Reklama

ICD - imlantabilní kardioverter defibrilátor

janazdc (St, 20. 10. 2010 - 12:10)

Ahojky lidičky, mám též...:-( hm,je to děs,ještě,že tahle diskuse je,chodím se sem utěšovat a povzbuzovat ;-) když je mi smutno a když jsem doma sama,tak pokaždý.Ahojte lidi papa

Asha (St, 20. 10. 2010 - 10:10)

Ahojky lidičky, mám též ICD. Bude to pomalu rok co se mi to stalo. Zkrátka probrala jsem se až v nemocnici, kde mi řekli, že jsem měla zástavu srdce a že je vůbec zázrak, že tady jsem. Jsem stále doma a snažím se zase fungovat tak jako předtím. Pomáhají mi k tomu i antidepresíva a můžu jenom říct, že jsem na tom líp a líp. Měla jsem takový stavy, že jsem nemohla ani jíst, ani spát, ani jít ven prostě nic. Ale to je minulost, teď jsem v čímdál lepší kondici a jen tak něco mě nerozhází. Všem držím palečky a mějte se líp a líp:)pa

janazdc (Út, 19. 10. 2010 - 15:10)

Ahojte holky,tak rekord jo-dnes tlak 70/50 srdce prý taky už nic moc,snížil mi zas malinko dávku jednoho léku,ale už víc nechce,protože je zas potřebuju :-( .Spát se mi nechce,ale mám ty depky z toho,že nic neujdu,doufám,že se to zlepší,protože by mě brzy čekala transplantace,ještě nejsem v registru,ale prý je lepší tam být a pak třeba odmítnout,že to ještě není akutní,než naopak.Tak mi to dnes tedy taky moc nedodalo,ale věřím,že se to maličko poddá,je fakt,že už mi s tím v Praze vyhrožovali před 8 lety,že do dvou let mě to čeká,ale přeci jen těch 8 let uběhlo a někde to musí být znát.Chjo :-( psa jezdím venčit autem,zajedem na rovinku a tam ho vypustím,když jsem zrovna sama doma,jinak s ním už měsíc nechodím,ted ještě ten hnusnej podzim,na člověka to víc dopadá.
Musíme se dát dohromady !!!!Tak Andreo,doufám,že Ti tam pomůžou,myslím,že určitě,už jen ten pocit,že pro to něco děláš a Ty Aleno se hezky vyspi,je fakt,že psi jsou dobrý doprovodný spáči ;-) pa

Alena (Po, 18. 10. 2010 - 20:10)

Ale pes mě úspěšně napodobuje, tak za to může asi podzim. Tak hlavu vzhůru, pa.

Alena (Po, 18. 10. 2010 - 20:10)

Ahoj všichni, žádnou příručku jsem nedostala. Ani poprvé, ani podruhé. Jak to?
Jen mi bylo řečeno: letište-rámy, mikrovlnka-nestát u ní a nezírat jak se to vaří, mobil-nekecat dlouho a držet raději v pravé tlapce, očkování-pravá ruka. Ale asi správně předpokládali, že motorovka a svářečka není nic pro mě.

Co se to děje? Jsem taky naprosto ko. Nic mě nebaví, nejraději bych vše zaspala.
To je život...

Andrea (Po, 18. 10. 2010 - 19:10)

takže stručně a jasně...Jani,já už si nechala napsat doporučení na psychiatrii,nějak to opravdu všechno nezvládám.A to vlastně ani nevím proč.Někdy mi přijde všechno v pohodě a jindy jsem totálně v háji.

janazdc (Po, 18. 10. 2010 - 10:10)

Ahojte,doufám,že se vám...takže stručně a jasně "Mirous" na motorovku se jednoduše vy..kašli ;-)
Jinak Penelopko,já dostala manuál hned v nem po implantaci,ale i google najde všechno :-)
Mějte se zdravě a pohodově,já tu pohodu pořád nenacházím,jsem nějak v čudu ahojte

Dannu (Po, 18. 10. 2010 - 06:10)

Tak tohle v příručce vůbec nemám.. Já mám od Guidantu, a tam je jen že musí být vzdálena 30 cm od ICD a že je dbát zvýšené opatrnosti (to je ale potřeba stejnak :) ) No koukám, že to má každá příručka jinak.

