Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

milka (Ne, 18. 1. 2009 - 17:01)

Jinak :ještě vidím velký význam v (JÁ JSEM)

milka (Ne, 18. 1. 2009 - 17:01)

Pokud budeme číst Bibli jako celek,opravdu se dozvíme,že Bůh ve starém zákoně mluvil o sobě stejně jako Ježiš např...

STARÝ ZÁKON:-(Izajáš 44):Toto praví Hospodin (Jáhve), král Izraele, jeho vykupitel, Hospodin zástupů: "Já jsem první i poslední, kromě mne žádného Boha není.

NOVÝ ZÁKON:-Zjevení, 1. kapitola 8. Jáť jsem Alfa i Oméga, totiž počátek i konec, praví Pán, kterýž jest, a kterýž byl, a kterýž přijíti má, ten všemohoucí.
9. Já Jan, i bratr váš, i spoluúčastník v ssoužení, i v království, i v trpělivosti Ježíše Krista, byl jsem na ostrově, kterýž slove Patmos, pro slovo Boží a pro svědectví Ježíše Krista.
10. A byl jsem u vytržení ducha v den Páně, i uslyšel jsem za sebou hlas veliký jako trouby,
11. An dí: Já jsem Alfa i Oméga, ten první i poslední, a což vidíš, piš do knihy, a pošli sedmi zborům, kteříž jsou v Azii, do Efezu, a do Smyrny, a do Pergamu, a do Tyatiru, a do Sardy, a do Filadelfie, i do Laodicie.

sos (Ne, 18. 1. 2009 - 16:01)

Ježíš mluví s Otcem a prozrazuje na sebe, že má Otcovu slávu, kterou měl vždy, dříve než byl stvořen svět:

A nyní ty, Otče, oslav mne svou slávou, kterou jsem měl u tebe, dříve než byl svět. (Jan 17:5)

Ale Jáhve starého zákona jasně prohlásil, že Svoji slávu nedá nikomu.

Já jsem Hospodin. To je mé jméno. Svou slávu nikomu nedám, svou chválu nepostoupím modlám. (Izajáš 42:8)

Proto Ježíš musí být Jáhve, Ježíš je Hospodin, protože má veškerou slávu a vždy ji měl před svým vtělením v Syna člověka. Uvědomujeme si tu úžasnost, že samotný Bůh, Jáhve, chodil po této Zemi jako člověk?

Dále, Ježíš o sobě prohlásil, že je Ženich, jak se dočítáme v Matoušovi:

Tehdy bude království nebeské, jako když deset družiček vzalo lampy a vyšlo naproti ženichovi. (Matouš 25:1)

Podobně Starý zákon popisuje Boha Jáhve jako Ženicha:

Jako se mladík žení s pannou, tak se tví synové ožení s tebou. A jako se ženich veselí z nevěsty, tak se tvůj Bůh (tj. Jáhve) bude veselit z tebe. (Izajáš ) dále vzkříšený Kristus řekl, že je první a poslední, alfa a omega, tedy všeobepínající:

Když jsem ho spatřil, padl jsem k jeho nohám jako mrtvý; ale on vložil na mne svou pravici a řekl: "Neboj se. Já jsem první i poslední. (Zjevení 1:17)

Ve Starém zákonu Hospodin Jáhve řekl totéž. Novozákonní Ježíš Kristus a starozákonní Hospodin Jáhve jsou jeden Bůh v různých osobách.

Toto praví Hospodin, král Izraele, jeho vykupitel, Hospodin zástupů: "Já jsem první i poslední, kromě mne žádného Boha není. (Izajáš 44:6)

V žalmech se Židé dočetli, že nevyslovitelný Jáhve je světlo, spása a život:

... Hospodin je světlo mé a moje spása, koho bych se bál? Hospodin je záštita mého života, z koho bych měl strach? (Žalmy 27:1)

A potom Židé uslyšeli člověka Ježíše, který řekl:

... "Já jsem světlo světa; kdo mě následuje, nebude chodit ve tmě, ale bude mít světlo života." (Jan 8:12)

Mare (Ne, 18. 1. 2009 - 15:01)

Mezku, není to zjevení Otcova jména v tom....vidíte mne....vidíte Otce...., když jim Ježíš odpovídá, říkáte ukaž nám Otce.....a Ježíš jim odpovídá, celou dobu jsem s vámi a ty mi říkáš, ukaž nám Otce !

Kromě toho jméno Otcovo bylo dáno Synovi...Jahve je spasitel...

A v tomto Kristovi darovalém jménu bylo zjeveno jméno jeho Otce v tom nejdůležitějším....dokonáním díla spásy....bylo zjeveno lidem Kristovou zásluhou i oslaveno Otcovo jméno.....i posvěceno...

A lidem byla dána nejen možnost záchrany, ale i posvěcení Božího jména....

mezek anonymovi (Ne, 18. 1. 2009 - 14:01)

/ale dodal,ať je posvěceno tvé jméno/

Co to znamená posvětit?Lépe se to chápe,když si představím co znamená opak slova,což je: Neznesvětíš jméno svého Boha.Hovoří o tom např. 3Mojžíšova - Bůh promluvil k Mojžíšovi: 2

mezek nezávislé (Ne, 18. 1. 2009 - 13:01)

Je to tak jak píšeš :)

Mare (Ne, 18. 1. 2009 - 12:01)

Milá Anno,

je to hodně velký hnus, který cítím z tvého projevu, pokrytectví, posměvačství, lstivost a touhu ublížit, ponížit,....tyto vlastnosti tady už existují pod jiným nickem. Takže, jestli si myslíš, že jsem tak hloupá a skočím na to, tak se hodně mýlíš.....

