Reklama

revmatoidní artritida

Martina (So, 31. 1. 2009 - 17:01)

Ahoj všichni!!!
Nadi,já mám po Bonvivě strašně překyselený žaludek,však proto se u ní nesmí hodinu lehnout,protože ty agresivní šťávy by nám rozleptaly jícen,takže samé lepší věci musíme jíst,co?!
Jinak Osteocare je z lékárny,píše mi ho revmatolog a je to vápník+hořčík+zinek,pak mám taky večer šumivý vápník,no a Skeletin si kupuju od Energy,v lékárně ho neseženeš,je tam mletá sépiová kost,takže ten nejpřirozenější vápník,kolagen,rybí tuk,ale taky kopřiva na pročištění krve,šípek a mangan,který je taky důležitý na stavbu kostí a chrupavek.
Když si beru jedno,tak vynechám ty druhé,nemíchám všechno do sebe.
Stani teda to koukám,ta reakce na bio je strašná,doufám,že ti doktoři poradí,určitě nám napiš,jak jsi dopadla?!
Markéto,doufám,že se držíš a nechytneš to od těch svých marodů(nejhorší jsou chlapi,ten můj se nastěhuje do obýváku,aby jsme to měli všichni jasný!!).Lucka už je taky pěkně zahleněná,potřebuje odkašlat a zatím to nejde,ale snad už to zítra povolí,protože už 2 dny má Stodal.
tak zatím čauky zlaťáčci držte se :-))

Naďa (So, 31. 1. 2009 - 14:01)

Ahojky všichni....
Marti, mě čeká Bonviva zrovna zítra ráno, jak se probudím, tak ji slupnu a pak, protože se u ní nesmí ležet, sedím u počítače.Po hodině a půl, zhruba, se nacpu, protože mám pocit, že brát prášky na hladový žaludek, což se Bonviva musí, je pro žaludek příšerný a nelíbí se to ani jemu, ani mně. Osteocare a Skeletin neznám, to je prosím co, taky chemie nebo něco přírodního? Já se musím přiznat, že nevím, jakou mám %hodnotu kostní hmoty, vím jen, že moc špatnou, mám silnou osteoporózu. 30 let jsem užívala Prednison, tak je to tím dané. Mléčné výrobky mám ráda, ale taky to nepřeháním, ráno mám buď jogurt nebo smetánek, chleba se sýrem. Dneska k obědu jsme si udělali brambory s tvarohem, protože je máme rádi a přes týden máme stále maso maso maso, tak v sobotu rádi maso vynecháme. No a pak ještě piju šumivý MaxiCalz, ale přiznávám, že nepravidelně, jsem lajdák.
Stáni, tak to jsem vůbec netušila, že léčba, ve kterou všichni tolik věříme, se může nakonec otočit proti nám. Jak popisuješ tu reakci, že se ti pak vše zhoršilo, tak to je mi moc líto, to mi věř. Kéž by pro tebe našli jinou vhodnou léčbu, protože s těmi bolestmi, které naši nemoc provázejí, se fakt žije pekelně těžko. Mám revma přes 30 let a je to "náročné", naštěstí se s tím stále peru a netrpím na to, co někteří doktoři u takto dlouhodobě nemocných předpokládají a to je deprese, pocit beznaděje....Hlavu vzhůru, určitě ti pomůžou. Chodíš taky do práce, tak to někdy po ránu máš určitě taky chuť zůstat doma nebo ani ne?Myslím, když vše bolí.
Mějte se zatím všichni hezky a ahojky.

aja (So, 31. 1. 2009 - 12:01)

Ahoj te všichni!Dnes je nadherně,nasněžilo a ja mám rychlost šneka.S kuchyně do obýváku za 5minut no výkon.po 14 dnech doma mi prodloužili marodku o 1 měsíc.Dolest je užastná,leky nezabírají a výsledky budou až 20tého.Děkuji za přivítaní,Vlastě za upozornění na stravu.přeji všem pěkný den

staňa (Pá, 30. 1. 2009 - 18:01)

