Reklama

náhradní matka

Pro Moni (Út, 31. 7. 2007 - 21:07)

Dobrý den, četla jsem si Vaši prosbu,že hledáte náhradní matku. je mi 27 a jsem naprosto zdravá doposud jsem darovala vajička, ale ráda bych se stala náhradní matkou. buďte prosím tak hodná a ozvěte se mi pokud Váš zájem stále trvá.

Moni. (Út, 31. 7. 2007 - 10:07)

Hledam nahradni matku,pomuže mi nekdo?

monča (Po, 30. 7. 2007 - 13:07)

Dobrý den Zuzano,
četla jsem si Váš příspěvek v diskuzi, že hledáte náhradní matku. Pokud je stále aktuální budu ráda když se mi ozvěte na mail tapinka.tapka"seznam.cz

Jana (Pá, 13. 7. 2007 - 14:07)

Ahoj lidi,
začala jsem uvažovat o tom, že pomůžu mojí kamarádce a jejímu manželovi, a stanu se jejich náhradní matkou. Ale nevím o celém procesu, co všechno se musí a tak, vůbec nic. Můžete mi prosím někdo poradit? Ocením každou radu a zkušenost (právní, zdravotní hledisko). Pište prosím na janie.k"post.cz
Díky!!

Zuzana (Po, 9. 7. 2007 - 08:07)

Dobrý den,
je mi 32 let a je to asi měsíc co doktoři zjistili, že jsem nemocná a řekli nám, že nebudeme moct mít vlastní děti, že je to pro mě příliš velké zdravotní riziko. Je to pro nás rána, protože se už přes rok snažíme a na dítě jsme se moc těšili. Hledám touto cestou náhradní matku, která by byla ochotna naše miminko donosit. Napište mi prosím na zuzana.pospisil"centrum.cz. Uvítám i jakékoli rady a případné zkušenosti

Alex (St, 27. 6. 2007 - 14:06)

ano je to vsechno mozne,proto se vybira nahradni matka ve veku 25-30let,to je optimalny vek pro tehotenstvi.
je nutne vysetreni nahradni matky na aids,zloutenku a t.d.,jaky je zdravotny stav rodicu-nevim jestli je to nutny.

Návštěvník (St, 27. 6. 2007 - 13:06)

Jistě se předpokládá podrobné vyšetření zdravotního stavu náhradní matky včetně gynekologie a zřejmě i náhradní matka by měla něco vědět o zdravotním stavu rodičů, jejichž dítě chce donosit. Pokud pak těhotenství i porod proběhnou tak, jak mají, je to v pořádku. Ovšem, právě to ovšem. Kdyby došlo vlivem těhotenství nebo porodu /a zřejmě i v šestinedělí/ k vážnému poškození zdravotního stavu náhradní matky, kdyby např. to bylo na invalidní důchod nebo na dlouhou dobu - např. kdyby pro nějaké komplikace musela být operativně odstraněna děloha, takže by sama ztratila možnost mít další děti - kde by se mohla domáhat odškodnění? A případně na jak dlouho?
Zdá se mně, že v případě možných komplikací je mnoho otázek nedořešených.

Návštěvník (St, 27. 6. 2007 - 10:06)

Ještě otázka: jsou vady, které se vyšetřením plodové vody nepoznají, může dojít také k poškození dítěte při porodu /dítě se může dusit, deformace končetin, mozková obrna/. Takto narozené dítě už nelze "dát pryč". Náhradní matka nemá "právní" povinnost se o ně postarat. Co potom? Do kojeneckého ústavu? To dítě se narodit nechtělo samo, někdo to chtěl,takže co s "vadným" kusem"?
Zase na druhé straně, pokud to člověk nezažil, těžko odsuzovat morální aspekt manželů, kteří nemohou mít dítě a na druhé straně ženy,která je ochotná jim toto přání splnit. Tam jde samozřejmě o obchodní stránku, žádná žena /pokud to není velmi blízká příbuzná/ to nedělá z lásky, o tom si nedělejte iluze, ale rozhodující je pro ni finanční stránka a výhody, které získá - např. bydlení a péče v těhotenství. Na druhé straně je faktem, že těhotenství znamená pro ženu určitou zátěž, nepohodlí, případně se mohou vyskytnout zdravotní problémy.

Alex (St, 27. 6. 2007 - 09:06)

