Reklama

Cervikální dystonie

Pavla (St, 7. 10. 2015 - 09:10)

Pavli taky trpíte...Paní Evo, s dystonií se potýkám 4 roky, diagnostikovanou ji mám 2,5 roku. Mezi neurology, které jsem během té doby navtšívila, spíše převládal názor, že RHB a cvičení je přínosné, ačkoliv nemoc nevyléčí. Co cvičit už však bohužel neřeknou, takže si sama hledám různé metody. Na Feldenkraise jsem poslední dobou v souvislosti s dystonií narazila už asi podruhé. Některým pacientům to zřejmě dost pomohlo.Bylo by to krásné, kdYbychom se všichni jednou uzdravili a tato nemoc by nám přestala ztrpčovat život.

katka-s (Út, 6. 10. 2015 - 13:10)

Zdravím Katko, strašně by...Zdravím Evo.Dám vám svůj mail : [email protected]šte mi.Bohunce pozdrav vyřídím :)

Eva (Po, 5. 10. 2015 - 20:10)

Pavli taky trpíte cervikální dystonií? Tohle slyším poprvé. V Praze nám na neurologii říkali, že rehabilitace nám dystonku nevyléčí, někomu však dělá dobře. Mě osobně však například po elektrice bylo zle, tak si cvičím jemně svaly a protahuju. 10% má šanci se nemoci zbavit. Sakra proč tam není o jednu nulu navíc.

Pavla (Po, 5. 10. 2015 - 11:10)

Dobrý den,mohl by mi prosím někdo poradit, kde by se daly mimo Prahu vyzkoušet RHB Feldenkraisovou metodou? Díky za odpověď.

standa (Po, 5. 10. 2015 - 10:10)

Stando a jak teď na tom...Ted jsem měl zánět čelních dutin a to nepomohla ani dlaha - krk "půl metru" od těla- nemocenská - jak je někde v těle infekce, tak se to prudce zhorší - jinak dobrý - zase se vracím k normálu záchvaty začínají někde kolem 9 hodiny - tu dlahu potřebuji zvednout o další 3mm . Bylo by to asi dobré jen si na to nemůžu zvyknout s tím dávivým reflexem.Třeba trénovat. Záchvaty nejsou tak silné a posouvají se od rána k té 9 hodině - ale prozatím bez rivotrilu to nedám - ale jinak klasická houpačky jako všichni - teď zase chvilku nahoru.

eva (Ne, 4. 10. 2015 - 08:10)

Podívejte se ještě jednou...Stando a jak teď na tom seš? Nosíš dlahu a jakým stupněm se teď hodnotíš? Škoda žes nebyl v Praze, ale ty seš tuším někde z Moravy, že?

Standa (So, 3. 10. 2015 - 09:10)

Ono se to na cervikální...Podívejte se ještě jednou na tu nákusnou dlahu - jsou tam RTG smínky a je tam vidět hodně lidí co mají natažené elektrody v hlavě !!! tak se to asi moc nepovedlo !! Než si nechat vrtat do hlavy - první zkuste tu dlahu - to bych si nechal na poslední možnost a to už musí být asi dost nesnesitelná situace.

standa (So, 3. 10. 2015 - 09:10)

Ono se to na cervikální...Ale dělá (viz slovenský web) - je tam jedna dystonička - moc si to chválila, do doby než ji došla baterka to se ji to vrátílo v plné síle (jinak byla bez potiží) - musí se na operace vyměňovat baterii -

Eva (Út, 29. 9. 2015 - 06:09)

Ahoj všichni, jsem tu nová....Zdravím Katko, strašně by mě zajímalo, jestli u maminky našli taky ten gen, co způsobuje dystonii. Tak jestli sem juknete, tak se ozvěte. A pozdravuju paní co seděla vedle Vás.

Eva (Út, 29. 9. 2015 - 05:09)

Podstupuji to tezke pripady....Ono se to na cervikální dystonii nedělá. Jen když je postižený celý tělo a to asi také ne u každýho. Je to šílená operace, ale u parkinsoniků to hodně zlepší život.

lada (Po, 28. 9. 2015 - 21:09)

Tak ste diskuzi našla, to je...Podstupuji to tezke pripady. Dejte si do google o tom zakroku, jaky to je drasticky zakrok. Dost silene! Zadna prca. Predchazi tomu tusim i psychologicke vysetreni.

Sara (Út, 22. 9. 2015 - 18:09)

Tak to me mrzi, ze jsem se nezucastnila. Kolik Vas tam bylo?Je neco noveho v lecbe. Dekuji S.

Eva (Út, 22. 9. 2015 - 18:09)

Ahoj všichni, jsem tu nová....Tak ste diskuzi našla, to je dobře. Taky sem ráda, že jsem se zúčastnila. Na paní nebylo vůbec poznat, že by trpěla parkinsonem.

katka-s (Út, 22. 9. 2015 - 12:09)

Ahoj všichni, jsem tu nová. V Praze jsem byla a dobře jsem udělala. Jen víc a houšť :)Nejvíc mě zaujala hluboká mozková stimulace. Až do včerejka pro mě bylo nepředstavitelné nechat si "vrtat" mozek. Viděla jsem tam paní, kerá je po tomto zákroku a alespoň částečně jsem pochopila, jak to funguje. Je dobré vědět, že až bude nejhůř, ještě je způsob, jak pomoci.Zdavím paní z Pardubic, s kterou jsem si tam povídala, bohužel jsem zapoměla jméno.

Jarka (Po, 21. 9. 2015 - 12:09)

Nevím, zda všichni víte, že máme také stránku na fcb Česká skupina pro dystonii.

micha (Po, 21. 9. 2015 - 12:09)

Ahoj, bohužel se nemůžu zúčastnit srazu v Praze, ale budu ráda, když se tady potom proberou postřehy, tipy, rady a případné novinky v léčbě dystonie. s pozdravem Miša

Jarka (Po, 21. 9. 2015 - 08:09)

Tak menší studená sprcha...Zdeňku to je správný přístup, těšíme se na Vás :)

Zdeněk (Po, 21. 9. 2015 - 06:09)

Zdeňku, tys ještě...Tak menší studená sprcha od p. Fialkové. Ale naději si ještě nenechám vzít, to počká až budu v penále. Já se do Prahy pojedu podívat a poslechnout si diskuzi.

Sára (Po, 14. 9. 2015 - 16:09)

Já bych docela šla, tedy spíš jela. S.

Zdeněk (Po, 14. 9. 2015 - 13:09)

Na stránkách RODINA SPOLU je informace, že 21.9. v Praze je na neurologii sraz dystoniků a beseda s lékaři. Jedete tam někdo?

Reklama

Přidat komentář