Reklama

ICD - imlantabilní kardioverter defibrilátor

Mirek__7 (Út, 14. 2. 2012 - 20:02)

Platné od...http://books.google.cz/books?id=PYoEtbXDa54C&pg=PA104&lpg=PA104&dq=icd+a+%C5%99%C3%ADzen%C3%AD+auta&source=bl&ots=wuCaffdQyf&sig=URjqP9fNwW5jrh-scnku3vrX724&hl=cs&ei=vDVbS-nIMZ7cmgOP3OCrAg&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=1&ved=0CAcQ6AEwAA#v=onepage&q&f=false

§89 (Út, 7. 2. 2012 - 16:02)

Platné od 1.1.2012:
Lékař, který zjistí, že žadatel o řidičské oprávnění nebo držitel řidičského oprávnění je zdravotně způsobilý k řízení motorových vozidel s podmínkou nebo není zdravotně způsobilý k řízení motorových vozidel, je povinen o této skutečnosti neprodleně informovat obecní úřad obce s rozšířenou působností příslušný podle obvyklého bydliště nebo místa studia žadatele o řidičské oprávnění nebo držitele řidičského oprávnění.

Mirek_7 (Út, 7. 2. 2012 - 13:02)

Ještě jednou zdravím, taky jsem se informoval a bylo mi sděleno že tuto povinnost mají lékaři již dávno.Takže ten kdo není způsobilý řídit vozidlo by již dávno neměl mít ŘP.Já jsem byl ujištěn že se mě to netýká, jsem v pořádku bez jakýchkoliv problémů, arytmii nemám,tep mám pravidelný a tlak jako nemluvně.Jsem pod neustálou kontrolou lékařů.

Mirek_7 (Po, 6. 2. 2012 - 23:02)

Mirku, ptala jsem se známé...Tedy když to vezmu popořádku, nejdříve přeřazení s PID na ID II že jsem v pořádku a nyní odebrat možnost se do té práce dostat.To se může stát jen v Česku.Navíc v brožuře o ICD je velmi obsáhlý výčet co bych neměl dělat ale o řízení auta tam není ani zmínka.
Proč mi něco napovídá že by se někomu hodilo abychom snad ani nebyli.

Mirek_7 (Po, 6. 2. 2012 - 23:02)

Mirku, ptala jsem se známé...No Katko, to je tedy rána pokud to tak bude.Tohle jsem asi neměl ani číst abych ještě chvíli normálně žil.

Kateřina (Po, 6. 2. 2012 - 15:02)

Katko to je přesné, tyhle...Mirku, ptala jsem se známé lékařky a ta mi řekla, že to klidně můžou vzít plošně všem, kteří mají ICD. Prý jsme "časované pumy".
Kdyby se něco stalo, půjde před soud praktický lékař, který je jediný za pacienta zodpovědný. Je to v rukou tvého praktika.

Dnes než jsem došla do práce (-17°C), myslela jsem, že bude po mně a pěkně mně bolí hlava. Doufám, že nebudu marod.

Mirek_7 (Ne, 5. 2. 2012 - 13:02)

Ještě:
je mi 42 let,...Katko to je přesné, tyhle mrazy jsou horší než teplo.Teplo a horko mi nic nedělá, ale chlad ano.Je to asi dáno i tím že jsem nikdy zimu neměl rád.
S tím autem ale obavy mám, je to moje jediná možnost jak si nakoupit,někam zajet,navštívit rodinu.Jsem single takže nemám partnera s ŘP.Njn, není to jednoduché, doufám že o tom bude rozhodovat odborník-lékař a né úředník na MěÚ

Kateřina (Ne, 5. 2. 2012 - 00:02)

Měl jsem silný infarkt.Mám...Ještě:
je mi 42 let, chodím na 4 hodiny do práce, ale teď mi dal šéf dobrovolně placené volno, protože je skvělý a ví, že mi tyhle mrazy moc vadí. Takže jsem mu vyšla vstříc, práci - alespň část si vzala domů - a je mi takhle fajn.
Mrazy mi také nedělají dobře. Ale 35°C též trpím. Takže se těším na jaro, letní večery, a krásný podzim.
Budu si užívat života a to přeji i všem stejně postiženým.

