Reklama

revmatoidní artritida

staňa (Út, 3. 2. 2009 - 19:02)

Zdravím moje sluníčka. Emi, když nezabírá MTX co se tak domluvit s lékařem, že nefunguje ať ti dá Bio.S tou travičkou bych to já osobně asi ne, protože ten, kdo jezdí- je to na průšvich(až 3 měsíce prokazatelné v krvi) a navíc nám dělají krevní testy a nevím, jak by se na to tvářili ve zdravotnicví, jestli by z toho místo léčby RA nebyla odvykačka. Ale pobavila mě představa, jak si dávám chleba místo se šnitlíkem s tímto a pak na své okolí blekotám nesmysly. Dlouho jsem se takhle nezasmála - dík to jsem potřebovala - jste fakt bezva!!! Pa Staňa

Viana (Út, 3. 2. 2009 - 17:02)

Ahojte holky a kluci,,,
Emi,to je dobrý start. To se mi líbí. Nejsem sice žádný zastánce drog,ale pokud by se používala jako lék,proč ne? Jedna doktorka to užívá (sice nevím jak),proti bolestem hlavy. Proti migréně. Moje sestra zase mastičku na nějaký ekzém na nohách. Já jsem si včera nasadila sama bez lékaře 1/2 tbl. furonu na to odvodnění dolních končetin. Každý večer je mám nateklé,tak uvidím co bude. Jinak nevím jak je vám,ale já jsem jak mátoha,ledva se vleču a jsem tak unavená,že jenom zívám a nejradši bych to hnusné počasí už poslala někam,,,,

krista (Út, 3. 2. 2009 - 16:02)

Ahoj všechny Vás zdravím,Emi to jsem ráda,že už píšeš častěji aspoň nemusíme mít o tebe strach.Co se tyká marihuany tak bych řekla,že určitě na tom něco bude.Masti pomáhají při lupence maže si ji můj bratr a nemůže si ji vynachválit.O konzumaci jsem taky dost slyšela,ale jestli pomáhá tak to nevím.Hlavně aby tě nechytly při pěstování. Kuba je opět marod,horečky sice nemá,bolí ho v krku a doktorka říkala,že takoví zanícený krk dlouho neviděla.Brala Kubovi výtěry z krku tak uvidím jestli je to jen nachlazení nebo streptokok který má momentálně jeho sestřenice.Do Brna jedu s Kubou v pondělí měli jsme jet tento týden ,protože na pátek už nemáme Humiru ,ale Humira pro Kubu zatím není bude prý v pondělí.No nic holčiny a chlapáku budu končit mějte se krásně krista

Martina (Út, 3. 2. 2009 - 16:02)

Teda Emi,ty máš ale plány!!!Což o to,asi bych to taky zkusila,kdybych se nebála a třeba na to dojde za pár let,až na tom budu hodně špatně!!
Představte si,co se mi odpoledne stalo:volala nějaká doktorka revmatoložka Dokoupilová z Uherského Hradiště,že prý mám tu Humiru od ní a že mě chce vidět!!!Já jsem o ní jakživ neslyšela,hned zítra se musím domluvit s Vágnerem,co to má znamenat.Nechci jet tak daleko,bojím se cesty i toho,proč mě chce najednou vidět,aby mi nechtěli vzít Bio!!!
zatím papa

Ema (Út, 3. 2. 2009 - 14:02)

