Reklama

Křečové žíly

Návštěvník (Čt, 25. 10. 2001 - 19:10)

memu synu ( 15 let)se vytvorily křečové žíly okolo varlete .Lékař navrhl odstranit žílz i s varletem.Není jiná možnost? Dá se udělat něco aby se zabránilo recidivě? Jak se oblékat (slipy či trenýrky)? Hodně sedí u počítače nemám koupit klekačku? Má nízký tlak, jsou vhodné leky a jaké?

Návštěvník (Čt, 18. 10. 2001 - 14:10)

Je mi 23 let. Ve svych 17ti letech jsem podstoupila operaci krecovych zil na prave noze. V soucasne dobe nemam zadne zdravotni problemy. Jezdim na kole a chtela bych zacit pravidelne behat. Muzete mi sdelit, zda je behani vhodne? Dekuji za odpoved.

Návštěvník (Út, 16. 10. 2001 - 15:10)

co je to prosim trombophlebitis plexus pampiniformis l. sin v.s.odpovězte v chatu, děkuji

Návštěvník (St, 3. 10. 2001 - 10:10)

Dobry den! Je mi 22 let a mam na levem lytku krecove zily, ktere se zacinaji objevovat i na stehne. Krec.zilami trpi i ma matka, jeji otec i bratr. Zila na lytku je jiz vystoupla ven a obcas me boli. Merim 159 cm a vazim 52kg, casto chodim, ale pravidelne nesportuji. Je pro mne vhodna sklerotizace nebo musim na operaci? Muzete mi doporucit odbornika, k nemuz se mohu objednat na osobni navstevu? Mnohokrat dekuji, Misa

Návštěvník (Pá, 31. 8. 2001 - 10:08)

Více se o metodách dovíte na http://www.doktorka.cz/run/redsys/terapie.asp a na http://www.volny.cz/homeopatie/ a www.osud.cz/homeopatie a www.homeopatie.cz

Návštěvník (Pá, 31. 8. 2001 - 07:08)

Děkuji za odpověď. Jednou z příčin by mohla být i atikoncepce, kterou užíván již 4 roky. Výsledky krve a moče nepotvrdily nedostatek minerálů. Chtěla bych vědět více o vyšetření a homeopatii o které se zmiňujete.Děkuji

Návštěvník (St, 29. 8. 2001 - 22:08)

O vnitřní křečové žíly by se mohlo jednat, ale pokud vyšetření Doplerem nic neprokázalo, tak bude asi příčina někde jinde. Může jít o nedostatek hořčíku, vápníku, B vitamínů... Též při oslabení jater je větší náchylnost organismu ke křečím. Určitě bych vám doporučila vynechat alkohol, protože velmi snižuje hladinu hořčíku v organismu a je zátěží na játra. Rozhodně je důležité dál pátrat po příčinách. Kdyby se nic nezjistilo klasickými vyšetřeními, můžete vyzkoušet EAV diagnostiku (vyšetření přístrojem dle Vola), kde se dá vytestovat zátěž organismu mikroorganismy, toxíny a těžkými kovy (např. i na nervovém systému).Též konstituční homeopatie může velmi pomoci.

Návštěvník (Út, 28. 8. 2001 - 08:08)

Dobrý den paní doktorko. Chtěla bych Vás požádat o radu. Je mi 31 let,s křečemi jsem měla potíže v obou těhotenství,vždy od 7 měsíce. Viditelné křečové žíly nemám, při vyšetření Dopler nebyli nalezeny ani vnitřní křečové žíly, přesto mám v noci velmi silné křeče do lítek. V místě kde křeče trápí sval se vytvoří boule velká 4-5 cm, po uvolnění křeče zmizí,na lítku druhý den nasahám bulky a malé pletence a lítka jsou bolestivá. Moje lékařka měla podezření na vnitřní zánět žil, který se nepotvrdil.Lékař při vyšetření Doplera, mě ujistil, že sval se silnou křečí "potrhá", což je bolestivé. Začala jsem užívat zinek, hořčík a calcium. Dnes jsem byla na odběru krve zda mám dostatek minerálů. Mohlo by se jednat o začínající potíže s křečovými žílami a vnitřními křečovými žílami? Děkuji Vám za odpověď. Nashledanou.

Návštěvník (So, 25. 8. 2001 - 00:08)

V detstvi jsem mel pod kolenem cistu,ale ta tedka zmizela.muze mit vliv na tvorbu krecovych zil.Mam malou krecovou zilu nad kolenem.Dekuji za virizeni

Návštěvník (Út, 24. 7. 2001 - 20:07)

Pro pana Sobka:zda bude pro vás vhodnější sklerotizece či operace může posoudit pouze váš lékař. Bohužel problémy s křečovými žilami mají tendenci se vracet i po zákroku, je proto vhodné dodržovat preventivní opatření, která zahrnují životosprávu, cvičení, bylinky, vitamíny...