Andrea (Pá, 15. 10. 2010 - 23:10)

Jejda,to jsem netušila,že je to tak dlouhý.

Andrea (Pá, 15. 10. 2010 - 23:10)

Ahojte,doufám,že se vám...Tak jsem si nechala poslat od Petrse ten manuál a tam je k motorové pile toto:Nedoporučuje se používat z následujících tří důvodů.
1) Motorové pily jsou nebezpečné pro osoby, které nejsou obeznámené s jejich používáním.
2) Proud šířený vedením nebo vyzařované magnetické pole od zážehového systému mohou způsobit reverzace kardiostimulátoru a šok ICD. Proud šířený vedením je v tomto ohledu nejvíce významný. Pokud by se v místě pro držadla nacházela zapalovací svíčka, existuje možnost fyzického kontaktu s izolací takové svíčky nebo vodiče svíčky. Pokud by izolace byla vadná, mohlo by dojít k momentálnímu elektrickému šoku nebo k průchodu nízké, nezjištěného elektrického proudu tělem. Elektrický šok ve většině případů zjistí implantovaný přístroj a způsobí jednotkovou pauzu v kardiostimulátoru nebo v části ICD s kardiostimulátorem. Nízká hodnota elektrického proudu, která není pociťována jako šok, může procházet tělem a kardiostimulátor nebo ICD ji může pociťovat po dobu několika sekund. Déletrvající detekce takového proudu může způsobit reverzace kardiostimulátoru a šok ICD. Pokud se zapalovací svíčka nachází jinde než v oblasti držadla, riziko proudu šířeného vedením, který by mohl ovlivnit kardiostimulátor nebo ICD, je významně nižší.
Vyzařované magnetické pole je spojeno s komponentami zážehového systému motorové pily. Chystáte-li se pracovat s motorovou pilou, zachovávejte vzdálenost 12“ (30 cm) mezi komponentami zážehového systému a implantovaným přístrojem.
3) Vibrace od motorové pily mohou zvyšovat frekvenci kardiostimulátoru nebo části ICD s kardiostimulátorem, je-li funkce snímání činnosti v kardiostimulátoru nebo ICD naprogramována na „on“ („zapnuto“).

Dannu (Pá, 15. 10. 2010 - 06:10)

Většinou je to tak, že nesmíte do blízkosti velkých radarů a jiných elektro-magnetických přístrojů, které mají silné pole.
Co se týče "normálních" věcí tak je většinou podmínka, že musí být alespoň 30 cm od přístroje (motorová pila, mikrovlnka...). Sice s motorovkou jsem nepracovala, ale s bruskou a přímočarkou a tak a vůbec nic mi to nedělalo.

petrs (Čt, 14. 10. 2010 - 20:10)

Vážení spolubojovníci , kdo má zájem o 50 ti stránkovou tabulku elektrické slučitelnosti ICD s různými přistroji,nástroji a zařízením , se kterým smrtelník běžně přichází do styku , nechť se ozve na e-mail : [email protected]. Jedná se o soubor PDF , který jsem dostal od technika MEDTRONIKU , protože se v práci dostávám do kontaktu s mnoha zeřízeními z oblasti telekomunikační a zabezpečovací techniky. Případným zájencům obratem pošlu soubor o velikosti cca 0,5 Mb

penelopka (Čt, 14. 10. 2010 - 19:10)

vytáhla jsem manuál a...Jani, prosímtě kde jsi vzala ten manuál? Já žádný nedostala a docela by mě to taky zajímalo. Nebo jestli to jde někde stáhnout? Dik

janazdc (Čt, 14. 10. 2010 - 10:10)

