Reklama

Chlapi, kteří nezdraví

A (Po, 17. 12. 2007 - 01:12)

bude to ještě horší, dnes když potkám v domě děti školou povinné tak na mě čumí a nezabučí ani jedno.'

Návštěvník (Čt, 30. 8. 2007 - 17:08)

Ahoj,bydlim take na vesnici,kde hodne chlapu ma problem pozdravit.I kdyby o me meli zakopnout,tak stejne delaji,ze me nevidi a nepozdravi.Ty o trosku starsi jsem ze zacatku sama zdravila.Kdyz jsem ale zjistila,ze mi neodpovi nebo vylozene cekaji,ze prvni pozdravim,prestala jsem.A samozrejme jim to nedoslo a stejne me nezdravi..

gufníček prdolf (St, 29. 8. 2007 - 22:08)

Pro hd : víš jako bys mi mluvila z duše. Vyrůstal jsem na vesnici a moje máma prodávala v obchodě, ji znali snad všichni místní i okolí. Já když jsme někde šel a nepozdravil zrovna nějakou bábu, tak ta pak to žalovala mámě. já byl vychovávej zdravit a tak jsem zdravil, někdy mi to ale uniklo, anebo jsem dotyčného člověka prostě přehlédl. Tak ta bába,která na mě žalovala já ji nenáviděl a schválně ji nezdravil. nezdravil jsem mladé holky na vdávání, protože jsem se styděl, to je ale normální, ty si také většinou z toho nic nedělaly! myslím že to je pořád dokola a nic na tom nikdo nezmění, dnešní puber´táci také nezdraví a mě je to fuk. Mě to nevadí a tohle neřeším. ahoj'

hd (St, 29. 8. 2007 - 19:08)

Teď budu asi za idiota, ale nedá mi to. Jako malá jsem vyrůstala na vesnici, kde mi vtloukali do hlavy: Zdravit, zdravit, zdravit... Jenže nějak se stalo, že jsem na základce klesla se sebevědomím na mořské dno, prostě zamindrákovaná žába. A zdravit jsem přestala. Ti "nepozdravení" si stěžovali rodičům, já dostala spucung, ale docílili jen toho, že když jsem viděla proti sobě někoho jít, byl to pro mě ukrutnej stres, a stejně jsem se zmohla maximálně na velmi tiché zažundrání, které ten dotyčný stejně neslyšel. A proč? Někde v podvědomí jsem měla pocit - ne že bych to tehdy byla schopna formulovat - že ty lidi budu já, taková nula zamindrákovaná, otravovat nějakým pozdravem, který ode mne nikoho nezajímá, o který nestojí a bude je zbytečně rušit v jejich pouti skvělým životem... Takže mezi těmi nafoukanci, kteří vás nezdraví, se sem tam může najít někdo, kdo má zcela opačné pohnutky. Pochybuju, že bych v dětství a pubertě byla jediný podobný úchyl na světě...'

Marek (Út, 28. 8. 2007 - 18:08)

pro Gufníčka: Víš co? Nestýkej se s lidmi a budeš mít klid pořád - nikdo na tebe není zvědavý!'

Gufníček Prdolf (Út, 28. 8. 2007 - 18:08)

zdravit by se nemělo, taky na co? Každý den, vždyť je to otrava. Stejně je to na hovno, já nikoho nezdravím a mám klid.'

Gufníček Prdolf (Út, 28. 8. 2007 - 18:08)

zdravit by se nemělo, taky na co? Každý den, vždyť je to otrava. Stejně je to na hovno, já nikoho nezdravím a mám klid.'

wendy (Út, 28. 8. 2007 - 14:08)

Taky nemám dobrou zkušnost - v práci jsem nejstarší a málokdy mne někdo pozdraví první. Souhlasím s Karlem, že je to novodobější fenomém a já to cítím tak, že každý chce tímto postojem ukázat převahu nad druhými, něco jako: já tebe přece nebudu zdravit, já jsem důležitější! Ale jak říká Soňa, ti opravdu důležití lidé to neřeší a pozdraví klidně první. Může to vyplývat i z firemní kultury - potkávám lidi ze světoznámé megafirmy, kteří ani na chodníku neuhnou, natož aby se snížili k pozdravu (mimo jejich ředitele) a z jiné, taktéž světoznámé firmy, kteří téměř všichni zdraví první, podrží ženám dveře a usmějí se.'

