Reklama

NOHA V SÁDŘE

Milena (So, 20. 11. 2010 - 19:11)

Taky mám nohu v sádře a s hrůzou očekávám počasí...Nohu mám v sádře od 10.listopadu a sundaj mi ji před vánocema a zatim to počasí celkem šlo.i když tenhle týden skoro celý propršel a tak jsem radši nikam moc nechodila ale pořád to šlo.Co ale jestli napadne sníh to teda nevim...

Gábina (So, 20. 11. 2010 - 17:11)

Gábina: nj ses sikulka :) a...To nemá se šikovnosí co dělat.Hraju basket.

Verča (So, 20. 11. 2010 - 12:11)

Tak to gratuluju :-), no ja...Diky:) no ta nechodici sadra, to je fakt peklo! a na jak dlouho to jeste mas?

Martin (So, 20. 11. 2010 - 02:11)

No mám prý čistou...Gábina: nj ses sikulka :) a v cem si zapasila ?

Johny (So, 20. 11. 2010 - 00:11)

Ahoj, jojo uz sundali! Jeste...Tak to gratuluju :-), no ja mam zatim jeste nechodici sadru :-(

Verča (Pá, 19. 11. 2010 - 20:11)

Ahoj Verčo, tak jak jsi...Ahoj, jojo uz sundali! Jeste ale nesmim chodit, v utery zacnu, tak se tesim. Zatim rozhejbavam, coz moc nejde, ale pujde:) Co ty?

Johny (Pá, 19. 11. 2010 - 17:11)

Ahoj, sádru mám už 7...Ahoj Verčo, tak jak jsi dopadla na kontrole..uz ti sundali sadru ??

Gábina (Út, 16. 11. 2010 - 09:11)

ahoj, ja mam taky zlomeny...No mám prý čistou zlomeninu takže to stačí prý jen zafixovat.Já bych měla snad v pondělí dostat kopyto.Já ted spíš jen ležím s podloženou nohou a procvičuju prsty.Sestra mi na sádrovně říkala abych s nima pravidelně cvičila.Jinak berle mám takový po loket,podpažní mi sestra nedoporučovala.Spíš ted přemýšlím jak trošku korigovat smrad z tý zapařený nohy,stalo se mi to při zápase a to jsem měla nohy zpocený a jeli jsme rovnou na pohotovost a tam mi to rovnou po rentgenu šoupli do dlahy.Mamka měla nohu v sádře 2x a říkala že je třeba si zvyknout.

Tomáš (Út, 16. 11. 2010 - 08:11)

Ahoj Tomáši,
no tak to Ti...Ahoj Zuzko,
tak jak to jde se sádrou? Já se pomalu učím chodit o berlích, mám takové ty podpažní takže je to pěkná otrava, ale dá se na nich aspoň chvíli stát na místě, to by s francouzskýma asi moc nešlo. Já jdu na kontrolu začátkem prosince, takže téměř za měsíc, uvidím, co mi řeknou, ale na sundání to asi ještě nebude:-( Měj se fajn a zase napiš.

Verča (Út, 16. 11. 2010 - 00:11)

Ahoj Verčo, jak dlouho už...Ahoj, sádru mám už 7 týdnů a dnes jdu, doufám, už na sundání. Minule mi doktor řekl, že to ještě zahojené není. Kdybych aspoň měla chodící, tak mě to tak neotravuje, ale nemám, takže tragédie. Co ty?

Johny (Po, 15. 11. 2010 - 22:11)

Tak jsem akorát dorazila od...ahoj, ja mam taky zlomeny kotnik, ale museli mi ho šroubovat, mam sadru bez podpadku a vubec na to nesmim stoupat a uz to mam pres mesic..

Gábina (Po, 15. 11. 2010 - 11:11)

Tak jsem akorát dorazila od doktorky,hrůza lidí tam,a budu mít do konce týdne sádrovou dlahu a příští pondělí by mi měli dotočit sádru a vypadá to že i kopyto by mi měli dát.No do školy skákat o berlích zatim nebudu a i ta noha mě docela bolí tak si odfrknu.Ale prý budu mít sádru dva měsíce,jsem zvědavá jak to zmáknu...

Zuzka (Po, 15. 11. 2010 - 10:11)

Ahoj, tak jsme na tom stejne....Ahoj Verčo, jak dlouho už vlastně sádru máš? A kdy máš přijít na další kontrolu?

