Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Gina (Čt, 25. 5. 2017 - 22:05)

Ještě konkretně. Před...Lallo, já tu nemusím listovat, já ti věřím. Není problém v tom, že bych neviděla tu beznaděj v jejich životě. Ale vidím taky, že ony jsou ve svém žití určitým způsobem šťastné, alespoň chvílemi. A změnit se nechtějí, jinak by už někoho poslechly. Často jsou opravdu milé a mě jejich příběh zajímá. Když někdy píšou vulgárně, říkám si - jak žijou, tak mluví.
Prostě mi všechno připadá jako házet hrách na zeď, až budou samy chtít, tak se jistě zeptají, co mají dělat, a třeba někdy i na radu dají. Až přijde správný čas.

nekdo (Sany, kd (Čt, 25. 5. 2017 - 22:05)

Správně, pochopil/a jsi....Aha,ja tu v te dobe nebyla,kdyz byla tehotna,jen na zacatku, tak nevim, jak to bylo.

Miluna (Čt, 25. 5. 2017 - 22:05)

Ne já tu sem Ginčo já sem si teď s Jirkou volala asi hodinu.Ale přemýšleli jsme jak se tam dostat jak je to v Dánsku a vychází z toho jedině letadlo..M.ty si tak hodná a jak je to dlouho co se ti tahle strašná věc stala?Já chci aby si psala dál já bych ti tak nějak ráda pomohla jako ty mě.Neni to nějak možný? Miu ale nejhorší je že na tu práci dělala hlavně kvůli mě a prostě si myslela že to zvládne,přitom prý Radka pár dní naopak přenášela.Ale máš pravdu s černoškou a tim jak mě neinformuje a to mi taky sere ale je to pořád moje láska a já bez ní dlouho nevydržim:"(( a ty léky máš pořád silný? Tak je dobře že zatebou často chodí synové.

Lalla (Čt, 25. 5. 2017 - 22:05)

Asi je to tvůj obor, je...Ano, tentokrát se shodneme :)

Gina (Čt, 25. 5. 2017 - 21:05)

Ale lze, jen netvrdím, že...Asi je to tvůj obor, je vidět, že se pohybuješ na pevném ledě.
Lallo, ale já myslím, že tuhle diskuzi berou holky jako zábavu, ne jako platformu, kde by měly projít proměnou. Myslím, že třeba s Miou nebo M. a mnoha dalšími alespoň jedna z nich vždy souhlasila, ale stejně jedou podle své linie. Možná je takový způsob života pro ně jednodušší. Nemají stálý příjem ani vlastní bydlení. A přežít pro ně znamená jakkoliv získat peníze.
A vůbec - můžem tu napsat, co chcem, je to marný, je to marný ...
Hlavně aby se alespoň něco obrátilo v dobré, aby ta malinká dopadla tak nejlíp, jak to jde.

Lalla pro Ginu (Čt, 25. 5. 2017 - 21:05)

Ještě konkretně. Před necelým rokem se A. dostala do situace, že neměla , kde s malým synem bydlet a mateřskou. Tehdy nebyl naprosto žádný problém, aby šla bydlet do azylového domu, kde by měla relativní komfort. Zvolila jinou cestu. Našla si tři arabské muže, kteří ji někde ubytovali a za to za ní každý jeden z nich přišel na sex. Psala, že zajímavé na tom je, že nikdy neví, který z nich přijde. Pak o ni již neměli zájem a A. šla před vánoci bydlet k J. Je mi smutno, když to píšu, ale lze dohledat v archivu

Lalla (Čt, 25. 5. 2017 - 21:05)

Lallo, jestli mi nerozumíš,...Ale lze, jen netvrdím, že tady. V psychologii se tomu říká socializace.Týká se např lidí po dlouhé době propuštěných z vězení, dětí, kteří vyjdou z dětského domova, bezdomovců, feťáků. Ti všichni, pokud chtějí, mohou být socializováni tak, aby přijaly normy mainstreamové společnosti a byli schopni se v ní bez porušování zákona pohybovat. Slouží k tomu společenské sociální instituce, případně bývalá rodina, sociální pracovnice, pracovní úřady, různé neziskovky atd. Ale musí dotyčný chtít

jarin origoš (Čt, 25. 5. 2017 - 21:05)

