Reklama

Varikokéla

ondrej (St, 7. 9. 2011 - 21:09)

Hojec ja na operaci byl v...ahoj chcel yb som sa ta opytat ake si mal priznaky este pred tym ako ti diagnostikovali varikokelu dakujem

Varikokela (St, 6. 7. 2011 - 04:07)

no ja byl taky v lednu a ted...jojo něco takoveho tam je,možna zas ty žily kurde,ale k urologovi se mi nechce :D

vojta (Ne, 3. 7. 2011 - 16:07)

caute vsichni. tedkon...jo je to varikokela

Jakub (Út, 21. 6. 2011 - 16:06)

Ahoj, napíšu své zkušenosti:
1) Jak Varikokélu poznat?
Varikokéla se pozná velmi snadno podle dvou znaků - více prověšeného varlete a "zauzlovaných" žil nad ním. V rozvinutém stádiu bývá viditelná - zvláště vestoje. Mírnější lze nahmatat - poznáte že zdravé žíly nemají "uzlíky" a ty postižené "zauzlované" jsou. Varikokélu obvykle nedoprovází zvětšené varle nebo jakékoliv výstupky na něm - je znakem jiných chorob!
2) Co mám dělat?
Zajít si k lékaři. Ten v první řadě varle vyšetří pohmatem vestoje a vleže. Následně provede sono varlete (detekce refluxu, tedy zjišťuje zda se neokysličená krev vrací z "uzlíků" zpět k varleti a brání tak přítoku okysličené krve) a sono ledvin (důležité při náhlém vzniku varikokély, kdy může být varikokéla projevem selhání ledvin). Každopádně sono je nebolestivé a není třeba se bát.
Pokud je nalezena varikokéla, mělo by být další vyšetření spermiogram - tedy laboratorní zhodnocení kvality sperma. To je vyšetření trochu horší, protože vás zavřou se skumavkou do kabinky a chtějí vzorek sperma :)
3) Co bude potom?
Lékař posoudí, zda varikokéla negativně ovlivňuje vaši plodnost. Pokud ne, může být důvodem k operaci nepříjemný pocit ve formě tahání či bolesti ve varleti.
4) Operace
Z vlastní zkušenosti to u mě probíhalo takto. V pátek ráno nástup do nemocnice a hned operace. Večer už jsem mohl i dojít na toaletu. Druhý den propuštění domu. Je potřeba počítat s tím, že stehy trochu tahají, varle oteče (resp. vznikne pooperační hydrokéla), budete tak tři dny po operaci unavení z anestezie a teploty do 37,5°C jsou také normální.
Velmi doporučuji pomoct trochu vstřebání přerušených žil a krevních sraženin okolo varlete. Mě se osvědčil Wobenzym 3x7 + Aescin 3x2. Zvláště Aescin přímo pomáhá vstřebávat přerušené žíly. Teplota i otok ustupují po 4 - 6 dnech, nicméně okolí varlete může být trošku větší podstatně déle. Sex je možný prakticky hned po operaci, ale určitě nebudete mít chuť :) Doporučuje se 14 dní klidu a 4 až 6 týdnů nezvedat těžké věci a moc intenzivně nesportovat.
Velmi doporučuji mikrochirurgickou operaci, protože je nejspolehlivější (minimální procento přetrvání varikokély) a minimální pooperační komplikace (minimální procento nevstřebaných hydrokél, atd.). Laparoskopická operace je na první pohled méně invazivní, ale také má častější komplikace a menší úspěšnost. Vyhněte se sklerotizaci - je nejméně invazivní, ale minimálně úspěšná!
5) Doporučení kam se vydat
Co se týká diagnostiky, mám dobrou zkušenost s UroCare (www.uro-care.cz). Mě vyšetřoval MUDr. Sobotka (ordinuje i ve VFN Ke Karlovu, viz. dále) v ordinaci Říčany. Vše vám vysvětlí, podrobně probere a odpoví i na ty nejhloupější dotazy.
Operaci prováděla VFN Ke Karlovu (www.urologicka-klinika.cz/). Je zde příjemný personál a operace proběhla bez komplikací. Mohu jen doporučit.
Pokud nemáte moc rádi nemocnice, doporučuji si připlatit za jednolůžkový pokoj - nebudou vás znervózňovat okolní pacienti, kteří mají často velmi závažné urologické onemocnění typu nádor na ledvině, atd., tedy nic hezkého :(

vojta (Ne, 19. 6. 2011 - 13:06)

Hojec ja na operaci byl v...no ja byl taky v lednu a ted mam nad levim varletem nakou 1 cm velkou bouli mas to samé ?

