Reklama

Brániční kýla

Vilém Mikyaka (Út, 4. 9. 2007 - 09:09)

Zdrávím Vás milí postižení,
Brániční kýla (hiatová hernie) je opravdu docela slušný svinstvo. Mám možnost okoušet toto velmi fyzicky, ale i psychicky zhoubné onemocnění, jehož trápení na urovni krista nezná hranic. stal jsem se mučedníkem a obětí farmaceutických metod, které nemají valného účinku. Ale jsem konečně po šesti letech doporučen k fundoplikaci. Ta snad zabrání mé plánované autodefenestraci z 9.poschodí. Tak zdar

petra (Po, 27. 8. 2007 - 14:08)

tak ja to apo-ome jim teprve 14dni,tak jsem zvedava.snad me nebude zase spatne.je to fakt des a unavny.cokoliv snim,tak mi bylo spatne.tak uvidim.

Návštěvník (Po, 27. 8. 2007 - 14:08)

Ahojky, Apo-ome v kombinaci s Ganatonem beru už asi dva měsíce, ale efekt veškerý žádný. Dostala jsem to na bolesti žaludku a pálení žáhy. Mám ale dojem, že budu mít spíš nějakou tu brániční kýlu, mám stejné příznaky jako všichni, co tu ö ní píší. Na rentgenu žaludku jsem ještě nebyla, jenom na endoskopii. Pozná se ta kýla z rentgenu?
Petra

petra (Po, 27. 8. 2007 - 14:08)

zrovna dneska jsem byla na gastro a mam branicni kylu.pomahaj mi tabletky apo-ome.mam je od doktora.

Ilona (Po, 6. 8. 2007 - 20:08)

..drahá Lucie musím reagovat na Tvůj příspěvek a ztotožnit se v každém bodě s Tebou, jako by ty písmenka vypadlyy ze mě...pan doktor mi dal na to užívat Gaston v kombinaci s Helicidem a nevím zda je mi blbě po tom, nebo se mi to horší...mám stále průjem a žaludeční křeče, unavená jsem při každém pohybu a ten tlak je děsivý...Honza mě nadchl klinikou v Hájích, jsem rozhodnutá se tam pozeptat...nepůjdeme spolu ???...:-))

Honza (So, 28. 7. 2007 - 23:07)

Lucie, to je jen na tobě, co a jak s tím uděláš...když si tu pročteš ty příspěvky, tak si můžeš udělat obrázek, jak se to komu po té operaci zlepšilo či zhoršilo a jak se mu teď po operaci žije.

To Michal: Fakt nevím co k tomu dodat, oba jsem byli u stejného doktora a ve stejném zdravotním zařízení, já jsem velmi spokojen i s doktorem a jeho prací...ty spokojený nejsi!!!
Nediv se mi, že to nechápu a že se neumím vcítit do tvých pocitů. Ale už jen ten přístup s jakým to tu podáváš a píšeš, mi připadá takový skeptický a negativní a už jen to, že tě poslali takhle brzy domů, je mi taky divné...mě tam naopak, proti těm, co měli operaci jen tříselné kýly a posílali je hned druhý den, tak mě pustili až za dva dny a ještě jsem musel na to, abych mohl odejít mít zajištěný odvoz a doprovod, jinak by mě nepustili.
Pořád jsem měl nějakou péči a dostával jsem do žíly nějaké léky proti srážlivosti, aby nebyla embolie. Stále se o mě pečlivě starali, tak nevím proč jsi takovou péči neměl.
Jediné co mě napadá a je to spíš žert, je že jsi se jim nelíbil, promiň i to je možné.
Takže piš si o Palas Athéna co chceš, já jsem s nima spokojenej a nebudu je zbytečně očerňovat a spolehni se, že kdyby se mi tam nelíbilo, tak to tu napíšu.

Prostě jsi asi byl ve špatný den, na špatném místě.
Měj se fajn a zkus už na to zapomenout, nebo pokud chceš, tak dej mail a můžeš mi o tom naspat více.
Ahoj Honza.

Lucie (So, 28. 7. 2007 - 13:07)

Mám endoskopicky zještěnou brániční žaludeční kýlu. Zatím zkouším jen léky, ale je mi spíš stále hůře než lépe. Je mi neustále špatně, mám tlak za hrudní kostí a co je nejhorší, jsem hned zadýchaná z každé malé činnosti. Nevím, jestli je to normální, aby mě neustále a v takové míře tyto zdr. ob¨tíže omezovaly... co vy na to ...

Michal (Čt, 26. 7. 2007 - 16:07)

reakce na honzův příspěvek
jak víš tak zhruba den po gastroskopii má každy podrážděný jícen včetně pusy...po mé 1. operaci jsem však však žádně podráždění necítil tudíž mi průchodnost jícnu po operaci neskontroval...
a za 1..nemyslim si že je normální když pustěj pacienta po takovéhle operaci po 12hodinách domů.jediné vysvětlení je že chtěj uvolnit místo pro další pacienty (pro peníze)
2)taky mi nepřide normalní že mě neposlali ani na jeden kontrolní polikací rengen ani na gastroskopii!!! po 2. operaci jsem byl v nemocnici 4 dny a hned 2.den po operaci jsem šel na rengen(tohle mi příde jako dobrá péče)
3)jeho vinu mi potvrdili 3 doktoři.tak tu prosimtě přestan toho tzv.doktora vychvalovat.je to arogatní blbec kterýmu jde akorát o jeho krk!!!
4)a laskavě přestan naznačovat že sem si to vymyslel vůbec nevíš jakým peklem sem si prošel

pavel (Po, 23. 7. 2007 - 23:07)

