Reklama

TEP kolene

Naďa (Po, 4. 5. 2009 - 23:05)

Dobrý večer,paní Jitko, mám velký problém s oběma koleny, proto jsem přivítala Váš příspěvek. Jsem také z Brna. Mohla byste mi, prosím, dát kontak na MUDr. Víta Dvořáka ? Nejsou i v Brně dobří ortopedi ? Moc Vám děkuji předem za odpověď.

Jitka (So, 4. 4. 2009 - 18:04)

Operoval mne skvostný ortoped!Mám necelé tři měsíce po TEP kolenního kloubu.Chodím bez berlí od šestého dne/v domácím prostředí/,po šesti týdnech v terénu a cítím se velmi dobře,i když mírné bolesti stále doznívají-ty řeším dostupnými analgetiky.Na operaci jsem se doslova těšila,jelikož mnohaleté problémy s chůzí,noční bolesti,nestabilita kloubu atd.se stávaly nesnesitelnými a můj život ztrácel kvalitu/obava z vozíku/.Ke svému novému kolínku chovám náležitou úctu a onomu božskému lékaři,MUDR.Vítu Dvořákovi, věnuji vděčnost a dík.
NEBOJTE SE A BĚŽTE,BUDE VÁM LÍP!

... (Ne, 4. 11. 2012 - 13:11)

Dobrý den, píšu jen proto,...Honzo, jenom malá poznámka, retgen je k ničemu, tudíž pokud se s tím doktor spokojil, tak bych moc klidný nebyl. Rentgen ukáže jenom kosti, ale jiná poškození neukazuje. Můj ortoped mě na rentgen ani neposílal, protože skutečné poškození se ukáže až při artroskopii. Pokud tě bolelo na vnitřní straně, mohl by to být problém s meniskem.

Jan (Ne, 4. 11. 2012 - 13:11)

Dobrý den, píšu jen proto, protože to někomu může pomoci v době internetu a googlování.
Z ničeho nic(opravdu jsem koleno nenamáhal) mi v něm začlo bodat při chůzi na vnitřní straně. Po týdnu velkého trápení jsem šel na ortopedii a udělal jsem dobře. Dostal jsem injekci,mast, bandáž na týden a bolest polevila. Sice chodím ještě pomalu a neběhám a raději neskáču, ale čas to spravuje. Přiznám, že se bojím dne, kdy se bolest vrátí, ale snad tomu tak nebude. Není mi ještě 40 a doktor říká, že na vážné problémy jsem zdravý a mladý a z rentgénu nic negativního nenašel, takže to byla dobrá zpráva. Prý to vypadalo na to, že mi nějaké pliky přeskočily, ale, že z toho budu kulhat jak veterán z války by mě nenapadlo. Navíc jsem si koupil Colafit a jím gumové medvídky, kde je želatina. Třeba to někomu pomůže, ale je dobré zajít k doktorovi, koleno je nejsložitější kloub v těle, bez něhož se nedá chodit a čím více řeknete doktorovi, tím více mu to pomůže. Přeji všem hodně zdraví a buďme na kolena opatrní.

jsem po operaci (St, 7. 3. 2012 - 22:03)

a je to pohoda ,absolvoval jsem to co předešlí lidé zde uvádí ale rozchodil jsem bolest až po půl roce.Protože životnost TEP je asi 1O let je třeba se poradit jestli už jít či nejít na operaci podle věku.Byl jsečm na operaci v 61 letech ale už jsem nemohl skoro chodit.Ono je taky problem že si špatnou chůzí můžete poškodit páteř.Condrosulf je neučinný.

Jindra (Út, 14. 2. 2012 - 18:02)

Zdravím všechny, sleduju...Jsem 6 měsíců po TEP kolene a koleno boli,s problémy vlezu do auta.Nezbývá mi než Vám závidět. S úctou

Jiří (So, 7. 1. 2012 - 23:01)

Prosim o radu kdo už byl na...Je mi 60 let a jsem měsíc po TEP druhého kolene. TEP prvního kolene jse měl před půl rokem a jsem zatím spokojen. Zatím chodím o berlích, ale den ode dne se to zlepšuje a i teď už se občas zapomenu a vyrazím doma bez holí, ale raděj se vrátím. Ono to chce opravdu ty tři měsíce je využívat, podle zkušeností z prvním kolenem. Ale už tak si to užívám, poněvadž před operací jsem došel pár desítek metrů a řezavá bolest mě nutila zastaviz. Teď sice ještě o berlích, ale bez problémů a hlavně bez bolesti ujdui dlouhé štreky. Těším se, že až odložím hole budu moct zase normálně chodit. Na fotbal atakové aktivity je třeba zapomenout, ale za tu normální chůzi bez bolesti to stojí.
Na jedné noze mám i TEP kyčelního kloubu a musím říct, že o něm vůbec nevím. Tedy nepřijde mi, že bych měl umělý.
Sice nevím jak dlouho to všechno vydrží, ale doufejme, že aspoň pár let.
Operaci jsem vždy podstoupil v epidurálu a doporučuji všem.

