Reklama

OCD-obsedantno-kompulzivna porucha

sisina (Po, 19. 9. 2011 - 01:09)

ahojky,,ja take trpim ocd.beru zoloft a rivotril.je mozne se teto poruchy navdzy zbavit?kdyz beru leky je to v pohode,ale jak zapomenu,mam uzkosti a pocity fuuuj.

lena (Út, 13. 9. 2011 - 07:09)

Ahoj! Já trpím OCD už od...Ahoj Míša, prosím ozvi sa mi súrne na [email protected] ďakujem Ti

jana (Út, 13. 9. 2011 - 07:09)

Ahoj! Já trpím OCD už od...prosím ozvi sa mi

tomas lhotsky (Ne, 15. 5. 2011 - 20:05)

Caute lidi ja mam taky ocd beru prasky citalec a pak anfranil mi zabral nejvic ale bacha ma vedlesji ucinky jako sucho v ustech a poceni docela sila za nejakou dobu se zlepsi priznaky uz nemam tak u teto poruchy to chce cas a hlavne uzivat leky pak je to ok preji vsem at se co nejrycleji vyleci hodne ta porucha omezuje zivot takze hlavne bojovat a jeste jednu radu nepijte alkohol to se jenom zhorsuje vim o cem mluvi takze hodne pevne vuly vseci!!

jaxulka (Ne, 10. 4. 2011 - 14:04)

ahojte vsetci,
ja tiez trpim "asi" touto chorobou. Berem antidepresiva uz 5 rok a niekedy je to v poho niekedy zas nie, diagnostikovanú mám depresiu, ale ja si myslim, ze mam OCD. Tiez musim x krat robit nejaké veci,aby som bola ako tak spokojná, ze sa nic nestane. A castokrát mam aj také myslienky, ze čo ak by som niekoho napadla, ublizila mu a tak. Ale viem, ze toho nie som schopná, len je to natolko vtieravé, ze sa mi celé telo niekedy chveje a trvá to niekedy aj pár dní kym sa dostanem do "ako tak fajn stavu". Je to ´hrozny pocit a neprajem to nikomu nikomu na svete, zažiť to. Ozaj a chcela som sa opytat, ci sa to dá úplne vyliecit...lebo ak áno´, spravím pre to všetko :))) prajem pekný deň vsetkym

Tatiana (Po, 4. 4. 2011 - 20:04)

Ahoj je mi 17 let a taky trpím touto poruchou od 11 let..Musím všechno 20x zkontrolovat než výjdu z baráku( zda-li jsou zamčený dřeve, voda, plyn) a pak stejně mám pocit, že něco není v pořádku..Když jdu spát kontroluji jestli jsem správně nařídila budík asi 6krát , a také když třeba na stůl položím hrnek tak ho furt posouvam protože mi ta poloha nevyhovuje, nějak to cítím v těle..Nejdřív jsem brala Prothiaden a tedka Fevarin a musím,říct že se to trošičku zlepšuje :-)

tibor (Pá, 18. 3. 2011 - 16:03)

Tibor.
ahoj Tibore trpím...Ještě k tvé otázce ohledně psychologů.Jsou psychologové různých směrů.Klasičtí,psychoanalitici,systemická psychologie a další.Musím říci,že z této skupiny si v podstatě nikdo nevěděl s ocd rady.Samozřejmě může se najít některý co má dar, že na tebe zapůsobí pozitivně a budeš mu věřit pak jeho znalosti mohou pomoci i když ocd není jeho specializace,ale jak jsem se už zmínil nejlepší je zřejmě kbt.Já jsem zatím nikoho v bližším okolí ,kdo by dělal kbt a ne za peníze nenašel.V PCP ve skupině jsem by už třikrát tam KBTje ale pro mně to nebylo ono.

tibor (Pá, 18. 3. 2011 - 15:03)

Tibor.
ahoj Tibore trpím... Ahoj za posledních 15 let jsem navštívil hodně psychologů psychiatrů kineziologů a
zkusil i hypnozu.Velmi asi záleží na tom ,jak dlouho ocd máš,jak hodně jsou zvyky a myšlenky zafixovány .Nejlépe ze všeho vychází kognitivně behaviorální terapie bud v pcp nebo si najít podle bydliště někoho kdo se kbt zabývá a pokud to je nezbytné brát léky typu zooloft,anafranil.V současné době zkouším přírodní léčbu pomocí stravy o případném zlepšení dám na těchto stránkách vědět.Jinak rád odpovím co vím.

c-a-r-y-f-u-k (Čt, 17. 3. 2011 - 23:03)

Ahoj! Já trpím OCD už od...Míša
ahoj Míšo trpím ocd asi 12let chtěla bych se toho zbavit hodně mi omezuje život a ničí mi všechno připadám si jako blázen chtěla bych se zeptat zda jsi se nějak vyléčila z toho úplně nebo jen částečně a za jak dlouho a jakým způsobem?marně hledám radu ale ted jsem se rozhodla že začnu s psychoterapií a léčbou zvanou kbt a vím že to je na dlouho ale nevím zda se z toho jde úplně dostat

c-a-r-y-f-u-k (Čt, 17. 3. 2011 - 22:03)

