Reklama

Brániční kýla

Jan (Čt, 21. 2. 2008 - 12:02)

Ahoj Ivo, napadlo mě jestli nemáš ten Baterův jícen, nevím přesně co to je, ale to by ti řekl spíš ten Lumír na té druhé diskusi, jak jsem dával sem tu adresu, on ho měl a po operaci žaludeční kýly je spokojen. Ale je dobré, že chceš jít když tak na druhou operaci, nemá cenu dál trpět. Možn, že by bylo dobré se i třeba telefonicky spojit s tou Prahou, zkus zavolat do Palas Athény a popiš své problémy po operaci, oni jsou lidem přístupnější a budeš vědět, to kdyby ti ten tvůj doktor nepomohl.
Budu ti držet pěsti. Ahoj Honza.

IVA (Čt, 21. 2. 2008 - 07:02)

Honzo já už jsem na té sondičce byla před operací. Jmenuje se to manometrie. Dokonce jsem byla na enteroklíze a nosila jsem taky celý den takovou sondičku zavedenou přez nos do žaludku.Nosíš to celý den a noc (já jsem s tím byla i v práci)ikdyž je to dost nepříjemné,hodně to tahá a druhý den to sundají, vytáhnou a napojí na počítač. I na tomhle mě zjistili,že ty kyseliny ze žaludku jdou až do jícnu. Proto mě doporučili na operaci. Bylo ale vidět,že strašně neradi. Nevím,ale paní doktorka která mě to měření dělala říkala,že tu operaci nechtí moc gastroenterologové doporučovat. Nevím jestli je to z komerčních důvodů, nebo že to némá někdy úspěch.Já jsem si ale nedokázala představit,že bych od 30 let do důchodu měla mít takovéhle porblémy které braniční kýla přináší.Ne li horší.Dokonce jsem přestala sportovat a vůbec být akční po práci.Jsem hodně unavená a to nejsem žádný hipochondr.Bohužel si toho začla všímat i moje 8.letá dcerka.Někdy to pěkně zamává i s psychikou.Nechci se tomu poddávat. Mám skvělou práci a rodinu a chtěla bych tu pro ně ještě hodně dlouho být,ale bez těhle starostí.Minulý týden mě pan doktor udělal gastroskopické vyšetření a náběry. Mám opět zánět jícnu a trošku to krvácí. Bojím se náslédků.Dnes k němu jdu na konzultaci. Pokud mě doporučí druhou operaci, nebudu váhat.Asi bych zvážila tu Prahu. Ještě nevím. Děkuju za podporu a tvé rady. Hezký den.Určitě napíšu jak jsem dopadla. Ahoj.

Jan (St, 20. 2. 2008 - 13:02)

Ahoj Ivo,
jestli tě to pořád zlobí, já už to mám od ledna 2005 a pořád to drží, tak ti nezbude nechat to poopravit, to by neměl být přeci problém, to trošku utáhnout a budeš mít po problémech. Nebo to zkus konzultovat v té Praze jak jsem byl já. Nenech si tím ničit zdraví a život. Já trpěl problémy déle a ani jsem nevěděl o nějaké operaci. Asi by bylo dobré před nějakým zákrokem si nechat udělat vyšetření jícnu a žaludku. Už je nová vyšetřovací metoda na žaludek, dává se to nosem a je to tenoučké, taková slabá hadička. O tom by jsi se víc dozvěděla na té adrese co jsem dával v předchozím příspěvku, na tom byl Lumír a byl i v televizi. Zkus něco podniknout a dej sem prosím vědět, když budeš vědět něco nového.
Držím palce ahoj Honza.

Iva (St, 20. 2. 2008 - 11:02)