Kateřina (Ne, 5. 2. 2012 - 00:02)

Měl jsem silný infarkt.Mám...Mirku, tak to bude podle mě v pohodě. Ty máš ICD jako prevenci, ne jako přímou záchranu. Tak o řidičák bych se nebála.
Kdyby ho vzali všem infarktářům, tak nevím, jak by se o sebe postarali a kdo by ten řidičál vlastně měl.
I když na druhou stranu vím, jak se na to dívají zdraví lidé. Také jsem na mrtvici z toho, když epilepik zabije dvě malé děcka...

Já jdu do bezvědomí bez varování. Tak už 10 let neřídím a je mi jedno, že mi řidičák vemou.

Mirek_7 (So, 4. 2. 2012 - 20:02)

Tak proč tak drahý...Měl jsem silný infarkt.Mám část srdce nefunkční, ale asi jsem ho měl hodně dobré.Docela se hlídám, tep mám pravidelný,arytmii nemám,vlastně se cítím dobře jen prostě jít do třetího patra bez zastávky je problém dost velký.Zajít pěšky na autobus dál je nemyslitelné, nebo tam ještě v zimě dlouho stát.Jsem jen prostě slabší jedinec.Špatně mi dělají tyhle mrazy , nikam moc nechodím, zajedu do nákupáku a domů.Jaro a léto mi nedělá nic.Raději čtyřicítky než nula.Jak už jsem ale psal, všechno je v pořádku jen nejsem tak silný jako ostatní, nebo jak jsem býval dříve.Mám kamaráda ve Frankfuru se stejným problémem a ten taky normálně jezdí a nikdo se tomu nediví a nikdo jej neomezuje.Je to asi hodně individuální, pokud někdo omdlévá za volant nemůže.Já sám i jako zdravý pokud mi nebylo dobře jsem neřídil.Mám za dvacet let najeto k milonu km bez nehody v osobním autě.

Kateřina (So, 4. 2. 2012 - 19:02)

No ale já jsem nikdy neměl...Tak proč tak drahý přístroj máš???

Mirek_ (So, 4. 2. 2012 - 19:02)

Mně prý ano. Upadám do...No ale já jsem nikdy neměl sebemenší problém s ničím, navíc jsem od instalace defibrilátoru podstatně posílil.Jakmile si moje tělo zvyklo na cizí předmět.Vlastně se cítím hodně dobře, jen prostě už nebudu běhat sprint na čas.

Kateřina (So, 4. 2. 2012 - 19:02)

Mně prý ano. Upadám do bezvědomí, takže odebrání je pochopitelné.

Mirek_7 (So, 4. 2. 2012 - 19:02)

Zdravím, myslíte že se nás týká odebrání ŘP?
Už dva dny kvůli toho nespím.Nejsem s to si cokoliv donést z obchodu, jet někam MHD.Výboj jsem nikdy neměl, cítím se dobře ale nejsem prostě tak výkonný jako zdravý člověk.Auto je moje pravá ruka, bez něj můžu tak akorát snad skočit z Nuseláku a nerápit se už.Jsem single....

Jaroslav (Ne, 15. 1. 2012 - 16:01)

Falešný výboj je plný,...Rád by som sa Ťa na niektoré veci opýtal.Ďakujem za ochotu.Adr.:[email protected]

ročník 70 (Pá, 13. 1. 2012 - 00:01)

Falešný výboj je plný, bolestivý a stane se kdykoliv a kdekoliv, bez varování. Sanita se volat nemusí, jen druhý den zavolat lékaři.
Ani když člověk ztratí vědomí a defík ho vrátí zpátky, není nutné volat záchranku. Jen kdyby proběhla "bouře". Opět stačí informovat druhý den lékaře.

