Reklama

NOHA V SÁDŘE

dr.galen (Čt, 11. 11. 2010 - 11:11)

Dobrý den,chtěla bych se...Samozřejmě, že jsou, ale většinou si to našich sádrovnách zjednodušují a používají to co je zrovna po ruce. Např. zde je odkaz na menší typ podpatku. http://www.lekarnagalenica.cz/lekarnagalenica/eshop/0/3/5/1120-Podpatek-pryzovy-vel-S-4-x-11-2-x-3-cm
Ovšem pokud ho dceři již přisádrovali, tak se s tím nic nedá dělat. Leda vyměnit celý obvaz. Horší chybou, než velikost podpatku, je jeho nesprávně přisádrování a nášlapná plocha je uhnutá do varozity či valgozity.

Tomáš (Čt, 11. 11. 2010 - 08:11)

Dobrý den,
tak jsem se ode dneška také zařadil do klubu, mám frakturu 2 záprstních kůstek a 1 zánártní s dislokací a ještě něco s vazy kolem kotníku, takže jsem vyfasoval nejprve sádrové dlahy a dnes mi po 5 dnech natočili kompletní nechodící sádru, mám to úplně poprvé a proto bych se chtěl někoho zkušenějšího zeptat, zda je šance, že mi změní sádru na chodící. Doktorka na mi na to s určitostí neodpověděla, navíc tam měla dneska tolik lidí, že nebyl na dotazy moc čas.
Tom

Kateřina (St, 10. 11. 2010 - 22:11)

Dobrý den,chtěla bych se optat zda jsou nějaké velikosti podpatků pod sádru?
Moje 13-ti letá dcera dostala na 8 týdnů nohu do sádry a ten podpatek který ji přidělali je na její nohu poměrně dost velký,i sestra na sádrovně říkala že je velký ale že jiný nemají...Přitom jsem ale dnes,když jsme byli s dcerou na kontrole viděla slečnu s nohou v sádře a ta měla menší podpatek jak dcera.

Luban (Ne, 7. 11. 2010 - 18:11)

ahojky Jituš určitě ti ta sádra sluší

Jitka (Čt, 4. 11. 2010 - 19:11)

Dobrý den,tak jsem se ve svých 33 letech dočkala premiéry a mám vůbec poprvé něco v sádře.Vzhledem k tomu že nemám ve svém úzkém okruhu nikoho kdo by měl nohu v sádře jako já prosím o radu zde.
Mám zlomené záprstní kůstky a dostala jsem na zhruba 8 týdnů nohu do sádry.Po 4 denní sádrové dlaze mi dodělali sádru a připevnili podpatek,a to je ten problém.Podpatek je nejen dost velký ale i dost vysoký a mě se jaksi ani po 3 dnech chození s ním nedaří najít jakýsi styl chůze.Chodím už bez berlí protože jsem ráda že mám konečně po týdnu skákání o jedný noze o berlích volné ruce.Prostě se strašně při chůzi kymácím a 100 metrů jdu snad 3 minuty,bolí mě i trošku záda dole a kyčel tý zdravý nohy.Poradí mi někdo jak s tím chodit?Viděla jsem kdysi jak jedna slečna tu zasádrovanou nohu dost vytáčela do strany ale dost se bojim aby mi ten podpatek neupadnul.
Taky bych se chtěla optat jak si chráníte prsty?Zkusila jsem si natáhnot ponožku přes sádru ale pořád se mi schrnovala a tak zatim chodim s bosýma prstama,naštěstí je teplo,ale nevim co až bude chladněji...
Děkuji za případné rady:-)Jitka

Verča (St, 3. 11. 2010 - 17:11)

Ahoj Verčo, tak jak se...Ahooj, u me zatim pohoda, uz jsem si nejak zvykla, alee v utery to jde dolu! Hura! Sakra to je ale s tebou blby hele, jaktoze porad spatny?

Radka (Po, 1. 11. 2010 - 15:11)

Ahoj Radko,
přeju Ti, ať...Ahoj Zuzko,tak jsem byla na kontrole kde mi udělali kontrolní RTG a pak mi dotočili sádru a i kopyto dali.Tak jsem ráda.Ještě na to nesmím došlapovat ale ve středu už ano.Sádru by mi mi mohli sundat,když to dobře dopadne,před Vánocema.
Tak to máš docela blbý takhle dlouho mít nechodící sádru.Já měla vždy sádru pod koleno s kopytem,jednou jsem ale měla sádrovou dlahu asi 10 dní než mi dali kopyto a to bylo hrozný.
Tak se drž a měj se zatim Papa Radka

Johny (Po, 1. 11. 2010 - 12:11)

Ahoj Verčo, tak jak se daří, u me nic moc. noha me porad poboliva, byl jsem na kontrolnim rentgenu a porad je to hodne spatny :-( takze sadru budu mit jeste mesic minimalne :-(

Zuzka (Po, 1. 11. 2010 - 09:11)

Ahoj,já mám výron ae...Ahoj Dominiko,
ty jsi někde na soustředění, že o tom rodiče nevědí? A proč by jsi se jich měla bát, stalo se ti to přece při sportu jak píšeš.

