno, Pan Russel nejen, že byl smilník, ale první jeho předpovědi konce světa vypočítával z pyramid, mimo jiné. Ale v souvislosti s Ustanovením Otroka by to znamenalo, že jen on byl Kristem vybrán jako ten jediný věrný Otrok. Svědkové si myslí, že to byla skupina, jako je dnes.,.....ale v roce 1914 byl jen on ...... ustanovený nade vším majetkem ! ! !
.......................................................................................................................................................................

V evangeliu Lukáše 12 kapitole 41 až 48 verši je totožné varování:

Pane říkáš toto podobenství jenom nám, neboVŠEM?
On na to odpověděl:............ od 42 verše je téměř totožná pasáž jako v Matouši do 47 verše........
Pak pokračuje.
Ten služebník, který zná vůli svého pána a přeci není hotov podle jeho vůle jednat, bude velmi bit. Ten, kdo ji nezná a udělá něco zač si zaslouží bití, bude bit méně. Komu bylo mnoho dáno, od toho se mnoho očekává.....
.............................................................................................................................................................................

Tady jsou samotné verše označeny jako PODOBENSTVÍ,....a ne tudíž jako označují svědkové,...jako proroctví....!
Navíc, kdyby to znamenalo, co vykládají, musel by přece jen Russel přiznat spoluvládu s těmi bitými, málo nebo méně...
protože i když byli biti, bůh jim neodebral tímto vládu......třeba s papežem, atp. .....upozorňuju, že pokračuju špatně v myšlení svědků a poukazuju na jejich vytržení ze souvislosti,podle toho co se mi hodí......!

Dále se tady už učedníci ptají........říkáš to jen nám nebo... VŠEM ? A v Markovi je odpověď....

......................................................................................................................................................................

Evangelium Marka 13.kapitola verš 34 až 36.

Jako člověk, který je na cestách, než opustil dům, dal KAŽDÉMU služebníku odpovědnost za jeho práci a vrátnému nařídil, aby bděl. Bděte tedy, neboť nevíte, kdy pán domu přijde, zda večer, či o půlnoci, nebo za kuropění, nebo ráno,...aby vás nenalezl spící, až znenadání přijde.
Co vám říkám, říkám .......VŠEM ......, bděte. ! ! ! !
.................................................................................................................................................................................

Je to varování pro KAŽDÉHO KŘESŤANA v PODOBENSTVÍ a v žádném případě to není samoobslužné ustanovení Otroka dokonce s celým majetkem Krista, a zároveň je to další falešné proroctví, .........ovšem ne ledajaké, ale takové, které mně dělá neomezeným vládcem. tedy ne mně, ale OTROKA.

Tím se Otrok sám ustanovil na jediného neomezeného vládce, další neomezenost a absolutní moc vypůsobuje neustálým pokazováním na vzpouru Židů na poušti vůči Mojžíšovu vedení.....pozor když se vzbouřila Miriam Mojžíšova sestra,....uschla ji ruka, dostala malomocenství.........pozor, když se někdo pokusí odporovat jedinému malému výkladu jediného v

Návštěvník (St, 14. 1. 2009 - 15:01)

2. Janova, 1. kapitola7. Do světa totiž vyšlo mnoho bludařů, kteří nevyznávají Ježíše Krista přišlého v těle. Každý takový je bludař a antikrist.
8. Dávejte na sebe pozor, abychom neztratili to, na čem jsme pracovali, ale abychom přijali plnou odplatu.

Violet (St, 14. 1. 2009 - 14:01)

Mare opakuješ , že není pod novou smlouvou potřeba prostředník, na základě čeho jsi k tomu došla?
Vždyť přece je řečeno v Mat 28:19.
Jděte proto a čiňte učedníky, z lidí všech národů a křtěte je.......vyučujte je, aby zachovávali všechno co jsem vám přikázal.

Z čeho čerpáš ty?

Violet (St, 14. 1. 2009 - 14:01)

Ahoj M, máš na mysli spojení s tím zednářstvím, nebo nejasnosti kolem r.14 ? Podle toho co je tam napsáno, tak se většinou jedná o dohady, které se nedají nikde doložit a to jak předkládají výpočet, je totální nonsenc.
Když tak mi napiš na mrmjngv"gmail.com

Návštěvník (St, 14. 1. 2009 - 14:01)

Jan 3:16 Bůh totiž tak velice miloval svět, že dal svého jediného zplozeného Syna, aby žádný, kdo v něj
projevuje víru, nebyl zahuben, ale měl věčný život.
Jan 3:18 Kdo v něj projevuje víru, nemá být souzen. Kdo neprojevuje víru, je již souzen, protože
neprojevuje víru ve jméno jediného zplozeného Božího Syna

milka (St, 14. 1. 2009 - 14:01)

1. Korintským, 1. kapitola 1. Pavel, podle Boží vůle povolaný apoštol Ježíše Krista, a bratr Sostenes
2. církvi Boží, která je v Korintu, posvěceným v Kristu Ježíši, povolaným svatým, se všemi, kteří vzývají jméno našeho Pána Ježíše Krista na každém místě, jejich i našem:
3. Milost vám a pokoj od Boha, našeho Otce, a od Pána Ježíše Krista.
4. Vždycky za vás děkuji svému Bohu pro tu Boží milost, která vám byla dána v Kristu Ježíši,(Takový uctívání,je snad jasně pravé-nebo byl apoštol Pavel odpadlík?)