Drogy, prášky, alkohol Správně, pochopil/a jsi. Můžeš si napsat jedničku :-)

co asi (Čt, 25. 5. 2017 - 21:05)

Intoxikaci? Co tim mas na...Drogy, prášky, alkohol

Gina (Čt, 25. 5. 2017 - 21:05)

Takže tvůj názor je, že...Lallo, jestli mi nerozumíš, tak napíšu - nikoho nelze opakovaným doporučováním přivést k běžnému a řádnému způsobu života.
Nebuďte tak hákliví, mně tu nikdo z vás nevadí a nikoho nechci prudit.
Jen prostě napíšu, co zrovna cítím.
Teď mě napadlo, že Jirka s Milunou jeli za Alicí. Nikdo z nich se neozývá.

Lalla (Čt, 25. 5. 2017 - 21:05)

Lallo, právě že...To ano, ale z našeho pohledu. Nejsem si jistá, jestli z jejího

Lalla (Čt, 25. 5. 2017 - 21:05)

Lallo, já fakt nikomu...Takže tvůj názor je, že jsme ji k něčemu nutili? Tím, že jsme ji upozorňovali na rizika takového života? OK, je to tvůj názor. Nic ve zlém.

Mia (Čt, 25. 5. 2017 - 21:05)

Taky porad na to musim...ona chtěla jít na přerušení, ale prošvihla to.

nekdo (Sany, kd (Čt, 25. 5. 2017 - 21:05)

Ono že nedonosila ani Romču...Intoxikaci? Co tim mas na mysli?

jarin origoš (Čt, 25. 5. 2017 - 21:05)

Ono že nedonosila ani Romču nemusí být zapříčiněno ani tím, že by nemohla, ale jejím životním stylem. Při těch všech orgiích a intoxikaci + ostatními okolnostmi není divu. Věřím tomu, že pokud by se chovala střídměji, nemuselo se to stát. Ale co, stalo se, stalo, třeba to tak muselo být, co se stalo, nelze odestát a pozdě bycha honit.

nekdo (Sany, kd (Čt, 25. 5. 2017 - 21:05)

Taky porad na to musim myslet.Ja nepochopím, kdyz uz Alice vlastne nedonosila toho chlapecka az do konce,tak prece uz i z toho duvodu nemela takhle riskovat.Ledaze...ale to asi ne,to bych ji podsouvat nechtela, to se dalo udelat i jinak.

pozorovatel- P (Čt, 25. 5. 2017 - 21:05)

nevzdávej to a piš holka,taky tě rád čtu.Přece kvůli jednomu čtenáři nevzdáš psaní pokuď tu lidi znáš a pomáhá ti to.Drž se je to strašné co se ti přihodilo,sama potřebuješ povzbudit a ty jsi ještě naopak hodná,že jsi se snažila pomocti Miluně.

Mia (Čt, 25. 5. 2017 - 21:05)

Lallo, právě že...jsem stejného názoru. Ten průser s kamionem atd. se dá odčinit, zmrzačení dítěte neodčiní ničím.

Mia (Čt, 25. 5. 2017 - 21:05)

Jarine a Mio vy jste se snad...ty jsi fakt magor. Alice je světice a my ji ubližujeme? Dej si studenou sprchu a pak si před zrcadlem nafackuj.

jarin origoš (Čt, 25. 5. 2017 - 20:05)

Gino, víš, nikdo nejsme z...Lallo, právě že nedonošené mimčo je průserem největším. Zavinila holčině život, s největší pravděpodobností do konce dní zmrzačený. Co pokuty, porušení všeho, co se dalo, kamion v čudu, ale to malé, to ods*re nejvíc a to je ten největší průšvih, doslova tragédie.

Reklama

Přidat komentář