Reklama

Operace trhliny v konečníku

Katka (St, 5. 3. 2008 - 13:03)

Sáro tak to máš teda blbý. Ale jestli jsi z Brna, tak zkus kontaktovat tu Skřičkovou, jak jsem včera na ni psala odkaz. Prý její manžel je chirurg, který se tímto zabývá (můj doktor k němu jezdí tuším na stáže). Myslím, že v tvém případě by možná přicházely v úvahu ty kolíky. Když si přečteš ten odkaz, tak když ty trhliny nějsou dlouhodobé jako u mě, tak kolíky pomáhají k vyléčení.

Mony, ten mesocain jsem používala zezačátku taky. Ale jednak je dost vodnatý (míň klouže) a jednak jsem na něj asi časem získala alergii, protože mě pálil jako čert.
Nejvíc se mo osvědčilo používat na kolík mastičku Faktu, ale hodně se to prodraží, protože je dost spotřeba. Ale je to takový správně mazlavý a líp to klouže. Malinko horší, ale skoro zadarmo je varianta kosmetické vazelíny. Ale asi je to individuální, jak co komu vyhovuje.

Sára (St, 5. 3. 2008 - 11:03)

Zdravím všechny bojovníky:( Téměř od rána pročítám Vaši diskusi a dozvěděla jsem se mnoho užitečného. Mám podobný problém jako všichni tady s tím rozdílem, že jsem v 11. týdnu těhotenství, čili nemůžu brát z léčiv téměř nic a bolesti při stolici a téměř 10 hodin po ní začínají být nesnesitelné. Ptala jsem se na Proctoklinic v Brně, ale bohužel těhotné pacientky neošetřují, tak tedy opravdu nevím jestli mně i toho malého vytouženého broučka nechají ať se třeba utrápíme, nebo co máme vlastně dělat. Ještě se pokusím vyhledat nějakého ochotného a hlavně způsobilého proctologa, snad mi poradí co dál. Obávám se, že jde o fisuru, s hemoroidy mám své zkušenosti a tentokrát je to jiné.

Mony (St, 5. 3. 2008 - 10:03)

Katko tebe to taky dělalo?Co jsi používala jako promašťující prostředek?Já jsem dostala mesocain,ale už mi dochází,a nevím co používat.

Katka (Út, 4. 3. 2008 - 08:03)

O kolíkách a o dalších problémech konečníku jsem našla tento článek:
http://www.aarskrickova.cz/aar.php?strana=Poradna&pg=13

Katka (Út, 4. 3. 2008 - 08:03)

O kolíkách a o dalších problémech konečníku jsem našla tento článek.

Katka (Út, 4. 3. 2008 - 08:03)

Mony určitě pokračuj. Uvidíš, že do týdne krev přestane.
Já za tu sadu dala dva tisíce. Prej by to jinak muselo jít přes revizního doktora a to jsem nechtěla.

Mony (Po, 3. 3. 2008 - 19:03)

Magdo,to ti předepíše proktolog,nebo chirurg,a já doplácela 200kč.Jsou to tři kolíky,a ve vnitř je nějaká tekutina,která udržuje teplo,dává se to předehřát do horké vody,a pak to cpeš do konečníku,postupně první měsíc nejmenší,chvíli to tam držíš,pak za měsíc ten střední......ale mě se právě stalo dnes to,že jsem si tu trhlinu napraskla,a kolík jsem vytáhla od krve,tak nevím zda v tom pokračovat....

Magda (Po, 3. 3. 2008 - 15:03)

Něco o dilatantu jsem už slyšela, je to prý tyčinka na roztahování konečníku. Kde se to shání, kolik to stojí a jak je to tlusté? Mám pocit, že mám moc úzků otvor a potřebovala bych ho roztáhnout, aby se mi konečně přestaly dělat ty trhliny.