M (St, 14. 1. 2009 - 13:01)

Ahoj Violet,třebas myslím ten šílený příspěvek 12.1. i to boží jméno mi šimrá v hlavě.
Já se tu pravdu snažila najít a myslela jsem že jsem ji našla,ale mám pocit že mě takhle hluboké věci nezajímaly a teď když nad tím přemýšlím,mám v tom zmatek:-((

Mare (St, 14. 1. 2009 - 13:01)

Violet,
myslím si, podle publikací Strážné věže, že právě svědkové postavili svoji víru na tom, že vyhledávali všechny chyby na jiných skupinách. Na tom postavili svoji odlišnost.

Celá vaše víra je postavena na tom, ...já to dělám dobře,...já nemám papeže, ale vy to děláte špatně.
Kdybyste nevyhledali tuto chybu, nevzniknul by váš otrok.
Tragédie je v tom, že on otrok se sice jmenuje jinak, ale jedná o totéž. Jen otrok, tvrději manipuluje s vírou jednotlivců, s naukami a dalšími vlastnímu příkazy. Neprosadil se tolik ve světské moci, ale myslím, že tyhle důsledky jsou druhořadé.

Jste na tom mnohem hůře celkově, než katolíci, protože Bohu se spíše podaří najít někoho, kdo uvěří v Ježíše a stane se skutečným křesťanem, než mezi vámi.

Nepochopili jste podstatu křesťanství, že není potřeba prostředníka pod Novou smlouvou, tak jak to nechápou katolíci.

Myslím, že je to právě tato pýcha, srovnávat se a nadřazovat naukově nad ostatními, která způsobila vaše bloudění.
Už jsem tady psala, že pýcha, já žiju a věřím čistěji, než ty,.....není Boží způsob záchrany.

No je to tak, zloděj křičí chyťte.... zloděje.....

Ne nadarmo je psáno, tak jak soudím, budu sám souzen.

Jestli mně jde o šťourání a nebo o pravdu, to ať soudí Bůh Violet...

Omluvila ses mi za srovnání s Yossarian, to je moc dobře.

Violet (St, 14. 1. 2009 - 13:01)

M, co máš konkrétně na mysli? Na mne některé příspěvky působí, spíše tak, že ti dotyční co píší nějaké hypotézy, mají pouze kusé informace a nějak jim uniká podstata věci.
Je to ale způsobeno tím, že zkoumají ne proto, aby našli pravdu, jak to dělá většina z nás, ale proto, aby pouze něco vyvrátili, nabo našli někde chybu.
To je velmi pochybná pohnutka a velmi pochybuji, že má Boží schválení.

Mare (St, 14. 1. 2009 - 13:01)

Pavle,

ano bylo řečeno, že Ježíš je Syn živého Boha.
Židů to stačilo k pochopení toho o koho se jedná a zabili ho.

Vy jste hrozbu dvou Bohů zažehnali jinak, udělali jste z Ježíše anděla, a tím jste ho taky zabili.

Co se narodí z člověka může být jen člověk. Co se narodí z Boha je Bůh.

Pochopili, že se činí Bohem. A to neměli vědecké ujištění, že je možné se množit jen podle druhů.

Kristus je jednorozený a jednozplozený Syn, to jsme tady už mnohokrát citovali.
Andělé jsou stvoření.

Děvečka, která označovala apoštola Pavla a Petra.......za služebníky nejvyššího Boha, .....měla pravdu a zcela jistě sloužila démonům.... A přece si nebudu říkat, ...i když říkala pravdu o Pavlovi, ...že tím pádem Pavel nebyl služebník nejvyššího Boha. Byl.
Takže jestliže Satanisté označují Krista za Boha,...nemusí to nutně znamenat, že říkají lež. Satan se také převléká za anděla světla.

Pavle, ....Eva s Ilonou tady byly taky velmi vulgární a agresivní, když se říkala pravda, která je usvědčovala,.....o čem to tedy svědčí.....?

S touto Yossarian...mně Violet ztotožňovala....?

Teprve teď bych měla právo se urazit ! Protože jsem nevěděla v podstatě o koho se jedná.

Yossarian, myslím že každé stránky mají ve svém krédu vyjadřovat se v mezích slušnosti.

Máš právo na svůj názor i právo ho vyjádřit, jako my všichni i svědkové.

Myslím, že tady určitě je někdo, komu je možné hlásit neslušné jednání a tvé příspěvky mohou být mazány.

I právě Pavlovi tady byl smazán příspěvek, pro šíření poplašné zprávy.

Takže nikdo tě nebude omezovat, ale vyjadřuj se laskavě slušně. Protože ti říkám otevřeně, že já první to nahlásím.

M (St, 14. 1. 2009 - 13:01)

Jsem SJ a čtením některých příspěvků se dostávám do situace jestli je skutečně pravda to čemu věřím.Pavle jsi SJ?Nemáš takové pocity?

Pavel (St, 14. 1. 2009 - 12:01)

Yossarian jsi ve službách Satana a nebo jsi přímo Satan. Když se odhalují triky Satana tak zuří. Proti Jehovovi nic nezmůžeš. Už jsi prohrál.

Yossarian (St, 14. 1. 2009 - 10:01)

Kurva vy zjebaný Jehovisti táhněte do hnoje a nezasírejte tady tuhle diskuzi svýma smradlavýma žvástama.

Reklama

Přidat komentář