Reklama

Můžou větší děti při cestování nosit plenky?

ONA (Po, 2. 10. 2017 - 17:10)

Mé dítě vždycky na cestu chce plenu ale nikdy jse nepocura ani nepokadi tak nevím proč ji chce ale vyhovime mu když jí chce tak jí dostane a k tomu i punčocháče asi to bude tím že ještě nás druhý syn tomu je 2 roky a ten má plenky ještě normálně a ve dvacátých letech mne připadá že už s plenek vyrostl dávno ale na noc je vždy má ale vždy je mokrý a podelany komplet

pavel (Út, 5. 9. 2017 - 22:09)

Co to kecas za blbosti! Ve...osmdesátá leta- babička mi dávala do plíny igelit pod první vrstvu plíny, nebyl jsem už mimino ale babička mi dávala plínu jen - pro jistotu - jak říkala .Počůral jsem se jen třikrát během prvního roku u babičky a pak už ne ale to babička nebrala v potaz a já měl plínu do dvanácti roků.

Plenkar (Po, 4. 9. 2017 - 03:09)

mě babička nedávala na...Co to kecas za blbosti! Ve kterych letech to bylo, nebo radeji napis datum narozeni, my uz si to spocitame, Ale gumove kalhotky ceskoslovenske vyroby /druzstvo invalidu Prodex Praha/ sili ty kalhotky nekdy od roku 1953 do 1976 a byly 4 velikosti- od novorozencu, az po 10-12 lete deti.
Tak kdyz ti babicka nedavala gumove kalhotky, tak ti ty pliny a puncochace musely protect a ty kalhotky urcite take, kdyz nebyly gumove, ale asi nejake divci silonove. A nebo kojenecke plenkove kalhotky, ktere mely v rozkroku vsitou sirokou igelitovou plinu, ale ty pri spani ditete take protekly. Ty gumove kalhotky se daly koupit v byvale NDR v kazde drogerii, v Madarsku a sand i v Polsku. Na zapade se daji koupit v lekarnach i v drogeriich a vyrabeji se tam dodnes a lide si je kupuji a nosi, takze maji vsechny myslitelne velikosti-od kojeneckych, pres mladez, dospele i seniory. Je to tam normalni vec, nikdo se nad tim nepozastavuje a nedivi se tomu. A nosi je lide jednak s latkovymi plenami, nebo pro jistotu pres jednorazovky.

pavel (Ne, 3. 9. 2017 - 17:09)

mě babička nedávala na plínu gumový kalhotky jak tady asi většina z vás ale na noc mi dala plíny dvě a na ně my natahla buď punčocháče a nebo kalhotky - později slipy.Přez den jsem mohl být většinu času nahatej a jinak jsem měl plínu jednu a na ni kalhotky.Takle to bylo do mojich dvanácti roku

Jana (Ne, 3. 9. 2017 - 16:09)

https://m.youtube.com/watch?v=kham1ezniyU
Nevíte, kde by se dala sehnat postel v čase 2:15
Hlídám autistu, který stále má pleny. A při přebalování, by bylo lepší, kdyby se nehíbal.

petr (Ne, 27. 8. 2017 - 20:08)

Nejsem větší dítě , ale na dlouhý cesty si vezmu plenu taky . Pro jistotu.

H (Ne, 27. 8. 2017 - 08:08)

Na noc dostaneš pleny a na...Dobry fake :D

tomik (Po, 21. 8. 2017 - 20:08)

Je tu holka co by si chtěla psát o čůrání do plenek zkusenosti mám....piš na [email protected]

detencni ustav (Po, 21. 8. 2017 - 15:08)

Dostavte se k přijeti ve středu v 10 hodin

Pepova máma (Po, 21. 8. 2017 - 15:08)

Jsem se včera tak ožral že...Na noc dostaneš pleny a na ráno jsem tě objednala na psychiatrii, už mám těch tvých infantilních hrátek na mimino fakt dost.
Pořád jsi navíc na podpoře, líný jsi jak veš, práci ani ženskou si najít neumíš a ve svých 45 letech nejsi doteď schopen si zařídit vlastní bydlení. Už mě ten mamahotel opravdu přestává bavit.
Já tady nebudu na věky, abych se o tebe pořád starala jak o malýho!

Pepa (Po, 21. 8. 2017 - 13:08)

Jsem se včera tak ožral že jsem do rána pochcal postel, mamka před chvílí došla z lékárny s balíkem plen, večer mi je chce dát. Snad jen kecá.

Jana (Po, 21. 8. 2017 - 12:08)

Ahoj,
Plínky mi normálně...A zkousela si naucit se si je nasadit sama? Chapu ze plenky muzou byt v tehle situacich reseni, ale nechat si je od nekoho vymenovat, to bych se asi stydela mnohem vic nez ty plenky jen nosit. Kolik ti vlastne je?

