Reklama

Vzpomínky na totáč :-))

Soňa (Ne, 9. 7. 2006 - 18:07)

Pro M - flaštičky s bonbonky si pamatuju,křupaly hezky mezi zuby.
Pro Danu - Brill cill znám,hodně holek jej používalo. Já jsem Brill cill neměla ráda,BYL VODĚODOLNÝ A ŠPATNĚ SE ODLIČOVAL.RTĚNKA P 6 - PŘIBLIŽ BARVU, PAMATUJU SI ALE P 10,TĚŽKO SE SHÁNĚLA, CHTĚLY JSME JI MÍT VŠECHNY.V PAMĚTI MÁM JEJÍ ZVLÁŠTNÍ, KRÁSNOU VŮNI. MĚLA ČERVENO _ HNĚDOU BARVU A BYLA PERLE´TOVÁ.pAMATUJEŠ NA LÍČIDLO NA ŘASY V TUBIČCE ZN. REGINA?JÁ JSEM BYLA TEHDY MANIAK DO KOSMETIKY,CELKEM TO ŠLO, MÍT PŘEHLED.DNESKA BYCH TO NEZVLÁDLA, NA TRHU JSOU CELKEM ZMATKY, TISÍCE VÝROBKŮ, TISÍCE ZNAČEK . PROLÍZAT PARFUMERIE MĚ DNES UŽ NEBAVÍ.Omylem jsem zmáčkla caps lock, tak jsem pro změnu psala velkým písmem.'

monika (Ne, 9. 7. 2006 - 12:07)

jé, já si taky myslela, že to nejde jen mě. Jsem ráda, že porucha nebyla na mém příjmači'

J (Ne, 9. 7. 2006 - 09:07)

Dekuji nasi mile doktorce, ze zde mame moznost dyskutovat a o vsem!!!

Mona (Ne, 9. 7. 2006 - 09:07)

To je dobrý,a ja myslela,že to nefunguje jen mě.'

Návštěvník (Ne, 9. 7. 2006 - 09:07)

Nikdo sem nechodil, protože diskusní stránky na doktore od pátku nefungovaly, ale už je to snad v pořádku.'

Polda (Ne, 9. 7. 2006 - 06:07)

Čau Dano,já si myslím že se na těch propagacích a heslech a práporech ušetřilo.Otázkou je , kam se ty úspory zašily? Nikdo neví,a proto jsme museli prodat co se dalo, aby náš stát mohl fungovat.Ale věřím tomu , že bude líp.Víš jak bude náš stát bohatej , až se ty úspory najdou?'

J (Ne, 9. 7. 2006 - 04:07)

Co se stalo ze tu jiz nikdo nedyskytuje?

Dana (Pá, 7. 7. 2006 - 11:07)

a žluté nebo růžové"mydélko! ...
Jo, a ty atlasky jsem nedávno u nás koupila - myslím v Plusu!
Karamelky, co tahaly plomby už ale jeden neuvidí:-)))

ano, jsou to vzpomínky, sentiment, mládí! Miluji třeba hudbu 50. a 60. tých let, snad proto, že celá tato doba nám byla zatajena, to, co jsem chytla na svém stařičkém rádiu - svobodná Evropa, to bylo tak rušené, že celé kompletní písničky jsem slyšela opravdu až po r 89!
Mně taky bylo ukradený, ale zcela!, kdo sedí či leží na hradě. Já to ani nevěděla. Kdo je jakým ministrem, či co. Šlo to mimo mně, třeba to je špatně, ale bylo totak. Co si budu nalhávat. Nebyla jsem žádný odbojník, ani chartista, jen když mně nutili podepsat antichartu, tak jsem se zeptala, že nevím, co se psalo v té chartě, tak nevím, proti čemu se podpisuju.
Prémie v prdeli, zaražený úřední postup na dva roky - jsem se divila, že mně přeskakují mladší a blbší.

