Reklama

Péřové bundy,kombinézy,zimní oblečení ,nabalování se

K.M. (Út, 20. 5. 2008 - 22:05)

Bundovče, nemyslím, že zlatá éra nylonu byly 80.tá. Tenkrát, co pamatuju, byly docela obepnuté střihy. Nejlíp bylo v 90.tých, přišly péřovky, které i nějak vypadaly (tedy ty až kulovité tvary, kdy byly širší než delší) a toto se drželo až do masivního nástupu funkčního oblečení v cca 2002-4, kdy péřovky zdegenerovaly dle dnešní upnuté módy do současné podoby, kdy připomínají spíš prošívanou košili. V lepším případě bez kožišinového límce. Co hůř, podle všeho jsou tyto tvary schválně, někde jsem četl ochvalnou ódu na goretex, že konečně bylo zameteno s obřími bundami minulosti a v mraze jde teď vylézt v oblečení váhy a tvaru jarního. :(

oteplovačky (Út, 20. 5. 2008 - 22:05)

tak dnes alespon tady ve středních čechach to bylo na oteplovačky byla pekna zima take jsem je mel dnes celí den na sobe. raguji na příspevek už je pravda že jse nedají sehnat oteplovačky z totalitního režimu ale, mam skušenosti že každa švadlena je dokaže ušít ja mam 5 a všech ny jsou šite nikdo nepozna že nejsou koupene a hlavne muže vam je upravit podle představ. take budu muset neco podniknout ve středních čechach toho moc není.

Jiří (Út, 20. 5. 2008 - 17:05)

Souhlasím že oteplovačky s bundami z dob totalitních byli supér a přitom byly dostupné. Škoda že dnes se už nedají koupit, akorát tak péřové a ty jspu ve vyšších cenových relacích. Přemýšlím že bych zkusil nějakou šikovnou švadlenu, zda by byla schopna ušít mě soupravu jako byla v dobách totality. Jsem zvědav jak se popasují s tímto zadáním. Nenašel by se někdo na společnej úlet ze středočeského kraje?

Bundovec (Út, 20. 5. 2008 - 17:05)

Zdravím všechny. Taky jsem svého času za svých pubertálních let ujížděl na lesklém zimním oblečení. Zvláště když jsem dostal od příbuzných sadu lesklých oteplováků a bundu, k tomu jsem měl lesklou "ušanku" pošitou nylonem. Pod to jsem si dával rolák, který jsem si přetáhl přes obličej a měl jsem v něm vystřižené otvory pro oči. Nejčastěji jsem tahle blbnul doma, ale v zimě jsem tak vyrážel i ven. Bohužel čas se nedá zastavit. Z těchto věcí jsem vyrostl (teda fyzicky) a následovala móda oněch nicneříkajících nelesklých materiálů. Na lepší věci jsem neměl finance, a tak se můj zájem přesunul jen do oblasti snů a představ. Stejně jsem ale rád, že se najde tolik lidí, kterým se tyhle věci líbí podobně jako mně.

Jirka (Út, 20. 5. 2008 - 15:05)

Tak sleduji debatu, a stále čekám na někoho kdo to myslí opravdu vážně s péřovými bundami, a né jenom kecálky. Těch jsem už našel oprvdu hodně. tak co kdo má odvahu a je upřímný?

??? (Út, 20. 5. 2008 - 12:05)

tady se taky nic neděje buď v klidu :-)))) zůstává jen u slov.....

trident606 (Po, 19. 5. 2008 - 14:05)

Marek, super napad... posli tovj mail. Mam nejake fotky... mozeme vymenit. Skoda, ze na Slovensku sa nic podobneho ako tu v CR nedeje :-(

andris (Út, 13. 5. 2008 - 01:05)

moc mě zaujal tvuj příspěvek nejlepší je to v létě když je venku horko múže i pršet strašně se mi líbí uplé zimní bundy a oteplovačky v několika vrstách a pod tím teplé vlněné oblečení na nohy pak gumáky v dešti pláštěnku a vzrušení vzájemnými doteky přes krásný lesklý materiál.být zalitý potem a ukájet se až k vyvrcholení pouze pohledem a hlazením

Lucie (Ne, 11. 5. 2008 - 21:05)

Tak dnes odopledne jsem si v tom krásném počasí vyrazila ven provokativně v péřové vestičce,pod ní jsem měla jenom krátký top a kraťasech,na krku jsem měla šátek skoro až na pusu.Při procházce na mě někteří lidé docela zírali,ale mě to neva.Přemýšlela jsem o tom,že si šátek dám až přes pusu,nebo zítra si vyrazím ve vysokém roláku bez rukávů.

oteplovačky (Ne, 11. 5. 2008 - 12:05)

tak jsem dnešní noc stravil celou v oteplovačkach a peřovce a bylo to uplne užasny.

