Reklama

Dyslektik....?

Kik (Út, 6. 5. 2008 - 22:05)

Tak děkuju, ale furt to nejde. Bráška už chtěl skočit s 5 patra panéláku. Mám fakt strach a všem sem se to snažila vysvětlit, ve škole na to kašlou a u psycholožky už byl a ta je s prominutím mimo. Tomu dítěti taky nerozumí. On vyrobí úžasný věci, ale nikoho to nezajímá. Rodiče už nezajímá. Vůbec o něj nemají zájem. A to mě trápí.

Návštěvník (Ne, 4. 5. 2008 - 18:05)

anoněkomu to učení jde jinýmu ne...ale hlavní je.když už máte dítě dislektika tak na něj nekřičet a naopak mít hodně pevný nervy...já jsem dislektik a silný ale a vím že exiastujou pedagodickopsichologické poradny kam děti choděj s rodičema a tam nejenže se na ty děti zaměřej jak ty děti jsou silní dislektici...ale vysvětlí rodičům jak by správně se měli zachovat a chovat a pomáhat a co by pro ty děti bylo nejlepší.
vím že se mnou musela mamka vždycky do noci sedět a polopatě mě vysvětlovat co jseme se to dnes učili ve škole tak abych to pochopila,domácí ůkoly byl promě mor...a je fakt že občas mamce ruply nervy a začala ječet jak je možný že jsi tak blbá a práskat dostolu a pod. a vím že jsem plakala po nocích......takže vím že nejen pro ty děti ale i rodiče je to těžké,jelikož pro rodiče to znamená jako by za to dítě chodili oni do školy a jak říkám hodně to chce pevný nervy ....takže jediná rada kiku je aby si přítel s maminkou zašli do školy a promluvili si s učitelkou a pak ta poradna,ale tam chodí každý dítě u kterého se oběví dislexie..ale existujou i školní psicholožky taks třeba za ní at zajdou rodiče a promluví si....

Ragnar (Ne, 4. 5. 2008 - 17:05)

Některým lidem to učení prostě jde a některým prostě ne... Některí se naučí a druhej den už nic neví... Někteří si třeba učení jenom přečtou, hned to umí a třeba i napořád... To je asi vývojem mozku...

Kik (Ne, 4. 5. 2008 - 15:05)

Technickou?? Ty také rád děláš takové věci? Můj bratr vyrobil s kalkulačky zámek a tím otevíra skřín. Je na tohle dost inteligentní.Ale učení mu nejde. Můžeš mi poradit jak jsi to dokázal? Předem děkuji

Kik (Ne, 4. 5. 2008 - 13:05)

Ahoj všem. Mám problém. Můj bratr je dislektik a disgrafik. Mámin přítel se ho snaží něco naučit. Ale když on to nechápe tak na něj začne ječet a mlátit ho. Prosím pomozte mi jak mu mám pomoct. Je mu 14. Je mi ho fakt líto. On za to přeci nemůže. Prosím raďte na mail trdylko1990"seznam.cz. Předem moc děkuju za pomoc.

Bohun (St, 23. 4. 2008 - 23:04)

No, když jsi tak chytrý a jsi členem Mensy, tak by jsi si o tom měl něco přečíst(myslím odborné články). To hledání Tě možná naučí na Vysoké škole. Plácáš totiž nesmysly.
V dědství mi byla diagnostikována dislexie a disgrafie. Základem je, aby rodiče nezanedbaly speciální výchovu a škola byla kvalifikována na tyto druhy "lehkých mozkových disfunkcí". V prvním případě jsem měl štěstí v druhém případě už ne. Nakonec se mi podařilo vystudovat VŠ, samozřejmě technického směru. Jo a mám jen nadrůměrné IQ.