Ahojte,doufám,že se vám...vytáhla jsem manuál a píší:konzultujte prosím svého lékaře,než začnete používat tyto přístroje/zařízení nebo se budete zdržovat v prostředí s jejich vlivem:-stroje vyvolávající silné vibrace(vrtačky atd.),střelné zbraně,el.přístroje se silnými el.poli,vysokonapěťová vedení,vysílací zařízení,el.svařovací agregáty.Takže tady asi záleží jak moc ti ta motorovka vibruje ;-) pa tak opatrně

mirous (Čt, 14. 10. 2010 - 09:10)

Ahojte,doufám,že se vám všem daří dobře,nevíte náhodou jak je to s icd při práci s motorovou pilou,může se vůbec mot.pila používat.Dík.

Mirek2 (Út, 12. 10. 2010 - 20:10)

ježiš a ted čtu na...Tak toho se taky děsím asi nejvíce.Ty letní horka když bylo 35 a víc mi nevadily, ale jak se blíží zima cítím že je to horší než ty vedra.

janazdc (Po, 11. 10. 2010 - 15:10)

Jani,s tk držím palce,mně...Takže tlak pořád 80/55,ale už aspoň vím,že mi je divně proto,bála jsem se,že se nějak zhoršuju,Hova pomáhá na spaní,ale přes den jsem byla pořád chvílema na nervy,tak beru Lexaurin necelý mg na den.Musím se vrátit do pohody.Neměla jsem ani chuť k jídlu,na mně je vidět každý kilo,takže musím začít pořádně jíst hned jak mi to žaludek pobere ;-) ,nebyla jsem schopna jít 14 dní ven se psem,jen nutný věci,obléknout se,nalíčit...to byly nadlidský úkony,nebavilo mě to.Zítra vyrazím na procházku,dokud je teplo,protože s tímhle tlakem budem jak chladnokrevní,budem čekat na jaro ;-),na zimu si snad pořídím péřovku ;-) Tak ahojte a držte se lidičky pa

darikr (Čt, 7. 10. 2010 - 13:10)

ježiš a ted čtu na...Jani,s tk držím palce,mně kardiolog pravil,že si fakt mám dát klíďo sklenku vína nebo frťánka,neb můj tlak je silně plazivý a léky už mi snížit nemůže. A jak jsem včera četla o té mrazivé zimě,málem to se mnou fláklo!!! a to jsem v Praze,kde ta zima nebude jako na horách,to bych se musela přestěhovat,jak zimu nenávidím.

janazdc (St, 6. 10. 2010 - 14:10)

ježiš a ted čtu na netu,že má Evropu zasáhnout nejmrazivější zima za posledních 1000let :-O

janazdc (St, 6. 10. 2010 - 14:10)

Ahoj Jano,to bude o.k.neboj...tak jsem navštívila toho svého anděla strážného-kardiologa a už můj tlak kolem 80/50,90/60 atd.nevydržel a snížil dávky některých léků,tak uvidíme,jsem pořád na s... abych tak řekla,k nepoužití už měsíc,pořád jsem si říkala to přejde,ale nepřešlo ;-).Na ten klidný spánek jsem si nechala na doporučení tady
někoho ;-)napsat tu "Hovu",jsou to bylinky,je to divný název,i on se mě ptal "Hova?a je to celý slovo?",tak jsme se i nasmáli.
Je mi pořád zima,mám bílý rty a občas mě brní jazyk,představte si,že mi je taková zima v tý puse a na rtech,že mi vadí i mentolová pasta na zuby,jak udělá vítr v puse,sned si koupím Jahůdku.No a svěžích žvýkačkách ani nemluvím.Přemýšlela jsem,že zkusím frťánka,ale nějak se mi do toho nechce,nemám nějak chuť,spíš groček si udělám asi ;-).Tak se mějte fajn a opatrujte se :-)

Reklama

Přidat komentář