Reklama

Výprask vařečkou

rodič (Ne, 11. 7. 2010 - 18:07)

Slušné lidi jsou dneska i...Milá pani Emo myslíte si ,že jste mohla být drzá dříve na dospělý jako dnešní děti.Já kolikrát vidím jak děti mluví s rodiči ale myslím si ,že je to chyba rodičů,že si děti moc pouštějí k tělu.Naše rodiče si dokázali sjednat respekt.Musím se přiznat,že narozdíl mých rodičů patřím také mezi rodiče.kteří vše řeší kamarádsky,tak jak jsem si to přal jako dítě.Dítě pak má větší tendeci diskutovat.Kdybych takhle diskutoval tak rodiče zvýšili hlas nebo by už nějaká přistala a to nehovořím o výprasku.Protože pracuji s mládeží mám trochu i srovnání a moc tomu nevěřím,že by dnešní generace byla vychovanější i když se občas nějaká ta slušná dívenka objeví nebo i chlapec.Bohužel za více než 20let mám zkušenosti jiné.

Kyklop (Ne, 11. 7. 2010 - 18:07)

Normalne jsou tvy rady dobry,...Michale je jen na tobě co uděláš či neuděláš. Nechtěl jsem a nechci tě do ničeho nutit. Každý je zodpovědný za sebe a svá rozhodnutí. Každopádně pokud chceš tu situaci nějak řešit a nevíš jak, linka bezpečí je ideální (a můžeš použít i mail). Nemusíš nikoho konkrétního napráskat (tím pádem se rodině nic nestane), jen se poradit s odborníky. Jen si dej pozor, abys jim neřekl něco, podle čeho by tě mohli identifikovat (+IP adresa nebo číslo telefonu). Třeba ti poradí, jak situaci doma urovnat. Je fakt, že někoho napráskat policajtům je v tvém případě asi fakt trochu moc, já myslel, že seš modrej od hlavy k patě:).

Kyklop (Ne, 11. 7. 2010 - 18:07)

nevim kylope co se pleteš do...:)ale já se do ničeho nepeletu, jen říkám svůj názor na věc. Je rozhodnutí každého člověka, jak svůj život žije a čemu věří, či nevěří. Dále je na každém, aby činil rozhodnutí dle vlastní vůle, protože platí, že každý je zodpovědný za své činy. Já nikoho nepřesvědčuju a i kdyby ano, já přece za nikoho nerozhoduji. Každý rozhoduje sám za sebe a nese následky svých rozhodnutí.

Michal (Ne, 11. 7. 2010 - 17:07)

Pokud jsem cetl spravne, tak...Normalne jsou tvy rady dobry, ale u nas je situace slozitejsi. Jsem o dost mladsi nez bratri a rodice se ke mne podle toho chovali a batri zavideli a tajne mne rikali ze jsem rozmazlenej a potrebuju tvrdou ruku. Pak rodice zacali na dlouhou dobu odjizdet a starali se o mne bratri, ktery se ale od rodicu vymohli, ze se o mne budou starat jen kdyz budou mit pravo mne i nekdy narezat. Rodice jim to povolili ale to si mysleli, ze pujde jen o naky to obcasny placnuti. Jenze bratri mne chteli prevychovat, ale ja jsem tvrdohlavej, tak jsem se nenechal. Treba mne pred kamarady rekli, ze mam byt v 6 doma, tak jsem schvalne prisel v 8 i kdyz jsem vedel ze hodne dostanu. Kdybych si stezoval rodicum, tak mne reknou, ze jsem mel prijit v 6. Taky nejsem zalobnicek a mam svou hrdost. Jestli ti neni jasny proc se jim nebranim, tak to proto, ze mne vyhrozovali, ze by mne narezali pred jejich kamarady a kamaradkama na holou.
Jit na urady by bylo trochu prehnany, tak ty vyprasky zas neboli. Dostavam pres kalhoty, vetsiou 26 ran a ty zacnou bolet az tak po desaty rane. Po vyprasku mam na zadku cerveny pruhy a pali, ale zmiznou za par hodin.

sss (Ne, 11. 7. 2010 - 13:07)

jo a chtěla sem se zeptt co bolí nejvíc?řemen ,rákoska, pravítko nebo vařečka?

up (Ne, 11. 7. 2010 - 12:07)

nevim kylope co se pleteš do ostatních je to jeho věc!

Kyklop (Ne, 11. 7. 2010 - 03:07)

V mym veku uz to asi nebude...Jeste neco. Pokud nechces, tak rodinu napraskat tak nemusis (to je na tobe) a pokud se stydis mluvit, napis jim email. Akorat dej pozor, odkud volas nebo pises, protoze se to da dohledat.

