Reklama

spondylolistéza

Katka (Út, 15. 2. 2011 - 15:02)

A neviete ako s tým magnetom? Aj vám pekný deň :)

Luboš (Út, 15. 2. 2011 - 14:02)

Zdravím ve spolek, Katko tak to co Vám řekl rehab.lékař je pravda. Předklony opatrně (nespěchat do nich) a s plaváním je to fakt, že musí být páteř v rovině. Údajně doporučují když už tak "kraul", plavání "prsa" ne. Takže se zatím do toho nehrnu. Ale uvidím co mi řeknou pak v lázních. Pak dám vědět (pokud tady někdo něco ještě nenapíše). Hezký den.

Katka (Út, 15. 2. 2011 - 11:02)

No, tak dnes som bola u rhb lekára, od zajtra začínam s rehabkou. Budem mať hlavne cvičenie pre "platničkárov" (aj nejakú Brunkovú mi odporúčal, alebo ako sa to volá... :) a potom parafín (nie v mieste operačnej rany, ale vyššie), masáže a MAGNET. Mali ste niekto magnet po takejto operácii? Lebo som o tom čítala niečo, presne nepametám čo to bolo, ale nebolo to veľmi pozitívne, tak zvažujem možnosti. A ešte čo ma zarazilo, pán docent na kontrole mi povedal, že treba plávať a hlavne cvičiť predklony. No a dnes ten rhb lekár povedal, že predklony vobec, až trošku neskôr a plávanie tiež neodporúča, lebo keď človek nevie plávať dobre (aby bola vyrovnaná chrbtica) tak môže viac pokaziť... Tak už si len vybrať ktorého lekára počúvať. Má niekto nejakú skúsenosť? Ďakujem :)

Katka (Pá, 11. 2. 2011 - 12:02)

No.. tak do tej nemocnice mam 460 kilometrov :) tak musim poriesit nieco u nas :)

Luboš (Pá, 11. 2. 2011 - 10:02)

Katko, tou rehabilitací, kde by Vam mohli dát lepší cvičení, jsem myslel tu v nemocnici kde Vás operovali. Ja to mám ve formátu mp3 a tak nevím zda by to přešlo přes email. Hezký den.

Katka (Pá, 11. 2. 2011 - 08:02)

Ďakujem veľmi pekne, pozriem sa na to :)

Luboš (Pá, 11. 2. 2011 - 07:02)

No to je práve problém neb na netu se sice o tom píše ale ty správne cviky se špatně hledají. Zatím posílam tyhle odkazy ale.....
http://www.nemoczad.estranky.cz/fotoalbum/cviceni/
jsou tam i různe odkazy a tady je to čeho se pak vyvarovat:
http://www.mnof.cz/dokumenty/rehabilitacni_a_fyzikalni_medicina/pokyny_pro_pacienty_po_operaci_patere.pdf

Ale možná Vám nabídnou na rehabilitaci i nějakou jinou a pro Vás lepší sestavu.
Přeji hezký den.

Katka (Čt, 10. 2. 2011 - 08:02)

No práve preto ma to zaujíma, keďže som z malého mesta a nemám dojem, že je tu rhb na dobrej úrovni... A neviete mi poradiť, kde by som mohla trebárs na nete nájsť nejaké dobré cvičenia? Vďaka :)

Luboš (Čt, 10. 2. 2011 - 07:02)

Ja jsem začal s rehabilitací (na oddělení) po 2 měsících (doma jsem cvičil po cca 1/2 měsíci), jenže fyzioterapeut to vzal za špatný konec (místo rozhýbání ztuhlých zádových a břišních svalů mě začal páteř a potažmo tělo natahovat) a ja to raději po 3 "lekcích" ukončil. Nemám zájem cvičit s člověkem (byť to byl zaměstnanec rehabilitačného odd. jedné nemocnice v centru Prahy),který prostě na to nemá a navíc v nevyhovujících podmínkach. Takže cvičím doma sám dle cvičení pro plotýnkaře, je to jednoduché a nedělá mi to problémy. Jinak cvičení provadím s důrazem na dýchání do břicha a beder. Je potřeba se vyvarovat rotačných pohybů. Před operací jsem chodil k fyzioterapeutce co mě naučila správně cvičit a dýchat. Takže doporučuji ukončit rehabilitaci v případě že se po cvičení stav zhoršuje a zkonzultovat postup opět s lékařem a nebo jít do jiného rehab.zařízení. A protože jdu za pár týdnu do lázni tak další (pod dohledem) rehabilitaci nechám až po návratu z nich. Hezký den.