Opět vás všechny srdečně zdravím.Marti Maryjanka by mi určitě zabrala,tady u nas na vesnici ji pěstuji lidi ve sklenicích a kdybys viděla některe babičky jak jsou vitálni a plne energie tak neuvěříš,oni si to suší a potom davaji do polívky místo petrželky jako zelené,nebo jen tak si to nasekaji a posypou na chleba namazaný máslem,a fakt jak píšu jsou tak čupr,že ja se k nim nedám rovnat.A proto jsem se rozhodla ,že některou z nich oslovim a poprosím o rostlinku a zkusim si ji zasadit a usušit.Nevím ani kdy se sadí jestli z jara.nebo v létě ani jak vypadá,no to bude gol já a marhuanka.Co vy na to holky,jaký máte na to názor??Majko jsme radí,že ses nám taky ozvala stačí ,že já tady dělala holkam absenci,ale stejně jste tady všechny fajn.U naás na sever.Moravě je spousta sněhu a hlásí až +7st.tak to bude obleva už ať je léto pro mě klidně 30st.Měla už bych sejit do sklepa a začít přesazovat muškáty adělat s nimi pořádky,ale nejdříve musím do města pro rašelinu a chtělo by to i nové truhlíky k té nové loňské pergole.Jinak jsem obědnáná n neurochirurgii,představ si Vlasti,že mi po té oper.krční pateře začalo znovu mravenčení a proudit teplo v záhlaví tak jsem zvědavá co mi řeknou.Opatrujte se a držte se jo Vlaďo fajn psaní zdravím-obě Markéty,malinkatou Miu,naši Miu a té držím palečky k operaci kolene už se to blíži ,že jo?dále zdravím-Marťu,Majku,Vlastičku,Val a Vianu dlouho už se holky taky neozvaly,Janču,Kristu,Hanku Naďku(Bludičku)Staničku,Milu,Vendulu a naše chlapaky Vlaďu a Toma ,ještě Danilu,ale ta se nám taky nějak odmlčela snad jse na nikoho nezapom.Tak zatím papa.

Majka (Út, 3. 2. 2009 - 13:02)

Vláďo, je to moc pěkně napsané a úplně pravdivé. Vždyť co my můžeme vědět, zda třeba další roky nebudou ještě horší, proto se snažme žít teď,a nemysleme na žádnou krizi. Co je pro nás krize, pro jiné na světě může znamenat blahobyt. Děkuju všem, že máte o mě starost. A je dobře, že Emi se ozvala. I já teď několik dní neměla chuť ani dýchat, věř mi. To dělá i hnusné počasí, sluníčko to zažene, doufám.
Vláďo,já myslím, že by to v práci měli pochopit, určitě vědí, že máš zdr. potíže. A o tu průkazku ZTP bojuj. Já ji mám rok, dostala jsem ji hned, což mě i překvapilo. Je to dobré, když mě otec veze někam na vyšetř.(parkov.) nebo pokud je mi líp a jedu vlakem, jsou velké slevy. Z Břeclavi do Brna mě vyjde rychlík na 19 Kč. A k rodičům to mám 16km busem za 3Kč místo 18. Jen škoda, že nezvládám cestovat častěji, kvůli únavě atd. Průkaz mám na 2 roky.
Markétko, drž se, holka zlatá, určitě jak tě znám, to zvládneš. Vítám Vendulku.

Vlasta (Út, 3. 2. 2009 - 12:02)

No Vláďo-dobrý!!!!!

Vlasta (Út, 3. 2. 2009 - 12:02)

Děcka ahoj.Marti ,připojuji se k Emičce.Fotky jsou bezva,mamka kost.Je to jak píšeš-každý má nějakého kostlivce ve skříni.Emi,ty lajdo,jsem ráda,že si se ozvala.Maru,onehdy jsem si vzpoměla na tebe a byt.No ale teď máš jiné starosti.
Marki,ty se fakt opatruj.Netroufám vás všechny drahé přítelkyně vyjmenovávat.Určitě bych to už nezvládla.A ještě mezi námi vítám Vendulku.Pa

Vláďa (Út, 3. 2. 2009 - 12:02)

Nazdar kvítečkové moje, dnes jsem odmítl cestu do Petrohradu. Tak jsem zvědav, co z toho bude. Jsem ochoten tam jezdit v létě každý den, ale v zimě mě to dost zmáhá a pak se z toho 3 dny kurýruji. Jsem rád, že Ema a Majka jsou už opět mezi námi, měli jsme o Vás strach. Zasílám Silvovu metodu pro rok 2009. Mě to dost pomohlo :