Mony (Po, 3. 3. 2008 - 13:03)

Katko,chci se zeptat,ráno jsem šla trochu tuho,ale netekla mi krev,a před chvíli jsem si dala dilatant,ten nejtenčí,dávám ho už týden,a vytahovala jsem ho,a byl krvavý,normálně jsem si to sama natrhla!!!Je to možné?Stalo se ti to?Teď mě štípe prdel!
Zajímalo by mě jak je na tom Kulich!!!!!čekám a pořád se neozvala!

Jiltka (Ne, 2. 3. 2008 - 14:03)

Majko, delala jsi toho opravdu hodne. Jsem na tebe zvedava, jak to pujde bez toho Duphalacu. Jedna otazka: a to nemas pri tom nadymani? Ja kdyz toho tolik projimaveho stlaskam dohromady, tak jsem jak tlakovy hrnec a pomalu nemuzu mezi lidi.

Mony (Pá, 29. 2. 2008 - 18:02)

Holky moc s váma soucitím,a tebe Majko i závidím,ale zase jak tak čtu tvůj příspěvek,stejně se musíš hodně hlídat,co?
Jitko,jak to do sebe hodím a hned zapiju,vůbec nic necítím.

Majka (St, 27. 2. 2008 - 21:02)

Ahoj holky, tak jsem byla již potřetí na stolici (chodím teď každý den) a stále bezbolestně!!! Myslím, že jenom vy, které si procházíte to peklo, dokážete pochopit, jak obrovskou mám radost a jaká je to úleva.

Nedokážu říct, co konkrétně mi pomohlo... Myslím, že to byl komplex všech věcí. V každém případě ještě před 3 týdny to bylo na operaci (doktor se do mě ani nedostal prstem a bolelo to tak, že jsem řvala bolestí, krev, připadalo mi, že sedím na špičce nože, prostě katastrofa).

Dělám sedací koupele v heřmánku - prostě klasicky lavorek, horká voda a sednout. Koupila jsem si koncentrovaný heřmánek od firmy Ivax v lékárně - asi 154Kč. Hodně mi to pomáhalo na tu největší bodavou bolest. A snažila jsem se v té vodě ten konečník co nejvíc uvolnit a povolit. Pak jsem používala homeopatickou mast Avenoc (asi 70Kč). U indikací je napsáno na hemoroidy a poranění v oblastni konečníku. Mazala jsem několikrát denně + promašťovala konečník těsně před stolicí. Střídala jsem to s vitamínovou mastí Infadolan (asi 35Kč) - taky na promaštění před stolicí. Potom jsem pila na změkčení stolice - kefíry i 2 denně, koupila jsem si vlákninu (Benefibru) a doktor mi předepsal Duphalac. Ten mi pomáhá moc. Paradoxně lactulosa vůbec. Ještě jsem si vzala párkrát přírodní projímadlo Fructolax, když jsem třeba 2 dny nebyla na stolici a už jsem fakt musela jít. No a ještě beru ty homeopatika předepsané přímo od homeopata.

Vím, že v tom musím pořád pokračovat, protože jakmile to vysadím, tak se mi to může znovu roztrhnout. Chci ale co nejdříve vysadit ten duphalac a zůstat jenom na přírodních věcech. Jo, ještě jsem nenapsala, že baštím sušené švestky ve velkém. Hodně mě projímají....

Všem přeju, ať ty problémy co nejrychleji pominou, protože jsou fakt strašné.

bolístka (St, 27. 2. 2008 - 16:02)

Jitko, já jsem tu odvahu bohužel sebrala.Teď nevím, co s tím. Po miniinvaz.metodě Hemoronem, Barronova ligace, od té doby sedím s bolestmi.Nebo respektive hodně stojím, dlouho sedět nevydržím. Nevím, jak s tím naložit, chtěla bych moc být jako předtím. Buď velmi opatrná.

