Reklama

Cipralex

Emilim (So, 8. 6. 2013 - 17:06)

Mám Šári prosáím tě...Ladka ty musis mat zle lieky naordinovane, ved chod za lekarkou aj kazdy den.A Skus si davat k tym ADaj aspon 1/4 lexaurinu-rano, na obed aj vecer, uvidis ako ti bude, ale podla mna ti netrafiôli lieky, mam to z vlastnej skusenosti. Prajem vela stastia, aby sa to uz zlepsilo.

Šárí (So, 8. 6. 2013 - 17:06)

Mám Šári prosáím tě[email protected]

Lada (So, 8. 6. 2013 - 07:06)

Mám Šári prosáím tě máš email?napiuš mi ho?Ráda bych se ještě na něco zeptala?děkuji předem.Já dneska spla jen 4,5 hodiny a to je ted furt,už se půotřebuji také vyspat.Po zvýšení je mi zle,motá se mi hlava ,průjem,a stejně ty úzkost tam je,strach tak vám nevímŠárko nezapomen díky

Šárí (Pá, 7. 6. 2013 - 21:06)

jj Šári beru 10 týdnů 10...Lado, já brala 20mg Seropramu taky skoro od začátku, 10mg bylo pro mně málo. Dej těm 20mg ještě šanci.

Ale i tak mně to stálo půl roku pracovní neschopnosti, když bylo ze začátku nejhůř. Nezbývá bohužel než to nějak vydržet, obávám se, než něco zabere...
Máš nějaké ty Lexauriny? Fakt v začátku můžou dost ulevit.

Lada (Pá, 7. 6. 2013 - 19:06)

jj Šári beru 10 týdnů 10 mg.cipralexu a úzkostí trpím stále hlavně po ráno a je to lepší,až odpoledne,kdy děti jsou doma,ted mji dala přece,že mohu zkusit nejdříve zvýšit cipralexy na 15-20 mg,když to nepůjde tak mám zkusit seropram a když ani to nepůjde tak prothiaden,ted ještě jestkli mám si zvýšit a zkusit ještě ten cipralex a nebo rovnou seropram,bojím se akorát toho,že až budu chtít vysazovat tak prostě ta 10 mg mi stačit nebude a budu to muset mít a já to nechci brát celý život sice ted to asi potřebuji

Šárí (Pá, 7. 6. 2013 - 13:06)

No Šárí,ale mně to trvá...No a bereš ty tři měsíce pravidelně, denně stejnou dávku jednoho jediného antidepresiva? Protože pokud ne, tak ti pochopitelně zabrat nemohlo. Tohle pravidlo je při braní AD železné a pokud je někdo nedodržuje, je to k ničemu.

Pokud jsi to tak dělala a stejně nezabralo, tak je možné přejít na jiné-ale opět jen na jedno a opět brát denně několik týdnů, aby se ukázalo, je-li vhodnější.

Lada (Pá, 7. 6. 2013 - 13:06)

No Šárí,ale mně to trvá 3 měsíce a mám to každé rno až do poledne ty úzkosti ,psycholožka říkal,že by už trochu zabrala,ale tam je vidět,že mi zabrala jen na něco,ale ne na tu úzkost to nezabralo

Šárí (Pá, 7. 6. 2013 - 12:06)

Jo mám všechny tři.Může...Lado, tohle je naprostá hloupost, takhle ty léky užívat. Takhle se z chaosu nikdy nevyhrabeš. Nech si napsat jeden z nich a ten pak ber poctivě aspoň dva měsíce. A jak už jsem říkala, najdi si k tomu nějakou soudnou doktorku.

Tahle antidepresiva se začínají brát tak, že asi šest dnů bereš půlku, pak najedeš na celou tabletu a bereš ji opravdu denně. A žádné další AD k tomu nějak občasně, jen to jediné. V těle se musí postupně vytvořit taková stálá hladinka tím stálým užíváním, v tom je ten vtip. A počáteční krize, která často nastane po nasazení AD, se musí prostě nějak přežít, případně si pomoci tím Lexaurinem třeba.

Šárka (Pá, 7. 6. 2013 - 12:06)

Jestli budeeš takhle lítat s dávkováním tak Ti dobře nebude nikdy, tuhle si psala, že si Cipralex snížila, teď zvýšila, takhle Ti líp nikdy nebude.