; Podle toho, co prezentují media ohledně roku 2009, můžeme všichni vstoupit do
; deprese a zůstat v ní, dokud se tzv. "hospodářská krize" nějak nevyřeší.
; Ale víte, že nikdo jiný než vy sami není nezodpovědný za vaše a) myšlenky, b)
; emoce, c) slova a d) činy, vaše čtyři nástroje svobodné vůle, kterými v každém
; okamžiku reálného času vytváříte svůj život.
; Vy víte, že život pro vás není to, co píšou noviny, úrokové sazby, které
; uveřejňují banky, nové zákony politiků, ale to, jak vy to všechno vnitřně
; interpretujete!!!
;
; Naše doporučení:
; Udělejte rozhodnutí: Rok 2009 je nejlepší rok mého života doposud! (Mimochodem
; jiný rok k dispozici nemáte!!! Nevíme, kdy budete nejlepší, když ne v tomto
; jediném reálném roce svého života!!!)
; Udělejte rozhodnutí (pokud jste to doposud neudělali): "Převzal jsem kompletní
; zodpovědnost za svůj život! Na nic a na nikoho si nestěžuji! Já svůj život
; vytvářím v každém okamžiku podle svých přání a preferencí a podle nejvyššího
; dobra pro všechny zúčastněné!"
; Udělejte rozhodnutí (pokud jste to doposud už neudělali): "Já, ... (jméno a
; příjmění) ... jsem šťasný/šťastná. Já mám přání, cíle a dávám své maximum, aby
; se splnily, ale mé štěstí není závislé na ničem. Je to můj stav žití, je to můj
; životní postoj!"
; Promítejte přes Zrcadlo mysli své cíle a v objektivní dimenzi dávejte maximum,
; konejte, jednejte nejlépe, jak umíte, aby se váš cíl materializoval! Věříme, že
; jste si napsali svůj plán na rok 2009 a máte definovány své priority!!
; Rijte naplno každý den svého života, protože si vážíte sebe a víte, že vám nikdo
; nevrátí zpět promarněný čas, abyste měli šanci jej prožít znovu!
; Aplikujte principy mentální hygieny a když přijde starost, myslete na to, co si
; přejete a ne na to, čeho se obáváte!!! Když přijde pocit viny, konstatujte v
; duchu, že každý člověk, včetně vás, dělá v každém okamžiku nejlépe, jak umí!!!
; Rozdávejte mentálně dárky 20-30 krát denně, čímž upevníte životní postoj: Já
; jsem zdrojem, nejsem čekatelem!!!"
; Definitivně si vyberte návyky/staré programy, které vás doposud nejvíce
; omezovaly ve vašem životě a začněte je ihned měnit (máte na to techniku Kontroly
; návyku). Vyberte si jeden návyk a začněte s ním. Když uvidíte, že jste ho
; kvalitativně pozměnili, zaměřte svou pozornost na další omezující návyk!!! Měňte
; se!!! V tom je klíč vašeho osobního růstu!!!
;
; Když si přečtete v mediích, jaké předpovědi dávají ekonomičtí a finanční
; odborníci, všichni říkají, že rozhodující bude to, zda občané budou mít DŮVĚRU
; v balík státní pomoci a v celý hospodářský systém. Znovu ve všem rozhodující
; roli bude hrát jeden subjektivní, mentální, psychologický faktor u každého
; občana!! Tak co vám brání, abyste tu důvěru vytvořili už teď a vyjadřovali ji
; celý rok 2009? Nic. Tak to dělejte.
; Doba výzev je ta nejlepší doba pro sebezměnu, pro vytvoření základu kvalitního
; života, který jste si vždy představovali.
;
; Užívejte v roce 2009, v nejlepším, nejkrásnějším roce svého života a my budeme
; rádi, pokud se v tomto roce s vámi sejdeme a podělíme se spolu na procesu
; vytváření nezapomenutelných okamžiků krásy, pokroku a radosti!!!
;
; Mějte se stále lépe, lépe a lépe
;
;
;
;
;
; Dragan Vujovič
; SM

Majka (Út, 3. 2. 2009 - 12:02)

Miluš, mě bolí taky klouby i bez otoku. Na prstech mám otoky téměř pořád nějaké, ráno vždy, to je jasný. Na kolenách už ne, ale bolí taky jako čert. Taky jsem zkusila vše možné, masti, vitamíny, zábaly. Lepší mě dělá teplo, vždy si na hřeju peřinku na radiátoru a dám na kolena, jako stará babka. Svetr omotám kolem zad, na nohy teplé papuče. Žádné sexy oblečky, takhle bych mužského určitě nezaujala,chacha, tedy kdybych ho doma měla. A za krk někdy horký termofon. No prostě fakt invalida.