Ahoj Honzo.Já jsem podstoupila operaci unás v Plzni ve vojenské nemocnici.Laparoskopicky u pr. Karnose. Je na to odborník a dělá to už leta. Jinak jsem v péči pana doktora Říhy.Ten mě operaci doporučil. A vysvětlil průběh operace.Byla jsem mu vděčná. Léčila jsem se s kýlou už 5 lel. (otranol. lanzul, ganaton, apo-ome20 atd. atd.) No prostě pokusný králik. Teď jsem ale zklamaná. Po operaci to vydrželo,tak 2 měsíce. Teď mám příznaky kýly zpět.Nemusím vysvětlovat jak je to něpříjemné.Pan doktor Říha mě vysvětlil to samé co si myslíš ty. Že tu manžetku kolem jícnu málo stáhly. Je to prý složitější odhadnout. Někdy se stane pravý opak.(moc to utáhnou) a je to ještě hoší. špatně se pak poliká. Víš,že jsem nevěděla,že při operaci dávají do jícnu endoskop? Děkuju za informaci.Je logické,že musí mít nějakou laicky řečeno míru. Aby to neutáhli moc. Já teď nevím jestli mám podstoupit tu operaci ještě jednou. Operace se nebojím. Opravdu to není tak zlé. Jen mám strach aby to opravdu pomohlo.Není to jako si koupit chleba. Škoda. Moc ti děkuji za názor.

Jan (Út, 19. 2. 2008 - 20:02)

Evo i Ivo, kde jste měli tu operaci? To co popisujete, je divné. Já po operaci, po které jsem byl v nemocnici dva dny, jsem hned cítil, že je pryč pálení, ale nemohl jsem moc polykat, musel jsem moc kousat a dokonce jsem se na to ptal doktora a on mi říkal, že při operaci tam měli ten endoskop v jícnu (1,2 cm), takže to nemůže být stažené moc, že to časem povolí, což se stalo, ale nepustí to zpět ani ň, což je dobré. To co popisujete, znamená, že ten jícen dobře nestáhli a netěsní. Pokud máte v žaludku pocit naplnění, to je ze začátku normální, chce to jíst minimum a častěji, časem se to zlepší, ale to pálení je špatně. Zkuste obě kouknout na tuhle adresu a pročtěte si to tam. http://diskuse.doktorka.cz/refluxni-choroba-jicnu-esofagitida/ Je tam Lumír a čtěte jeho názor po operaci...je to úplně odlišné od vašeho.
Ivo, jaké Pavlínce tu píšeš? Nebo je to někde ve předu? Jestli se odvoláváš na Michala, nevím, ale právě Lumír i já jsme byli na operaci v Palas Athéna a my to máme v pořádku, Lumír je čerstvým pacientem, tak asi by k tomu tobě odpověděl nejlépe.
Ale nechápu, proč o radu píšete obě sem a nejdete za doktorem co dělal operaci. To by bylo první, kam bych mířil při problémech.
držím palce Honza.

Karel (Út, 19. 2. 2008 - 16:02)

Ahoj byl jsem nedavno na fundoplikaci jícnu spojenou s odstranění brániční kýly pokud máš otázky piš na laganas"centrum.cz

IVA (Út, 19. 2. 2008 - 13:02)

Moc děkuji za příspěvek od Michala.Já jsem zhruba půl roku po operaci kýly. Operace se totálně minula ůčinkem. Stále mám (neskutečné pálení v krku,tlak v hlavě a hlavně spálenou sliznici v krku a nose.Tím chci říct Pavlínko,že ty problémy budou zřejmě od kýly.)takže mě opět léčí medikací.Je mi divné,že jsem po operaci už pár DNŮ mohla úplně normálně jíst.Tím soudím,že se to nezdařilo jak mělo. Nevím zda mám operaci podstoupit znovu, či nikoliv. Problémy mě moc ztěžují zivot. Mám strach aby i druhá operace nebyla zbytečná. V tom lepším případě. A nebo dopadnout jako Michal po první operaci.Nevím na koho se obránit. Prosím poraďtě.

Eva (Ne, 17. 2. 2008 - 20:02)

Ahojky, jsem dva a půl týdnu po operaci. V nemocnici jsem byla týden. Dva týdny po operaci jsem byla na tekuté stravě, teď pomalu prý můžu přecházet na mixovanou. Poslední týden mám pocit,že asi tak hodinu po jídle se mi vytvoří jakoby knedlík v krku a je mi i trošku na zvracení. Taky jakoby mi v tom krku znovu trošku pálilo. V noci mám pak pocit naplněnosti a pořád brkám. Je to normální pooperační stav? Nebo myslíte, že to je po přechodu na jinou stravu? Zatím jsem neměla potřebu moc kousat, protože jím mixovanou polívku nebo br. kaši, pribiňáky atd. Za jak dlouho to tak přejde? Jo a předpokládám, že prášky, které jsem užívala (Lanzul a Ganaton) teď už nemusím. Poraďte mi prosím někdo. Díky

