Reklama

Cervikální dystonie

mila (Pá, 28. 11. 2014 - 20:11)

Všem dystonikům přeju šťastný předvánoční čas :-)

mila (Pá, 14. 11. 2014 - 11:11)

Ahoj.Mam ten a samej...Ahoj Ondro :-) Je to zlá nemoc. Mám ji 24 roků. Člověk se s ní musí naučit žít a přijít na to, čím ji přelstíš. Právě jsem absolvovala třítydenní příspěvkové lázně. Je mi mnohem líp. Jak na těle, tak na duši. Spánek, to je také moje trápení. O to raději mám dny, světlo, sluníčko, přírodu. Hlavně přírodu. Dneska jedu na "sraz dystoniků" do Olomouce. Jsem zvědavá, kolik nás tam bude. Těším se :-) Hlavu vzhůru Ondro.

Ondra (Po, 3. 11. 2014 - 15:11)

Ahoj.Mam ten a samej problem,jsem po dvojitem botoxu,a ten druhy bil silnějši.vubec nic mi stoho ,ale nepomaha.Mam pořad hlavu nastranu a brni mi prsty,,nemohu ani spat natož si najit přitelkyni.Je to zla nemoc.

lenka (Čt, 18. 9. 2014 - 15:09)

Mám tu odkaz pro dystoniky...jo janula je super,taky me pomohla

mila (Pá, 25. 7. 2014 - 07:07)

Milá Mílo, moc Vám děkuji...Mám třes hlavy, když ji "nutím poslouchat". Když chci, aby byla v nějaké poloze. Tomuto se vyhýbám a točím se celým tělem. Taky vypadám velmi neklidně - jsem stále v pohybu. Našla jsem si svou taktiku na mou nemoc. Křeči dovolím co chce, ale jen na chvilinku, pak vytvořím já protipohyb a tak to stále střídám. Poslední roky se mi přidal třes levé ruky, levé nohy a už zjišťuju, že se mi třese občas i pravá ruka. Kafe v hrnku na stůl nevylité nepřinesu :-) Ale na proutěném tácku s jedním uchem to zvládnu bravurně. Zdravím a přeju vše dobré :-)

Alena (Pá, 25. 7. 2014 - 00:07)

Aleno, zdravím. Jednou...Milá Mílo, moc Vám děkuji za odpověď a ráda bych se ještě zeptala, zda injekce působí i na svalové křeče,a s tím spojený nepříjemný dystonický třes, což je můj hlavní problém.Zatím jsem to částečně zvládala za pomoci psychologa, relaxacemi.rehabilitací,.. Rivotril už prakticky nepůsobí.psychika dostává na frak. Máte můj dík a respekt. Ať je lépe!!!! To přeji také všem zde píšícím.Alena

mila (Čt, 24. 7. 2014 - 19:07)

Prosím o radu a zkušenost-...Aleno, zdravím. Jednou jedinkrát jsem měla polykací "potíže", ale nebylo to takové, že bych třeba nemohla jíst. Odeznělo to za pár dní. A ještě jednou jsem měla "potíže", že mi asi dali větší dávku a hlava mi na krku "visela", či spadla. I toto odeznělo za pár dní bez jakýchkoliv následků. Tím, že mi v Brně Bohunicích píchají botul pod počítačem, tak jsem přesvědčená, že vpichy jsou na správném místě. Já jich dostávám tak 5-6. Přeju pěkný čas.

Alena (Čt, 24. 7. 2014 - 18:07)

mám to samé co vy a jezdím...Prosím o radu a zkušenost- jak silné jsou vedlejší účinky po aplikaci botoxových injekcí, pakliže nastanou - uvádějí se polykací potíže a dýchací potíže a jak dlouho přetrvávají? Jak se dají zvládat? Kolik vpichů do krčních svalů to asi přibližně je? Mooc děkuji. Alena

Zdeňka (Ne, 13. 7. 2014 - 14:07)

Dobry den, taky me...Ahoj Míšo,já jsem taky ze západních čech a taky jezdím do Plzně. Tady je můj mail a můžeme se domluvit :-). Je mi 38let. [email protected]

Zdeňka (Ne, 13. 7. 2014 - 14:07)

Dobrý den paní Zdeňko , s...Dobrý den,jezdím rok na injekce BTX(ale celk.se léčím 3roky),tam mi pan doktor napsal lékařský posudek a taky jsem musela jít ke své prakt.lékařce. Té jsem řekla,že si chci zažádat o ID. Poslala mě na sociálku a tam se mnou sepsali žádost. Řeknou Vám vše,co budou chtít.Pak už jen čekáte,až Vás předvolají k lék. komisi.Nevidím důvod,proč by jste měla čekat. Hodně štěstí!

