Reklama

Jsou cikáni takoví chudáci?

miso (Pá, 10. 11. 2006 - 13:11)

nie som rom, ale mnoho ludi si to moze pri pohlade na mna mysliet, mam tmavsiu pokozku, hoci nemam ani ziaden "exoticky" povod - som slovak a zijem na slovensku. Nemozem povedat, ze by som sa stretaval s nejakou formou diskriminacie, s vynimkou prechodu cez hranice. Je to ale aj tym, ze mam vysoku skolu a pracujem povacsine so vzdelanymi ludmi. Musim vsak konstatovat, ze rasizmus a xenofobia su v slovenskej (a urcite aj v ceskej) spolocnosti hlboko zakorenene. Ako dieta som citil obrovske opovrhovanie inymi detmi, neboli to ojedinele pripady. Mnohi tvrdili napriklad, ze nie som rovnako cisty ako oni, ze sa nemozem dotknut ich chleba, aby som ho nekontaminoval. Je uplne jasne, odkial to tie deti maju - od svojich rodicov.

XXX (Pá, 10. 11. 2006 - 13:11)

No tak promin no..Dnes už asi ten pc vypnu.Víš ono se to může vzít bud tak nebo tak.Já to vzala úplně jinak vid :-) No tak ted tady budu za 10letou která by si měla znova opáknout třídy od jedničky..Každopádně já s nima mám ty nejhorší zážitky, i když i mezi bílýma se najdou ne zrovna andelé..Díky mé práci se s nimi setkávám celkem často a je fakt že většině z nich nemůžete věřit ani skočit vůbec nanic..Umějí to tak zahrát,hlavně ženské s miminama na rukou-že by se od nich naše holky které jsou na sociálce měly taky neco naučit.Je fakt že spousta spolupracovnic kouká na bilou holku na sociálce jak na zjevení ale přijde cikán a nevím proč,přijde mi že z nich maji skrytou obavu či dokonce náznak respektu..což nechapu'

občan (Pá, 10. 11. 2006 - 12:11)

pro XXX - je poledne, já jsem hore už dávno a ty si dej kafe a přečti si to ještě jednou:-)'

XXX (Pá, 10. 11. 2006 - 12:11)

PRO OBČANE-TO BERU JAKO VTIP TEN TVŮJ PŘÍSPĚVEK..NEBO SI SE JESTE NEPROBUDIL...'

Bílej (Pá, 10. 11. 2006 - 12:11)

To máš pravdu, nutíme je, aby posílali děti do školy, aby nekradli, nešlapali chodník... jsme to ale kurvy, my gadžové!'

občan (Pá, 10. 11. 2006 - 12:11)

Romové mají plné právo na to, aby žili podle svého. Nutíme je bydlet v bytech, ve kterých mají deprese, proto je rozbíjí a proto zapomínají platit nájmy.Konečně by měl někdo uspořádat sbírku na obytné vozy s přívěsy, ve kterých by tito nešťastní občané mohli odjet, kam je srdce táhne a kde by konečně mohli dýchat svobodně, já bych přispěl nemalou částkou.'

Jana (Pá, 10. 11. 2006 - 12:11)

Ano, lidovecký starosta Čunek ve Vsetíně. Má už nejenom průšvih, ale najednou se vyrojilo sexuální obtěžování atd.....

Jo, radikální kroky a vlastní názor se neodpouští.'

Návštěvník (Pá, 10. 11. 2006 - 11:11)

Kde to bylo, jak je ten starosta odstěhoval do kontejnerů a teď z toho má průšvih?
Někde ve Vsetíně?'

jana (Čt, 9. 11. 2006 - 21:11)

Je to fakt,znam asi teď hloubám v paměti jednu rodinu,kteří se opravdu snaží.Chodí všichni do práce,platí léta nájem vše jako všichni lidé kolem nás,kteří chtějí žít normální život,aniž by se spoléhali na státní příspěvky.Ale to je jen pár lidí,které znám.Ale ostatní?Jednou jsem byla žádat na úřadě sociální dávku na vyrovnání dávky do životního minima jelikož jsem byla na mateřské.Já jsem musela doložit všechny příjmy,všechny účty co platíme za poslední půl rok.A byl tam jeden spoluobčan,terý jen přiběhla říkal,dáte nám t meníze nebo ne? A úřednice na to,zítra si příjdtě.K nám přišla na kontrolu sociálka a všechno to lítání kolem toho kvůli pár stovkám.A jak to tak sleduji ten život kolem nás,tak se mají mnohem lépe jako mi,kteří musíme chodit do práce.Jak chodí oblékaní a nikdo z nich nedělá oni mají všechny výstřelky módy/nemyslím butikové/,ale co mi?Koupíme si co potřebujeme nutně a poplatíme své účty a přežíváme.A oni?Příjde platba za popelnice,tak si zajdou na úřad a oni to za ně zaplatí.Je tohle normální?Nejsou všichni stejní.Když si pořídím deset dětí a myslím si,že se mi o ně stát postará tak to není v pořádku.Pro nás je jedno a maximálně dvě až nad hlavu,aby jsme prostě žili.Já si myslím,že diskriminují nás a ne mi je.U nás jim opravili barák a dali jim tam i zámkovou dlažbu a myslíte,že oni to ocení?Já bych chtěla taky zámkovou dlažbu,ale mě ji nikdo nezaplatí,tak chodím po popraskaném betonu.Nevím co už dodat.'

