Reklama

Operace trhliny v konečníku

jana (Po, 5. 4. 2010 - 20:04)

pana Jancu jsem necetla a ani souvislost mezi meteorismem a slinivkou jsem tedy netusila,ale myslim,ze se to da hodne ovlivnit skladbou jidla a treba nejakymi pilulky a holt taky je to asi dano geneticky..a je vseobecne znamo,ze zelenina i ovoce nadyma.Dano, preju ti,aby se ti brzy zdravotni stav zlepsil,noo a jak pises, nekteri z nas tyto problemy mame holt asi na dozivoti...bohuzel,neni to zrovna prijemna oblast,ale myslim, jsou i horsi veci, holky a kluci ;)

Petr (Po, 5. 4. 2010 - 18:04)

Zdravím všechny! CCa před...Pro Danu
Jak už jsem tady několikrát psal, jde o slinivku. Nadýmání je prakticky vždy špatná funkce slinivky (viz. Jiří Janča - velký receptář alternativní medicíny). Sebemenší porucha jakékoli sliznice automaticky signalizuje poruchu slinivky (viz. tamtéž). A naše popraskané prdele jsou sliznice....

Dana (So, 3. 4. 2010 - 22:04)

Zdravím všechny! CCa před třemi měsíci jsem do diskuze přidávala své příspěvky o tom, jak neuvěřitelně mi pomohlo vynechat sladké, mléčné výrobky, bílou mouku. Je fakt, že jsem nebyla tak úplně poctivá a jak byl zadek v pohodě, víc a víc jsem se v jídle odvázávala. Teď mám trhlinku zpět a jsem z toho už vážně doslova na prášky. Představa toho, že se budu potýkat s trhlinou celý život, že budu jíst jen saláty....jsem vystresovaná. Nemůžu pochopit, proč někdo se cpe vším možným a chodí kakat normálně a já se pořád kontroluju a je TO HRUZA. Navíc si představte, že i po těch zdravých salátech mám neskutečnou plynatost, škrundání v břiše, průjmy. Nebyla jsem dlouho u DR., poněvadž k nim nemám důvěru, nechci zase hned pod kudlu. Věřím, že to MUSÍ jít léčit jinak. Ale veškerá má víra ve zlepšení, či odstranění tohoto problému je momentálně pryč. Je mi líto, že dnes nikoho nepovzbudím, ale přišla jsem se sem spíš "vybrečet".

simca (So, 3. 4. 2010 - 12:04)

Přeji všem hezké velikonoční svátky a holky pozor na prdýlky. Ať to nějaký koledník nepřežene. Máme dupky bolavé, s náma se musí opatrně, ale vykládejte to někomu, že? Papa

jana (Pá, 2. 4. 2010 - 12:04)

ahoj Peto,
tak proc nejsi nekde venku?skoda,ze te to nenapadlo driv,ted uz to asi nema smysl,ale mel sis dat neomezeny vychazky..driv bychom to asi neocenili,ale ted se zda,ze jsme to spise podcenili ;)
ja se taky chystam na ty okna ;)))K tomu nasemu problemu-ja moc nejim,protoze jak to porad nefunguje tak ja by melo,tak me pak hodne boli bricho a to mi za to nestoji.Jinak uz je to zase lepsi nez bylo..ale tak ten tyden max. 14 dni tomu jeste dam...
Mej se fajn ;)

Petr (St, 31. 3. 2010 - 18:03)

No vidis Janii, jak se ti to taky lepší... za chvilku budeme oba jako rybkyyy:-) ja hlasim , že pri stolici současná bolest cca na 3...ale hned jak je po ni, tak se to zase přestane...jen uz to začíná být nejaký dlouhy:-) jeste že jsem weekend před tím si udělal satelit... abych mel na co čubrnět...:-) Nejak bych asi nemohl být nezaměstnaný, by me asi preskocilo:-) Jooo to teda bude balik , co prijde ve výplatě, ani nevim, co s nim budu dělat:-) OOO panebože, dneska jsem si dal pečený kuře , ani nevis , jak moc mi to chutnalo:-)no vidim to opravdu jeste tak do konce přistího tydne doma a pak by to uz mohlo byt dobrý. Jen by se to mohlo jeste uzdravit na 1, aby to bylo uplně bez bolesti, muselo to tam teda dostat pěknej kouř, kdyz se z toho prdka dává tak dlouho dohromady...Ale jak rikam a co me uklinuje... necejtim bolest " trhliny", ale cejtim takovou "oblastní bolest" takze to opravdu vpda , že trhlina zařvala:-) Ja krome koupeli , zadne masticky, heřmánky atd. nepouzivam..a presne jak říkaš, uz bch asi nechtel absolvovat takovou dobu doma taky... 1ních 14dní - to šlo...ale dalsích 14 dní už šílenost... takze muj stereotipní rezim, jsem dneska alespon trosku zmenil- umyl jsem všechny okna v bytu atd. človek uz opravdu nema, co delat:-)