Ivan H /HIv (Út, 22. 4. 2008 - 00:04)

a aj ja som.Nevediac a netušiac čo sa to somnov deje už od malého chlapca mám nie problém,ale dokážem z mála či iba z gesta určit človeka a jeho presný charakter.učivo v ZDŠ mi išlo ako každému dyslektikovy,stačilo mi iba počúvat a knižky som vôbec nepotreboval.V živote som vyriešil mnoho nie svojích problémov a dokonca vo veku pred vojnov/nie 2 svetovov/ ma moji kamaráti volali TATA .Ešte stále po rokoch sa mi priznávajú ludia ako moc som ich a príjemne pritahoval a na pjesničky čo sme si spolem pjeli. NEPIJEM NEPIL SOM A ANI NEBUDEM. Pivo je mi iba smradlavá vyhnitá tekutina a ostatné smrdí o trochu mien.Môj naj problém je v tom, že ludckú topost či hlúpost nielen uchom ale aj okom a vždy a všade je-až HRÚZA.Mám 45 vek,14 rokov od svojej prvéj smrti a nekonečná trpezlivos ma ženie vpred a chut žit ešte stále rozdávam. Okrem lásky ktorá mi je ohnom i vodov sa venujem strojom a najviac zaujmavé je PERPÉTUM MOBILE, nad kerým som strávil vela času a mienim pokračovat- až kým ho nepostavím.nateraz stačilo a ak scete pridám aj ine, tiež zaujmavé. Písal Vám Hučko Ivan vlastnoručne -HIv

Lenka N (So, 19. 4. 2008 - 13:04)

Já mám taky dceru dyslektičku.A navíc studuje střední s maturitou.Nedávno jsme byly na kontrolním vyšetření.A udělala pokroky.Doktorka mi řekla že záleží ina tom jak se stím děti poperou a hlavně toho nezneužívají ve škole,jelikož vědí že v psané formě a to hlavně jsou zohledňování.Dcera naštěstí má povahu cílevědomé a jde si zatím co si umane.A asi se to i odrazilo na jejím zlepšení ve škole.A navíc má i předpoklady pokud bude pracovat tak jako doposud jít studovat dál.Tak uvidíme.

Alex (Ne, 13. 4. 2008 - 14:04)

Chyták pro Francice.Oprava -děti mohly.

Alex (Ne, 13. 4. 2008 - 14:04)

Milý-lá Francisi.
Nevíš o čem mluvíš.Dyslexie -správně tvrdé y -může být lehká i těžká.Může se upravit i nemusí.I ty jako člen Mensy bys mohl mít dyslexii i dysgrafii i dysortografii a nebyl bys sám.Potom bys při přijímacích zkouškách mohl požádat o prodloužený čas na napsání testu.Pokud si opravdu stále dyslektik-mohlo se to upravit-a neuděláš přijímačky,protože pomaleji čteš a testy jsou limitovány časem.Tvoje blbost.Nebudeš mít možnost využít svůj talent.Vždyť studují i slepí,hluší,proč ne lidi,kteří pomaleji čtou i píšou? Je hodně dyslektiků s VŠ vzděláním.Jde o to,aby človšk s vysokým IQ neměl slabá prospěch kvůli dyslexii a aby se co nejvíce číst naučil.Proč myslíš,že má Mensa gymnazium?Aby děti s vysokým IQ mohli využít svůj talent i přesto,že mají třeba nějaké dys.

Francis (Ne, 13. 4. 2008 - 07:04)

Dovolte mi, abych taky něco přidal do tématu. Podle mě je dis... mýtus, když jsem byl ještě dítě (nevím kolik mi bylo), tak mi takzvaná "Paní doktorka" řekla, že budu mít slabý prospěch. No a nyní studuju, velmi těžkou střední školu, jsem členem Mensy a chystám se na vysokou školu, to je paradox. Doufám, že budu mít někdy možnost paní doktorku potkat a vmést jí to do tváře. Abych to tedy ukončil, dislexie apod. je pouze a pouze v nás, kdo je vytrvalý a schopný a hlavně CHCE s tím něco udělat, tak se mu to podaří, člověk musí holt darovat trochu potu a krve.
P.S. Není nad knihy a psaní, a úlevy si strčte do rekta.

dis (Pá, 4. 4. 2008 - 15:04)

Se synem do pedagogicko-psychologické poradny,tam zjistí,oč se jedná a měli by mu pomoci - hlavně tím, že napíšou do školy a on bude mít v něčem úlevu,(např. nebude psát diktáty), protože se jedná asi o poruchu mozku za kterou nemůže a pokud ho v tom necháte, bude to pro něj dost kruté, sám si s tím neporadí

iveta (Čt, 3. 4. 2008 - 11:04)

