Reklama

Operace trhliny v konečníku

bolístka (Čt, 6. 5. 2010 - 20:05)

No, popravdě řečeno,neumím si představit, operaci. Když jsem šla poprvé k proktologovi, říkal mi, že je to nejvhodnější metoda na hemoroidy vnitřní. Dopadlo to blbě a já mám hrůzu, že by mi nemusel fungovat svěrač. Mám opravdu strašně zdravotní problémy. A hlavně si myslím, že to šlo léčit neagresivně. Jinak taky nevím, co s tím. A jak to změnit?

Petra (Čt, 6. 5. 2010 - 18:05)

to je ale hrozný. přece to musí jít nějak řešit, nechceš přece jenom zkusit tu operaci, když tě to pořád tak trápí...já šla na operaci 3x. a když dodržuji stravu tak je to dobrý a necítím to. Taky se mi do toho vůůůůbec nechtělo ale nějak jsem to překonala a přežila to. Někdy to třeba pomůže až po druhé.., takhle se přece nemůžeš pořád trápit kvůli blbému zadku!!!

bolístka (Čt, 6. 5. 2010 - 17:05)

Jo jo, jenže proktologové chtějí hned všechno řezat, já neměla vůbec žádné bolesti s prdkou, jen maličké krvácení, ale bála jsem se, proktologa jsem navštívila, zapomněl mi říct, co vše se může stát a výsledek 2 proktologů je to, že nemůžu sedět. A samozřejmě od té doby neustále problémy se zdravím, takže psychika je špatná, pořád na to musím myslet. A to je právě asi to, co psala Mony. Z hyperhygieny konečníku jsem měla vleklé gynek. potíže a vleklé urolog. potíže. A lékaři mi řekli, tolik nemýt, jenže to nejde. Takže tady je zakopaný pes. No a co se týče zadku, tak při ligaci mi museli udělat nějakou bolístku. A mám jí 3 roky. A stále stejně bolí.

Petra (Čt, 6. 5. 2010 - 17:05)

Bolístko, chce to dobrého proktologa, asi nikdo jiný to vyřešit nedokáže. Chce to zajít k odborníkovi,asi jedině ten dokáže pomoci.

bolístka (Čt, 6. 5. 2010 - 13:05)

Mony, ahoj, prosímtě, jak o psychice, když ten zadek dole bolí, vysvbětli mi to.Tak prostě bolí a hotovo. Mně nejdřív řekli, že mám trhlinu, pak zase, že jsem ji nikdy neměla. Ale od zákroku mě to strašně bolí, a nevím, co mám s tím dál dělat. Krev žádná, když je trhlina, tak bolí chodit na velkou, nebo ne? To mně nedělá problém. Jen mě zlobí štípání a svědění konečníku a taky tím zákrokem mám poškozený konečník/po ligaci/, špatně se mi sedí. Nevím, co bych měla podstoupit.

Mony (Čt, 6. 5. 2010 - 11:05)

Peťko,chystám se na kolonoskopii,jen nevím kdy.Mě to pití toho fortransu nijak nevadilo,bála jsem se že mi zadek natrhne ten tlak,ale nic.
Já jsem takhle čípkovala dokola asi přes rok,teď jsem neměla žádné čípky či mastičky asi rok.Piju na večer zaječickou,všude si jí beru sebou,ať nemám tuhou stolici a je fajn,Trhlina tam je,někdy se povede,že mi to praskne,a teče zase krev,ale neřeším to nijak,a ono se to zase zlepší,je to hodně o psychice!
Zkoušela jsem klystýry,fakt doporučuji!!Ale jsem spíš zhnilá,jak se mi uleví,tak od všeho upustím.

Jani,a pooperční stav jaký byl?