Lada (Pá, 7. 6. 2013 - 11:06)

Jo mám všechny tři.Může se mi něco stát?Když bych to rychle změnila?V lékárně mi řekli že aspon po dvou či třech dnech mám změnit.Jani prosím tě napsala bysi mi tvůj emil,jestli by ti to nevadilo?Ráda bych se tě na něco zeptala děkuji předem.Vzala jsem si tu zvýšenou dávkucipralexu a je mi hrozně a to mám ještě jedno z dětí doma hlava jako v obalu,motám se ,jsem jako v jiném světě,stále mám nervozitu,i ty myšlenky takže takovou tu úzkost.Jsem zvědavá,kdy vám napíšu,že se cítím lépe,už aby to bylo čákám na to docela dlouho

Janka (Pá, 7. 6. 2013 - 10:06)

je mi 36 let a beru eutyrox...Ještě se zeptám: Ty máš teda teď doma Cipralex, Seropram i Prothiaden??? Pokud ano, důrazně Tě varuju před střídáním těchto léků typu: Teď mi nezabral Cipralex, tak si vezmu 1 tbl. Prothiadenu, a když nepomůže, tak si vezmu Seropram. A myslím to s Tebou dobře, to mi věř :-)

Janka (Pá, 7. 6. 2013 - 10:06)

je mi 36 let a beru eutyrox...Hmmm, no tak na klimakterické obtíže jsi ještě mladá. Máme stejné problémy, štítná žláza je potvora. Pidle toho, co bereš, máš sníženou funkci š.ž., a to dokáže způsobovat celkem dost značné deprese. Jde u Tebe asi o mix více věcí. Snažila jsem se pročíst si velký kus diskuse a stejně jako Šárka si myslím, že opravdu medikaci bereš hodně nepravidelně, možná se i zbytečně stresuješ čtením příbalových letáků a hodně se ptáš na různá AD. Já Ti můžu o každém z nich napsat, ale nejsem TVOJE lékařka, neznám Tě víc, asi bys měla víc věřit své dr., anebo ji změnit. Přeji Ti hodně štěstí! Jana

Návštěvník (Ne, 23. 1. 2022 - 14:01)

Ahoj Janka mohla by si mi napsat [email protected] děkuji

Šárí (Pá, 7. 6. 2013 - 08:06)

je mi 36 let a beru eutyrox...Lado, seropram je antidepresivum, takže se nedá brát tu a tam jeden, ale musí se brát několik měsíců stálá dávka, tak jako u všech AD, jinak je to na nic. Stejně tak cipralex. Tyhle léky nejde brát tak jako acylpyrin jen párkrát...

Asi bys měla urychleně změnit doktory, podle toho, co tu píšeš. Najdi někoho, kdo ti předepíše jedno normální antidepresivum-třeba zrovna ten Seropram, ten je docela dobrý, vysvětlí ti, jak se to bere, a k tomu ti dá ještě Lexaurin nebo Neurol do začátku, kdy je ta psychika rozlítaná, než AD zabere.

Lada (Pá, 7. 6. 2013 - 08:06)

je mi 36 let a beru eutyrox 75 a 5 střídám to dne s jsem stávala ve 3 hodiny a už jsem nespala jsem unavená,rozmazené vidění a motá se mi hlava ach njo vzala jsem si vyšší dávku cipralexu ale dokrorka řekla at i zkusím seropram a pak prothiaden,když mi nebude ok.já mám strach že po tom prothiadenu budu unavená dt¨ruhý den,ale když najedu na leták tak je to přesně na stavy úzkosti i nervozity tak vám nevím,KDYŽ BY MI BYLO ŠPAtně po všem tak kdybych se vrátila zpátky k cipralexu tak to bude jako na novo?

Janka (Pá, 7. 6. 2013 - 00:06)

Ahoj mám příšerný stavy...Lado, smím se zeptat kolik je Ti let? Třeba napiš jen nějak přibližně. Nemávají s Tebou také hormony?

Janka (Pá, 7. 6. 2013 - 00:06)

Ahoj já dnes byla u...Lado co na tu štítnou žlázu bereš a v jaké dávce?

ivka (Čt, 6. 6. 2013 - 19:06)

lado tak aspo'ň víš odkud to pramení a můžeš se na to víc zaměřit

Lada (Čt, 6. 6. 2013 - 17:06)

jj jasný

Pampeliška (Čt, 6. 6. 2013 - 16:06)

Panebože co to je za...Asi to myslel tak, že pacient nejlépe může posoucit, co je menší zlo pro něj, co snese lépe.
Ale osobně si myslím, že je na výběr mnohem více možností, než jen Prothiaden a Seropram.
A hlavně více doktorů je na výběr, o tom bys taky možná měla pouvažovat.

Reklama

Přidat komentář