Katka (Po, 27. 8. 2007 - 14:08)

Já jsem před dvěma lety nastoupila do banky, kde máme tzv.open space-velká kancelář, oddělená jenom takovými paravany. Mraky lidí. A mám skutečně tu zkušenost, že holky zdraví úplně v pohodě, chlapi dobrá polovina ne. Koukají jak telata. Věková kategorie od absolventů stř.školy přes vysokoškoláky, cca do 30 let. Páni středního věku a starší zdraví normálně. Už to radši neřešíme, nedá se s tím nic dělat...'

Mazec (Po, 27. 8. 2007 - 06:08)

Tak když jsme u těch sousedů. Když potkám sousedy co bydlí hned vedle mne (bydlím v paneláku), tak její chlap pozdraví naprosto normálně, ale ona ani neštěkne. Když jsme u toho čumění jako telata na nová vrata, ona prozměnu se radší dívá do země a dělá jako, že vás nevidí aby nemusela zdravit. Její věk bych ji odhadl na necelých 30let. Podotýkám, že vždy zdravím první já (neboť jsem nejmladší ze sousedů 26let).'

Lubos (So, 18. 8. 2007 - 07:08)

tak to tady procitam a napada me proc se na to proste vsichni nevykaslete komediant...kdo prvni, mladsi starsiho podrizenej nadrizenyho, ja si proste myslim ze vsechni ste jenom polovicni vopice
preji vam dobry a uspesny den Lubos

Karel (Pá, 16. 2. 2007 - 22:02)

Vůbec si nemyslím, že by zrovna tohle byl pozůstatek z komunismu. Spíš to přičítám následkům mafiánského kapitalismu. Rodiče nemají na výchovu dětí čas, ve škole je to neučí a kde ve společnosti mají mít pozitivní "slušné" vzory? Teď nastoupili k nám do práce tři mladí, slovák, slovačka a čech. Už jsem jim xkrát naznačil, že je slušnost při vstupu do kanceláře pozdravit. Přidou, čumí jak bulíci, pozdravit je ani nenapadne, asi vůbec netuší, že by měli něco takového udělat. Proč taky, vždyť bez toho zdravení to funguje taky! Ostatní už si zvykli a už to neřeší, spíš mi připadá, že se je snaží kopírovat...'

Návštěvník (Čt, 15. 2. 2007 - 21:02)

Mas pravdu... jsem zena, ale nebudu obhajovat nikoho... Asi je to otazka celkove "povahy" naroda, vychovy atd.... nevim jestli se za neodpovezenim na pozdrav skryva male sebevedomi, nebo naopak namyslenost, ale taky to nechapu.. uz jsem sem jednou psala, to ze ziji v zahranici a zdravi se zde i cizi lidi....a je to podle me opravdu nevychovanost, kdyz uz clovek pozdravi, a ten druhy mu neni schopny ani odpovedet... nevim proc jsme u nas tak nekomunikativni!!!! Ja jen spis pevne doufam,ze pristi generace se naopak zdravit budou, a nebude v nich uz ani spetka te zapsklosti kterou vidim jako pozustatek komunisticke doby.