XXX (Čt, 9. 11. 2006 - 21:11)

Nedá mi to a přispěju mými zkušenostmi i když nevím zda je to to pravé téma...Jsem vlastnik několika bytu mimo Prahu,které pronajímam..Jeden jsem výjimečně pronajala právě cikánům-chtělo se mi říct romům,ale řeknu cikánům---důvod? Nevím,přišla tak 20letá cikánečka nádherná holčina s krásným miminkem..A že potřebujou bydlet samy s manželem,pryč od rodičů---fakt sladká jak cukrová vata..Jo jsem ženská a na chlapy,takže aby si nikdo nemyslel že jsem chlap nebo na ženský...Prostě to miminko atd..Řekla jsem si,že nemůže člověk soudit všechny stejně..První měsíce vše O.K...Ale pak začalo opoždovaní s nájmem,někdy měsíc,2týdný,měsíc a necé a dokola...Dala jsem jim ultimátum..Měly to přes socialku...Nic..Jeden měsíc normální,pak najednou změnili tlf,nájem neplatili atd...Jela jsem tam...Pry manžel je težce nemocny,nemuze pracovat,je v nemocnici,brecela,dite taky..a ja jela domu s ultimatem ze do 2dnu atd...Takhle asi pul roku..Dokažu pochopit že nekdo má problemy,ale já zrovna tenhle byt pronajímala vícemene abyh ho nemusela prodavat do 5let.Platili mi fakt skoro regulovany nájem,takze nizsi nájem uz by sehnaly tezko...Nakonec uz jsem to fakt nechtela protahovat,a i kdyz slecna strasne brecela a slibovala,rekla jsem ne...Na¨konec prijela cela rodina prosit...A zas dokola...Opet jsem cekala mesic na zaplaceni najmu,podotýkam že jsem pravidelne platila elektriku a plyn ale oni proste nepochopili ze platby se plati zacatkem mesice a oni museji proste najem zaplatit.Nakonec mi do tlf rekly at jim dam pokoj,co je furt otravuju atd..A to uz na me bylo hodne..Rekla jsem jim,že ponevadz neuhradili najem a uz bezi dalsi mesic,maji 2dny na to aby se vystehovaly..Jela jsem prevzit byt,panelak plny cikanu,bylo jich tam snad 20..Ten sladky andilek,me fyzicky napadl,urazky nebudu jmenovat,vsichni me zacaly urazet,napadat,museli jsme volat policii..no nebudu vam popisovat,ze jsem radeji ujela rychle pryc a klice mi slibila policie dovezt..Nebyt toho ze jsem rychle předtim vlezla k jedne hodne pani sousedce,zmlatili by me i meho maleho bratra...najednou to byli uplne jini lide...a ja si rikam-clovek jim dal sanci,jednala jsem s nima cestne,mela roky pochopeni pro jejich financní problemy,mely dite,manzelovi bylo 30let,meril 185cm,vazil dobrych 100kg,chlap jak hora ,ale nemohl pracovat.atd..takze bohuzel,ale po tehle zkusenosti je nemuzu ani videt a nedej buh,aby se mi pripletly do cesty..'

Návštěvník (Čt, 9. 11. 2006 - 20:11)

Já mám taky jeden s auty. Jeden cikán se zmůže a koupí si nový Superb. Co však čert nechtěl, už při první projížďce chytne u lesíka defekt. Nu což, cikán je chlap šikovný. Nelení, vezme rezervu a zvedák, a pustí se do výměny. Z lesíka se však vzápětí vyřítí druhý cikán se železnou tyčí a vší silou ji buší do čelního skla. Majitel auta se oboří: Co děláš, ty vole? Druhý odpoví: Ty ber kola, já beru přehrávač.'

M (Čt, 9. 11. 2006 - 20:11)

Cikáni umí docela dobře podnikat v bytové oblasti. Dokáží ze svého bytu vytřískat co se dá.'