Jan (Pá, 8. 2. 2008 - 11:02)

Dík, já to měl v Praze v Palas Athéna a ta to bylo dobrý. Zkus si najet na tuhle adresu a tam se zeptej Lumíra na to pálení. http://diskuse.doktorka.cz/refluxni-choroba-jicnu-esofagitida/ Ahohj Honza.

marian (Pá, 8. 2. 2008 - 11:02)

delali me to v brne

Jan (Pá, 8. 2. 2008 - 09:02)

Mariane, tak pokud polikáš dobře po čtrnácti dnech, skoro se mi zdá, že máš málo stažený jícen a možná to jde trochu zpět a proto by tě to mohlo pálit. Já hned po operaci jsem neměl pálení a to se mi na tom líbilo. Zkus se na to zeptat svého doktora. Kde ti dělali tu operaci?

marian (Pá, 8. 2. 2008 - 08:02)

jsem 14 dnu po operaci a mam vzdy po ranu pocit jako na paleni zahy polikam bez problemu ale hodne kousu tak nevim jestli to jakoby paleni je tim ze se to uvnitr hoji nebo ze je neco spatne

Lída (Čt, 7. 2. 2008 - 23:02)

Ahoj honzo a díky. Asi Tě poslechnu,tak jak čtu ty příspěvky,tak jak vidím nemám navibranou.

Jan (Čt, 7. 2. 2008 - 22:02)

Ahoj Lído, tak zkus ty léky a pokud to nepomůže, tak se zkus objednat na tu operaci do Palas Athéna. Ortanol je docela dobrý. Držím palce Honza.

Lída (Čt, 7. 2. 2008 - 21:02)

Tak dnes jsem byla na sondě žaludku a mám brániční kýlu.Loni my dělaly rentgen a nic
se nezjistilo.A přitom sem trpěla,ale podle rentgenu sem byla zdravá.Pani doktorka mě napsala léky,Motilium a Ortanol tak se uvidí jak mě budou zabírat.

Jan (Čt, 10. 1. 2008 - 22:01)

Dee, nemáš náhodou helicobacterii, to jsem také měl a bylo mi špatně po všem co jsem snědl, bolelo mě také na solaru,jako když máš infarkt. Přeléčili to trojkombinací antibiotik a pak byl nějakou dobu klid, ale za nějakou dobu se bolest objevila znovu a už nenašli helicobacterii. Dostával jsem jen léky a pak to stejně skončilo tou operací. Tak nevím, asi by to chtělo zjistit, ale to je potřeba nějak zjistit z žaludku. Pokud je možné jít na tu sondu tu co dělají nosem, tak by to bylo dobré. Držím palce, ahoj Honza.

Dee (Čt, 10. 1. 2008 - 21:01)

Ahoj,v příštím měsíci se pojedu domluvit do Pallas na tu operaci,už je to fakt k nesnesení,je mi čím dál hůř.Pálení žáhy sice nemám,ale ten tlak na solaru mě už nepustil poslední 3 týdny ani na minutu.Pořád krkám,i když tiše ;o) tak je to nepříjemný.Mám křeče po jídle,někdy malý a někdy se musím schoulit do klubíčka aby to přešlo.Tiše trpím.Už abych to měla za sebou...

Michal (Čt, 10. 1. 2008 - 09:01)

Ahoj Václave nevim jakou metodu v ikemu používají ale po týdnu se normálně najíš.... a jesli se chceš o tom dozvědět tak si na stránkach ikemu najdi kontakt na Doc.Mudr.Roberta Gürlicha a zeptej se ho na to.

Jan (St, 9. 1. 2008 - 13:01)

Michale, ale na to se ptal Václav, já to nepotřebuju vědět, mám to už dávno za sebeou, i tak díky, že jsi se ozval.Honza

Michal (St, 9. 1. 2008 - 13:01)

Ahoj Honzo nevim jakou metodu v ikemu používají ale po týdnu se normálně najíš.... a jesli se chceš o tom dozvědět tak si na stránkach ikemu najdi kontakt na Doc.Mudr.Roberta Gürlicha a zeptej se ho na to.

Reklama

Přidat komentář