jana (Po, 29. 3. 2010 - 00:03)

taky jsem zapomnela napsat,ze se moc tesim na ten balik co mi prijde ve vyplate priste;))

jana (Ne, 28. 3. 2010 - 23:03)

helee Peto,
tak to jsem se musela smat jak jsi rikal,ze te to svedi,protoze me taky zacalo.takze jsem zacala stahovat a povolovat zadek a zabiju tim dve mouchy jednou ranou - docela to pomuze od problemu a taky si jeste zaposiluju,kdyz ted tolik tydnu je clovek bez fyzicke zateze atak-a muzu zacinat s fyzickou od zacatku ;))ale zatim nic masivniho Peto,to me zrejme teprve ceka.noo ja o tomhle teda tak otevrene nemluvim,samozrejme s kamaradkama uplne otevrene,ale kolegům to teda nerikam,jenze mozna je to tim ,ze jsem holka,nevim noo..vis presne jak rikas,doktor(ka) proktolog vubec zrejme neresi,ze pred nim lezis rozcapenej a on ti prohlizi zadek,ale me osobne to teda snad neprestane vadit nikdy.gynda mi nevadi,ale tohle to je uz fakt hooodne osobni ;)-no chapes asi ,ze.takze jsem rada,ze dr.Pospisilova i dr. Junqwirth me znaji uz tak osobne,a snad se řady panu doktoru nebudou muset rozsirovat.Do nafukovaciho kruhu jsem nedospela,ale v aute taky sedim na mekkem polstarku,teda zujistila jsem ,ze muzu uz i bez ;)Ale co mi stale otravuje zivot to jsou stolice,me to proste boliiiiiiiiiii.Ja maso zatim nejim,ani mi to nechybi.Jinak diky za tip machat si zadek v lavoru,asi bych mela,ja to spis resim mastickama ruznyma..hlavne hermankem.a co se tyka tech bájo vytoku , uz to taky ustupuje.heleee,ja doufam,ze uz nikdy,nikdy nebudu muset podstupovat tak zdlouhavou lecbu prdeliny.ale zase mam cas na anglinu atak ;)
mas pravdu,je lepsi to nechat odpocinout a nechat poradne zahojit, nakonec ja pracuju co potrebuju a to same bych delala i v kanclu,psala maily a telefonovala.ostatni pocka.

Petr (Ne, 28. 3. 2010 - 21:03)

Simi,
ja to taky nedokazu...Jo Jani, přesně tak.. jak říkas.. na všechno dneska nove lečebné postupy, mozek atd. ale na tohle vubec nic noveho, pritom s tim trpí tolik lidi...ono je to asi taky z velké části tím, že o tomhle se moc nemluví, přeci jenom je to hodne diskrétní problém a moc lidi , se o tom nechce bavit....to me to neva, kazdej v praci a co ti je, ze jsi doma? atd. no proste na rovninu jim rikam, no byl jsem na "zákroku" se zadkem... kazdej se chvilku diví a pak stejne reknou, no hlavne aby ti to pomohlo a byl jsi fit...ale má to opravdu mraky lidi...jen co vidim lidi ve svém okolí...nekdo to neresi, i kdyz ho to boli- stud ale v tomhle neni na miste. A kazdemu rikam, ceho se bojis? že se ti bude chirurg smat, že na nej vystrčíš zadek? ten to bere jako kazdodenni vec... jako automechanik, kdyz mu tam privezou auto s problemem, kterej má dalsí 1000 aut...takhle to bere ten chirurg taky...proste automatika...:-)

Petr (Ne, 28. 3. 2010 - 21:03)