Jitka (St, 27. 2. 2008 - 14:02)

Ja asi patrim taky do vasi party. Sice jsem mela do ledna stolici v poradku a jen obcas problemy po prujmu - hemeroidy. Staly problem - trosku vyhrezle strevo po porodu, tak ze se po stolici musim umyt, ale az tak po pul hodine, kdyz se konecnik sam stahne. Doktor mi rikal, ze muzu s tim na operaci, ale ja jsem za ta leta nenabrala tu odvahu.
Jinak od ledna, kdy jsem prestala kourit, tak mi traveni prestalo fungovat. Streva nepracuji, stolice misto jednou denne rano po prvni cigarete a kafi s mlikem, tak nekolikrat denne nebo zase vubec ne a ted uz tenka jak prst. Takze asi totalne zacpane streva. Navic stale nadymani, ze uz se bojim vyjit mezi lidi.
Vcera jsem se ptala nasi instruktorky PILATES, at mi poradi nejake cviky na rozhybani strev. Ona tvrdila, ze at si vezmu rano misku Müsli s jogurtem nebo mlikem a drcena lnena seminka a ze to urcite musi pomoci. No a hodne pit. Tak to budu zkouset. Jeste jsem si koupila otruby, ty maji pomoci na zuzena streva.
Mony s tim olivovym olejem te obdivuju, ja bych ho asi nedokazala samotny pozrit, ale taky jsem slysela, ze to pomaha. Ja si ho leju ted hodne do salatu.
Pry je taky dobry klystyr, taky sbiram odvahu s tim zacit.

Mony (Út, 26. 2. 2008 - 14:02)

No já taky ne,a přesto jde to z tuha prááásk......ale teď zkouším olivový olej 3x denně lžičku,slyšela jsem samou chválu,tak jsem zvědavá!

Štěpa (Út, 26. 2. 2008 - 14:02)

Prima, to jsou samý věci, co nejím a nepiju :-) No možná občas kapučíno :-)

Mony (Út, 26. 2. 2008 - 14:02)

Asi si dát pozor na kafe:-)a alkohol.....A z jídla?Asi knedlíky....

Štěpa (Út, 26. 2. 2008 - 13:02)

Holky, tak tady tak píšete, co jíst. To se teda snažím dodržet a taky to pití. Ale je taky něco, co rozhodně nejíst a nepít prosím? Já vím, na každého funguje něco jiného, ale jestli máte vyzkoušené něco, co zácpu podporuje.

Mony (Út, 26. 2. 2008 - 12:02)

Katko...tak to by mě zajímalo co jíš!Já trpím na zácpy,a jak mám klid,začnu si troufat a jíst cokoliv,a pak rup...zas mi to praskne a zase čípky a masti...

Štěpi...I z průjmu jsou trhliny!Protože ten konečník se rozedře,tebe neštípe prdel když máš průjem?A teď si vem že bys ho měla denně!Možná to je horší jak zácpa.Laktuloza ti neuškodí,já ji beru už delší dobu na večer lžíci,taková homeopatická dávka:-)Ber to než se ti to tam zacelí,a pak ta opatření,což je:pít,ovoce,zeleninu.....

Majko...kolik stála ta mast?Je to přímo na trhliny?Jsem ráda i za tebe,já tam taky cosi cítím,a jak sedím na tvrdém,tak jak psala bolístka tak tu trhlinu cítím!Dodalas mi ještě malou šanci:-))

Bolístko,to roztažení konečníku,to je ta divulze,ne?Mě to taky navrhovali,taky jsem se ptala......

bolístka (Út, 26. 2. 2008 - 11:02)

Tak trhlinu prý nemám. Jsem za to moc ráda, ale prý mi to dělá psychika. Prý to mám úplně v pořádku. Tak nevím, sedím pořád na kruhu, jsem pod řádným lékařským dozorem,tak doufám, že jednou budu sedět jako normální člověk. Mám to pořád stejné. Při sezení to řeže a pálí. Pokud by se to nezlepšilo, navrhnul mi lékař chirurgický zákrok, roztažení konečníku. Kdo na tom z vás byl?Zatím bych nechtěla, chci tomu dát čas a klídek.

Reklama

Přidat komentář