Reklama

TEP kolene

jana (Út, 11. 8. 2015 - 22:08)

mohu se vas optat kolik vam...mohu se vas optat kolik vam je let,že už mame tři Tepky?Mne je 58 let a odkladám to stale,a to zlobi jak kolena tak kyčel.Já se bojim toho,že mne to třeba vydrži 10 let a pak znova operace,tak radějic trpim a teda nevim zdali dělám dobře

jana (Út, 11. 8. 2015 - 22:08)

Dobrý den,dnes jsem 6...mohu se vas optat kolik vam je let,že už mame tři Tepky?Mne je 58 let a odkladám to stale,a to zlobi jak kolena tak kyčel

Jiří (Út, 11. 8. 2015 - 14:08)

Dobrý den,dnes jsem 6 týdnů po TEP kolene,vynikající práce,doma chodím bez berlí,po zahradě s jednou.Na konci list.2014 jsem byl na TEP levé kyčle, před pěti lety na TEP pravé kyčle. Všechno na epiduralku,naprosto bez problémů.Na operaci je třeba se těšit a věřit tomu,že pomůže.Důležitá je včasná a kvalitní RHB. Stačí 10 dní,potom cvičím doma.
Přeji všem tyto pocity.

honza (Čt, 30. 7. 2015 - 11:07)

já jsem vyměnu kloubu podstoupil ve 48 letech,pro silnou bolet jsem se již rozhodl. Již jsem měl velké problemy se zády. Nyni je tomu 5 let je to dobrý,ne uplně ,ale je. Jenže zlobí druhé koleno a tam je artroza 2-3 stupen,takže za chvili půjdu do pořadníku. Už to nenechám tak dalece zajit

kamila (Čt, 23. 7. 2015 - 22:07)

Já jsem ve svych 51 letech byla na TEP kolene a moc toho lituji,bolesti mám ještě silnějši než před výměnou,ale podle slov ortopeda sem uplně zdravoučka. A že to boli? No to by nemělo,nebot RTG je vpořadku. Ale že jsou bolesti dennodeni,to nikoho nezajíma.Byla jsem 9 měsicu v PN,přiznali mne invaliditu 1 stupně,pry na jedenrok. Pak opět kontrola,ale jelikož mám stále bolesti,ohnu ho jen na 90%,tak mne důchod 1 stupen nechali a pry si mne už nebudou zvát. Nedovedu si představit,kdyby mne ho vzali a já bych musela do prace jako kuchařka

marie (Čt, 23. 7. 2015 - 14:07)

letos jdu na operaci Tep...po roce nemocenské lze podat žádost na čssz (tiskopis mají na www stránkách) o prodloužení podpůrčí doby až na 730 dní. Není to automaticky, ale lze každé čtvrteltí požádat.

šárka (St, 22. 7. 2015 - 16:07)

letos jdu na operaci Tep kolene,chtěla jsem se prosím zeptat jsem na nemocenské a podpurčí doba mi dude končit v listopadu 2015.Nevíte jak to je s podáním žadosti o čid jestli budu mít nárok.čeká mě potom operace i druhého kolene.Děkuji za odpovědi

jummy (St, 13. 5. 2015 - 13:05)

Paní Jitko, děkuji za...Přeji hodně zdravíčka, ať to dopadne dobře.

Jana (St, 13. 5. 2015 - 11:05)

Mám 3 roky po TEP kolene a...Paní Jitko, děkuji za příspěvek. Za 6 dnů jdu taky "na to", bojím se. Ale vidím, že může vše dobře dopadnout. Je mi 63 roků. Přeji hodně zdraví. Jana

Jitka (St, 15. 4. 2015 - 08:04)

Mám 3 roky po TEP kolene a příští rok jdu se druhým. Operace proběhla v epidurálu, bolesti téměř žádné. Dnes běhám po horách, chodím plavat, na aquerobik a jiné aktivity. Ohyb kolene kolem 130 stupňů.Pokud máte bolesti, neváhejte, je jen třeba vybrat dobrého orthopeda. Koleno maximálně šetřím aby vydrželo co nejdéle, do terénu chodím s turistickými holemi, které kloub jednat moc nezatěžují a ještě mám větší pohyb, takže držím i váhu. Po městě a rovině chodím bez nich.Je mi 65 let.

marta (Čt, 16. 12. 2010 - 09:12)

ono je to dost...Tak to jste štastný člověk že to mate za sebou. Já se nemohu stale odhodlat jit na vyměnu. Už jsme 2x odmitla termin,bojim se. Ale já mam postiženy kolena i kyčel,takže bych měla postupně jit na všecghny,ale už to asi musim podstoupit,nebot mne boli všechny a nic nepomaha. i když tak silnou artrozu podle RTG nema-koleno 3 stupen a dalši 2-3 a kyčel 2,ale pry to pak dostane rychly spad. Jenže je mne 45 let a proto se bojim co bude za par let..kolik je vam let smimli vědět?

julius (St, 15. 12. 2010 - 21:12)

ono je to dost individualne.ale chcem vsetky odkazat,aby sa nebali a isli do toho.mna operovali(TEP praveho kolena)22.6.2010 ,koleno totalne znicene RA,brutalne vykrivene.a dnes?koleno vystriem do uplnej extenzie a zohnem 100 stupnov-genialita.najviac pomaha kvalitna rehabilitacia,skvele sestry vo VURCHu. uz chodim bez bárly.akurat,ze o rok chcem aj druhe,kedze aj to je viac menej o nicom,aj ked o dost lepsie ako lave.citim sa skvele,uz to ,ze koleno mozete pri chodzi normalne ohnut je neuveritelny pocit.