Jo -. člověk vzpomíná na to hezčí, t oje fakt.
Občas si vzpomenu na nesmírně natřískané autobusy, že dostat se tam bylo hrdinství! Na šedo, šedo, šedo, a hesla všude!
Víte, co mne napadlo po revoluci? Ježišmarjá, to teď ušetříme, nebudou všude viset práporky, ani svítit červené hvězdy, nebudou se valit statisíce do propagačních politických hesel...

no nebyla jsem naivní kráva?'

zdeněk (Pá, 7. 7. 2006 - 11:07)

Zdravím všechny diskutující. Pamatujete někdo na slisované ovesné vločky do kostek?Jmenovalo se to KALORKA a byly to oves.vločky s krystalovým cukrem.Výborné! Nevím proč,při dnešním trendu zdravé výživy,to nikdo nevyrábí..A potom ještě krychlička ŠUMICÍ (půlka bílá a půlka oranžová)Naslinilo se a posunovalo po sobě a vzniklá pěna se lízala(stálo 25 haléřů)Až později se vyrábělo šumicí pod názvem TIKI a to už byl jen jeden hranolek a ten jsme olizovali.Z.'

mládí pryč (Pá, 7. 7. 2006 - 10:07)

to Papa:
Co asi ty dnes děláš proto, aby elita nerozkrádala, aby tu nebylo to svinstvo, co dnes je. A je i oficielně, to není můj výmysl..
Komunistka jsem nikdy nebyla, to je právě špatně, že si všichni tvého ražení myslíte, že každý byl komunista. Kdepak, víte o té době velké kulové.
Na Kubu se mi nechce, ty si běž do Ameriky, no není to to samé, co píšeš ty mně?
Ty si myslíš, že se tehdy nic nedělalo? Co by se dnes likvidovalo prosím tě?
Ale to jen tak, pár vět jsem ti chtěla napsat, když jsi mi napsal takový pěkný dopísek...'

M. (Pá, 7. 7. 2006 - 10:07)

Dano, myslím - pokud sis přečetla úplně první příspěvek v diskusi - že, tohle je opravdu spíš o sentimentu než o politice...
A proč by nemohlo? Byla to léta našeho dětství, a dítě kolem sebe vnímá především to hezké, teď už je nám o něco víc, ale pořád si nosíme tyhle dětské vzpomínky v sobě a dělá nám dobře, že si je můžeme vybavit. Jako děcku mně skutečně záleželo víc na tom, kolik si koupím za kačku lízátek, než na tom, že je u moci nějaký Husák a spol. A když už politika - myslíš, že současní mocipáni a korytáři jsou o něco lepší, než byli ti staří?

A ještě aby se do mě takoví jako Bára a spol. nenaváželi, že asi nemám co na práci, když pořád kecám na diskusi, tak pracuju doma na PC, pracovní doba cca od 7.00 do půlnoci, a tohle je pro mě skvělé oderagování. :-)'

Dana (Pá, 7. 7. 2006 - 10:07)

chvilinku jsem uvazovala nad príspevkem o "polytyce". Evidentne to psal člověk, který žije dlouho v cizině - to už pravopis, hlavné měkká a trdá Iy jsou opravdu mimo. Je to pochopitelné...
Proč diskutujeme o totalitních hrách, oblečení, jídlech? Jsme sentimentální, a opravdu tak tvrdě ignorujeme vše, o co bychom se měli, či dokonce museli zajímat?
Naštěstí si každý mlůže vybrat, já do témat o politice, tzv. pravdě atd., taky nemotám krepsilonové punčochy a šponovky ( ty byly!).
Víš, že když jde k volbám méně než 50% lidáí, je to dle výzkumu v absolutním pořádku? Větší účast naznačuje nespokojenost, touhu změnit, něco nenormálního!
Asi toho máme jednak plné zuby, jednak jsme ve svém věku zjistili, že "marnost nad marnost", vše je v lidech, a jestli vládne Havel, Pavel nebo Hitler, vždy se najdou hovada, která využijí dané situace. A vždy slušní lidi, kteří na to ( na co? na TO) doplatí.
Vím, že lidstvo nespasím, a proto se snažím spasit sám sebe - to mně těď blesklo hlavou, ani nvím, kdo to řekl.'

M. (Pá, 7. 7. 2006 - 09:07)

To myslíš takové to kolečko na niti, jak se nechalo sjet dolů a navíjelo se nahoru? Myslím, že to existuje pořád, aspoň to měli moji kluci, když byli malí, jeden se narodil v 85, druhý v 89, a měli taky všechny ty ostatní hry, co jsem napsala, takže se asi dochovaly z té doby, ale jestli se prodávají ještě i teď, v roce 2006, to fakt nevím, asi by to chtělo udělat průzkum v hračkářství... :-)'

Gina (Pá, 7. 7. 2006 - 09:07)

A teď mě napadlo Jojo, prodává se ještě?'