Zdá se ,že by to mohla být...Tibor.
ahoj Tibore trpím ocd taky už pěknou dobu asi 12let beru prášky na úzkostné stavy a ty mi vždy nějak pomohou ale chci se zeptat zda ty chodíš někam na psychoterapii hodně jsem ted přečetla o této nemoci protože mě neustále obtěžuje a omezuje život a to ne málo,ale to jistě víš ty sám jaké to je a tak jsem se rozhodla že začnu chodit na psychoterapie a tebe jsme se touto cestou chtěla zeptat pokud chodíš na psychoterapie a zda ti nějak pomoha alespon torchu to zlepšit a omezit ocd

tibor (St, 2. 3. 2011 - 16:03)

Zdá se ,že by to mohla být ocd.Doporučuji léčbu,dokud je to zatím v takovéto lehčí formě.Vím o čem mluvím mám ocd 13let.

verča (Čt, 24. 2. 2011 - 10:02)

Ahoj, chci se zeptat jestli tim taky trpím. Furt se bojim o moje blízké, že se jim něco stane a občas třeba musim např. šáhnout dvakrát na umyvadlo, zamknout-odemnouk-zamknout (vždycky je to něco jiného,co si ,,vymyslim")tim, že to udělám mám ,,jistotu" že se nic hroznýho nestane. Mám prý úzkost.stavy, do toho panic.záchvaty z uzavřených prostorů, z davu lidí atd. + derealizaci s DP.

OCD (Út, 22. 2. 2011 - 11:02)

Ahoj všichni,
taky mým ocd, je mi 21 a měla jsem snad už všechny formy. všech jsem se postupně nějak zbavila, ale teď jsem měla pár dní volno a začalo se to vracet s ještě věští silou a v mnohem rafinovanější podobě.
Myslím, že takové myšlenky nemá nikdo z vás, protože jsou fakt nechutné.
Týkají se nepřijatelných sexuálních obsahů..prostě si vsugeruju, že mě vzrušujou třeba zvířata nebo něco podobného, pak se v tom nimrám a už vůbec nevím, kde je pravda...teda, jsem si jistá, že jsem normální, ale natolik se na to soustředím anemůžu to dostat z hlavy, že pak mám pocit, že mě to fakt vzrušuje. Vím, zní to hrozně.
Zajémavé je, že vždy, když mám něco jiného urgentního na řešení, tak najednou jakoby prozřu a vidím to všechno v naprosto zřejmým světle, nepokřiveným obsesí, takže je mi jasný, že nic z toho není pravda.
problém je, že ve chvílícj úzkosti nejsem schopna uvažovat normálně. takže mám třeba pocit, že jsem fakt fyzicky vrušená a podobně...
nejhorší je, že s tímhle má člověk fakt problém se svěřit.
je to zatím nejhorčí forma, kterou jse zažila, všechny ostatní jsem překonala, třeba je toto poslední zkouška...
máte někdo zkušenosti? předem děkuju...

miky (Pá, 12. 9. 2008 - 20:09)

Ahoj Rachel,jo myslel jsem tim tres a poceni rukou obcasne buseni srdce atd...
tys tim jiste trpela taky a to ze se ti povedlo toho zbavit je skvele...
dokazes si vzpomenout co ti k tomu pomohlo?
to co popisujes je v zamilovanosti opravdu normalni,ja to mam stale u sve byvale pritelkyne a to jsme už skoro čtvrtý měsíc od sebe

Rachel (Pá, 12. 9. 2008 - 12:09)

miky, tak přesně tenhle problém mám taky. Když mám relativně klid, tak mi spíš připadá jakobych to všechno jenom potlačila a někde to na mě čekalo...
Těmi problémy jsi myslel ten třes rukou atd? Já od toho mám naštěstí delší dobu klid.
´terapeuta mám pořád stejného. Teď ještě víc upadám do dvojznačnosti. mám chvíli, kdy mi připadá, že mu jsem sympatická(většina jiných nemluví vůbec o svých osobních problémech, nebo prostě vůbec o sobě, když jsem na sezení, tak po překonání toho prvotního studu mi je hrozně dobře. Připadá mi, že jsme oba naladění na stejnou vlnu, smějeme se, kolikrát mi přijde jakoby to ani nebylo sezení, ale prostě uvolněné pvídání, přátelské) pak mi zase ale připadá, že si to jenom domýšlím. Stačí, když nějak krátce odpoví až už z toho odvozuji nenávist atd. Ale to je asi u zakoukanosti normální, nebo ne? navíc mi naposledy řekl, abych mu napsala smsku, když budu chtít jak se mi daří. Tak si občas trochu píšeme. No, já opravdu nevím, jak to chápat. Nejhorší je, že ne že by mě to přestávalo bavit, ale je to čimdál horší:( Asi bych se potřebovala zamilovat do někoho "normálního"

miky (St, 10. 9. 2008 - 17:09)

ahoj Rachel a všichni ostatní
prázdniny byly fajn...
ja si ted vzvpominam ze jsem obsese dloho nemel a zacal jsem na ne myslet a bat se toho ze zas prijdou tak dlouho az nakonec zase prisli...jinak mam obsese plne pod kontrolou a prilis me neomezujou,zacinam si rikat ze uz ziju skoro normalni zivot...jsem docela stastny