Marek D. (So, 10. 5. 2008 - 10:05)

pojďte založit na netu klub :-) býval na quick.cz, ale teď tam už kluby nejsou...nevím kde, navrhněte :-)bylo by hezký si tam psát, dávat fotky a časem se třeba i sejít malá skupinka, pochlubit se se svými oblečky a tak :-)

oteplovačky (So, 10. 5. 2008 - 01:05)

musím říci že ja osobne bych jsi oteplovačky v retro stylu pořídil mam jich doma celkem 5 kusu od modrych až po zelene. nosím je velmi rad skoro všude hlavne tedy v zime a na lyže. Ume vítezí oteplovačky z naprsenkou zipem a kšandami

K.M. (Pá, 9. 5. 2008 - 22:05)

9. 5. 2008 14:17:19, Jiří: nemyslím si, že by se retro styl uchytil. Módní diktát soudobosti je nemilosrdný, leckdy z retra čerpá, ale po svém. Opět by to bylo úzkoprofilové zboží pro zájemce.Vezměte si mé (a teď mě omluvte, protože se opět budu opakovat) zamilované kožené bundy z cca 80.-90. let (zde by mi mohl pomoci s určením datace tohoto stylu pomoci Petr II, který si jich určitě musel všimnout), jako je třeba tato:http://img242.imageshack.us/img242/3097/leatxmd7.jpgnebo http://www.leatherangels.com/samples/leatherangels02953.jpgpodle mě je to absolutní vrchol sexy dámského oblečení a přesto s koncem 90. let zcela vymizel. Nějakou dobu se ještě držely tyhle:http://img144.imageshack.us/img144/4770/zdod1rj9.jpgale taky již skončily :(( A žádný soudobý výrobce tento styl nedělá.Petře II: nečekal jsem, že se mých uvozovek někdo chytí :) Však jsem to ani nemyslel zle. Nicméně ani těch 35-40 holek není na horách vidět v něčem stylovém (osobně mám radši 90. léta než 80.), ale v beztvarém goretexu :(

Jiří (Pá, 9. 5. 2008 - 17:05)

Věřím že jsou supér, ale jak jsem již psal jsou vyšší cenové ralace a nostalgie 80let se nedá nahradit.Docela rád bych s někým popovídal s někým a prožil něco v těchto oteplovačkách. Kdo by mi je mohl půjčit a společně strávit nějaký čas?

Marek D. (Pá, 9. 5. 2008 - 15:05)

já tedy doporučuji Moncler, je to bezkonkurenční materiál a střihy, strašně lesklé a hladké :-) ty bundy jsou prostě dokonale sexy, kdo chce pošlu fotky, mmám černou a modrou Moncler

Jiří (Pá, 9. 5. 2008 - 14:05)

Souhlasím s váma že oteplovačky s bundami z 80let byli supér, a je velká škoda že se mě žádné nedochovali do dnešní doby.Možná by to byl dobrý nápad pro podnikání, znovu oživit bundy s oteplovačkama z 80let a začít je šít. Myslím si že by to bylo velice dobře prodejné, i dnešní děti by je rády nosily a cena by nemusela být tak vysoká jako u dnešních moderních péřových kalhot. Pro obyčejné lidi jsou nedostupné. Kdo si dneska dovolí dát 7-8000kč za péřové kalhoty.Občas se dá něco sehnat v sekáči nebo na internetu. Ale je toho málo.

oteplovačky (Pá, 9. 5. 2008 - 13:05)

musím souhlasit dnešní oteplovačky nejsou tak hezke jako byli ty v 80. letech. ja mam doma 4 z 80 let a nosím je rad než ty nove moderní.