Návštěvník (Út, 7. 11. 2006 - 17:11)

černým cirkokám projde všechno, bílé huby mají ve všem smůlu:-('

Iva (Út, 7. 11. 2006 - 16:11)

Formule je naprosto úžasná!Prosím, napiš ještě něco!! Moje otázka - co říkáte na korespondenci českých cikánů s papežem?'

Jsou to vyčůran (Út, 7. 11. 2006 - 09:11)

To je dobré,píšu jedničku s hvězdičkou za tu Formuli.
Cikáni se při sčítání lidu nehlásili ke své národnosti,jen 35.000 tisíc ji napsalo.Odhad úřadů je že jich 150.000 a dalších 100.000 zde žije na černo.K čemu se ti degenerovaní jedinci hlásí všichni svorně jsou sociální dávky.Včetně ,,populární"zpěvačky" 140 kg těžké,jejíž příšerný zpěv živí půlku Rokycanské populace cikánů.Ta když ji bylo oznámeno že bere neprávem soc.dávky odpověděla že neví ani kdo je president!'

Jsou to chudáci (Po, 6. 11. 2006 - 14:11)

Stáj Formule 1 - Ferrari při své návštěvě České republiky zjistila,že zdejší mladí romští chlapci dokáží z automobilu odmontovat všechna čtyři kola v extrémně krátké době a to bez použití speciálního nářadí. Jelikož se závody F1 dnes víc než na trati vyhrávají v depu, dostal současný tým mechaniků vyhazov a na jejich místo angažovala stáj Ferrari partu romských mladíků z Čech. Při první zastávce proběhlo vše nadmíru dokonale. Chlapci dokázali během 3 vteřin vyměnit všechna kola. Problém však nastal poté, co během dalších 10 vteřin stihli auto přestříkat, přemalovat mu startovní čísla a prodat ho stáji McLaren i s pilotem...

'

jastana (Pá, 20. 10. 2006 - 16:10)

mas pravdu

Kája Mařík (So, 23. 9. 2006 - 13:09)

Lid by měl vzít vládu do svých rukou a vyházet ty inteligenty co si čtou v neděli literární noviny.Vytřískat cikány a komunisty i ty co zalezli do všech stran, a zase by byl ráj na zemi.'

Ally (So, 23. 9. 2006 - 08:09)

Já měla tu čest párkrát projíždět s manželem cikánskou vesnici na Slovensku a nestačila jsem se divit jaký mají krásný baráky. Nejspíš jim tam došlo, že když si je zničí takže už jim tam nikdo novej barák nedá, protože tam už žádnej jinej barák není. Možná by nebylo špatný aby tady dostali nějakou vesnici ať si tam žijí jen oni a ať si tam sami vedou obecní úřad. Pak budou odkázáni jen sami na sebe. Bydlím kousek od města kde cikáni-Romové jezdí autem na nákupy pouhých 10 m, pěšky to mají za ten roh baráku (který je totálně v dezolátním stavu) děsně daleko. A to nevlastní jen jeden automobil ale mám pocit že na 10 obyvatel domu je 15 aut které ovšem jezdí jen na vzduch protože ten se zatím neplatí. A člověk který jezdí na nákupy autobusem si nemá šanci ani na zastávce sednout protže nemá kam. Oni jsou Romové totiž děsně unavení z toho věčného nic nedělání a ničení městského majetku a tak obsazují zastávky s lavičkama. A běda když se člověk ozve že by mohli stařenku pustit aby si sedla...Připadá mi že ta utlačovaná menšina nejsou Romové ale my...'

Návštěvník (So, 23. 9. 2006 - 08:09)

To Radek,cikáni kočovali ještě v 50 létech,ale komunisti je začli usazovat,napřed je cpali do statků,kde nikdo nechtěl bydlet,zdevastových domů po komunistickém záboru.Cikáni to zničili i to co tam ještě bylo zachvalé,vytrhali podlahu a spálili i když měli třeba hned vedle les.Pak je začali dávat do paneláků,mezi nornální lidi,ža splynou s davem.Něktaří to dokázali,ale děti stejně stáli za hovno,kradli atd.Nakonec je sem tahal Husák,prý na práci,někteří dřrli,to je fakt,ale s nima rodina,příbuzný a hned tu byl lidský humus.Slováci se tak zbavili toho šmejdu.A zase za nimi příbuzný.To ale bylo někdy i na obtíž cigošům,kteří v Čechách žili o dvacet let déle a už se chovali podstaně lépe,jenže sociální dávky je odnaučili pracovat.Ve finále co je komouši naučili to tyhle blbouni vylepšili.Já dostávám na dítě přídavek 314,- dříve 415,- a cigošky na poště vybíraji od 13.000,- i přes 20.000,- a celá rodina už 16 let nehákuje!To je ta demokracie,zasraná,bolševicko-kapitalistická!'

Reklama

Přidat komentář