Návštěvník (Út, 24. 7. 2001 - 20:07)

Pro Lenku: Opravdu vše souvisí se vším. Zácpa například přispívá k tvorbě křečových žil. Ohledně tvorby modřin bych vám doporučila nechat si vyšetřit krevní obraz, zda je vše v pořádku (např. počet krevních destiček). Může to však i souviset s nekvalitní cévní stěnou a tvorbou metličkových žil. Též bych vám doporučila ty samá doporučení viz. příspěvek výše, plus upravit pravidelnost stolice. Ve vašem případě by mohla pomoci i konstituční homeopatie. Přiměřené opalování je možné.

Návštěvník (Út, 24. 7. 2001 - 20:07)

Pro Petru: váš problém jsou nejspíš metličkové žilky.Dalo by se říct, že předchůdkyně křečových žil. Odstranit se dají laserem nebo sklerotizací - viz. příspěvky výše. Aby vám znovu nevznikaly, bylo by dobré dodržovat dietní i další doplňková doporučení, která naleznete v rubrice nemoci - viz. horní lišta této stránky, vedle loga pod heslem křečové žíly.

Návštěvník (Po, 23. 7. 2001 - 19:07)

Vážená paní doktorkoprosím o odpověď. Je mi 42 let a mám asi křečové žíly na pravé noze, které vznikly při sedavém zaměstnání. Nebolí a když dám nohy vzhůru, jak radíte, zmizí. Mizí také při chůzi a jízdě na kole. Za klidu se zase objeví. O co se jedná a jáký postup mám zvolit při léčbě tohoto jevu. Pomohou léčivé masti, sklerotizace, operace???Děkuji předem za odpověď.

Návštěvník (Po, 23. 7. 2001 - 18:07)

Vážená paní doktorko,je mi teprve 19 let,ale už se mi na nohách objevují nevzhledné metličky a kožní lékařka mi řekla,že mi hrozí i křečové žíly.Prý bych měla navštívit na podzim ortopeda ,metličky odstranit a tím předejít možnému riziku.Jsem štíhlá,nadváhu nemám.Trápí mě spíše nízký tlak,neustále mi je zima(ačkoliv tváře mi "hoří).Také mám často zácpu.Dalším problémem je kůže,pořad se mi tvoří modřiny,ačkoliv se třeba jen maličko uhodím.Většinou ani nevím odkud se mi ta modřina vzala.Chtěla bych se zeptat,zda vše,jak se říká ,souvisí se vším .Mohu se s varixy a metličkami na těle opalovat?Mnohokrát děkuji za odpověd?.

Návštěvník (Čt, 12. 7. 2001 - 10:07)

Mám na zadní straně stehen těsně nad kolenem tmavě fialové žilky. Jedná se o křečové žíly ? Mám to jen na jedné noze. Co by se s tím dalo dělat ? A jak vzniku dalších předejít ? Děkuji.

Návštěvník (St, 4. 7. 2001 - 08:07)

Jedna ampule stoji 490,-, ja jsem mela jednu krecovovou zili a nekolik pavoucku a pani doktorka spotrebovala ampule dve. Pri malem zakroku bohate staci jedna. Nic dalsiho jako vysetreni apod. se neplati. Alespon tam kde jsem byla ja. Cviceni a horka vana je omezene zhruba na mesic podle rozsahu zakroku. O dalsim omezeni nic nevim a nebylo mi ani doporuceno.

Návštěvník (Čt, 28. 6. 2001 - 17:06)

Rodová predispozice hraje u křečových žil velkou roli. Potravinová, dopňková a další opatření však mohou jejich vznik podstatně oddálit, popř. zastavit.

Návštěvník (St, 27. 6. 2001 - 19:06)

My máme křečové žíly v rodině - má je babička, a ta je má docela ošklivé, moje sestra je dostala taky a v těhotenství se jí příšerně zhoršily, měla s tím docela velké potíže(moje sestra je o 13 let starší, brácha o 10) a brácha je má taky docela viditelne, ale nemá s tím moc velké potíže. Maminka na ně netrpí, jenom sourozenci a babička. Já jsem si všimla, že na lýtku pravé nohy se mi začínají dělat. Občas mě bolí, ale to zřídka, ale jsou tam docela viditelné. Maminka říkala že sestra v mém věku (je mi 17) taky moc na žíly ntrpěla, že jí to začalo v těhotenství. Nerada bych s tím měla taky takové problémy v těhotenství ani jindy jako sestra - mohu tomu nějak zabránit, když je to v rodině, a postačí k tomu když budu provádět to co píšete výše, a taky chci vědět, jestli je jízda na kole je na křečové žíly dobrá nebo ne. Děkuji moc za odpověď.

Návštěvník (Út, 19. 6. 2001 - 08:06)

mám na noze dva pavoucky a premyslim o sklerotizaci. nevíte kolik to stojí a jestli se pak muze cvicit?

Návštěvník (Pá, 15. 6. 2001 - 10:06)

Rada bych se zeptala, zda je mozna operace krecovych zil u diabeticky? Je mi 30 let, cukrovku mam od 9ti let.

Reklama

Přidat komentář