Gina (Pá, 7. 7. 2006 - 09:07)

Jo jo, blechy a mikádo, klasika, taky vzpomínám...'

M. (Pá, 7. 7. 2006 - 09:07)

My jsme měli doma takovou hru, jmenovalo se to tuším "Smolíček Pacholíček", na pomalovaném hracím poli byla kolečka, na ta se dávaly kytičky, berušky a hříbky z umělé hmoty a přiklápěly se kloboučky, pak se házelo kostkou, na které byly stejné symboly. Taky "Blechy", barevná umělohmotná kolečka, co se s nimi skákalo do kulaté krabičky a "Kloboučku, hop!" a taky "Mikádo", takové ty špejle, co se nechaly rozletět do stran a pak se sbíraly, aniž by se jich člověk dotkl. Samozřejmě taky "Člověče, nezlob se!" A ještě "Magickou tabulku" na kreslení.
A důchodky - válenky - si samozřejmě pamatuju, takové plstěné, já měla šedivé s červeným a žlutým lemem.'

Návštěvník (Pá, 7. 7. 2006 - 09:07)

Zda se, ze tato diskuse je nejvice navstevovana a me se nechce nicit vase dobre chvilky a vzpominani na vyrobky s te urcite doby komunystycke. A presto co tak zavzpominat jak v te dobe nekteri lidi se umeli vysplhat na vysoke pozice s predstiranim byti velkymi komunysty? A pak trestani ostatnich kteri nesly podle sablony. Nejhorsi bylo, ze si to delali nasi lidi mezi sebou a nebo dalsi jevili nezajem. Nebyt Polaku komunyzmus a nadvladci rezim by tu asi jeste byl.
A co ted? Zda se, ze lidi se zase ani moc nestaraji jak se co vede a jaka bude blizka budoucnost. Nikdo nema zajem o diskutovani o polityce. I kdyz se staly otresne tragedyje jako 911, lidi si nedavaji otazky a nejevi zadny zajem o deni na svete i kdyz i to bude ovlivnovat zivot. Ale napriklad v USA se organizuji velikanke prednasky, kde se diskutuji a predkladaji fakta. V jinych evropskych zemich se jiz otevrene diskutuje v dulezitych novinach ze 911 a dalsi tragedyje v tom casu bylo ucineno s pomoci USA vlady. Nekteri vojaci odmitaji jit do valky v Iraku, i kdyz je hrozi vezeni. Tvrdi ze ta valka je nezakonna.
A i kdyz jsem zde na doktorce nadhodila nejake fakta ohledne 911, lidi to proste jednoduse nazvaly vymyslenima a pohadkama. Proste jednoduse veri vladnimu vysvetleni a urcite si mysli, ze se jich ty zalezitosti moc netykaji a ze se to stejne stalo nekde daleko.
Jsou cesti lidi tak ignorancni, nebo na doktorku chodi lidi co jsou neschopni zvazet fakta? Vzdyt Cesi i Slovaci jsou v tom deni uz take zapojeni.
Chteji nasi lidi vubec znat pravdu a tim si dat pozor proti dalsimu nadvladani a davat pozor aby jejich deti vyrustaly
v mirumilovnem zivote?
A co tak Spanele, ty se umeli postavit za vymenu vlady. Ps, pss

Gina (Pá, 7. 7. 2006 - 09:07)

Jak tady někdo vzpomínal hru Vlk chytá vejce, tak kamarád měl jednu super hru, kterou jsme mu všichni záviděli a nikdo ji neměl, rozklápěcí jako notebook, nahoře někdo chytal kapky do kbelíku a musel je vylít někomu, kdo pochodoval v té spodní obrazovce.. Nebo tak nějak.'

Monika (Pá, 7. 7. 2006 - 08:07)

Soni, já si je pamatuju a nasadila jsi mi pěknýho brouka do hlavy!!! Ale já si vzpomenu, už jsem otravovala i rodiče a taky si nemůžou vzpomenout.
A pamatujete na módu důchodek? A čínské tenisky s červeným pruhem?'

M. (Pá, 7. 7. 2006 - 07:07)

Jsem 1961, ten krém a tu rtěnku si nepamatuju, ale Brill cill na řasy určitě, i když já si nikdy řasy nemalovala, ale vím, že to holky používaly. :-))'

Reklama

Přidat komentář