Rachel (Po, 8. 9. 2008 - 14:09)

miky, ta Tvoje odpověď je opravdu perfektní:)myslím ta pro Petra... Naprosto souhlasím. Petře,Ocd se dá léčit pokud člověk chce. Hlavně, někdo mi může pomoct, ale pouze pokud mu to dovolím! Když se nedá ůplně vyléčit, tak určitě zmírnit. já jsem loni touto dobou trpěla v léčebně, teď je mi po roku terapie a léků, mnohem mnohem lépe a sebevraždu bych rozhodně nepáchala, i když obses nevymizeli ůplně.
miky, pořád tam chodím. Teď mám zrovna docela dobré období. Představ si, že se hrozně děsím toho prázdná, když nepřichází obsese. Je to asi hodně trefený, ale někdy se mi zdá, že se je jakoby snažím vyvolat...
jak sis užil prázdniny?

Lenča (Ne, 7. 9. 2008 - 22:09)

Petře, 100% souhlasím s Mikym a možná zkus ještě hořčík, jeho nedostatek může vyvolávat nervozitu, prostě blbý nálady, tak ať máš jistotu, že ho máš dost ;o). Je to tvůj život, tak s ním něco udělej. Kámoška je taky v ID kvůli OCD, ale žije příjemný život, pomáhá mi s mými dětmi, zaměstnává mozek něčím příjemným, aby s tím nepříjemným přinejmenším vyrovnávala skóre a moc jí to pomáhá. Taky je lepší o tom kecat s někým, kdo ti rozumí, klidně aspoň tady na diskuzích. S tou kámoškou jsme se znali dřív jen trochu a nedávno mi něco nesla a narazili jsme na toto téma, obě jsme čučeli jak puci, že to máme...a sama říkala, že jí pomáhá daleko víc, když to probírá (i cokoliv jiného) se mnou než když tam něco ze sebe souká u psychiatra :o)))). Tak napiš víc, jo?

miky (Ne, 7. 9. 2008 - 14:09)

takže za prvé:psycholog není doktor.Psychologie není exaktní věda,která nevychází z medicíny ale z filozofie.Navíc není jedna jediná psychologie která má monopola která si může říkat že je ta správna ale jsou jich kvanta.Takže běž za dobrým psychiatrem a teprve on at te posle k pdychologovi ktereho on uzna za vhodneho..Ty budes navstevovat tyto odborniky oba!
Pokud máš jisté vzdělaní a zájem pracovat neměl bys mít problém sehnat místo,které ti zabezpečí stálý příjem a za nějakou dobu si budeš moci zase dopřávat to co máš rád.Kromě žen,ty můžeš mít mnohem dřív.Né každá je jen na peníze,to je jedna věc ,zadruhé nebudeš přece říkat na první schůzce ženě kterou ještě neznáš že jsi obsedant(navíc je to dost pitomé slovo,spíš bych po nějaké době ,kdy už si s protějškem budete bliže se svěřit že trpíš jistou formou neurozy,vysvetlit ji jake mivas potize atd. to jiste pochopi...) a byt s tebou muzou i pres rituály,zdaleka to pro ženu není takové jako by žili s fetákem,alkoholikem nebo s "kurevníkem".

Ted si jeste rikam ze podle toho co pises budes mit na 90% deprese a ty ti brání v léčbě OCD, chtělo by to začít s medikací SSRI antidepresivami
dál na to pomahá čokoláda,pálivá jídla s hodně chili,sporty(skus třeba začít běhat¨nebo jezdit na kole)
dál ti doporučuju začít s nejakou formou relaxace...

dál se ještě můžeš rozepsat o svých obsesí,piš vše co tě napadne

Petr (Ne, 7. 9. 2008 - 14:09)

miky: řekl mi to psycholog. Sesypal jsem se, a tak jsem už nikam nešel, ale předtím jsem měl osm lékařů nebo psychologů kvůli ocd. Měl jsem rád ženy, sport, jídlo, cestování. Nyní v id na nic nemám peníze. Zeny mě nechtěji, protože nemám peníze, a když jim řeknu, že jsem obsedant, utečou. Navíc by se mnou nemohly být- pořád dělám rituály. Kontrola, mytí, magické hlavně, ale mám všechny typy ocd kromě náboženské a sexuální. Petr

Reklama

Přidat komentář