Zdravím všechny. Tak mi dnes volala doktorka, abych ve čtvrtek přijela na konzilium s JT poradnou, že Mab thera nebude - alespoň teď ne a budou se snažit něco vymyslet. Nadi, Enbrel mi zabral hned po první dávce - to byla bomba - jenže po 3 měs. jsem dostala lehkou virosu 1/2 dne teplotu a opar na rtu - jen ty následky byly katastrofální (vůbec jsem se nepostavila na nohy a potom berle) to přešlo asi za 2-3 týdny a pak už se to ustálilo jen na stavu před léčbou - bolesti, otoky malých kloubů na nohách i rukou, kolena, ramena, lokty zápěstí a vyvrcholilo to před vánocema zánětem šlach na levé ruce a achilovek. Všechny výsledky( kromě zánětlivé složky-což bylo divné, protože záněty byly evidentní na všech jmenovaných kloubech ) lezly pořád nahoru - asi jsem si začala vyrábět protilátky i proti Enbrelu - což se u nějakého % pacientů stává. A ještě ty učitelky - můj název "koza" byl ,jak vidím velmi něžný - to nebohé zvíře urážím. Holky, děti chválit, chválit a ještě chválit!!! Markétko, ty se drž, ať to také nedostaneš a ti tvoji marodi ať už jsou zdraví. Sluníčka moje, jdu odpočívat, mám toho za celý týden plný kecky papa Staňa

Martina (Pá, 30. 1. 2009 - 17:01)

Ahoj všichni!!!
Dneska probíráte vysvědčení a učitele,no tam je vždycky na co nadávat.U nás v Konici je největší problém,že tam udělali devítileté gymnázium a tím rozdělili děti na skvělé gympláky-ti mají i lepší učitele,výlety apod. a ten odpad!!A nepřeháním,gymplákům říkají,že jsou "zlato vybrané z hnoje",takže moje děti jsou hnůj!!!A to prosím jen proto,že moc dobře vím,že by se na gymplu trápily a nebudou tam až do matury.Jarda dokonce v 5.třídě udělal zkoušky a přijali by ho,kdybych to neodmítla(tenkrát mi volal ředitel,jestli jsem normální),musím ale říct,že nejednou jsem litovala,když dostali špatné učitele.No ale s Luckou stejně udělám to samé,je mi jasné,že půjde na stř.školu s nějakým zaměřením.
Ale musím je pochválit,mají oba vyznamenání,ale Markétka i tvá vnučka Vláďo,ať se netrápí,třeba je to nakopne k boji:-))
Stani,to máš teda dilema s těmi diagnózami,to ti nezávidím,no nech to doktorům,mají větší hlavu :-))
Jinak taky bych cestovala za teplem,když je přes 30°,tak je mi báječně,klidně bych se i přestěhovala do teplých krajů,kde vůbec není sníh a nemusí se tam topit:-)
Nadi,taky mám Bonvivu a denně osteocare,mléčné výrobky dost zanedbávám,zvládnu tak jogurt ke svačině,ale výborný je taky sezam,mák a celé sardinky v oleji,nebo tomatě na večeři.No a navíc jsem přidala ten skeletin a při posledním měření jsem měla nárůst kostní hmoty o 11%,takže už nemám osteoporózu,ale osteopenii.Jaké máš výsledky měření po léčbě Bonvivou ty???Já si totiž myslím,že mi víc pomohly ty přírodní věci.
No nic,už mě vyhání tak se loučím čauky

Markéta (Pá, 30. 1. 2009 - 15:01)