Majka (Út, 3. 2. 2009 - 12:02)

Ahojte holčiny a Vláďo. Měla jsem špatné dny, dost velké bolesti, ani psát se mi nechtělo.
Ale aspoň jednu pozitivní zprávu mám, nechali mi plný inv. důchod, teď už na 3 roky. Ještě že tak, já už bych nevydržela práci ani na půl úvazku.
Holky já beru MTX 12,5 mg týdně, napřed jsem jej brala ráno, ale bylo mi trochu špatně, takže jej spolknu před spaním. Zatím ho snáším, ale že by zabíral se mi nezdá. Bolesti se nezmírnily, je to spíš horší.
Všem kdo máte chřipku přeju brzké uzdravení, žádné následky, málo bolestí, pozdravuji Emu, Stáňu, Markétky, Vianu, Martinu,Vlastu, Vláďu a jiné, co jsem nejmenovala. Opatrujte se všichni.

Martina (Út, 3. 2. 2009 - 10:02)

Ahoj všichni!!!
EMI,já tě taky láskou sním!!!To je dobře,že jsi tu s námi a díky za pochvalu mamky,je jí 53roků,ale je čupr ženská,taky je těžce nemocná-astma,alergie a lupenka.Navíc vychovává 14-ti letého vnuka,protože moje ségra ho ve čtyřech letech opustila a utekla s cikánem.No tak nemá ani čas se litovat a to je myslím dobře,i když je po letech loni vyhodil její přítel,to víš,v 60-ti letech neměl nervy na "parchanta"-to jsou jeho slova...Tak vidíš,každá máme něco a je dobře,že ses pustila do boje.Až půjdeš na procházku kolem lékárny,tak si ještě kup nějaké ty bylinky,aby ti pomohly vykouzlit úsměv na tváři(nemyslím maryjánku) haha
Nadi,než půjdeš k paní revmatoložce,tak si vypiš,co skeletin obsahuje,kolik mg a tak,aby si udělala představu...
Zdravím vás všechny narozené a taky Miu a musím letět zatopit
zatím čauky zlaťáčci

Naďa (Út, 3. 2. 2009 - 08:02)

Ahoj všichni...moc vás zdravím.
Marti, už jsem si početla ne netu o výrobcích od Energy, proberu se svojí paní doktorkou revmatoložkou a když tak si ten Skeletin objednám.Markétko, opatruj se, myslím na tebe a zdravím i malou MIU.
Zdravím taky Emičku a novou Vendulku, hezky se rozrůstáme.
Jak píšete o Methotrexátu, tak já beru jen 7,5 mg týdně a to se dá zvládnout, nic mi po této dávce není. Naštěstí, protože to, co popisujete, to je děsné.
Holčičky, jdu pracovat, mějte se hezky a pište.

Ema (Po, 2. 2. 2009 - 19:02)

Marti fotky bezva,tvoje mamka vypada mladě,tchýýýně hezky kulaťoučka. Stáni ty na fotkách kočka-nevypadáš vůůůůbec na ¨ty roky.PaPa.

Markéta (Po, 2. 2. 2009 - 17:02)

Huráááá! Má zlatá Emčo,já bych tě láskou sněd,hlavně v noci...Jsem ráda,že zústalo pouze u černých myšlenek,sama jsem je kdysi měla také, ale díky paní Mudr jsem v pohodě. Jen piš,avěř bude lépe!Vendulo,bolest se musíme naučit zvládat a naučit se s ní žít,rada neexistuje,jen správná léčba. Pokudvím,je i linka proti bolesti,kde ti pomohou a poradí jakou formu léků zvolit. Já osobně jsem zvolila alternativní medicínu a jsem i díky svému optimismu vše zvládla. Vláďo, Budu ti držet palečky a v případě,že vyhraješ, vyhraje zdravý rozum nad byrokracií.Majko,přítelkyně netová,jsi vpořádku? Martinko, jojojo, mimo našehoVládi vědí chlapi prd o bolestech a nemoci. Jinak to tvrdnutí bříška je nepříjemné,nemohu jít ani na nákup. Ještě necelý týden a kritický mezník bude za námi. Stáni,díky opatruji sebe i maličkou a stále věřím,že to obě spolu vydržíme až do konce termínu:)))Opatrujte se a těším se na Vaše další příspěvky:)))Markéta