Ano,v Cesku fakt nahradni matky neni oficialny. Jak se to dela v jinych statech:pri domluve musi se sepsat smlouva mezi strany o castce, kterou dostane nahradni matka po porodu, a samozrejme o tom co se bude dit v pripade, ze se narodi postizene dite,nebo v pripade ze se narodi dvojcata ma narok na vyssi castku.
Myslim si ze aby se nenarodilo postizene dite,atci domluvit odber plodovy vody a vysledek je na 99,9 %spravny.zakrok neni vubec bolestivy.v pripade ze vysledek bude spatny,dite se da pryc,a "rodice"budou muset zaplatit nejakou castku odskodneho.
proc treba nabizim sluzby nahradni matky:chci pomoc rodine s bydlenym, a Vasi rodine mi Svoje ocekavane miminko.
Jasne ze to nebude za par korun,bude potreba zaplatit umnely oplodneni,a pokud chcete i svoje vajicko,tak i tohle zaridit.
v rodnym liste ditete se uvede jako otec Vas manzel, a dite se preca k Vasi peci.
nebo se napise papir o adopce a ze se ditete vzdavam.
neberte to jako neco nemoralniho:i v Bible je napsany, ze kdyz nemuze otehotnet Pani,at je tehotna sluzka..
Souhlasim se k Vam na dobu tehotenstvi nastehovat,spolu budeme citit pohyby a spolu budeme rodit.je to jen nase tajemstvi a prisaham Bohu ze se v zivote k tomu diteti nenahlasim,Mam svyho milovanyho Honzika a uz deti nechci, chci malymu dat kvalitny zivot.v jinych statech vzdy se vyzaduje aby nahradni matka uz mela deti,aby matersky instinkt mohla pouzit na sve dite.
tak ze pokud by jste uz byla zoufala napiste.katalizatorka"centrum.cz

Návštěvník (St, 27. 6. 2007 - 08:06)

Neznám úplně tuto problematiku, ale píšete, že u nás je to nelegální. Kde je tedy záruka, že si náhradní matka vydání dítěte po porodu nerozmyslí, že si ho nechá. A naopak - pokud se dítě narodí s nějakou vrozenou vadou nebo nemocí a "biologičtí" rodiče ho odmítnou? Zaplatili celou nebo poměrnou částku a pro ně to může končit.
Jak se to celé řeší? Může někdo poučit. Dík.

Alex (Út, 26. 6. 2007 - 21:06)

Ozvite se katalizatorka"centrum.cz

Šarka (Ne, 24. 6. 2007 - 12:06)

Čas utika hrozne rychle,spousta ženskych ma potiže s početim,chtela bych vědet kolik by to stalo - nahradni mateřstvi?Odpovi mi nekdo? Za laskave slovo nikdo to delat nebude..........Na co se maji pripravit budouce rodiče ...Kolik to bude stat?

Maggie (So, 16. 6. 2007 - 06:06)

Také bych ráda pomohla těm ženám co nemohou donosit své vlastní dítě,vím jaké to je toužit po dítěti a z nějakého důvodu to nejde....Já nemohla otěhotnět a nakonec jsem porodila dvě zdravé děti(7 let a 11 měsíců).Pokud je tu někdo komu bych pomohla tím že se stanu náhradní matkou,tak ať se mi ozve na můj mail: Maggie77"atlas.cz

Návštěvník (Ne, 3. 6. 2007 - 17:06)

Marie děkuji Vám za odpověď. Čas jste se mnou neztrácela, toužím po dítěti, pokuď to nepůjde touto cestou, tak je tady ještě adopce. Neztrácím naději. Vám a celé Vaši rodině přeji hodně štěstí.D.

Návštěvník (Ne, 3. 6. 2007 - 17:06)

Marie děkuji Vám za odpověď. Čas jste se mnou neztrácela, toužím po dítěti, pokuď to nepůjde touto cestou, tak je tady ještě adopce. Neztrácím naději. Vám a celé Vaši rodině přeji hodně štěstí.D.

IM_cookie=true (Ne, 3. 6. 2007 - 16:06)

a jinak moje mejl. adresa je Majka39"seznam.cz

Návštěvník (Ne, 3. 6. 2007 - 16:06)

Já naopak Renatu chápu a ostatní lidé, co neprožívají momentálně to, co ona, tak to samozřejmě nepochopí a odsuzují. Chápu i ty matky, které se stanou těmi náhradními za peníze, aby zabezpečily finančně své dítě.

MARIE (Ne, 3. 6. 2007 - 15:06)

ptáte se mě jestli neuvažuji se stát náhradní matkou odepíši vám tady do diskuse,děkuji vám za projevenou duvěru,ale nikdy bych na nic takového nepřistoupila vím ,že bych mohla udělat vás štastný ,ale nevzala bych si na svědomí vzhledem k mému věku možná rizika jak ,proto děcko tak i pro mě samotnou když bych podstoupila další těhotenství tak jedině pro své 4dítě ,držím vám palce a doufám ,že patříte mezi ty co děti chtějí a nemužou a né jako tu byl názor ,že by si zkazili postavu atd.protože to by mě mrzelo ,že jsem s vámi ztrácela nějaký čas

Návštěvník (Ne, 3. 6. 2007 - 14:06)

když je to nelegální, jakej má smysl tahle diskuze s prosbama o odnošení děcka? Když se to nesmí? nebo jak to jako prakticky chcete provést, když je to nelegální???

Návštěvník (So, 2. 6. 2007 - 21:06)

Marie přečetla jsem si Váš názor( z 30.5.07) do diskuse. Máte 3 děti, neuvažujete se stát náhradní matkou? napište mi, děkuji: figarisimo"seznam.cz

Reklama

Přidat komentář