Ječmen (Po, 21. 8. 2017 - 12:08)

Já to také vzladnu sám jsi je nasadit s lepitky ale mám jiné pleny vložne a ty dávám i dětem když je chtějí na cesty dlouhé a pod oblečením nejsou skoro vydet já je mám také stále na sobě

Petr (Po, 21. 8. 2017 - 06:08)

Jak to ? Já to dělám běžně.

Marťa (Po, 21. 8. 2017 - 05:08)

To se mi nejak nezda, copak...Ahoj,
Plínky mi normálně vyměňuje mamka. Nedostavám natahovací ale TENA flex plus. Jsou to takové obyčejné jednorázovky na lepítka a ty bych si sama zvladla dát dost těžko....

Jana (Pá, 18. 8. 2017 - 16:08)

Ahojte,
já to mám doma...To se mi nejak nezda, copak si je nemuzes vymenit sama? Obzvlast u natahovacich plenek to preci neni problem...

Plenkar (Pá, 18. 8. 2017 - 00:08)

Ahojte,
já to mám doma...Nekdy maji deti vicrozumu, nez rodice. Drive to neslo, ac se nasi chystali na nejakou delsi cestu jete s pujcenym autem, tak uz jsem predem pofnukaval, ze bych chtel nasadit pliny. Mamka ta by celkem byla pro, ale tata byl uplne silenej a chtel me za to prani zfackovat,jenze to mamka nedovolila. No a kdyz doslo na moje slova a pekne jsem se pocural i se sedackou v aute, tak jsem byl po navratu bit jako zito. Proste jsou deti, ktere si veri a nic se jim neprihodi a pak ty, ktere o sobe vedi, ze to nezvladnou. Jasna situace je u deti do 3-4 let, tam to asi na delsi cesty bez plen nejde, ale zadani je"Muzou vetsi deti ..." A ja jsem dostaval na noc pliny asi az do 7-8 roku, mozna ze dele. Mamky a babicky se uz zeptat nemuzu- ty jsou uz davno tam nahore.Proto mam k noseni plen takove pochopeni, protoze jsem to poznal na sobe. Radeji mit pliny na sobe 99x zbytecne a vratit se domu v suchych/tedy propocenych, protoze ty gumove kalhotky co jsem mel pres ne neodvetraly pot, ikdyz mely 12 vetracich otvoru na bocich. Ale 1x nemit pleny a pocurat se na vylete, nebo na navsteve, tak to byl poradny vyprask. A jen proto, ze jsem nemel pliny. Proto jsem v puberte i v pozdejsim veku usilovne shanel velke gumove kalhotky, ktere byly pro noseni latkovych plen nezbytne. Jednorazovky tenkrat jeste neexistovaly a latkovych plen bylo v kazde domacnosti spousty. Utiralo se jimi nadobi, myly okna, stiral prach-takze nebyl problem si mezi nohy slozit balik latkovych plen, ale bez tech gumovych kalhotek na tele nedrzely a bez igelitu byly hned procurane. Chvili jsem je nahrazoval divcimi silonovymi kalhotkami a do nich jsem si vkladal sirokou igelitovou plinu, takze to nahrazovalo skutecne plenkove kalhotky. No a nosim je dodnes a je mi v nich krasne.

Marťa (Čt, 17. 8. 2017 - 18:08)

Ahojte,
já to mám doma taky tak nastavené, že jakékoliv cesty nad 2 hodiny = plenky. No a pak když už mám plenky tak je zbytečné se zajímat o to jestli se mi chce na záchod. "Chce se ti čůrát? Co řešíš vždyť máš plínku.". Na zastávce vždycky jen mamka zkusí jestli je suchá a případně vymění.

pavel (Čt, 17. 8. 2017 - 18:08)

já nosil plínu na spaní do patnácti roků a to jen proto že to tak babička chtěla/ nepočůrával jsem se/.Poté co mě babička večer vykoupala tak mi dala plínu a slipy .Babi říkala že mi dává plínu proto -kdyby došlo k nehodě tak aby nemusela přestýlat celou postel, tak to fungovalo i když jsem šel v zimě ven-prý abych nenastydl.A na cestování jsem měl plínu taky ale na ni jse nedostal slipy ale bydyčka udělaný z trička, a tady se přiznám že párkrát se ta plína vyplatila když jsme jeli někam na výlet-nicméně šikovně udělané bodýčka / na většího / kluka taky přišlo vhod.Ono koupit body na kluka 13-14 let není žádný med .Teď mi bylo 17 a ani nevím kde by se daly koupit.Takže babička to vymyslala dost dobře.Závěrem plínu na delší cesty ? ano.

Jack (St, 16. 8. 2017 - 10:08)

Plenky se používají i v psichiatrii, když je pacient dlouhodobě připoutaný k posteli, tak pročby je nemohli normální lidé používat na dlouhé cesty?

Reklama

Přidat komentář