Michal (Čt, 15. 2. 2007 - 21:02)

Tak ted?zase trochu obráceně.Pustili jste se tady do chlapů,že jsou to hulváti a burani,kteří neumí zdravit.No,nebudu to popírat,možná máte s nimi dost mizerných zkušeností,ale bohužel pro Vás,milé dámy,nejste na tom o nic lépe.Např.jednu moji mladší sousedku vždycky asi přivedu do rozpaků,když ji pozdravim,že se ani nezmůže na to,slušně mi odpovědět.Zdraví pouze její manžel.Nejhorší zkušenosti mám ale s lidmi ve vlaku.Nedávno jsem vstoupil do kupé,obsazeného čtyřmi ženami a na můj pozdrav a otázku,zda mohu přisednout,nereagovala ani jedna.Děs!Bohužel,nebyl to jen ojedinělý případ,stává se to poměrně často.A což teprve si myslet o ženě,které pomůžu s kočárkem do autobusu a ona neumí poděkovat.Nechci nijak chlapy obhajovat.Souhlasím,buranů je dost,ale obávám se,že mezi vámi ženami je dost vidlaček,které na slušnost prostě reagovat neumí.Je to celospolečenský problém a jak to vnímám já,jde to od pěti k nule.Možná že příští generace se už přestanou zdravit úplně a budou se k sobě navzajem chovat výhradně jak hovada.'

Nevar (Ne, 11. 2. 2007 - 10:02)

Mě zase vadí že když dám ženě přednost ve dveřích na úřadě,poliklinice a pod.,že některá ani nepoděkuje.Puberťačkám se nedivím ,ale starší ženy dost často koukají jinam a projdou jako fúrie.Kolikrát jsem si říkal že se na to vybodnu,ale přesto,když nastane tato situace,zase podržím dveře a dám přednost.Zdravím jen koho znám.Na stanicí MHD každého a zde se mě stavá že nedostanu odpověd.Někdy říkám polohlasně takové dámě,,polibmiprdel"'

Who? (Ne, 11. 2. 2007 - 02:02)

.....spravne Veroniko moje mila pod Troyem Who se skryva.....

.....az na veky Ance, az na veky.....

Vejda (So, 10. 2. 2007 - 16:02)

Tak že, hlasitě a od srdce jako Anče: rukulíbám jemnostpane..'

Troy (So, 10. 2. 2007 - 16:02)

.....ale no tak damy, samozrejme jsem to myslel vazne! Co by jste pro nas neudelaly, ne?

Iva2 (So, 10. 2. 2007 - 16:02)

Ja to taky nechapu.... Ziji v zahranici, a tady se zdravi i lidi kteri se neznaji.Patri to ke slusnemu vychovani, a jen burani a neinteligentni tupci si mysli ze pozdravit nekoho prvni je pod jejich uroven ( myslim tim muze) Jo, holt jsme narod ve kterem je jeste spousta lidi co nevi co patri ke slusnemu vychovani. Jen se dokazi mracit, nedavaji si prednost - at uz v aute, nebo jen v pitomem supermarketu s vozikem, prodavacky jsou protivne, na uradech se kazdy tvari ze sezral vsechnu moudrost sveta... pritom, tito urednici a prodavaci jeste asi nepochopili ze oni jsou tady pro nas, a ne my pro ne....kdyby se kazdy jen o trosku vic usmival, myslim ze by se u nas zilo mnohem vic v pohode.

Iva (So, 10. 2. 2007 - 15:02)

Troy-beru to jako provokaci,jinak :o(((((
U nás v domě žije 5rodin.My jsme nejmladší,ostatní jsou "starousedlíci"-vždy zdravím první,ale může mě vytočit když pozdravím souseda pod náma,jdeme proti sobě na chodbě,nebo se míjíme ve dveřích a on mě naprosto ignoruje a neodpoví,natož aby pozdravil první.To je pak buranství a povýšenost,jelikož je známej tím,že sežral všechnu moudrost světa a dle něho a Troye by jsme se měly klanět k zemi
Tak mě napadá Troy-nejseš náhodou náš soused?'

Reklama

Přidat komentář