Reklama

Dioptrické bryle

bracesfan (Út, 17. 3. 2015 - 07:03)

Holky, strašně mě to mrzí za vás. Máte s tím strašné problémy, ale na druhé straně se to fakt některým chlapům moc líbí ... Mohl bych si pokecat s vámi? A odkud vlastně jste ?

BRYLECKAX (Po, 16. 3. 2015 - 09:03)

Máme to v rodině.Lékaři...Já sem na tom podobně.Mám kolem 25 dioptrií jak píšeš s brýlemi vidím bez nich katastrofa a může to být ještě horší.Pokut máš zájem pokecat můžeš poslat email, můj tu už je.

storm (Ne, 15. 3. 2015 - 19:03)

No, ono to tak bohužel je....Máme to v rodině.Lékaři se snažili, ale bylo pozdě, jak jsem psala o degenerativními poškození oči. 23 dioptrií je to lepší oko. Výběr obrub je opravdu velký,ovšem když si vybírám, tak se nevidím :-(. Nyní jsem spokojena, na poslední kontrole mi přibyla jen půlka :-). S brýlemi vidím ,bez nich katastroficky.

bracesfan (Ne, 15. 3. 2015 - 19:03)

A asi od 12 dioptrií jsem...No, ono to tak bohužel je. Čím víc dioptrií na začátku, tím rychleji to roste, a potvora, nemusí to skončit s růstem oka. Ale překvapuje ne, že s tím očaři nic nedělali. Moje holky šly na 6 dioptriích na skleroplastiku, a v podstatě se to zastavilo. A jak vidíš na to lepší oko? Ono je podstatné slušně vidět, nezáleží na dioptriích. A dneska je tolik krásných obrouček, a lenti mohou být zabroušené, že to není tak nápadné. A ještě dotázka: Nechodíš náhodou na Lopuch ?

storm (Ne, 15. 3. 2015 - 08:03)

A můžu vědět, od kolika...A asi od 12 dioptrií jsem pak začala nosit lentikulární brýle. S tvými třemi dioptriemi jsem přibližně začínala. ..:-)

storm (Ne, 15. 3. 2015 - 04:03)

A můžu vědět, od kolika...Mám těžkou progresivní krátkozrakost,brýle nosim od mateřské školky,bylo běžné, že mi za rok přibyly třeba i čtyři dioptrie,ale ne vždy. Moje vada způsobila degenerativní změny oka. Nyní se mi však již relativně ustálila.

bracesfan (So, 14. 3. 2015 - 22:03)

Vím,že brýle nemusí být...A můžu vědět, od kolika let nosíš brýle? A ještě se ti vada zhoršuje? Já mám brýle od 13, ale jenom 3 dioptrie ...

storm (So, 14. 3. 2015 - 20:03)

A myslíš, že kvůli...Vím,že brýle nemusí být překážkou, ovšem co bych dala třeba za deset dioptrií. ..Zni to příjemně, že i 23 D je pro někoho zajímavé.

bracesfan (So, 14. 3. 2015 - 12:03)

Jen tak si to zde pročítám...A myslíš, že kvůli brýlím je to problém ... Sice máš dioptrií opravdu hodně, ale můžu tě ujistit, že kluků, co se jim líbí brýlaté holky, je strašně moc. A některým právě i takové, jako jsi ty. Kdybych byl mladší ... :-)))

storm (So, 14. 3. 2015 - 10:03)

Aby bylo manželství...Slepá nejsem,bez brýlí toho však moc nevidím, tak nyní už mi schází jen ten hluchý :-)

Řecký filosof (So, 14. 3. 2015 - 09:03)

Aby bylo manželství úspěšné, musí být muž hluchý a žena slepá.

Slepýš (Pá, 13. 3. 2015 - 11:03)

Skus nevidomého.Asi tě překvapím,bohužel ty vady očí tam jsou, jinak jsem prý celkem pěkná. Ale mimochodem 23 dioptrií je moc , ale není to slepecké. Je i třeba 30 dioptrií.
Zajímalo by Tě něco více ?

Slepýš (Čt, 12. 3. 2015 - 23:03)

Jen tak si to zde pročítám...Skus nevidomého.

storm (Čt, 12. 3. 2015 - 20:03)

Jen tak si to zde pročítám a tedy nevím. Já mám jedno oko tupozrake a na druhém aktuálně 23 dioptrií. Nosím lentikulary a chtěla bych si najít kluka. ..

Lentík (Út, 3. 2. 2015 - 13:02)

Ahoj, chci se zeptat, byla...Oči máš jenom jedny na celý život. Cca do 20 let nebo i déle se Ti budou leště vyvíjet a nosením nevhodných brýlí jen tak z plezíru by sis je mohla tak pošamšat, že bys toho mohla v pozdějších letech ještě litovat. Třeba až začneš víc koukat po klucích. Ne všem se brýlaté dívky líbí.

Lentík (Út, 3. 2. 2015 - 13:02)

Ahoj, chci se zeptat, byla...Oči máš jenom jedny na celý život. Cca do 20 let nebo i déle se Ti budou leště vyvíjet a nosením nevhodných brýlí jen tak z plezíru by sis je mohla tak pošamšat, že bys toho mohla v pozdějších letech ještě litovat. Třeba až začneš víc koukat po klucích. Ne všem se brýlaté dívky líbí.

Mike (Út, 3. 2. 2015 - 12:02)

Ahoj, chci se zeptat, byla...Ahoj, já jsem si zašel do optiky a nechal si udělat prostě svoje skla, svoje hodnoty.
Rěkneš že bys potřebovala dat nový skla do těch brejlí a hodnoty že más napsaný tady na tom papírku, dáš jim ho a oni ti to udělaj. :-)

juji (So, 31. 1. 2015 - 18:01)

Ahoj, chci se zeptat, byla jsem u očního a předepsal mi dioptrie 0,5 ale přijde mi ze pres ne nevidim a řekl mne, ze bych je mnela nosit jen do školy na tabulu když nebudu vidět. Ale bryle se mi líbí a chtěla bych je nosit neustále a chtěla bych víc dioptrií alespoň 2,00 jak jste získali větší než mate predepasane? :)

bracesfan (Ne, 25. 1. 2015 - 21:01)

Zdravim, mužů se zeptat,...Naopak, ve 20 letech je veli pravděpodobné, že je budeš snášet dobře. A navíc, v tomto věku ještě můžeš nošením silnějších brýlí, než bys potřebovala, krátkozrakost ještě zvýšit :-) Tedy ... pokud bys chtěla :-)

Tlustá Šimka 20 (Pá, 23. 1. 2015 - 03:01)

Zdravim, mužů se zeptat, jak jste snášeli své první brýlky ? Chtěla bych si nějaké ppridit . Přijde mi ze trosku špatně vidím na dalku , ale myslím si, ze víc jak 0,75 mít nebudu a chtěla bych si nechat dat víc. Ale trochu se bojím, ze bych je špatně snášela . Jinak brýlečky se mi strašně moc libi. Už se tesim az je budu nosit. Jen se trochu bojím, ze mi žádné nebudou pasovat, jsem hodne tlustá a mám kulatém oblycej :/ ach jo :( A taky se bojím, ze se mi lidi budou za bryle smát už se mi hodně lidi směje za moji postavu :( ale brýle mne rajcuji. Občas si potajmu vypujcim mamciny, ale chci svoje.

Reklama

Přidat komentář