Reklama

Ve škole naboso

Pavel (Pá, 24. 12. 2010 - 14:12)

stejně jsem koukal a styděl...Tak jste byli v tomhle podobní.Tak to na světě dost často bývá,že se přitahujou lidi stejného či podobného naladění,nebo alespoň něco mají společného,ale samozřejmě,že vždycky to tak nemusí být.

Takže může být také dost pravděpodobné,že se styděli úplnně stejně,jako Ty.Vidím to jako vzájemný stud,který je svým způsobem zbytečný a akorát člověku komplikuje život.

Pak je dobré si položit otázku,kde se v určitých lidech bere stud za nohy?
Podle mě je to tím,jak nám cpou boty už od samého narození,pak vznikne mylná domněnka,že bosé nohy jsou společenský hřích a tak podobně.Dost bych pochyboval,že by studem za nohy trpěli lidé z dávných dob,které běhali od dětsví do mládí naboso.
A pak jsou lidi,kteří se nestydí,protože ten civilizační zvyk,že normální je být v obuvi nijak vážně neberou.

Nebyl jsem jiný (Čt, 23. 12. 2010 - 22:12)

No jo,jsou lidi,kteří když...stejně jsem koukal a styděl i za ně.

Mirek (St, 22. 12. 2010 - 08:12)

Trošku to chápu. V tom září, kdy jsem si ještě stále nechtěl brát ponožky, jsem si sednul v čajovně na pódium. Tudíž jsem si sundal boty. A teď si říkám: Všichni mají ponožky, jen já ne... To na mě všichni koukají, co to vyvádím... No ale přečkal jsem to. A od poloviny září zas ponožky nosím. Akorát jsem se ještě v říjnu nechal strhnout k sundání ponožek přímo na pódiu, když jsem tam viděl jednoho kluka, že evidentně přišel v sandálech bez ponožek.

Pavel (Út, 21. 12. 2010 - 12:12)

...že nikdo nevšiml,vžyď...No jo,jsou lidi,kteří když vidí něco neobvyklého,tak nadměrně koukaj.Kdyby chodit bez bot bylo běžným zvykem,nikdo by nekoukal.

A pokud si se styděl,tak to vnímáš víc.Kdybys zaujmul postoj"jen si čumte"tak bys to tolik nevnímal.
Jaký si byl vůbec Ty,když jsi viděl někoho bez bot?Stejný jako oni?Nebo úplnný opak?

To je zvláštní (Út, 21. 12. 2010 - 10:12)

Ahoj......že nikdo nevšiml,vžyď já když byl bez ponožek ve třídě, byli i tací co mi je doslova očumovali a když někdo vcházel do třídy bos, tak snad všichni koukali po nohách dotyčné osoby.

Mirek (Po, 20. 12. 2010 - 22:12)

...taky tomu dost dobře...Jinak: V létě ke mně domů chodí spousta kamarádů. Když mají ponožky v botách, zujou si je, a jdou do bytu v ponožkách. Když je nemají, taky si je zujou, a jdou úplně bosí. Nikdo se tomu nediví. Má to logiku, ne... I když fakt je, že druhého září, když už vedra nebyla, ale já jsem ze setrvačnosti ještě neměl ponožky, jsem jednoho kamaráda navštívil. Zul jsem se. Byl jsem v dlouhých kalhotách, ze kterých mně čouhaly úplně bosé nohy bez ponožek. A on si toho hned všimnul a zeptal se: Ty seš naboso?!

Mirek (Ne, 19. 12. 2010 - 16:12)

...taky tomu dost dobře...Ahoj Kdyžnatodnesvzpomínáme, na tvůj dotaz, proč byl ten kluk ve 3. třídě úplně bos neumím odpovědět. Možná si nevzal vůbec ponožky, a když zjistil, že mu někdo ukradl pantofle, musel jít bez bot, čili úplně bos. Dvoje ponožky s sebou nikdo nenosil, aby mu je půjčil. Ale nikdo si toho (kromě mě) nevšiml.

Pavel (Pá, 17. 12. 2010 - 21:12)

...taky tomu dost dobře...My jsme museli být povinně naboso jenom na šplh a pak zapomětlivci cvičební obuvi.Z bezpečnostních důvodů nikomu neprošly ponožky.Kdysi na prvním stupni byl s náma jeden,který cvičil naboso dobrovolně.

No a jiné sporty,jako například gymnastika nebo karate se taky většinou povinně cvičí naboso.

Když na to dnes (Pá, 17. 12. 2010 - 13:12)

...taky tomu dost dobře nerozumim.Na střední seděla uklízečka na vratnici a řvala na každého kdo neměl přezuvky,ale všichni se jen smáli,no poslechnout museli-ponožky sundávat však nikoho nenutila,to se stalo jen na základce,aj to jenom občas.Jako metoda kázně to však fungovalo,když měl být někdo ve třídě bos,raději si příště rozmyslel jestli zabudne,neboť byl to dost trapní zážitek.A co se týče TV občas sme museli cvičit bosi povinně,pamatuju si,že nikdo s toho nebyl moc nadchnut,ale za socíku se poslouchat muselo.Jinak Mirku,proč byl ten chlapec u vás ve 3. třídě bos bez ponožek?