Petr II. (Pá, 9. 5. 2008 - 13:05)

Ahoj K.M.: Myslím si, že se v tomto směru shodneme. Akorát jsem se trošku pousmál, když jsi dal do uvozovek ,,slečny", které si ,,na tento střih asi navykly zamlada v oněch zmíněných 80. letech". Já totiž k té generaci v podstatě také patřím. Jsem ročník 1974 - tedy narozený v první polovině 70. let. Někdy bývá naše generace nazývána také ,,Husákovi děti". Byli jsme vlastně poslední takové skutečně ,,silné ročníky" co do počtu. Takže já jsem ty zimní lyžovačky v na Šumavě ještě absolvoval v nějakých těch letech 1988-1991, kdy jsme se ještě na hory oblékali ve stylu, o kterém jsem psal. Vzpomínám rád na lyžařský zájezd, kdy jsme na hory vyrazili ještě jako středoškoláci, ale na soukromou ,,jízdu" - tedy bez pedagogického dozoru. Večer jsme si udělali večírek, na který jsme si někteří nechali na sobě oteplovačky, protože ta horská chata tehdy nebyla příliš dobře vytopená, alespoň tedy její společenská místnost na přízemí. Pustili jsme si tehdy nějakou tu hudbu a tancovali jsme s holkama ploužáky. No a při tom tanci - tělo na tělo - a ještě k tomu v oteplovačkách (tehdy jsme nosili ty ne do pasu, ale až na záda a v předu až na prsa s dlouhým zipem a na tráky na ramena, které dnes také na trhu postrádám, protože byly úžasné - ještě jedny mám na památku z té doby, ale už do nich nevlezu - asi jsem za těch 18 let trošku přibral) - takže brzy jsme se s kamarádkou vytratili nahoru. Ty jsi jistě asi mladší, takže lesklé oteplovačky 80. let jsou pro Tebe retro-styl, kterému fandíš. Pro mne jsou prima vzpomínkou na střední školu a na konec 80. let, lyžařské zájezdy - a všechno to, co k nim patřilo... Akorát s jedním nesouhlasím: Naše slečny, kterým bylo tehdy nějakých 16-17, a které dnes mají 34-35 a staly se našimi ženami a partnerkami, si myslím, že ještě nejsou ,,slečny" v uvozovkách. Jsou to ještě stály sexy baby, a škoda, že jsme se potom rozešli na vysoké, ztratili na sebe kontakty, někdo začal podnikat, někdo to zkusil v zahraničí atd. Hlavně se nenašel nikdo, kdo by organizoval nějaké srazy po letech. Ale někdy mne napadne, jaké by to asi bylo, kdybychom se sešli na té horské chatě (z níž už je možná dnes nóbl penzión pro hosty z Německa - samozřejmě také za odpovídající ceny) na večírku v oteplovačkách...

K.M. (Pá, 9. 5. 2008 - 10:05)

Petře 2: přesně tak, má slova. 80. léta byla úžasná. Nejen ale materiálem, i střihem - tenkrát byly v módě na všem, vč. lyžařských a kožených bund nabíraná ramena a široké rukávy. V dnešní "renesanci" nylonu a šusťáku je ovšem střih poplatný dnešní "módě" - vše je tak upnuté na tělo a o pár čísel menší, jako by byl materiál nedoplatitelný.Hnus goretexového oblečení je dán i jeho nepochopitelným, beztvarým střihem. Existují, leč se hrozně málo na svahu (nebo ještě míň ve městě) vidí goretexové bundy střihu jako je bomber, široké, nabírané a stažené ještě nad zadkem manžetou, ideálně tak 10cm širokou. Tyto jsou velmi sexy. Bohužel je nosí povětšinou "slečny", které si na tento střih asi navykly zamlada v oněch zmíněných 80. letech :)

Petr II. (Pá, 9. 5. 2008 - 00:05)

Jinak plně souhlasím s K.M... Goretex též nemám rád - není sexy, je o ničem. Za někým, kdo je oblečený v goretexu se prostě člověk neohlédne. Co se týká lyžařského oblečení, já jsem měl rád 80. roky. Lesklé oteplovačky, bundy, kombinézy. V devadesátých letech přišly do módy tyto goretexové bundy. Já jsem ale vždy zůstal věrný lesklému nylonu. Jsem proto rád, že přišla určitá ,,renesance" lesklého šusťáku. Není to všeobecný trend, ale pro ty, kteří mají zájem, se dá obstarat... Jinak mám rád i potápění - a též jsem nepřišel na chuť neoprenům s pórovitým matným povrchem, které se staly trendem 90. let. Do vody si oblékám gumový oblek z hladké, lesklé a pevné gumy a pod něj podoblek.

Reklama

Přidat komentář