No tak Jani, snad uz to bude jen lepší... U me je takovej stav, že to přešlo do svědění. A to opravdu masivního.Az me to vzdycky ráno probudí a kdybych mohl , tak se tam škrabu , co to jde:-) výtok ještě pořád je ale cca 10procent- nez to co bylo pred tím.... co mi pomaha- tak je - treba kdyz jedu autem nakoupit- sice me to uz neboli ale je to spis takove neprijemne, tak to nechci nejak zanedbat- tak kdyz sedim , tak na dětským nafukovacím kruhu.Pak je to pro me lepsi. na kontrolu jdu az za 14 dní, takže verim tomu že to uz bude uplně fajn...uz jim i normalne, dnes jsem si dal kurátko s knedlikem , takze jsem se mohl utlouct po té chuti:-)uvidis, že te to taky za chvilku poradně pustí, doporucuju ty koupele- bud si dat vanu a nebo si zadek strcit do lavoru. Co jsem o tom četl, tak ve vlhkem prostředí ta granulace(hojení) probíhá cca o 60 procent rychleji nez normálne...tak pokud mas moznost, zkus to, verim tomu ze to pomuze...a urcite ti to neuškodí. Ale uz se docela modlim, abych sel do prace ..14dní doma, uz mi to leze na mozek.. a to si to dám jeste jednou tolik:-) ale co, lepsi to nechat vyhojit uplně, nez nekam spěchat a pak s tim mit zbytecný problemy...a Jani, co tvoje strava? ja uz chodim na stolici 1x denne- konecne uz se to taky ustálilo...

jana (So, 27. 3. 2010 - 13:03)

Simi,
ja to taky nedokazu posoudit co je horsi,ale Petr se citi skoro skvele!a co jsem se bavila s proktologama,tak nejbolestivejsi je pry klasika...tak verim odbornikum,ale je to asi individualni,nejlepsi by bylo tohle vubec neresit.Fakt je,ze me porad udivuje,kdyz vidim jake jsou dnes uz technicke vymozenosti a techniky a co vse se da uz vylecit-napriklad narocne operace mozku,srdce,tak mam pocit,ze az takova progrese v proktologii neni...ze je to spis okrajovej problem ve zdravotnictvi presto,ze hemousema a jinyma "lahudkama" trpi tolik lidi...

simca (So, 27. 3. 2010 - 12:03)

Ahojky, no já na klasické operaci už byla, ale jak to tady vy dva popisujete, tak mám husí kůži. Nevím co bolí víc, ale na kryo bych asi nešla. Nikdy, ale neříkej nikdy. Já vím. Mám pocit, že to musí bolet mnohem víc než klas.operace. Jani a Petře ať se vám to hojí a jste už bez problému. Jinak taky řeším kolo, celkem často jezdíme na výlety, ale asi budou tento rok trasy trošku kratší. Mějte se papa.

eva (So, 27. 3. 2010 - 12:03)

Hani,tak gelovej potah je...Můj názor je ten,že nejlepší sedlo pro mne je asi traktorové.Je prostorné a dá se vypodložit.Ahoj

jana (So, 27. 3. 2010 - 11:03)

Hani,tak gelovej potah je podle me dobrej tak pro zdravy lidi, asi to sezeni udela komfortnejsi,ale nevim,zda bych byla tak odvazna,ja to asi vyresim jednou pro vzdy nejakym poradnym sedlem :-)kolo mam super,neni potreba kupovat nove,ale asi investuju do toho sedla, si myslim,ze si to moje prdelina zaslouzi ;) --noo nevim jestli ta,ale ja jo :-)

jana (So, 27. 3. 2010 - 11:03)

ahoj Peto,
ja jdu taky tak za deset dni na kontrolu,mela jsem jit k dr.Pospisilove,ale z nejakeho pro me neznameho duvodu si me vzal dr. Jungwirth-asi pani doktorce do toho prislo neco dulezitejsiho-nakonec to se muze stat.(jen me prekvapilo,ze mi to nekdo neoznamil-ale to neni to nejpodstatnejsi)pan doktor mi teda rekl,ze jsem krapet ciltivejsi(rekl doslova,ze zensky to snasej vetsinou dobre,a a ja se chovam jako chlap ;))) )tak jsem asi chlap;), nicmene je fakt ,ze muj zadek je velka dama a je citlivejsi,takze me vlastne zkontroloval jen zvenci a rikal,ze to vsechno vypada dobre,tak jak to vypadat ma. Ja osobne nejsem v takove pohode jako ty, protoze mam skoro porad pocit jako nutkani na stolici a i po stolici ten pocit pretrvava.(ne vzdy) zadek obcas boli a na noc si beru prasek na bolest,protoze to fakt nekdy docela boli.A samotna stolice je pro dost neprijemna, Rikal,ze vysledky jsou po teto technice tak na 90% čili srovnatelne s klasickou operaci,akorat ty lidi pry trpi 1000x vic a pry po klasicke operaci uz nikdy ty lidi na klasickou operaci nejdou. Ptala jsem se, co teda v pripade ,ze se mi to vrati, na to rekl,ze to at neresim,ze jsem zdrava ;) Ja si ale vubec neumim predstavit sedet osm hodin v praci,ted treba kdyz nekam jdu a sedim hodinu nekde-jako myslim vylozene sedet na zidli,zadny polosed,pololeh,tak me taky zadek boli...Takze Peto,tak asi....
Mej se fajn :-)