Petra (Čt, 6. 5. 2010 - 10:05)

Mony a ty se chystáš na kontrolu zase na kolonoskopii? Jsem zvědavá jak pořídím a jestli na něco přijdou..,ale to vyprazdňování bude asi děs. ted se mi dupka zase zhoršila, tak zase čípkuju, snad to bude do týdne dobrý. Dlouho v pohodě a teď zase blbý :-(

Gabča (St, 5. 5. 2010 - 20:05)

Ahoj Jani,
tak to je super zpráva..že je ti fajn a že to pomohlo..a už jíš normálně nebo se hodně hlídáš? A jíš jen kašičky.. no tak jak dlouho jsi vlastně byla doma? Jen kdybych se rozhodla tak abych věděla..Péťo ty taky napiš jak je? Ale jinak vážně dobrá zpráva..snad to vydrží navždy že:) určitě dej zase vědět..pa

Jana (St, 5. 5. 2010 - 18:05)

ahoj lidicky ahoj Gabi,Peto

ja jsem zacala chodit uz treti tyden do prace,s tim,ze mam takovou volnejsi pracovni dobu ;-)
me je fajn, prdka uplne v pohode,zadny problemy,akorat mi doktorka rekla,ze tak si jeste ccca 3 tydny muzu nechat zajit chut na sport. Musim fakt rict,ze rekonvalescence je dlouha(i kdyz uz aktivn chodim do prace,zatim to neni uplne ok-jako zahojeny myslim)
ale Gabi,vsechno v poradku ;-)

Mony (St, 5. 5. 2010 - 11:05)

Ahoj Mony. Já taky dělám,...Je to hlavně o psychice,už jsem to tu psala,byla jsem i u psycholožky,a fakt mi to trochu pomohlo.To chce všechno čas,a každý ho má jíný,hlavně pokud s tím se dá bojovat nechoď na operaci.Takže dilatuj,pokud tě to moc bolí,tak nezasouvej celý,třeba týden jen část,pak zasunuj dál....

Helena (St, 5. 5. 2010 - 10:05)

Ahoj Helčo,já měla u toho...Ahoj Mony. Já taky dělám, co můžu, ale je to hodně o psychice...Ještě mi, prosím tě, řekni, jestli tě to bolelo ještě dlouho i po vyndání kolíku. Já mám pocit, že si tu trhlinu tou dilatací pěkně podráždím a ona pak bolí o to víc. Ale asi to tak má být, viď? A jeden týden na zlepšení je asi málo...

Mony (St, 5. 5. 2010 - 10:05)

Ahoj, Mony. Ještě si...Ahoj Helčo,já měla u toho děsné stavy,jednak mě to tedy bolelo,ale taky jak jsem to vytáhla,tak jsem na tom kolíku měla krev,takže jsem si to natrhla:-(Ale dostalo se mi rad,že nemám přestávat,že ta trhlina se tím natahuje a líp hojí.Ale jsem lump,teď když mám klid,tak nedilatuju,skončila jsem u toho prostředního.
Takže nepřestávej,opatrně pokračuj,hodně promasti a hlavně si najdi dobrou polohu pro zasunování,mě určité polohy bolely víc,tak mě vyhovovalo si čapnout než ležet na boku...

Helena (St, 5. 5. 2010 - 09:05)

Peťko,to svědění jsem...Ahoj, Mony. Ještě si vzpomeneš, jak dlouho to trvalo, než jsi snášela dilataci bez bolesti? Já mám pořád pocit, že je to horší a horší. Dík za odpověď.

Gabča (Út, 4. 5. 2010 - 20:05)

Ahoj lidi, kryolidi, Jani a Péto, dejte vědet jakpak se máte? Co dělají zadečky, když jste začali chodit do práce? Napište ..papa

Helena (Út, 4. 5. 2010 - 17:05)

Ahoj, pročítám tuhle diskuzi a chtěla bych se poradit s někým, kdo má zkušenosti s dilatačními kolíky. Mám trhlinu, zhruba tři měsíce a tahle léčba mi byla doporučena. Když jsem si upravila stravu tak, že nemám zácpu, jsem třeba i celý den bez bolesti. Ovšem když začnu používat ten nejmenší průměr dilatátoru, ještě dobu po té mám nepříjemný tlak a různě velkou bolest v konečníku. Je to tak normální, nebo dělám nějakou chybu? Ten nejmenší průměr zatím používám asi pět dní. Zmizí časem ten tlak a bolest, nebo si takhle jen trhlinu dráždím? Díky za odpověď, jestli s tím máte někdo zkušenosti...