To, jak se chovám, je moje věc .....ty určitě nejsi ten správný arbitr..., kterého bych si brala k srdci.

Takže určitě nečekej, že ještě na tebe budu reagovat....i kdybys to označila jako hřích proti Duchu svatému....

Návštěvník (Ne, 18. 1. 2009 - 11:01)

Mare ty ještě nepsalas na diskusi "a je tady vyléčení kristem" to bys měla dohnat!

Anna (Ne, 18. 1. 2009 - 11:01)

Mare,jakou legraci?Jen vím že strašně prosazuješ že kristus je bůh,ale jakého vyznání jsi?Patříš k rybičkářům?Nebo nějaká ta apoštolská církev?nebo jsi čistě katolička?Určitě tyto poznatky nemáš z vlastního učení.Taky tě k tomu někdo dovedl,někdo tě to takhle naučil,a ty to vykládáš dál.Tak jak svědkové mají své zastání a taky to vykladají dál.Jako křesťanka bys měla být milá,a ne tak škaradě hned prskat,ne?Já se ptám,třebas mi to uniklo,a za slušnou odpověď nic nedáš:-))

Návštěvník (Ne, 18. 1. 2009 - 11:01)

Ano ježíš řekl,otče náš......ale dodal,ať je posvěceno tvé jméno.....a jaké jméno?hospodin?Není to trošku ponížující?

nezávislý (So, 17. 1. 2009 - 22:01)

Mezku,momentálně se zabývám čtení písma a taky chápu,že Kristus dostal veškerou moc a jen skze něho vede cesta ke spáse.

spokojený (So, 17. 1. 2009 - 21:01)

Ježíš nám dal motlitbu Otčenáš neboli modlitbu Páně,pokud sám oslovoval Boha jako Otce(což je zřejmé),pak když nám ukázal jak se modlit" Otče Náš(ne můj),tak nám vlastně ukázal ,že i my se můžeme k Bohu modlit jako k Otci.

mezek (So, 17. 1. 2009 - 19:01)

Co se týká konkrétního znění JHVH, tak to nikdo nezná. Kdyby bylo důležité, jistě by je Ježíš DOSLOVMNĚ oznámil. Mimo to, dnes veškerou moc DAL OTEC DO RUKOU SYNA A V JEHO JMÉNU SE MÁ SKLÁNĚT KAŽDÉ KOLENO. (jménu= před ním) Křesťané nejsou Svědci Jehovy, ale svědkové pro Krista. Židé, podle staré smlouvy byli Svědkové Jehovy. Nová smlouva mluví pro křesťany takto. Skutky apoštolů 1:8 ale dostanete sílu Ducha svatého, který na vás sestoupí, a budete mi svědky v Jeruzalémě a v celém Judsku, Samařsku a až na sám konec země." Matouš 28:18-20 Ježíš přistoupil a řekl jim: "Je mi dána veškerá moc na nebi i na zemi. Jděte ke všem národům a získávejte mi učedníky, křtěte ve jméno Otce i Syna i Ducha svatého a učte je, aby zachovávali všecko, co jsem vám přikázal. A hle, já jsem s vámi po všecky dny až do skonání tohoto věku." A taky říká, "kde se dva, nebo tři sejdou... já jsem uprostřed nich" Ne Jehova, ale Kristus. Bůh JHVH bude opět každímu vším, (jak je psáno) teprve až se splní i slib 2. Petra 3:13 Podle jeho slibu čekáme nové nebe a novou zemi, ve kterých přebývá spravedlnost.

Mare (So, 17. 1. 2009 - 19:01)

Anne, pokud to tady čteš od začátku, tak zcela jistě víš, jakou víru obhajuju....netajila jsem se s tím, ani v předchozím příspěvku, takže buď tak hodná, běž si dělat legraci z někoho jiného......

jaroslav (So, 17. 1. 2009 - 19:01)

K těm laikům.Na jedné straně,třída duchovenstva,na straně laik.Ne podle toho co znají,podle postavení v té které církvi.J.

mezek spokojené (So, 17. 1. 2009 - 18:01)

JHVH (hebr.

anna (So, 17. 1. 2009 - 17:01)

Ne mare,čtu to tu od začátku,četla jsem příspěvky od Ilony a i to jak se do ní každý pustil,jak tu skončila,i když možná píše pod jiným nickem.Nejsem zas až takový laik jak si myslíš,já četla bibli králickou i od svědků,ale základ je stejný,jen menší rozdíl v tom,že jejich používá jméno jehova,jinak jsou naprosto stejné.
A jakou víru tady obhajuješ vlastně ty?

jaroslav (So, 17. 1. 2009 - 17:01)

Jenom se chci zeptat.Myslite si někdo,že někdý stačí pár slov?Už jte to někde četli,nebo napsali? J.

Mare (So, 17. 1. 2009 - 17:01)

Omlouvám se , příspěvek ve 16.41.19 jsem nepodepsala.

Ann (So, 17. 1. 2009 - 16:01)

chápu že laik nerozumí, mluvím z větší části k těm, kdo znají Boží slovo. Je to téma svědků a oni to nastavili z Božího slova a nic jiného neuznávají, než vysvětlení z Božího slova.......tekže promiň....

Asi tady nejsi dlouho, omluvila jsem se tady za chybu, není to pro mně problém...

A také jsem předeslala, ale to už kdysi na úvod, že já nejsem zachráněná, jako svědkové z toho, že to vím nejlépe z Bible jako to mají nastaveno svědkové.....

Takže to tak úplně totéž není...

Pokud budeš chtít, můžu se vyjadřovat i k laikům.

Reklama

Přidat komentář