Mirek (Pá, 17. 12. 2010 - 08:12)

No,to je dost silný kafe.U...No já to furt nechápu, že někoho nutili ve škole, aby si sundal ponožky. Já jsem na základku taky chodil v 80. letech, a tam kdo neměl přezuvky, chodil v ponožkách, a to i na tělocvik. Ponožky si kluci sundávali jen na šplh o tyči, a to ještě ne všichni. A jen jednou jsem ve třetí třídě zažil situaci, že byl ve třídě jeden kluk bos bez ponožek. Naopak jiný kluk byl i venku na stadionu bos v ponožkách na tělocviku. Ale já jsem byl na tělocviku venku na stadionu jednou úplně bos, čili bez ponožek.

Pavel (St, 15. 12. 2010 - 21:12)

No já měl na ZŠ počátkem...No,to je dost silný kafe.U nás akorát zapomětlivci přezutí nesměli být v botách,ponožky je nikdo nenutil sundavat,ale semtam si je někdo sundal sám dobrovolně,možná kvůli tomu,aby matky doma nekřičely kvůli špinavým ponožkám.

Akorát na TV se muselo v případě zapomenutí přezutí být i bez ponožek.

nevím jak s fet (St, 15. 12. 2010 - 13:12)

No já měl na ZŠ počátkem 80tych let třídní,která nás nevpustila do třídy bez přezutí,zábudlivci museli být bosi.Pamatuji si,že já byl první takto potrestán a bylo to dost trapní,když mne u vchodu do třídy kárala až mi bylo do pláču.Spolužáci nastoupeni na vyučování,ona ma drží za ruku a hlasitě volá:Jaké máme pravidlo?!Že když si někdo zapomene přezuvky,sundá si boty a aj ponožky-jednohlasně svolala celá třída,a už mi je sundávala.Já se hanbil,až bych nejraděj někam propad,poté sedět v lavici a cítit jak ostatní zírají na mé nohy a ještě ty posměšky-byl to tenkrát pro mne hodně zahanbující zážitek.

Mirek (St, 15. 12. 2010 - 08:12)

ahoj, je mi 16 a na střední...Patriku, chodíš v té škole úplně bos, nebo v ponožkách?

Pavel (So, 11. 12. 2010 - 15:12)

ahoj, je mi 16 a na střední...To čtu na bosochodeckých diskuzích snad prvně,že by někdo někomu kvůli bosé chůzi,říkal,že je fetišista.Asi by si dotyční měli udělat pořádek v pojmech.Oni zřejmě nechápou smysl chůze naboso a tak unáhleně použijou první nesmysl,který někde slyší.

Patrik (Út, 7. 12. 2010 - 15:12)

ahoj, je mi 16 a na střední chodim taky bosky. Ne do školy, ale jen ve škole :)) v těchto sračkách bosky venku v rozbředlým sněhu fakt NE :DD ve škole slýchám že jsme fetišista, holky už to nekomentují, ale kamarádi jo :DD že jsem ujetej na nohy atd. po druhe strance, o nohy a chodidla velmi pečuju,tak proč se stydět?? je mi to propstě příjemný a kašlu na kecy kolem. :)
děcka ve škole maji i problém si sundat boty a ponožky při šplhu :DD nestydím se za to a je to super. V létě chodím bosky i po venku.parááda . čauvec všem

Kamila (Ne, 5. 12. 2010 - 22:12)

Zase mně přišlo několik mailů na téma fetiš, takže sorry ale už nikdo nepište, s diskuzí na Doktorce končím, už jsem chodit nebudu, nemá to cenu, jděte k čertu.

Fousek (Ne, 5. 12. 2010 - 15:12)

Ale Kamile to je nemilé...

Kamila (Ne, 5. 12. 2010 - 10:12)

Je tady někdo kdo také chodí nebo chodil ve škole bosky nebo v ponožkách? Zajímalo by mně jak na to reagují učitelé, rodiče, kluci a holky ve škole, jak řešit špinavé ponožky. Jestli o tom chce někdo pokecat, můžete napsat sem nebo na můj mail [email protected] Prosím aby nepsali fetišisté, já chodím bez bot protože je to pro mně přílemné a vyhovuje mně to, to je jediný důvod proč to dělám. Díky.

Dajda (Ne, 5. 12. 2010 - 01:12)

Kamilo, jojo - taky jsem si takhle zevnitř zašpinil boty a těžko se to čistilo. Jinak je ale prasárna, když se teda ve škole lidé nepřezouvají a roznesou špínu z venku všude po budově, zvlášť v tomhle počasí.

Kamila (So, 4. 12. 2010 - 16:12)

Začalo zimní počasí a je znát jak se do školy nanese hodně špíny protože kdekdo se nepřezouvá. Ve škole chodím v ponožkách a mám je hodně špinavé a přez ponožky mám špinavé i nohy. Teď jsem to začala řešit tak že si ve škole ponožky přezouvám, mám jedny na chození ve škole a jiné do bot, protože když jsem měla jedny ponožky tak jsem od nich měla špinavé boty uvnitř, a teď mám nové kozačky tak si je nechci hned uvnitř zašpinit.

Reklama

Přidat komentář