Dobrý den

Tak nevím, ale asi mám kýlu, dělám na brigádě, kde se zvedají 50-ti kilové obrubníky.
Otec říkal, že jeho otec měl taky kýlu a že si prý musel orgány zatlačovat zpět do břicha a při tom to trochu žbluňkalo. Mi to taky trochu žbluňká. Problém je ale v tom, že mi vnitřnosti lezou pod kůži v šourku, konkrétně u levého varlete. Myslíte, že je to určitě kýla?, skutečně by mě nepotěšilo, kdyby to byla nějaká nemoc pohlaví. Už kvůli mé můžské ješitnosti:-)

Stanislava (Ne, 17. 6. 2007 - 13:06)

Mám 20 let zjištěnu rozsáhlou brániční kýlu.Bylo to zjištěno endoskopem.Měli podezření,že je to u mne vrozené,jen se to lety zhoršilo.Bojim se už cokoliv sníst.Po každém jídle cítím nad žaludkem tlak a pálení žáhy.Má to i své výhody,díky této diagnoze jsem stále štíhlá,ale žít se s tím moc dobře nedá.Doktorum se do operace moc nechce.Co si myslíte?

Iva (Po, 28. 5. 2007 - 16:05)

Pavle jste stále ještě na nemocenské nebo již děláte? Kdy jste mohl jest pevnou stravu a jak dlouho jste byl v nemocnici

Pavel (Po, 28. 5. 2007 - 07:05)

Taktéž jsem měl 20 let Brániční kýlu.Projevovalo se to neustálím pálením žáhy.Tedka jsem 2 měsíce po operaci.Od té doby žádné pálení.Zatím je to slabší z jídlem.Musí se jíst pomalu a málo.Prý se to ale časem srovná.Operace proběhla v Neratovicích.Tam se taky specializujou na toto.

Iva (Čt, 17. 5. 2007 - 13:05)

Mám hiatovou hernii a barretův jícen a kamínky ve žlučníku na operaci mam jít 18.6 2007 a hrozně se bojím,parktická lékařka mi tvrdí že je to riskantní operace/mam 50 let/ a chirurg mi zase dal podepsat papíry co se vše může stát tak nevím budou operovat vše naráz.CHtěla bych se zeptat jak to vlastně je jak jste na tom byli před operací

Honza (Pá, 11. 5. 2007 - 13:05)

To Marin:Ta operace je na pojišťovnu....zatím.

marian (Čt, 10. 5. 2007 - 19:05)

PS: kolik zhruba takova operace stoji? Diky Marian

marian (Čt, 10. 5. 2007 - 19:05)

Zdravim, je mi 40, taky mam problemy s branicni kylou. Na vysetreni na gastru mi akorat rekli, ze to mam a ze mam dodrzovat setrici rezim. Mam to asi uz devaty rok a stalo se mi to udajne z posilovani a zvedani tezkych predmetu. Projevuje se to asi tak, ze kdyz se normalne najim, tak jakoby mi nekdo do zaludku vhanel vzduch. Je to takovy neprijemny pocit, ale kdyz jsem cetl nektere vase ohlasy, tak vazne budu o te operaci uvazovat. Diky

ivan (So, 28. 4. 2007 - 16:04)

neví zda je to kýla? pokud cvičím na nářadí
a zvedám nohy,naskočí mi na břiše boule,je možné,že by to bylo přetrhané břišní svalstvo? je třeba navštívit chirurgii?
nebo posilovat břišní šikmé svaly

Honza (Pá, 6. 4. 2007 - 10:04)

Ahoj Mirko,
po operaci jsem byl doma asi tři neděle, ten doktor by mě klidně nechal doma déle, ale už jsem nechtěl, cítil jsem se dobře. No a s tím zvedáním předmětů .. no já to nějak neřeším, nikdo mě nevaroval a já funguju stejně jako před tím, ani mě nenapadlo, že bych se měl nějak omezovat, ani mě to nijak nebolí a vůbec o tom, že tam byla nějaká operace nevím. Víš zajímavé bylo, že to ani po operaci nijak zvlášť nebolelo uvnitř, jen mě táhly ty stehy. Zrovna jsem nějak hned po té operaci nastydnul, tak že jsem měl kašel a kýchání a to nebylo příjemné, ale i tak jsem to v pohodě přežil.
Jo a když si tak uvědomuji, třeba když jsem měl zácpu a musel zatlačit, tak to na jícnu vůbec nebolí, takže nemusíš mít z toho vůbec strach, to tě někdo asi zbytečně postrašil .. vůbec to nic nedělá.

Mirka (Pá, 6. 4. 2007 - 07:04)

Honzo jak dlouho jsi byl po operaci doma a můžeš zvedat těžší předměty protože mně varovali že by to mohlo povolit a byla bych na tom stejně

Honza (Čt, 5. 4. 2007 - 23:04)

Tak asi tu hadici tam dali až po usnutí, protože o tom nevím, jen mi to říkal doktor a že byla průměr víc než centimetr. Všechno probíhalo když jsem spal, tak že žádné špatné pocity. Ale docela tuto operaci doporučuji a není se třeba bát, je to potom super, těch pár týdnů se zhoršeným polykáním se dá vadržet a stojí to za to mít od problémů se žaludkem klid, Jenom je potřeba nepolikat bez řádného pokousání a nehltat, navíc takto by jsme měli jíst správně.

Reklama

Přidat komentář