Ahojky, od rána u nás řádí mor a cholera:)) neberte mě doslovně, ale manžel přijel z práce s horečkou, leží a kňučí, že jej bolí celý člověk. Dcerka měla opět záchvat kašle, v pondělí jdeme na spirometrii tak uvidíme co se z toho vyklube. A do třetice všeho zlého syn ráno začal zvracet. Spustila se mu přes noc rýma a byl ráno zahleněný. Tak lítám od jednoho k druhému a vařím čaje, podávám kapky, utírám nos:))) jo a to mě již bolí 4 den hlava ale mamka musí vydržet, nyní mají přednost marodi:))) Školu neřeším, sama jsem měla ve škole p.učitelku, která mi jednou před třídou řekla, že se nehodímani na prodavačku a že u ní každopádně propadnu. Měla jsem mimo 3 dvojek samé jedničky, ale u téhle p.u. jednu pětku. Nepovedla se mi písemka a ona rozhodla, že mě nechá propadnout. Když jsem se ohradila, že mám nárok na opravnou zkoušku a že ze zákona musím mít na klasifikaci nejméně dvě známky, řvala na mě, že jsem drzá. Nemyslím si, jen jsem se regulérně bránila. Nakonec museli rodiče křediteli a ten mi sám zařídil, že jsem psala písemku před komisí a dostala jsem za dvě . Výsledná známka na vysvědčení byla za čtyři i přes protesty pana ředitele a členů komise. Tak mi paní učitelka zkazila vysvědčení i odvahu protestovat autoritám. Ale nedala jsem se a po letech jsem jí přinesla ukázat do sborovny téže školy maturitní vysvědčení. Neřekla ani popel a odešla. Proto chápu, jak dceři je a jediná rada i obrana zní, že musí být ještě lepší, aby na ní p. učitelka nemohla najít ani maličkou chybičku či zaváhání. Samozřejmě, že to mrzí, ale i naše děti se musí naučit, že ve světě žádná spravedlnost není zadarmo a to co prožívá ve škole je jenom zlomek toho, co jí potká za nespravedlnost v životě. Nemůžu jí malovat růžový život, když sama jsem prožívala všechny strasti života. Na druhou stranu se snažím být oporou a vše s ní rozumně probrat. Vláďo, jako motivace pro vnučku je to dobré, ale my osobně spíše než peníze se snažíme dětem splnit jejich touhy a přání. Jinak dej vědět co a jak u p. doktorky, ju? Nadi, rozhodně dáme dcerušce jméno MIA:))) již připravujeme papíry k sepsání jména pro matriku, jen čekáme až dokončím ten kritický 24.Tt. Vlasti, je dobře, že vzhledem k tomu tvému zdr. stavu máš průkazku i plný inv. důchod. Já vzhledem k remisi a dobrým výsledkům o ničem takovém neuvažuji a ani nemám nárok. Nic opatrujte se tu všichni, jdu vařit čajíky:)))páček

Naďa (Pá, 30. 1. 2009 - 13:01)

Ahoj holčičky a kluci, hezký pozdrav z Jičína.
Stáni, jak ti selhal Enbrel? Mělas nějakou reakci, třeba kožní nebo špatné výsledky krve? A teď problém MabThera kontra játra, no to je nadělení. Už víš něco bližšího, jak budou doktoři pokračovat s léčbou? Moc ti držím palečky, protože všichni/nebo většina/ vkládáme v BIO obrovskou naději a pak to takhle může dopadnout.
Marti, zmiňuješ se o osteoporóze....můžu se tě zeptat, jak tento problém řešíš, co užíváš? Já beru jednou za měsíc Bonvivu a snažím se jíst mléčné výrobky, tedy všechno, jen ne mléko, to nemusím.
Markét, už máte jasno...MIA nebo MIJA?
Emi, zdravím tě ještě jednou a zvlášť, drž se, každý máme někdy blbé období, ale člověk musí zatnout zuby a prát se s "osudem", per se holka naše, moc na tebe taky myslím, to mi věř.
Vlasti, o závislosti na Tramalu jsem četla, je to docela síla. Je to jeden z problémů, který se mě čirou náhodou netýká, víš proč?
Dali mi jednou tento lék a víc bych ho nepolkla, bylo mi tak, že bych to nepřála ani svému úhlavnímu nepříteli, ha ha. Zle, zle, zle.
Mějte se všichni krásně a ať vás NIC nebolí.
PáPáPá

Vláďa (Pá, 30. 1. 2009 - 09:01)

I já se připojuji k vysvědčení. Včera mi volala moje sladká vnučka ( 5 třída )a s brekotem mi říkala že nemá vyznamenání, že jí vyznamenání zkazila pí. učitelka, protože jí dala místo dvojiky, trojiku. Já jsem jí slíbil, že pokud bude mít vyznamenání, dostane 500 Kč. Tak jsem jí slíbil, že jí dám jenom 300 Kč a pokud si vylepší vlastivědu do konce školního roku, že dostane 500 Kč + 200 Kč, které nedostala za pololetí. Chudinka měla jenom dvě dvojiky a jednu trojiku, jinák samé jedničky.Dnes jdu do nemocnice za moji revmatoložkou ohledně sepsání nové zprávy pro posudkovou komisi. Tak příští týden dám vědět. Mějte se všichni moc krásně a hlavně ať Vás nic nebolí.