Zdeňka (Ne, 13. 7. 2014 - 14:07)

Tak to zkusím požádat o... ID 1.stupně my byl uznán a také pracuji na plný úvazek (zatím). Je mi též 38let :-).

mila (Ne, 29. 6. 2014 - 18:06)

Dobrý večer paní Mílo,...Na hypnozu si mě vybral jeden starý a moc hodný pan docent. Pobývala jsem pět týdnů v psychiatrické léčebně v Kroměříži. Bylo to tam moc fajn, ale hypnoza se mi vůbec nelíbila a závěry tenkrát, tuším v roce 1991-2 byly, že se příčím autoritám :-) Na hypnozu už bych nešla :-(

Martina (Po, 23. 6. 2014 - 21:06)

Dobrý den Martino :-) Jedna...Děkuji moc.

Michaela (Po, 23. 6. 2014 - 21:06)

Dobrý večer paní Mílo, jsem rada, ze to muzu s někým probrat. Děkuji za reakci a za tip. Urcite se na stránky podivam. Zajímala by me ta hypnóza.. Jak to probihalo? A jaky byl vysledek? Zitra jdu na 'regresní terapii, tak jsem zvědava.. :-) mejte se prima

mila (Ne, 22. 6. 2014 - 19:06)

Mám tu odkaz pro dystoniky od stejně postižené paní Jany, která se o nás začala starat co se týká osvěty, tak máte-li zájem:http://www.rodinaspolu.estranky.cz/clanky/dystonie/

mila (Ne, 22. 6. 2014 - 19:06)

Dobry den, taky me...Mně poslední tři roky píchají NeuroBloc. Je to botulotoxin typu B. Je mi s ním líp, jak s botulotoxinem, který mi píchali dřív. Vyzkoušela jsem také kde co. Dokonce jsem chodila i na hypnozu :-) Je pravda, že na naši nemoc má největší vliv psychika. Máte dvě děti, to je k naší nemoci záhul. Já onemocněla v 29-ti letech a mému jedinému synovi bylo 10. Píšete, že je vám nejlíp vleže. Já to mám naopak :-) V leže je mi nejhůř. Mlátím sebou, nemůžu najít vhodnou polohu. Nejlíp je mi vstoje. Přeju hodně pohody a snažte se zabavit dětma. Ty jsou dobrý lék :-)

michaela (Ne, 22. 6. 2014 - 14:06)

Dobrý den,paní Mílo i...Dobry den, taky me diagnostikovali cervik. Dystonii.byla jsem na botoxu v plzni pred 14dny a zatim necitim ulevu, spis naopak. Hlava se mi staci doprava a jeste do predklonu. Je to vysilujici, nejlip je mi v poloze vleze. Je mi 33let a mam 2 deticky 3a5let. Vubec nevim, jak se s tim mam vyrovnat. Potize mi zacaly loni na podzim. Zkousim take alternativni lecbu- homeopatika, autopatii, masaze atd. Myslim si, ze velkou roli hraje psychika a myslenky. Ale jak ma clove myslet optimist.kdyz je omezen. Mam velkou potrebu o tom diskutovat..dekuji. Michaela zapadni Cechy

Jana (St, 18. 6. 2014 - 17:06)

Dobrý den Martino :-) Jedna...Dobry den,botox dostavam 5 let,ale prestal mi pomahat.Chodim do prace,ale jsem ted vyrizena.Proc najednou nezabral uz 3 aplikace?Stalo se Vam to nekomu?

mila (Út, 17. 6. 2014 - 20:06)

Dobrý den paní Mílo. už...Dobrý den Martino :-) Jedna hodná paní, jmenuje se Jana, je z Ústí nad Labem, se začala angažovat v tom, co já nedokázala - založit nějakou skupinu, nás stejně nemocných. Jak se k něčemu dopracuje, dám vědět :-)

mila (Út, 17. 6. 2014 - 20:06)

Dobrý den, chtěla bych se...Na píchání botulu je v Bohunicích vyčleněna středa od 9 hodin. Jezdím tam 23 roků a nikdy jsem neměla problém, nikdy :-)Pacienty předem objednávají, takže tam narváno není a stihnou všechny.

Reklama

Přidat komentář