Zuzana (Pá, 4. 6. 2010 - 21:06)

Já mám měsíc před...Pěkný den, moc ráda slyším že doporučujete biolampu a že Vám pomohla! :) Provozujeme stránky www.biolampa-biostimul.eu kde jsou informace co a jak lze biolampou léčit. Artróze je zde věnovaná celá sekce, můžete také poslat svůj dotaz přes kontaktní formulář.. Biolampa Biostimul má analgetické účinky, proto ulevuje od bolesti, a biostimulační účinky podporují hojivý proces v organismu. Biostimul je pomocník na doma, jepo ruce přesně když se něco rozbolí a je potřeba rychlá úleva.

Jitka (Pá, 23. 10. 2009 - 20:10)

Já mám měsíc před operací TEP kolene.
Každý den jsem brala něco od bolesti,někdy mě prášek ani nezabral. Koleno oteklé,chůze
hrozná.V práci jsem celý den na nohách.
Koupila jsem si biolampu, svítím si na koleno a od bolesti nic neberu.
Koleno tolik nebolí a neotíká.Operace se
sice nevyhnu, ale nemusím brát ty jedy.
Lampu používáme celá rodina a je super,
můžu jen doporučit.

Pavla,29 (Pá, 12. 6. 2009 - 17:06)

Zdravím,mám bolesti v koleně už přes rok,nedávno jsem si byla u lékaře pro doporučení na Ortopedii,to mi napsal,čekala jsem 9týdnů než jsem konečně mohla jít na Ortop.vyšetření,jenže bohužel tam doktor nebyl,sestra mi řekla,že potřeboval náhle dovolenou a měsíc tam nebude a ani mi neporadila co mám dělat,kam mám jít,nic...Myslíte,že by mě vzali i na pohotovost?není zas tak ukrutná bolest,ale po větší námaze nemůžu v noci spát,při chůzi se to celkem dá,ale v klidu mě to koleno bolí někdy dost,bolí mě to z vnější strany,směrem ke kotníku,občas mě bolí i v holenní kosti,někdy mám pocit,že se mi ta noha rozpadne,je to taková nepopsatelná hnusná bolest,a když si dřepnu,tak se mi strašně těžko noha narovnává,někdy se mi i blokne,že sní nepohnu,když mám pár dní volno,tak je koleno v klidu.Zajímalo by mě jestli má někdo podobnou zkušenost,mám dvě malé děti,tak není čas lítat někde po doktorech,ale zdraví máme jen jedno:-)Jinak koleno oteklé nemám.Úraz jsem neměla,tedy aspoň si nevzpomínám.Tady u nás je málo ortopedů a čekačky jsou i dva měsíce,nikde mě nevezmou.Vůbec nevím co to to můžu mít,mám to odkládat nebo jít zrovna na pohotovost?

jana (Út, 9. 6. 2009 - 08:06)

TEP je totalni endoproteza ..ještě ti ji nenavrhli když maš artrozu 3 stupně? Pro Helu

HELA (Po, 8. 6. 2009 - 16:06)

Ahojda,mám artrosu kolena 3 stupně.Co je to TEP?

Jitka (St, 20. 5. 2009 - 15:05)

Naďo,ještě jednou zdravím! Pokud se rozhodnete a podstoupíte operaci,dávám Vám radu ze zkušenosti:každou bolest "rozledovat"gelovým sáčkem/skladnit v lednici vzadu u panelu/vždy po 20 minutách.Co nejdříve po operaci-třeba už třetí týden-začít s rotopedem.Zpočátku lehce spodní oblouk,postupně přidávat výšku a nakonec dotvořit celý kruh.Je to fantastický pocit vítězství.Já dnes jezdím několikrát denně po 10 minutách,pak leduji a je to výborné/metodika Mudr.Dvořáka/Tak se mějte pěkně!J.

Naďa (Čt, 7. 5. 2009 - 14:05)

Mockrát Vám, paní Jitko, děkuji. Je mi 63 let, ale objednám se k panu MUDr.Dvořákovi, ať posoudí moje kolena. Mám pochopitelně strach,no, uvidím.
Díky. Naďa

Jitka (Út, 5. 5. 2009 - 09:05)

Dobrý den,Naďo!Jestli jsou v Brně schopní odborníci v oboru ortopedie? Zcela jistě jsou/nem.Sv.Anna,"Úrazovka",Bohunice/.Moje cílová volba vyplynula ze dvou možností:počkat,až mně bude alespoň pětašedesát/odborný názor/,nebo operovat jinde,dle světového trendu.Kontakt na lékaře:
Praha-Krč,Antala Staška,ambulance v úterý od 12,00 hod.,tel:602388969 bere sestra.Ať tam uspějete!

Reklama

Přidat komentář