Varikokela (Pá, 27. 5. 2011 - 00:05)

Hojec ja na operaci byl v lednu byl jsem z toho vyhukany jak jelen,ale da se to vydržet!Stud jsem honil za hlavu i před sestřičkama :D na operačni sal jsem šel v 8 a probudil jsem se ve 12 a šileně ty rany bolely:) Ted jsem zjistil že ji mam zpatky ale do nemocnice se mi po 2 nechce abych pravdu řek :( :) Cokoliv budete chtit vedet klidne se zeptejte :)

ratatu (Út, 24. 5. 2011 - 01:05)

ahoj,nema nekdo zkusenosti s... bil sem po operaci priprav se ze to bude neprijemnni ale ratej s tim ze semenik te bude ne dal bolet o par dnu taki bud pripraven protoze 80 procent lidi co mnelo varikokele jsou sterilni muzia mneji problemi s plodnosti pozdrrav

scscscsc (Čt, 7. 4. 2011 - 19:04)

Jdu na operaci příští pátek. Ale jak to tu čtu, rozmýšlím, jestli má vůbec cenu ...

Kuba (Po, 4. 4. 2011 - 17:04)

Dobrá den.Je mi 16 let. Chci se zaeptat jestli nemám varikokelu. Na urologii jsem byl. Tam mi řekli žemám jen streptokoka v moči. Napsali mi nato antibioutika. Pil sem taky urologicej čaj.Ulevilo jse mi a korát bolesti v podbříšku a boule v třísle. Na levé už mám jen jednu bouli.Bílkovina v moči byla.Barva moči byla taky začerněná.Bolesti při čurání nebyli ani kref jsem nečůral.Kdyřž jsi zmáčknu koule tak mámm na obou stranách krevní cevi. Někdy mě koule taky lechtá,táhá a štípe. Když jse koupu v teplé vodě tak mám na penisu bouli.Každý rono když jse zbudim tak mám zvedlej pinis. Když jse vičurám tak do čtvrt hodiny se zmenší. Když je mi zima predkožka se schrne. Na předkožce jsou taky červený pruhy.Ptám se o radu co sttim. Děkuji za radu.

Kulka (Pá, 11. 3. 2011 - 07:03)

Dobrá den.
Je mi 16let....Jakube ty už nechlastej.

Varle (Pá, 11. 3. 2011 - 07:03)

Jak dlouho trvá operace??Operace trvá i 14 dní.

Martin (Čt, 10. 3. 2011 - 20:03)

Jak dlouho trvá operace??

Daniel (Čt, 3. 3. 2011 - 16:03)

Jsem asi 3 měsíce po operaci varikély.Operace proběhla laparoskopicky,ale v jizvě mě občas píchne.A mám dojem,že se mě objevila i hydrokéla.

adam (Po, 14. 2. 2011 - 21:02)

dobry den som uz skoro mesiac po operacii a po veceroch ma to stale boli a dost velmi bol som aj na prehliatke a povedali mi ze to mam v poriadku a po namahani ma to vzdy boli aj ked povedali ze mozem je to normalne ??

Jakub (So, 12. 2. 2011 - 19:02)

Dobrá den.
Je mi 16let. Když jse mi chce čůrat tak mám pocit tlačení když se vičůrám tak mě bolí břicho. mám zvětšenou mazovoů žlazu. Na žaludu mám tečky (pupínky). Mě začína malá červená ceva. Tky mám bolesti hlavy a očí a rýmu.Navim co stim. Děkuji za pochopení.

Pavel (Út, 8. 2. 2011 - 18:02)

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, když jsem byl na operaci s varikokelou laparoskopickým způsobem a hned den po tom jsem měl styk s přítelkyní, jestli to může mít nějaký důsledek, i když jsem si dával pozor, abych nenamáhal břicho. Díky za odpověď

bahnak (Čt, 27. 1. 2011 - 17:01)

Ví někdo jak je to stím...NAZDAR JSEM 4 týdny po operaci klasicky řez na levé straně přímo v pase ¨takže dost bolestivé.Nech to týden a púl v klidu pak pozvolně to skoušet bacha na kýlu.
ZLOM VAZ

šámoT (Po, 24. 1. 2011 - 15:01)

Ví někdo jak je to stím sexem po operaci Varikokely ? Kdy se muže ?? nebo na tom nezáleží ???? Doktor mi nic neřekl tak Dík za rady !! :p

david (Ne, 23. 1. 2011 - 12:01)

Tak já to nemám...jak jsi nakonec dopadl?

TOM (Pá, 21. 1. 2011 - 21:01)

Mám dotaz : sem 3 dny po operaci varikokéli , ale zakrok nebil laparoskopický ale normalním řezem . Docela dost mě bolí varle při dotykáni.! Zajímalo by mě jak dlouho to asi ještě bude bolet nebo jak dlouho bolest bude odeznívat .Prosím poraďte mi někdo jak se mam po operaci zachovat aby nenastali horší problémi.. Diky !

Reklama

Přidat komentář