Vlasta (Pá, 30. 1. 2009 - 08:01)

Holky omlouvám se mám tam chyby.Já to po sobě nečtu.

Vlasta (Pá, 30. 1. 2009 - 08:01)

Hezký ,bezbolestný den přeji všem přátelům a kamarádům.
Holky ,učitelky to jsou kapitola sama pro sebe.Jen děckám podrývají sebevědomí.Marki,u mě jasná dvojka.a Krystýnko Kubík je velká šikula.Holky chválit,chválit.
Mě včera volala Karolínka ze školy a plakala.Já jsem se vyděsila,co se chuderce stalo.A ona,že paní učitelka jí říkala,že bude mít samý ancky a má jednu dvojku.?Aďa měla mít dvojku z matiky a má samý.Říkám jí neplač,máš krásný vysvědčení a Áďa nemá štěňátko a tetu Ivu,která by s ní jezdila na výlety a brávala by si ji na prázdniny.No Áďa je pí.učitelky sousedka...víte jak to bývá na dědinách.
Ony ty krávy už malým dětem podryjí sebedůvěru.Naše holky chodily ke stejné učitelce-první stupeň.A ta je neustále srovnávala.Na rodičáku mě říkavala.Kdepak Vendulka,to se k ní Iva nemůže vůbec rovnat.Vždy se ušklíbla a říkala:Ona bude průměrná dvojkařka a sem tam nějaká trojka.Na víc nemá.A to samý referovala Ivě.Vždycky měla od ní dvojku z matiky,z češtiny a z hudebky a výtvarky.Na druhém stupni hned v prvním pololetí samý a to až do maturity.Jen v prváku na ekonomce měla jednu dvojku z psaní na stroji.Paradoxně se zúčastňovala všech olympiád-matika,fyzika,chemie,čeština.Navštěvovala výtvarný kroužek při LŠU a jezdila po výstavách.Na vysokou byla přijata bez zkoušek-vzhledem k výsledkům olympiád.Dnes má dvě fakulty,je dvojnásobná inženýrka.Jako základka měli v 25 sraz,pozvali i ono učitelku.Naše Iva a ještě jeden kluk jí řekli,ať vrátí vysokoškolský diplom.Už 6letý děti zaškatulkuje a rozbije jim sebevědomí.Ten kluk,co jí to s Ivou říkal byl u ní odsouzený do zvláštní školy.Každý rok dělal reparát a to jen-jak říkávala na rodičáku,že to maminka vyžaduje.Na druhém stupni ho jeho třídní poslala do psychologické poradny.Zjistili že je disgrafik,dislektik a nevím co.Hned v prvním pololetí měl vyznamenání a dnes studuje druhou vysokou školu!
Nechci podrývat učitelům jejich autoritu,ale je to bohužel tak.Tak holky-chválit.
Jo a Miluško,Martinka má pravdu.Nezáleží jak jsi dlouho nemocná,ale jaký máš stupeň.Já měla iiic a ani jsem o nic nežádala.Byla jsem v nemocnici,dr.to sepsal a já pak šla ke komisi,kde mě zdělili,že vzhledem dlouhodobé PN a vážnosti nemoci mi byl přiznán PID.Doslova mě do rozhodnutí napsali:Vaše diagnoza Vám nedovoluje soustavné zaměstnání.....
A z tou ZTP to bylo stejný:vypsala jsem papíry,úřednice mě řekla,že jestli mám u sebe nějaký nálezy,že mě to okopíruje a bylo.Nikde jsem nebyla a přišlo mi rozhodnutí,že jsem zdravotně těžce nemocná a náleží mi výhody II stupně.
Zatím pa

staňa (Čt, 29. 1. 2009 - 22:01)

