Reklama

Výprask vařečkou

Saša (Út, 24. 10. 2006 - 20:10)

Nezdá se mi, že by se u nás trestali děti nějak víc a tvrději než v okolních státech. Naopak z důvěryhodných zdrojů vím, že třeba ve Francii se v mnoha rodinách dodnes trestá důtkami. A v Anglii se sice už na školách rákoska nesmí používat, ale doma je to prý stále oblíbený výpraskový nástroj.

Eva (Út, 24. 10. 2006 - 17:10)

Take nechapu, jak v rodine, kde se bije muze existovat prava laska. A to jeste ty deti jsou nacviceni si myslet ze biti je spravny a ze si to zaslouzi.
Nenormali-spise jsou tam psychologicke problemy-v cele rodine.

Lenka (Út, 24. 10. 2006 - 08:10)

Varecha: takže dle Tvých slov,výprask vařečkou a řemenem není týrání,ale když to zanechá modřiny nebo jelita tak ano??????Dost si protiřečích,ještě jsem neviděla výprask řemenem bez jelit!!!

Varecha (Ne, 22. 10. 2006 - 19:10)

Samozrejme, ze se deti biji. A to cim koliv. Jaky tyrani? Kdo napsal, ze vyprask vareckou, nebo remenem je tyrani? Pokud to dite nema zarezy, modriny ap., potom je to normalni telesny trest. Nesouhlasim s tim, ale lide se nezmeni...

Eva (Ne, 22. 10. 2006 - 18:10)

Podle ceho byla vytvorena ta statistika?

Návštěvník (Ne, 22. 10. 2006 - 17:10)

Eva: Lidi jako ty mne opravdu fascinuji. 1) nic takovyho co jsi napsala se normalne nedeje - viz prispevek vise. 2) Dovolil bych si tvrdit, ze na zapade jsou tyto tresty daleko beznejsi. Pokud vim tak ve Velky Britanii zrusili telesny tresty ve skolach az nekdy v osmdesatych letech. A kdyz zajedem jeste dal tak v Australii jsou stale povoleny. Nejsem si tim jisty, ale minimalne do nedavna byly.

Alena (Ne, 22. 10. 2006 - 10:10)

Evo, a co se tam tam děje? Nic prosím tě. Bití dítěte předmětem je ze zákona klasifikováno jako týrání. Češi svoje děti normálně vařečkami a řemeny neřezají (viz. statistika výše). To jsou fakta.

Eva (Ne, 22. 10. 2006 - 06:10)

Uplne bych se stydela zminit na zapade, ze deti se v Cesku normalne rezaji vareckou, remeny, atd. Mozna by to ani neverili a mysleli si ze jsem se zblaznila, nebo by se divili z jake blaznive zemi jsem prisla..
Kdyz obdivuji krasnou Prahu, nemaji zdani co se deje za zavrenymi dvermi.

Návštěvník (Ne, 22. 10. 2006 - 05:10)

Mne osobne vubec neni lito tech lidi co pisou, ze dostvaji rakoskou nebo vareckou na holou. Naopak jim preju, ze dostali dar byt submisivni a dokazat si tak v sexu uzit daleko vice zabavy. Ale koho mi opravdu je lito jsou ti, kteri jim uverili. Ale nekdo hloupej byt proste musi.

Samozrejme se tu najdou vyjimky. Tak tem se omlouvam a rozhodne jim to nepreju!

Alena (So, 21. 10. 2006 - 20:10)

Tak to přece vůbec není! Ze zkušenosti klinických psychologů vyplývá, že přiměřeně tělesně trestáno 70% dětí, pouze 15% dětí nepřiměřeně- a toto číslo stále klesá, a 15% vůbec. Ze zákona je nepřiměřeným trestem bití jakýmkoli předmětem (vařečka, pásek...), nebo takové, které zanechává následky (třeba modřiny, jelita...). Toto všechno je velmi příznivé, nechapu, jak můžeš z pofidérní, podle mě zcela spankingové, internetové diskuze vytvářet nějaké závěry o mentalitě našeho milovaného národa!
A přiznám se, není mi sympatická americká mentalita - viděl si franc. dokument "Prohřešky proti desateru"??