Petr (Pá, 26. 3. 2010 - 14:03)

Ahojky, tak se po case zase hlasim. Takze jsem byl na te kontrole po kryodestrukci, pani doktorka rikala , že trhlina " zdechla"- aby ne:-) a vse vypada moc dobre...kdyz jsem se ji ptal, zda je normalní pri stolici, že cejtim " pálení" , tak řikala , že to jeste nejakou dobu cejtit budu, protože tam pry jeste neni 100pr.vytvorena pokozka...Ta stara porád odumíra- ale uz to vubec netlací- pouze z toho porad vytejká ten sajrajt..Ta bolest-palení, uz je taková jina nez pri trhline, citim spis "oblastní" pálení a né takové jednoznačné, co vydávala trhlina. Takze jeste za 14dni na kontrolu. Ale da se rict, ze jinak tlačení = 0,5 a bolest = 0.25 takze by to mohlo bejt uz snad dobrý- porád tomu strasne verim.Na stolici chodim cca 2-3x denne a uz se to tak nějak dá, vzdycky mam teda strach, co me ceka, ale pokazde vychazim spokojen.Vzdy teda ihned do sprchy.Abych uspišil tu granulaci tkáně, tak si porad dávam cca hodinovou vanu, kazdý den a kazdou hodinku se jdu vysprchovat. Strava porad zatim polivky- s rozmočeným chlebem.Uz jsem měl i tužší stolici, tak jsem si rikal co to udela- a dá se říct , že v pohode. Takze uvidime za tech 14dní.Ale jak rikam, už normalne mužu fungovat, aniž bych to nejak extreme cítil.Ani nevite jak jsem rad, ze jsem to podstoupil...snad po 3 letech trápení uz mi to dá nadobro pokoj- a to přeju všem , co maji tyto problemy.Ale je to stejne a porad jen " vybrat" toho spravnyho proktologa, kterej to nedela jen pro penize, ale s cilem Vam opravdu pomoct= viz. pan doktor z Ustí, porad butox. a nic z toho. Jeste ze jsem objevil tuto kliniku U Svate Anny. Z celkem 5proktologů myslim, že mi uz konecne ten muj problem nadobro vyresila...a Jani, povídej , co ty a ta kryo? jak se cítíš?

hanuli (Čt, 25. 3. 2010 - 21:03)

to mě taky bolí všechno,než si člověk zvykne,i nohy se mi třesou,já jedu 20minut do práce a to samý z práce,jasně,že ne dlouhý cestování,koupila jsem si dnes gelový potah na sedlo za 3stovky,měli tam i za 745Kč z tvrdšího materiálu,byla jsem v Hervisu,uvidím,co to udělá

Petra (Čt, 25. 3. 2010 - 19:03)

jj Gabi, přesně jak píšeš s tou stravou, taky mi přijde že když to tak neřeším a nesoustředím se na to, tak je to mnohem lepší. Přeci ještě jenom s tou kolono počkám, ted bych už tam trhlinu mít neměla podle doktora, a po těch mých operací mám panickou hrůzu aby mi zase nevznikla :-) tak ještě počkám než bude ta jizva silnější. Myslím že je nejlepší jít na tu kolono před operací, asi jsem to měla tak udělat, protože stejně bych na tu operaci šla, tak by mi i bylo trochu jedno co ta trhlina. Ale i tak si myslím, že ta kolono by neměla konečníku ani trhlině ublížit, jedna moje známá byla u dobrého dr. tak se mu tam pak asi ozvu. Jo a Hanuli, když nejedeš na kole moc dlouho tak si myslím že se určo nic nestane, i když mě z toho mého sedadla bolela i pipina :-))))) ale na trhlinu jsem nepocítila že by to mělo vliv.

jana (Čt, 25. 3. 2010 - 16:03)

hanuli,tak ja chci taky jezdit na kole,tak prosim te, pokud na nejakou jinou levnejsi ale stejne kvalitni alternativu sedel prijdes,dej sem vedet,joo

jana (Čt, 25. 3. 2010 - 15:03)

ja ´ty trhliny taky mam s pravidelnou nepravidelnosti,jak rikas nikdy nevim a ne vzdy kdyz se to natrhne to pak boli stejne...nekdy silene a nekdy skoro vubec pres den..achjoo,tak holky a kluku ,musime se s tim holt nejak fakt smirit....

Reklama

Přidat komentář