Zuzka (Po, 1. 11. 2010 - 09:11)

No řekli mi abych přišla v...Ahoj Radko,
přeju Ti, ať Ti to na kontrole dobře dopadne a dostaneš podpatek. Já začínám čtvrtý týden bez podpatku a ruce už mám od berlí jako zápasnice.. A to ven nikam moc nechodím, doma když je to kousek tak taky skáču po jedný.
Dej vědět jak si na kontrole pořídila.

Radka (Ne, 31. 10. 2010 - 18:10)

Ahoj Radko,
tak to jdeš na...No řekli mi abych přišla v pondělí tak tam půjdu,nevim jestli je to kontrola nebo co bude.
Těch 6-8 neděl je předpoklad jak můj tak potvrzený doktorkou.Už jsem měla nohu v sádře asi 6x takže už mám zkušenosti.Jen doufám že dostanu co nejdřív kopyto,to skákání po jedný noze je hrůza,už se mi dělaj na bříškách mozoly:-(

Verča (Ne, 31. 10. 2010 - 17:10)

Ja jsem mela taky vyron a natrzene vazy. Dlahu jsem mela 4 dny a hned potom mi dali podpatek:)

Dominika (Ne, 31. 10. 2010 - 13:10)

Ahoj,já mám výron ae bojím se to někomu z rodičů říct(stalo se mi to na gymnastice takže o tom ví jen cvicitel-zdravotník)já se jen chci zeptat za jak dlouho dostanu podpatek na sádru abych mohla chodit bez berlí díky..já se totiž bojim ze ho nedostanu a nebudu moct chodit..:(díky za odpoved..

Dominika (Ne, 31. 10. 2010 - 13:10)

Ahoj,
koukám, že...Aohj,já mm taky výron ae bojím se to někomu z rodičů říct(stalo se mi to na gymnastice takže o tom ví jen cvicitel-zdravotník)já se jen chci zeptat za jak dlouho dostanu podpatek abych mohla chodit bez berlí díky..já se totiž bojim ze ho nedostanu..:(díky za odpoved..

Zuzka (Ne, 31. 10. 2010 - 12:10)

Ahoj všem kdo s nohou v...Ahoj Radko,
tak to jdeš na kontrolu brzy. Já měla nejdříve taky dlahu, na kontrolu jsem šla až skoro za týden (stalo se mi to v sobotu a v pátek jsem se měla přijít ukázat).
Ten odhad máš od doktora nebo svůj ze zkušenosti?
Já měla týden dlahu, pak mi to domotali na dalších 14 dní, teď v pátek jsem byla na kontrole a zase sádra bez podpatku na 3 týdny, takže to už jsem na šesti týdnech a vůbec nevím, jestli už to bude dobrý. Doktor říkal, že se uvidí zase při kontrole.

Radka (So, 30. 10. 2010 - 16:10)

Ahoj všem kdo s nohou v sádře tráví čas.I já se od včerejška řadím mezi sádronohy.Na treningu jsem zle doskočila a mám natržený vaz v kotníku a naštíplou kůstku.Zatím mám sádrovou dlahu a v pondělí jdu na polikliniku a tam se dozvím víc.Odhad je nějakých 6-8 neděl se sádrou.

Zuzku (Pá, 29. 10. 2010 - 19:10)

To ti ji sundali kvuli...No sundali, byla mi docela volná, jak mi noha splaskla. Jsem to doktorovi říkala, že mi to je docela nepříjemné. Mám zlomené záprstní kůstky a kloub palce, z nohy jsem potom, co se mi to stalo měla doslova kouli.

Verča (Pá, 29. 10. 2010 - 18:10)

Ahoj Verčo,
sádru mi...To ti ji sundali kvuli rentgenu? To ziram, me ji nikdy nesundavali. No ja uz pres mesic nechodim a zatim jeste dalsi mesic nebudu.

Zuzka (Pá, 29. 10. 2010 - 15:10)

Ahoj, sadru ti sundavat...Ahoj Verčo,
sádru mi sundali, měla jsem ji celkem 3 týdny - týden dlaha a pak mi to domotali na sádru.
Rentgen nedopadl nic moc, takže zase bez podpatku. Kontrola za 3 týdny, asi se z toho zblázním. Doktor řekl, že mám zatím zapomenout na to, že bych na to mohla šlpat. Ach jo.

Verča (Pá, 29. 10. 2010 - 00:10)

Ahoj, sadru ti sundavat nebudou. A plastova sadra je vyborna, ale je tu riziko, ze kdyz ti to zacne ta noha vic natekat, tak ti ji museji sundat, tudiz vyhozene penize. Ale kdyz jde vse dobre, tak si ji taky nemuzu vynachvalit:)

Reklama

Přidat komentář