Ahojky, vítám nové lidičky a doufám, že s náma vydrží. Tome, těch kluků je tu zapotřebí, ale není divu, že tu nejsou, páček je tato nemoc více nadělena ženám asi v poměru 4:1. A většinou těm co zabere léčba, tak se i odmlčí, protože už si nepotřebují postěžovat ani poradit.A doplňky na klouby na nás opravdu neplatí. Lidičky, mě asi picne! Já jsem dnes hromádka neštěstí - ráno jsem šla do jaterní poradny spadla jsem ze schodů (jsem knedla), takže kolínka natlučená aúúúú. A taky jsem blbě dopadla s výsledkama - tak nevím, jestli mi Mab Theru budou moci nasadit - je to prý na zvážení p. doktorky - tak čekám na ortel ( v JT poradně mi lékař vysvětlil, že mám velmi blbou kombinaci pro RA potřebuji Imunosupresiva a pro játra imunitu posílit - takže léčby půjdou proti sobě a navíc mi sdělil, že obě onemocnění jsou život ohrožující a doživotní léčba obou ( takže buď mě sejme RA nebo při dalším pokračování možná transplantace jater) , tak nevím, co je lepší - bez jater se žít nedá a s RA to taky nejsou bez léčby žádné skvělé vyhlídky - tak mi držte palečky, ať mi něco vymyslí. Marti, ty fotky jsou opravdu z Petry a taky Jeruzaléma - je tam krásně a ještě bych se tam ráda podívala a taky do Asie( nádherná příroda je prý v Pakistánu a nádherná je Keňa, ale já bych cestovala kamkoliv a hlavně za teplem).Markétko, dcerka je šikulka a p uč. koza, že jí tak krásné vízo kazí a taky Kubík je šikulka - dnes to děti ve škole nemají vůbec lehké - mám pocit, že se na ně kladou moc vysoké požadavky, ale ve světě je to znát, protože máme velmi dobrý všeobecný rozhled - když řeknete ve světě odkud jste - téměř nikdo neví kde je Česko a to prosím i Evropané VŠ vzdělaní a u nás děti na základce umí zeměpis celého světa.A jazyk máme taky těžký - nikdo se ho nechce učit a naše děti většinou ovládají i více svět. jazyků. Musíme je chválit a chválit, protože jsou to naše zlatíčka!!! Papa Staňa

Markéta (Čt, 29. 1. 2009 - 20:01)

Ahojky:))) u nás je slzavé údolí, dcera vyznamenánínedostala, paníučitelka jí dala 3z angličtiny a to tam měla z písemek 1, 3. 1, 2 a z ústní 2. prý to dvojka není. No nějak tomu nerozumím, protože na rodičáku jí chválila za aktivitu v hodině. Hold bude muset zabojovat a snad to druhé pololetí bude lepší. Jinak měla od vrchu až dolů 11 jedniček, jen čtyři dvojky.Dokonce i ze znakové řeči měla za jedna:))) a to beru jako jeden z nejtěžších nepovinně volitelných předmětů.no jo no, hold utřeme slzičky, vždyť jde o :))) páček

krista (Čt, 29. 1. 2009 - 19:01)

Ahoj všechny Vás moc zdravím.Markétce 18 gratulace ke zkouškám.Kuba na vysvědčení dostal jednu trojku z matematiky.Zlobit se na něho nemůžu když ve škole nebyl tři měsíce a ještě k tomu moc neviděl. Tome synovi doktorka napsala lék PIASCLEDINE 300,lék je určen k léčbě příznaků osteoartrozy kolene nebo kyčle a působí zároveň i protizánětlivě.Je to kůra která se podává dva měsíce .na jeden měsíc stojí 400kč.Mějte se tu všichni krásně

Bára (Čt, 29. 1. 2009 - 18:01)

Ahojky!Jste tady fakt všichni moc super a milý, přátelští... Už nyní vam děkuju za informace. Zatím ještě nevím co jí dají, ale až budu vědět, tak napíšu.
Dobře mi dalo zabrat najít zase tyto stránky .Nevím, jak jsem se sem včera poprvé dostala. No snad to příště zvládnu líp. Tak zatím se loučím. A diskutujte, je to potřeba. paaaaaaaaaaaa

Martina (Čt, 29. 1. 2009 - 17:01)

MÍLO,JÁ JSEM POPRVÉ ŽÁDALA ASI PO 3 LETECH NEMOCI O ČÁSTEČNÝ A ZAMÍTLI HO,PAK ZA ROK ZNOVU,TO UŽ MI HO DALI,MĚLA JSEM RA 2.STUPNĚ.
Pak 4 roky jsem pracovala a zhoršovala jsem se,zůstala na neschopence a tak jsem to zkusila na plný a měla jsem štěstí,dali mi ho,ale už mám 4.stupeň.Letos mě čeká kontrola po 2 letech,tak se už bojím....
Záleží spíš na tom,kolikátý máš stupeň než na době trvání nemoci.