Neviem ako začať. Dnes som bola v škole koli svojmu synovi v škole si dosť pohoršil vždy bol dobrym žiakom nebol najlepši ale bola som spokojna až teraz začal mať problemy v piatich slovach dokaže urobiť až 18 chýb. čislice píše tak otrasne že neviem či je to 1 alebo 9. No a anglicky jazyk to je hroza slovička Za sebou ani neprečta tym padom sa ich ani nenauči v poslednom čase ich už ani nepiše učite?ka mi hovorila že je zlatý aj sa snaži ale mu to nejde nevie s toho škrabopisu vyjsť poraďte mi čo mám robíť pomože mu prepisovanie člankov? ďakujem

verča (St, 26. 3. 2008 - 17:03)

ahoj prosím vás mohl by mi někdo říct co to přesně ta dislexie je je mi 16 a na základní škole si mi toho nikdo nevšiml a ted když jsemna střední tak najednou mi to řeknou hned dvě učitelky najednou že semnou není něco v pořádku psala jsem slohovou práci všechno bylo v pořádku ale akorád jsem tam nějak vynechala skoro všechny čárky za slovama a pár čárek nad písmenama ale to mi nepříjde jako nějak strašné s tímhle jsem měla problémi vždy protože jsem si to neuvědomovala ale ted nevím co mám dělat nevím ani přesně co to ta dislexie je prosím jestli by mi někdo neporadil díííky moc

Bohumil (Pá, 21. 3. 2008 - 16:03)

Vím oprostředku, který pomáhá při lehkých mozkových disfunkcích ( dislexie,disgrafie,diskalkulie...)Chcete-li vědět více, napište mi na adresu: b.jaeger"tiscali.cz

Di (Pá, 21. 3. 2008 - 13:03)

Ono hlavně záleží jaké máš ve škole učitele. Tento základ se nese dál do života. Mám syna dislektika, no měl těch dis- více, již je dospělý a měli jsme s výukou některých předmětů problémy. Museli jsme měnit i školu, protože přístup některých vyučujících byl zarážející. Ale je to hlavně o velké trpělivosti a pochopení.

V.K. (Pá, 21. 3. 2008 - 12:03)

Jsem podstatně starší,ale mám stále problémy s dislexií.V dětství jsem za chybování v gramatice byl fyzicky trestán,podepsalo se to na zbytku mého života-zamindrákovaný.Je mi líto a smutno jestli si někdo tohle zažívá.Ve světě jsou snad i vysoké školy pro ně.Po minutě čtení na hlas jsem vyřízený,to stejné při mluveném projevu.Nemyslím si,že jsem nevzdělatelný kreten,ale navenek to tak vypadá.Straním se lidí,žiji ve svém světě.Vím,že hodně dislektiků prorazilo a jsou světově uznáváni ve vědě a umění.(Potrhlí vědci a umělci)Držím vám palce nevzdávejte to!

Lucas (Pá, 21. 3. 2008 - 00:03)

Chtěl jsem se zeptat,jest-li někdo nevíte o nauce délek,nerozeznavam délky adost me to trapi.Předem dekují za odpověd.

Hanka (Ne, 9. 3. 2008 - 22:03)

Proky na netu to samozřejmě je.Ale jelikož to má dcera a několik dalších členů v rodině celkem o tom trochu vím,např.moje dcera měla problém se naučit číst,nebyla schopná dlouho rozlišit B a P,dnes je v6.třídě v jazykové a pohoda,ale musela absolvovat psychologické testy a třeba dnes ,se jí zeptáš na určité i řekne to správně ,napíše špatně,tyto děti se mají co nejvíce zkoušet ustně,jinak její sestra má VS a Egypt také napíše z měkkým i,má stejné problémy,ano na VS se píš hodně na počítačíš,které automaticky opravují chyby.Tyto vady chtějí moc a moc trpělivosti,ale není to v dnešní době žádná méněcenost.

Proky (Ne, 9. 3. 2008 - 19:03)

Nikde na netu jsem nenalezl nic co by mi dokazalo vysvetlit co to vlastne dislexie je...
Je to neco jako ze ti lidi maj spatnou pamet na pismenka? Nebo nejaka vrozena lenivost se je naucit?
Taky me zajima jaktoze clovek, ktery neumi napsat ani kratky dopis bez chyby, muze vystudovat VS a mit titul? Na VS neni potreba psat?

Reklama

Přidat komentář