Mony (Út, 4. 5. 2010 - 10:05)

Peťko,neboj,to kolono bude v pohodě,v uspání to jde ,jen je třeba se domluvit,nenechat se odradit řečma od doktora....mě dávali jen injekci na oblbnutí,ale byla jsem tam 45min a myslím,že mi přestala působit,doktor se nezabyval tím,aby mi ještě píchl,a pěkně mě to bolelo,kroutila jsem se jak had když nafukoval ty střeva aby se dostal přes ty kličky!!Musím jít na kontrolu,ale už půjdu do nemocnice a budu si stát za tím,abych to měla v lehčím uspání.
Tak se drž,a neboj,jen chtěj uspání,pokud špatně snášíš bolest!
Jinak s tou vlhkostí konečníku trpí víc lidí,je třeba fakt vysušit konečník po osprchování,a dát si i pozor na jídlo,žádné ostré....může to být i nějaká alergie na jídlo.

Petra (Út, 4. 5. 2010 - 09:05)

Mony, je to možné že mi to dělá ta vlhkost, cítím to tam takové vlhčí dole, ještě mě napadlo, jestli mi to nedělá antikoncepce, když jsem ji vysadila, tak to bylo lepší. Jinak se taky vůbec neutírám, ale jdu pod sprchu, už jsem na to navyklá a neumím si představit jinak. co se týče stavu po operaci, tak jsem asi taky nevypadala moc dobře, ono člověk hlavně zhubne, ale časem se to zase vrátí do normálu. Jen je bohužel potřeba tu stolici hlídat pořád :-( Už chci mít za sebou tu kolono, musím ještě 14 dní čekat to je nejhorší, ani nevím jestli to půjde v uspání, ještě jsem se nedomlouvala, ale musím zajet pro ten roztok, tak se zeptám jestli to jde. Už se mi o tom i zdá :-) už bych chtěla mít tohle období za sebou a soustředit se na jiné věci než pořád na něj. nemoci..

Mony (St, 28. 4. 2010 - 10:04)

Peťko,to svědění jsem měla taky,prý to je i z přepečlivé hygieny,já si zadek neutírám,já se tedy hned sprchuju.Doktor mi napsal mastičku /nevím teď název,ale byla s kortikoidy/ a ta mi pomohla.Blbě se zeptám,nemíváš vlhký konečník?I to ti může dělat,takzvanou vhkostí konečníku trpí hodně lidí.
Jinak to je přesně to,čeho jsem se bála,utrpení z operace a pak se stejně hlídat.....moje kamarádka byla taky na operaci a vypadá jak před smrtí.Mě hodně pomohly dilatační kolíky,bolelo to ze začátku,i krev byla ,ale trhlina se líp zahojí,a mám klid.doporučuji!

Petra (St, 28. 4. 2010 - 10:04)

ahojky, díky za povzbuzení, doufám že ta kolono bude v poho. Psala jsem email i tomu doktorovi ke kterému jdu, a říkal že by to neměl být problém s tím zadkem.
uvidíš Simi co na kontrole, pořád se něco děje, hrůza.
Mony, byla jsem na klasické operaci, ale trvalo to tak 3 měsíce možná i více, než se to dalo do kupy, ale je mi ted lépe než před tou operací, ale stolici musím hlídat pořád, když to hůř jde ven, tak to pak cítím. Jen mě tam dole pořád trápí takové svědění a podráždění, asi zkusím jít na kožní, na gyndě mi nic nenašli, tak zkusím ještě tam, je to takové nepříjemné.

Mony (St, 28. 4. 2010 - 09:04)

Tady je víc info o tibetské houbě,upravuje i mikrofloru.

http://www.houby-tibet.estranky.cz/

Simčo,málokdo ji daruje,dneska si každý přilepšuje,obvzlášť na zdraví,je to hnusné,ale je to tak.
Na této stránce si můžeš koupit houbu i kombuchu za 130kč,tu kombuchu taky určo doporučuju!!!

Reklama

Přidat komentář