Zdenál63 (Čt, 12. 1. 2012 - 22:01)

Aktivace je dost silná a...Co jsem vyčetl, a z doslechu kamarádů, tak velký výboj není nikdy hned ale předchází tomu menší výboje,kdy má člověk dost času, aby se zklidnil a připravil někde pokud možno do vodorovné polohy a očekával velký výboj...který ale nemusí přijít !! Což velký výboj je nepříjemný a zase mám jen z doslechu od lidíček co už ho měli, že pak ztratili na pár vteřin vědomí a šlupka je to tzedy dosti velká.No stejnak po ní se musí ihned volat sanitka.

Zdenál63 (Čt, 12. 1. 2012 - 22:01)

Ahoj Honzí,

díky za info ozvu se, nicméně jsem pomalu přešel k názoru,po pár dnech, kdy jsem byl stále ve střehu, tak jsem to zavrhnul a řekl si proč se nervovat a hlídat se, když by defík měl hlídat za mne.... ááále cooo a možná jsem se rozhodl né zrovna k pravému ořechovému rozhodnutí, ale k takovému, že defíka neřeším, až to přijde tak to přijde.Nic s tím nenadělám,jen vím, že ho mám naštelovanej na vyšší hodnoty, jelikož bral doktor do úvahy, že jsem potencionální neřízený blázen a pohyb musím mít.Takže nemám mít zbytečné obavy.Zatím mám po dvou kontrolách a vše je o.k. Už jsem byl po rozboru s doktorem jak hrát hokej,tak i lyžovat ve 3000 tis metrech/n mořem a i tam vše o.k.
Nijak mne to neomezuje, já na to nemyslím,už je mou součástí... jen se mne stalo a to je spíše k smíchu, že jsem se až probudil a smál se jak pominutý, že nějak jak jsem se převaloval tak člověk občas zavadí a cítí krabičku....no a já jak jsem se převaloval a nějak sem si brnknul o místo kde by měl defík být a najednou ......sem nic necítil. Jak jsem byl rozespalej mne blesklo hlavou,týý volíku....sáákra kde je??? Kde ho sakra můžu mít??....:-)) až když jsem se probral, tak jsem si vlastně uvědomil, že je na druhý straně....No smál jsem se jak tatranka až i dcera v noci došla,kouká na mne... co se prý děje??? Blbě tě asi není že?? Ptá se ???Po vysvětlení se smála i ona a tak nějak odcházela s brbláním, že táta už není jen kardiak, ale i blázen....:-))
Nicméně všem přeji pohodu,zdraví,štěstíčko do roku 2012 a přeju i další chvíle bez výboje :-))

Petula (So, 7. 1. 2012 - 09:01)

...tak mam operaci za sebou, implantace probehla 4. ledna a ty bolesti potom, nic moc, ale je to den ode dne lepsi, dokonce jsem i trochu spala uz...no rada bych si s nekym dopisovala, kdo ma take ICD...

Petula (St, 4. 1. 2012 - 08:01)

Ahoj, vsichni, preju hodne sily a dobre nalady, jsem pres tyden na JIP a ceka me impl. ICD, maminka ho uz taky ma. Jsem po katetrizaci trislem, zakrok bez bolesti, jen neprijemny, byla jsem na sale dve hodiny, nejhorsi pro mne byly bolesti zad, kdyz jsem se nesmela hybat...opravdu utrpeni. Pak mi praskla po osmi hodinach zila do postele a vsechno krasne vyteklo :o) to jsem dostala nervovou klepavku...jak mi to utahli, tak se tam udelala naka boule a jak jsem si pak sedla uz to bylo venku... Cekam kazdym dnem na prevoz na Homolku, bojim bojim, pak mam chvile, kdy se nebojim...takovy vsechno pradivny...
napiste mi, prosim, nekdo, rada bych se skamaradila s nekym, kdo je na tom podobne, nebo ICD uz ma
[email protected]

Mirku, budu rada, kdyz taky napises :o)

Reklama

Přidat komentář