J.81 Seeadler (So, 21. 10. 2006 - 10:10)

Für Eva:Nejlepší způsob co proti tomu dělat je nebejt takovej pazmrd jako ostatní.Nechápu to.Ale to asi proto,že si na mě nikdy nikdo nedovoloval.Taky se tady často nadáva na Kanadu a Ameriku.Dovedete si představit,co by si řekli Kanaďani Američani,nebo třeba i nám bližší Švédové,kdyžby věděli,jaxe tu jedná s dětma?A jak je možný,že zrovna tyhle státy jsou jedny z nejvyspělejších? Jenom pro hrstku zabedněných Čechů je tam všecko špatný.

Eva (So, 21. 10. 2006 - 07:10)

Myslis ze se neda vyjit bez facek a jelit?
Vy uz asi musite byt opravdu blbi.

Markéta (Pá, 20. 10. 2006 - 23:10)

Souhlasím. A pak je to lepší než facka. Ničení mozkových buněk mi přijde o dost horší než nějaký jelito.

Markéta (Pá, 20. 10. 2006 - 23:10)

Já naposled dostala asi v 10 letech. Vždy to ale bylo rukou na holou.

Eva (Čt, 19. 10. 2006 - 17:10)

Seeadler bohuzel asi mas pravdu, lidi jsou nejak dusevne zakrsnuty a proto asi biji bezmocny deti.

J.81 Seeadler (Čt, 19. 10. 2006 - 15:10)

Já taky myslím,že tu spousta lidí kecá.Ale upravil bych to trochu.Kluci míň,holky víc.Budu zakládak diskuzi o spankingu (výprask přes šaty nebo přes sukni)tak se zastavte,bude to ale v rubrice sex a vztahy.Já ve Švédsku byl a tak jsem slyšel,jak to tam je.Ale to není záležitost jenom severských států.Ještě asi ve Švýcarsku to jde,tam je ta kriminalita taky skoro na nule.Ale stejně povídám-vyspělej a moderní stát se pozná podle toho,jak se v něm lidi chovaji.Zejména k dětem,postiženým,odlišným...a jak tak sleduju dění nejenom tady,taxi myslím,že zrovna náš stát zas až tak vyspělej není.

Jirka (So, 14. 10. 2006 - 23:10)

Aleno, mas pravdu, ze jde vetsinou o fantazie. Holek, ktery dostavaji na holou, je urcite velmi malo. Kluku je asi vic, ale ani oni urcite nedostavaji na holou do tak vysokyho veku. To, co delas s manzelem je spanking, ale to je o necem uplne jinym.

Alena (So, 14. 10. 2006 - 22:10)

Nedivím se, že je ve Švédsku nejnižší kriminalita mládeže. Bude to ale spíš tím, že Švédové jsou obecně méně temperamentní národ! Když na dítě mírně zvýšíte hlas, nebo ho plácnete přes zadeček tak ho přeci neubude! Věřím, že to obecně s těmi výprasky není zlé. Navíc- zdejší příspěvky jsou jasné fantazie, tohle žádní rodiče určitě nedělají. A zjistila jsem, že ve velmi lehké formě mě to taky trošku vzrušuje.. (ale v žádném případě do toho netahám děti - jen s manželem!!)

J.81 Seeadler (So, 14. 10. 2006 - 21:10)

Seeadler fakt hodně čte ale naráží na případy brutálního týrání.Ale nechápe jak někdo může týrat slabšího.Když ve Švédsku zařveš na ulici na dítě,dostaneš pokutu vevýši měs.platu.A je tam nejnižší kriminalita mládeže v Evropě.Není to divný

Monetka (So, 14. 10. 2006 - 20:10)

Seeadler asi ve?a číta alebo má poruchy výchovy. Mám štyri deti a výprask vareškou je tabu. Viete prečo to niektorý rodičia robia? Lebo nevedia vychovávať! Je to ich slabosť, u?achčovanie komunikácie s dieťaťom výpraskom. A výsledok? Možno strach, vzdorovanie, nenávisť zo strany dieťaťa ktoré začne rodičom opov?hať. Každý problém sa dá riešiť vysvetlením dôsledkov a hlavne sa treba deťom viac venovať. Raz sa im to vráti. Lucka povedz mame že bitka nieje riešenie. Držím ti palce.

Reklama

Přidat komentář