Vlasta. (Čt, 29. 1. 2009 - 17:01)

Zdravím ještě jednou.No Vláďo,asi jsi nepostradatelný.Buď ale opatrný.
Jo Tome,to už mám všechno za sebou.Můžu Ti říct,že jsem zažila i dvě revmatožky před dr.Mosterovou a je to nebe a dudy.Dr.Mosterová dělala obstřik,dala infuze,měnila léky.No prošli jsme si tím kolotočem tady všechny.Do té doby jsem nic takového neznala.Víš,mám RA už 22roků.A její muž mě spravoval ruce.Mrkni na jejich webovky do sekce fotogalerie.Jsou tam dva bloky.Na obou jsou moje ruce.Holky i Vláďa mne je už chválili.Ono se na tu BIO čeká.Vydrž.Když se Ti to nebude líbit,běž ke sv.Anně.Promluv si s dr.Mosterovou.Je přímá.
Miluško,já mám PID od 91.To znamená,že jsem 4 roky čekala.Před tím jsem byla rok v PN.Z toho 3 měsíce v nemocnici.Přece jenom ta léčba byla před 20roky jináHolčinya dva kluci,všechny vás moc zdravím.Vlasta

Tom (Čt, 29. 1. 2009 - 15:01)

Ahoj Vlasto, ano, chodím k doktorce Mosterové asi půl roku. Od té doby co se mi to začlo zhoršovat tak jsem se tam nahlásil, ale zatím mi tam jen předepisují léky, nic víc.
Jinak mě teda překvapuje že v diskuzi nejsou žádní chlapi, když jsem jezdíval dřív do lázní tak nás tam bylo každej měsíc tak 20-30 kluků, no..asi se jim to už zlepšilo :-)
Jinak s tou kloubní výživou asi máte pravdu, za půl roku jsem do sebe nacpal preparátů za několik tisíc a žádná změna. Tak zatím, T.

Tom (Čt, 29. 1. 2009 - 15:01)

Ahoj Vlasto, ano, chodím k doktorce Mosterové asi půl roku. Od té doby co se mi to začlo zhoršovat tak jsem se tam nahlásil, ale zatím mi tam jen předepisují léky, nic víc.
Jinak mě teda překvapuje že v diskuzi nejsou žádní chlapi, když jsem jezdíval dřív do lázní tak nás tam bylo každej měsíc tak 20-30 kluků, no..asi se jim to už zlepšilo :-)
Jinak s tou kloubní výživou asi máte pravdu, za půl roku jsem do sebe nacpal preparátů za několik tisíc a žádná změna. Zatím, T.

Tom (Čt, 29. 1. 2009 - 15:01)

Ahoj Vlasto, ano, chodím k doktorce Mosterové asi půl roku. Od té doby co se mi to začlo zhoršovat tak jsem se tam nahlásil, ale zatím mi tam jen předepisují léky, nic víc.
Jinak mě teda překvapuje že v diskuzi nejsou žádní chlapi, když jsem jezdíval dřív do lázní tak nás tam bylo každej měsíc tak 20-30 kluků, no..asi se jim to už zlepšilo :-)
Jinak s tou kloubní výživou asi máte pravdu, za půl roku jsem do sebe nacpal preparátů za několik tisíc a žádná změna. Zatím, T.

Miluš (Čt, 29. 1. 2009 - 14:01)

Ahoj všem.Chtěla jsem se zeptat vy jste všichni v ČIP nebo PID a jak dlouho nebo po jak dlouhém trvání nemci a jakého stupně.Já nyní marodím již 4měsíce a 3 ještě budu na kontrolu jdu 21.4.uvidí se co bude dál.Každý den je jiný jak v bolesti tak i tím,že nevím co bude dál.Otoky i zatuhnutí kloubů po léčbě zmizelo,ale bolesti přetrvávají sice v menší míře, ale jsem doma a v klidu.Díky ahoj.

Reklama

Přidat komentář