Michala (Út, 11. 10. 2011 - 12:10)

Zdravím všechny, sleduju příspěvky už dlouho, jeětě než jsem šla taky na operaci. Teď jsem 6 měsíc po totálce. Operovali me v Kladně, pátý den jsem šla dom - super doktoři a sestřičky.Po 8 týdnech jsem mohla odložit berle a po 2 měsících plně zatěžovat. Takže zatěžuju..všechno co jsem dělala když kloub fungoval..tůry se psima,8 hod v práci na nohách,basket, a budou i lyže.Chtěla bych vědět jak Vám ostatním funguje nový kloub a co všechno za sport provozujete popř. čeho se vyvarovat. Momentálně jsem ve stádiu kdy mě nic nebolí a chci dělat všechno ale je mě jasný že to nebude na furt.
Děkuji Všem co sem dodávají svoje zkušenosti a rady.
Michala

Nové koleno TEP (Po, 22. 8. 2011 - 21:08)

ale nevím jak dlouho vydrží,byl jsem na operaci před rokem a je mi 63let ono se i to umělé koleno časem opotřebí zatí m je to OK.

Jsem rok po ope (Po, 22. 8. 2011 - 21:08)

Náladovka ,na stole injekce do páteře a znecitlivění od boku dolů ,spodek tela vůbec necítite,po operaci ještě se dodává látka proti bolesti tím vpichem do páteře (Epidurál(Měl jsem operaci při vědomí (srdce( a žádnou bolest jsem necítil ani po operaci.Asi za tři dny se chodí pomalu o berlích a na nohu se našlapuje jen zlehka.Jediná bolest je při rehabilitaci.Vůbec není třeba se bát bolesti.Rehabilitace trvá po týdnu v nemocnici14 dní v rehabilitační středisku s pobytem.Po půl roce zapomenete že máte TEP kolene.Vřele doporučuji.

Patricie (Pá, 22. 7. 2011 - 15:07)

Hlina a vlastni moc obklady...Diky, ale bahno nepomohlo.

Uronoterapie (Pá, 22. 7. 2011 - 15:07)

Hlina a vlastni moc obklady to pomaha aspon trochu urcite/ jinak v lazich to zname jako baheni koupele

Patricie (Pá, 22. 7. 2011 - 15:07)

Je 6 měsíců po TEP kolene ještě naděje na zlepšení flexe? (95 stupňů)

Návštěvník (Čt, 12. 6. 2008 - 15:06)

3.4.2008 som bola na TEP kolena. Dá sa to všetko vydržať až na to, že som si vybrala spinálnu anestéziu a po tej musíte bez pohybu ležať na rovnom 24 hodín. To bolo zo všetkého najhoršie.Ležala som s pacientkou, ktorá mala 50 % narkózu a 50 % spinálku, doporučuje to riešiť takto každému. Nebolo jej až tak zle a nemala po operácii nieko?ko hodín bolesti. Na ortopédii som ležala 6 dní a potom 15 dní na rehabilitačnom oddelení.Bolesti boli, ale každým dňom sa to zlepšovalo. Dnes už doma chodím bez barle, len po vonku používam jednu francúzsku barlu. Denne cvičím, bolesti už prechádzajú. Koleno mi liečili 10 rokov, vybrala som množstvo injekcií do kolena, nakoniec už len proti bolesti a nič nepomohlo, až som musela ísť na TEP kolena. Tiež som sa ve?mi bála, už som mala aj termín pred rokoma a odložila som to, ale ak som nechcela skončiť na vozíku, odhodlala som sa.

Hanka (Ne, 11. 5. 2008 - 16:05)

Chtěla bych se poinformovat zdali vy kdo mate již po vyměně kloubu mate čid nebo pid?Já nyni pracuji,ale pak mne lekařka řikalaže bych měla dostat duchod,že se to nesmi opotřebovat hodně.Dělam v obchodě,takže stale na nohou.Na operaci jdu v zaři a moc se bojim aby to nebylo ještě horši než to je.taky mne boli i jine klouby tak si to nedovedu představit. A to je mne 41let

Karel (So, 10. 5. 2008 - 19:05)

Já byl na vyměně kloubu ve 42letech. nyni po 10letech jdu opět,nebot se to nějak kazi. nyni mne ještě zlobi kyčel,tak budu muset jit s nim.No nevim zdali sem raději neměl s tim kolenem prvně čekat dyl.nějake velke zazraky sem žadne neměl.Je to fakt,že to bolelo min,ale zas jinak.ale každej sme jiny akaždej to nějak jinak snaši...

Helena (Út, 11. 3. 2008 - 12:03)

Raději kdo mate jit na operaci tak běžte.Věřte lekařum že když vam povi že je to na TEP,tak poslechněte.Já sem otalela tak dlouho až již to operovat nejde,nyni se budu jen trapit bolestma.

Jaroslava (Po, 23. 7. 2007 - 10:07)

rada bych posbirala informace ohledně TEP kolene.Je mne 45let a zvažuji o operaci.Diky za každou infirmaci

Božena (Po, 16. 7. 2007 - 12:07)

Jsem po TEP kolen pravého i levého,mám 2 TEP na pravé ruce.Vůbec bych neváhala.Bolesti před operací a po opraci jse nedají srovnat.Bolest Vám utlumí podávání utišujících prostředků,takže ji vůbec necítíte.Nejhorší je na tom rozcvičování,ale k tomu jsou speciélní přístroje v rehabilitačních centrech.Nebojte se ničeho,ten pocit,že můžete normálně chodit a nic Vás nebolí,je úžasný.Je mi 50let,první operaci jsem podstoupila v 47 letech. Zdravím a přeji hodně štěstí

vlastik (Po, 25. 6. 2007 - 11:06)

mam jit na endoprotezu nebo nemam?nemohui se rozhodnout se zapsat do pořadniku.Když mam dost velke bolesti tak bych hnedka šla,ale sou zase dny kdy je mne lip.Doktor řikal že take stavy sou normalni ale lepši už to nebude.spiš ma obavy aby pak nebylo pozdě.Ale je mne teprve 41let,tak to je hlavně ten duvod

Reklama

Přidat komentář