Kyklop (Ne, 11. 7. 2010 - 01:07)

V mym veku uz to asi nebude...Je to tvuj zivot a tvoje volba...a konec koncu i tvuj zadek. Mluvil jsi o tom s rodicema? Pokud u nich nemas zastani a brachove te BEZDUVODNE trestaji pro sve vlastni poteseni, tak vsem slusne oznam, ze pokud budou pokracovat jako doposud, budou mit problemy s urady.

Kyklop (Ne, 11. 7. 2010 - 01:07)

když něco provedu táta mě...Tak mu to rekni, myslim se ze by to mel vedet, ze povazujes vyprask za lepsi a efektivnejsi reseni. Urcite na to pristoupi.... Ale abys pak nelitovala a nerikala si, ze ja blbka radsi nemlcela :0)

Kyklop (Ne, 11. 7. 2010 - 01:07)

Linka bezpečí má sloužit...Pokud jsem cetl spravne, tak ho sikanuji jeho dva brachove a naschval vyvolavaji situace, ktere k vyprasku vedou. TO JE podle me tyrani a pokud nema ten kluk zastani v rodicich(predpokladam, ze s nimi uz o tom mluvil), nic jineho mu nezbyva nez obratit se na urady. Za slusnost povazuji nejprve varovat, pak jednat.

sss (So, 10. 7. 2010 - 19:07)

když něco provedu táta mě nemlátí ,ale pořát mi jenom domlouvá což už mi leze na nervi bylo by mi už snad příjemější kdybich dostala na zadek.Na prosto s tebou souhlasím otče.

Ema (So, 10. 7. 2010 - 17:07)

Já vůbec nachápu, co pori...Slušné lidi jsou dneska i ty, co tělesně trestáni nikdy nebyli.Možná vám přijde, že dnešní mládež je horší než kdy dřív, ale zkuste si vzpomenout přesně na svoje dětství nebo na lidi tenkrát ve vašem věku, co dělali.Já myslím, že by to bylo stejné, kdyby jsme měli tenkrát tolik možností, jako je dnes.

otec (So, 10. 7. 2010 - 17:07)

jednoduché, zavolej na linku...Linka bezpečí má sloužit těm dětem,kteří jsou opravdu týraný hrozí jim ,smrt tam by opravdu měla instituce zakročit.Rozhodně né tam ,když holka nebo kluk něco provedou a dostanou výprask přes zadek.Když rodič přistihne dítě,že provádí něco nebezbečné ,že seč ohrožuje na životě pak je třeba vykonat trest protože to je pro jeho dobro.Výprask má oproti jiným trestům výhodu,že dítě svůj prohřešek pocítí a lépe si pamatuje než domluvy.Ty lezou jedním uchem ven.

Michal (So, 10. 7. 2010 - 17:07)

jednoduché, zavolej na linku...V mym veku uz to asi nebude trvat dlouho a taky bych se stydel rict ze dostavam na zadek. A byla by to ostuda pro rodinu tak to radsi jeste chvilku vytrpim.

Kyklop (So, 10. 7. 2010 - 01:07)

Me rodice nikdy nebili ale...jednoduché, zavolej na linku bezpečí a tam ti poradí optimální postup co dělat.

Michal (Pá, 9. 7. 2010 - 16:07)

mam dotaz: co se mysli pojmem...Me rodice nikdy nebili ale casto jsou na dlouho pryc a dali mne na starost dvoum starsim bratrum ktery si vymohli povoleni mne telesne trestat. Nejsem proti vypraskum, ale kazdej by to pravo bit decka mit nemel a taky si nemyslim ze to ma vzdycky ucinek. Brachove mne porad neco narizujou co vi ze nemuzu splnit a pak mne bijou. Jsem tvrdohlavej, tak schvalne prijdu dom pozdejc nez mne reknou i kdyz vim ze dostanu.

Kyklop (Pá, 9. 7. 2010 - 05:07)

mam dotaz: co se mysli pojmem...jiank slovem vyprask myslim opravdu vyprask v pravem slova smyslu. Placnuti, nebo par prez zadek za vyprask nepovazuju, i kdyz bych s tim taky setril jak jen to jde (to je neco jako vytahat psa za kuzi). A vubec nejhorsi jsou psychicke tresty, ty dokazou cloveka poznamenat mnohdy stejne nebo hur nez fyzicke tyrani.

