Reklama

Jak se o sebe postaráte, když zestárnete?

Marenka (Út, 19. 6. 2012 - 16:06)

Jedna baba povidala
ze by rada radu dala
neni vsechno cerno bile
v zivote jsou i pekne chvile
starat se vsak musime
nikoho to nemine
starosti ma kazdy
nekteri kvuli nim vrazdi
modlitba je krasna vec
kdyz neveris ?
to je tva vec
mej pozitivni pristup k svetu
a tim koncim tuto vetu

Gabo, (Út, 19. 6. 2012 - 10:06)

Bez důvěry se modlím,..."Bez důvěry se modlím, pravda. Jen asi tak jak se dělává, sepnu ruce a řeknu své prosby, aby mne alespoň někdo poslouchal, i když vím..."
....i když víš, že tě stejně nikdo neposlouchá, ale když ti to dělá dobře.

Bozka (Út, 19. 6. 2012 - 03:06)

modleme se
modleme se bosa nova bosa nova

Gaba (Po, 18. 6. 2012 - 17:06)

ty se modlíš bez velké...Bez důvěry se modlím, pravda. Jen asi tak jak se dělává, sepnu ruce a řeknu své prosby, aby mne alespoň někdo poslouchal, i když vím...
A pro Marenu-do spořitelny se neženu, mám tam stěží na pohřeb, protože svým blízkým nevěřím, že by se o to, co bude se mnou a kdo to zaplatí, nerafali. Fuj.

Marena (Po, 18. 6. 2012 - 16:06)

Gabo, Gabo
ty jedna babo
dobre to mas v hlave,
ze verit se da hrave
sobe samemu
a nikomu jinemu
proto do sporitelny ty spechej hned
a zaloz ucet sporici
a stari bude jako med

Gabo, (Ne, 17. 6. 2012 - 21:06)

Já to řeším jenom...ty se modlíš bez velké důvěry? Proč tím ztrácíš čas?

Petr (Ne, 17. 6. 2012 - 21:06)

Netuším.

Gaba (Ne, 17. 6. 2012 - 21:06)

Já to řeším jenom modlitbou (bez velké důvěry) za to, aby mi bylo dopřáno dožít důstojně a v soběstačnosti. Na nikoho plně nespoléhám a na
nějaký lepší ústav pro seniory nemám.
Ach jo.

po pravdě (Ne, 17. 6. 2012 - 17:06)

a upřímně nevím...sice jsem materiálně i finančně zajištěný dobře,ale když jednou budu starý a ostatní v práci...,tak mi hodně z toho stejně bude málo platné,když budu do jejich příchodu či návštěvy sám sedět někde v křesle a sem tam něco pošontám na zahrádce a tak vůbec.. . Postaral jsem se o babičku,tátu a teď mámu a říkám si sakra, kdo jednou utře zadek mně v tom dnešním uspěchaném světě? Jenom doufám, že budu soběstačný co nejdéle pokud to jen půjde a podle toho dělám a nedřu 12hod denně už několik let, jako 30 let před tím, než jsem k tomuto zmoudření časem došel..No a taky, protože normálně a obyčejně už to tak nejde jako dřív..

Marie (Ne, 17. 6. 2012 - 16:06)

Ja uvazuju ze bych sla do nejakeho pecovalaku.Jenze jeste nevim jestli vubec na nej budu mit prachy a zda bude nekde volne misto.A taky nevim a to je hlavni jestli se stari doziju.

Anna (Ne, 17. 6. 2012 - 15:06)

Jak se o sebe postaram ?
No pujdu volit komunisty !

Anna (So, 31. 3. 2012 - 23:03)

To je mazec..tady je to sama...Pouze jedina Anna jsem (zatim) a jsem v pohode.
Omlouvam se, ale mela jsem dojem ze s tebou prave mlati puberta podle toho cos mi odepsal. Takze jsi postpubertalni muz ?
No nekteri se z te puberty nikdy nedostanou, doufam, ze ty nejsi jeden z nich.

Alfonz (So, 31. 3. 2012 - 22:03)

Stari je to, co z nej kdo...To je mazec..tady je to sama Anna-z rana mam v tom zmatek jedna je saň a druha v pohode...? :) Jinak mam smulu-vlastne stesti protoze jsem asi starsi jak vy tak nechcipnu mladej a raka jsem pokoril...tak zbyva jen ten chudobinec no a s tim se nejak poperu a pokud by to vyslo s melounama tak parada ..totiz fesackej "chudobinec" bych si predstavoval s komfortem jaky propaguji zrejmne pro V.I.P. jinak mi hlava nebere kde by na to vzal protoze si musi koupit byt v arealu za cca 3-5melounu a pak vcetne sluzeb a stravy mit cca 15tis./mesicne.. no tak tomu bych se nebranil tak se nema ani pracující ...no a kdyz by mi to nekdo zafinancoval rozhodne bych mu nevyhrozoval ... :-)

Anna (So, 31. 3. 2012 - 18:03)

Stari je to, co z nej kdo udela !
Tak to je.
Muzete sedet doma a stezovat si komukolic kdo je ochoten poslouchat, nebo muzete jit do parku, knihovny, do kina, atd.
V kinech jsou seniorske slevy a potkate dalsi seniory. Jsou seniorske kluby.
Clovek se musi cely zivot s necim prat, ted je to holt staroba.

Anna (So, 31. 3. 2012 - 18:03)

Na stesti mame pocitace ! Hura !

Anna (So, 31. 3. 2012 - 18:03)

Jako starenka uz mas spat a...Alfonzi - pubertaku, neboj taky zestarnes a kdo vi co na tebe ceka ? Jestli nechcipnes mladej tak mas alternativu skoncit jako bezdomovec nebo kdyz budes lucky tak te ceka chodibinec nebo rakovina. Vyber si ale neujdes tomu hnupe.

Valérie (So, 31. 3. 2012 - 18:03)

Stari ujde kdyz je clovek...Stáří je smutné hlavně kvůli osamění.
Být opuštěná a nemocná je to nejhorší, co se člověku může stát.
Myslím, že nejlíp je těm, co mají zahrádku.

Anna (So, 31. 3. 2012 - 18:03)

Stari ujde kdyz je clovek...Ale madam, nebojte, kdyz ten Alfonz vyhraje milion tak pry nam vsem postavi hrad. Treba se z nej stane rytir a vyzene z Prazskeho hradu pana Klause a udela z hradu domov duchodcu. Co Vy na to ?

Jitka (So, 31. 3. 2012 - 17:03)

Stari ujde kdyz je clovek zdravy a ma penize.Jinak kdyz je clovek sam ma zdr.potize a nema dost penez je to napendrek.

Anna (So, 31. 3. 2012 - 17:03)

Jako starenka uz mas spat a...Alfonz, promin, ale jsi hlupak na treti.

Reklama

Přidat komentář