Gábina (Ne, 14. 11. 2010 - 19:11)

Ahoj,tak jsem si dneska při zápase zlomila kotník a budu mít dva měsíce nohu v sádře.Zatim mi to dali do dlahy a zítra jdu na polikliniku kde mi řeknou dál co a jak.

Verča (Pá, 12. 11. 2010 - 20:11)

Ahoj, tak se zase hlasim,...Ahoj, tak jsme na tom stejne. Myslela jsem si, jak mi ji uz sundaj a prej to jeste neni srostly, takze stale nechodici sadra!

Zuzka (Pá, 12. 11. 2010 - 13:11)

Ahoj Zuzko,
děkuju za...Ahoj Tomáši,
no tak to Ti teda nezávidím, to si vůbec nedovedu představit že bych měla mít sádru až nad koleno. To jsem nikdy neměla a snad ani mít nebudu. Vzpomínám, že předloni si kamarádka na volejbale přetrhla achilovku a po operaci taky nejdříve měla sádru až nad koleno, byla úplně vyřízená, prakticky jen ležela v posteli nebo na gauči.
Já mám palec taky celýv sádře, prý kvůli tomu zlomenému kloubu za ním a ze zbylých prstů mi koukají zezhora prakticky jen konečky prstů. Ale asi to tak musí být. Mě se to stalo na kole, při sjezdu z kopce jsem to nezvládla a noha se mi dostala při pádu do předního kola a tam mi zůstala.
Taky jsem měla nejdřív dlahu, tu mi ale při kontrole nesundali (po týdnu a nerentgenovali mi to), jen mi na to domotali sádru a protože až dodatečně zjistili ten zlomený kloub na palci tak mi ho zasádrovali taky. Až potom na další kontrole mi to sundali, udělali rentgen a dostala jsem sádru novou, ve stejném rozsahu jako tu předtím. Na další kontrolu jdu za týden, to už bude 6 týdnů od té doby, co se mi to stalo.
Kdy jdeš na kontrolu Ty?

Tomáš (Pá, 12. 11. 2010 - 07:11)

Ahoj Tomáši,
já jsem na...Ahoj Zuzko,
děkuju za odpověď, ja mám zlomenou 1, 2 a 4, takže mi zafixovali i palec, prý hlavně kvůli té první, která je důležitá pro chůzi, asi podobně jako Tobě. Mě se právě u doktorky stal takový paradox, dlahy jsem měl normálně pod koleno a když jsem přišel na kontrolní rentgen, kdy mi dlahy na chvíli sundali, tak doktorka říká sestřičce, že mě má připravit na nechodící sádru a zatím někam odběhla, sestřička tam mezitím něco chystala, přišlo mi podivné, že mi dává takovou tu punčochu až nad koleno a obvazuje to, pak přišla doktorka zpátky a říká: "Jé vy jste připravila pána na celonožní fixaci", "Tak když už je to hotové tak to necháme, aspoň to bude víc v klidu", takže mi udělali sádru až nad koleno, končí mi někde v půlce stehna a jak jsem pochopil, vlastně by to ani nebylo nutný, ale co nadělám, v tu chvíli se nezmůžeš ani na žádný protest:-/, jinak mě se to stalo na nohejbale, takový nešikovný doskok a pád a je z toho tohle. Mám to úplně poprvé a hned to stojí za to.
Měj fajn den a budu se těšit na odpověď.

Johny (Čt, 11. 11. 2010 - 19:11)

Ahoj, tak se zase hlasim, dneska jsem byl na dalsi, kontrole, pry uz se to trosku lepsi, ale stale mam nechodici sadru.

Zuzka (Čt, 11. 11. 2010 - 16:11)

Ahoj,
mne na zlomene...Ahoj Petro,
tak to se mám tedy asi na co těšit.. Kolik jsi jich měla zlomených?

Kateřina (Čt, 11. 11. 2010 - 16:11)

Samozřejmě, že jsou, ale...Děkuji za info.Podpatek má již přisádrovaný a už i chodí ale dost se jakoby klátí.Jestli je podpatek přisádrovaný dobře nebo ne tak o tom nemohu polemizovat ale doufám že vědí co dělají.
Sama jsem před lety nohu v sádře měla 2x a také vždy s podpatkem ale myslím že takhle velký a hlavně vysoký myslím nebyl.Určitě jsem tedy nechodila tak jako chodí dcera.A taky mi bylo 17 a pak myslím 20 když jsem měla nohu v sádře.
Děkuji za informaci.

Reklama

Přidat komentář