Katka (St, 9. 2. 2011 - 19:02)

Ja už behám ako srnka :) no tie predklony mi nejak nejdú. Zdá sa mi síce, že je to stále lepšie a viac, ale aj tak to bude ešte na dlho. A... mám ísť na rehabilitáciu. Nie je to nejak skoro? Poradí niekto? Po akom čase ste boli na rhb? A čo všetko ste tam robili? Myslím, či len cvičenie alebo aj napr. ultrazvuk, parafín atd...

Luboš (Út, 8. 2. 2011 - 12:02)

Dobrý den ve spolek, Katko tak ten korzet Vám nezavidím, ja jej naštěstí nedostal. Chodím sice už bez berlí a jen tak rychle jak to tělo dovolí. Začal jsem chodit na rehabilitace ale to protahování a natahování trupem mi tedy nedělá dobře. Spíš mi vyhovuje to cvičení pro plotenkáře, kterému se pravidelně (denně) věnuji. Ja jedu za 3 nedele do lázní a tam mě snad dají trochu víc dohromady. Je ale pravdou, že jsem si o ně řekl a oběhal jsem si razítka sám. Pohodový bezbolestný den všem ........

Katka (Po, 7. 2. 2011 - 21:02)

Tak... 8 tyzdnov po operacii mam dnes za sebou uspesne kontrolu :) Moje 4šrubky držia, rana sa dobre hoji, sediet už môžem koľko zvládnem, len ma mrzí, že korzet musím nosiť ešte aspoň mesiac, aj dva, ak sa mi bude chcieť. Do kúpeľov však asi až po pol roku. A... musim veľa cvičiť. Hlavne nech sa viem ohnúť... Takže VSTÁVAT A CVIČIT :)

Adámek (Ne, 6. 2. 2011 - 17:02)

Dobrý den ve spolek, Adamku...děkuji vám pane Luboši. Jsem Pražan, takže by to neměl být problém :).

Luboš (Ne, 6. 2. 2011 - 16:02)

Dobrý den ve spolek, Adamku nevím odkud jsi ale pokud to nemáš daleko do Prahy tak se jukni na:
http://www.fnmotol.cz/spondylochirurgicke-oddeleni.html?pracoviste=18
a zavolej si na ambulanci a objednej se (ale pak tam stejne musíš s rodiči). Chvíli to sice potrvá ale pokud do té doby budeš mít i CT nebo MRI (mag. reznanci) tak tím lépe Ti tam lékaři pomůžou. Ale ne vždy pomůže operace. Uvidíš co Ti řeknou, hezký den.

Adámek (Ne, 6. 2. 2011 - 14:02)

Dobrý den lidičky tady je 16-letý sportovní chlapeček se spondylolistézou L5/S1 :D. Mám problémy jak s hrbem v páteři, tak i s psychikou, kterou hrb totálně podkopává. Posun obratle na rtg mám diagnostikovaný o 4mm,ale spousta fyzioterapeutů říká, že je to nejspíš o hodně horší, než to na rtg vypadá. Má strašná potíž je v tom, že mě v mém mladém věku nikdo nechce operavat a tak se chci zeptat. Neznáte nějakého hrozně hodného neurologa nebo primáře, který mě na tu operaci pošle ?

Katka (Čt, 3. 2. 2011 - 20:02)

Myslíš na kontrole? To ešte nie. Ale v pondelok sa chystám, tak som veľmi zvedavá, čo mi povie. Verím, že bude všetko ok. Potom budem informovať :)

Peter (Čt, 3. 2. 2011 - 19:02)

Katka - bola si už na tom pohovore s docentom?

Katka (St, 2. 2. 2011 - 12:02)

oprava: pri návštevách zásadne LEŽÍM :)

Peter (Út, 1. 2. 2011 - 22:02)

Katka - ja som nesedel 3 mesiace, jediná výnimka bola WC :-) Ja som ale nebol po operácii, ale úraze a okrem spondylolistézy som mal zlomených viacero stavcov.

Katka (Út, 1. 2. 2011 - 21:02)

Vďaka, jasne, nechcem to preháňať. Teraz si už trošku pri jedle posedím, ale len predklonená mierne dopredu. Len ma zaujímalo ako to bolo u iných. A pri návštevách zásadne sedím :)

Reklama

Přidat komentář