Kyklop (Pá, 9. 7. 2010 - 02:07)

mam dotaz: co se mysli pojmem...No, určitě jsou situace, kdy jedna dobře mířená je lepší než dlouhé vysvětlování. Ale jak už jsem řekl, výprask jako takový, to už by muselo být něco hodně špatného, co děcko udělalo...a ještě bych před tím přemýšlel, nedá li se to vyřešit elegantněji. Ptáš se, co dělat, když pokusy o vysvětlení selžou. Asi záleží na tom, jak je to děcko velké a o co jde. Pokud je malé a dělá něco co ohrožuje jeho zdraví, asi bych ho osobně plesknul. Pokud už je velké, těžko říct, tady spíš platí, pozdě bycha honit.
Podle mě, když je děcko malé, je největší prostor ho utvářet tak, aby v pozdějším věku stačila domluva, vysvětlení. S velkým děckem toho dospělák už moc nenadělá ani výpraskem-maximálně se ho děcko začne bát a dělat danou nechtěnou aktivitu tajně, protože už má vlastní rozum i názory za kterými si stojí. Vychovávat děti pozitivně určitě jde, ale bez trestu se asi taky nikdo neobejde. Důležité ale je, aby ten trest nebyl neúměrně krutý.
Když to zjednoduším a vztáhnu to na psy. Spousta lidí vychovává psy s klackem v ruce. Výsledkem toho je sice poslušný, ale ustrašený pes. Má nízké sebevědomí a může být nebezpečný, protože bojácní psi koušou. Osobně jsem viděl psa, který pokazil cvik a hned jak ho pokazil schlípnul uši a zaujmul podřízenou pozici. Každý si asi umí domyslet, co v minulosti obvykle následovalo při výcviku toho psa, když daný cvik zkazil.... Psi se dají ale vychovávat i jinak. Chce to hodně chválit, motivovat odměnou, nikoli strachem. Samozřejmně, občas jsou potřeba usměrnit....ale to obvykle stačí jen změnit ton hlasu, lehce ho vytahat za kůži na krku, nebo na něj lehnout. Podobně u malých dětí. Motivovat pozitivně, dát jim lásku a občas mírně usměrnit. Když jsou pak starší, něco jako tělesný trest s přibývajícím věkem čím dál více strácí smysl a význam. Spousta lidí ze začátku výchovu zanedbává a pak se diví, že jim děti přerostli přes hlavu a začnou je řezat hlava nehlava, protože už nevědí jak dál. Samozřejmě ani to nikam nevede.

*M. (Čt, 8. 7. 2010 - 23:07)

mam dotaz: co se mysli pojmem "biti"??? ja osobne si pod nim predstavim poradny vyprask rakoskou,remenem,vareckou-ale urcite ne (obcasne a dobre myslene)placnuti pres zadek za zlobeni nebo za nejaky zly umysl (je nesmysl trestat za spatne znamky nebo za takove kraviny jako rozbity hrnek, normalni klukovske rostarny a podobne). Rozhodne nepodporuju zakaz tel. trestu. Zadny normalni rodic prece sve dite nezbije tak strasne, aby to na nem zanechalo nejake nasledky. Bohuzel,zrudy, ktere tyraji deti (kterym bych nedala trest smrti, ale nechala bych je zit v podminkach jako byly za valky v koncentrakach) by ten zakon stejne nezastavil. Ja osobne jsem si kolikrat prala radsi dostat pres zadek nebo pres pusu nez poslouchat nejake vycitky ze co jsem neco udelala...tohle totiz boli daleko vic...
A jeste me napada jeden dotaz: kdo jste uplne proti tel. trestum-JAK chcete ucinne nekoho potrestat,kdyz je to nutne a veskere pokusy o vysvetlovani selzou? Zakazy? Vycitky? Netrestat vubec a rozmazlovat? Vzdyt tyrani a obycejny vyprask rukou na zadek maji k sobe blizko asi jako Praha k Sydney...

Kyklop (St, 7. 7. 2010 - 05:07)

Natalko jeste neco,
me jako rodicovi by ani nevadilo to, zes byla za skolou (to se da prezit, zvlast kdyz mas same jednicky....), ale vadilo by mi hodne to koureni. To je celkem nebezpecna vec a primo to ohrozuje tvuj zivot. To bych jako rodic zkousnul jen tezce-koukat se jak si moje milovane dite nici zdravi. Nediv se proto, ze reseni bylo tak radikalni-vyprask. Musis si uvedomit lasku, kterou k tobe rodice citi a s ni souvisejici zodpovednost a strach o tebe. Zustala bys klidna, kdybys videla ze clovek, ktereho mas na svete uplne nejvic rada se pomalu ale jiste zabiji? Predstav si to a zjistis, proc jsi ten vyprask dostala. Jak jsem rekl v minulem vzkazu pro tebe, zkus jim vysvetlit, proc je pro tebe vyprask neprijatelny a navrhnout jim jine ale funkci reseni. Za sebe muzu rict, prestan kourit. Je sice fakt, ze vetsina pubertaku to zkusi a prestane...ale jsou i lidi, kteri s tim neskonci a pak maji ve triceti ctyriceti rakovinu plic nebo hrtanu. Reknu ti, neni to prijemna smrt.

Reklama

Přidat komentář