Miluš (Po, 2. 2. 2009 - 17:02)

Ještě jednou ahojte. Já jsm se asi ukolébala asi tím že mi nová léčba tak rychle zabrala ,otoky a raní ztuhlost nemám a bolesti mírné no a nyní asi 3 dny to opět dost bolí tak přemýšlím co se zase děje,ale je to asi normální, že jednou je tak a po druhé jinak.Markétce a všem držím palce.Ahoj

staňa (Po, 2. 2. 2009 - 16:02)

Zdravím Emičku!!! To je dobře, že jsi špatné myšlenky zahnala a pamatuj si, že jsme tady a všichni máme bolístky NEJSI SAMA a je-li ti špatně, ozvi se. A drž se holka naše- bojuj!!! Staňa

staňa (Po, 2. 2. 2009 - 16:02)

Holky, zdravím vás a vítám Vendulku. Děvče zlatý, na tu naši chorobu žádný recept není - ani lékaři ho zatím nemají, jen na zmírnění následků - je to zatím nevyléčitelné a velmi bolestivé. Na to je zatím jediná rada - pokud není dobře, jít na neschopenku a dotáhnout to na ID. Mě se líbí, jak jste se pustily do tchýní- to mě takhle solí moje vlastní mamka, (tchýni už nemám, ale věřím, že ty vaše by trumfla) když si náhodou postěžuji nebo řeknu, že k ní nepojedu, protože mi není dobře a u ní mě čeká halda práce, tak mi řekne, že nic nechce slyšet, ať jí to nepovídám a ji taky všechno bolí. ( Ode mě se totiž očekává, že udělám zahradu, uklidím a pak, ať jedu, že už mě má dost).Miluško, já mívám otoky jak kdy a můžu ti říct, že většinou, až už to opuchne do velkých rozměrů, tak už tím kloubíkem nehnu a pak už ani tolik nebolí. Markétko, už se ti to bříško sklidnilo - šetři se, ať je tam malinká až do konce jak má být, u maminky pod srdíčkem je jí dobře, ať její příchod neuspěcháte. Vláďo - bojuj! Papa sluníčka opatrujte se Staňa

Ema (Po, 2. 2. 2009 - 16:02)

Zdravím vás moje drahé diskusní kamarádky a kamaráde.pomalu a jistě se začínám opět zapojovat do života jde to opravdu pomalu,ale snažím se,zatím i bez pomoci,uvidíme jak to bude pokračovat.Market měla jsem černé myšlenky,ale rychle jsem se vzpamatovala,musím žít dál a snažit se.Děkuji vam za podporu.Cely den jsem dnes četla vaše příspěvky a mám v tom docela chaos.Taky jsem si všimla,že se nám dlouho neozvala naše Maruška.Majko jsi OK??,Vítám novou pisatelku Vendulu,ja měla v začátcich klouby taky oteklé a bolestivé,teď už jsou zdeformované a bolestivé.oteklé taky,ale né tak jak na začatku kdy RA vypuklo.Snad by zabrala Bio léčba,když je tato nemoc v začátcích.Musím končit zase se ozvu ahojky

Martina (Po, 2. 2. 2009 - 16:02)

Ahojky!!!
Vendulo,já se divím,že k MTX nemáš ještě kortikoidy,protože ty jsou hlavní součást naší léčby (např.medrol,prednison),mě se po nich celkem rychle ulevilo a MTX jsem dostala až za pěkných pár let.A taky od bolesti jsem měla nejdřív Ibuprofen,pak kvůli problémům s žaludkem jsem dostala Movalis a Recoxu,ty jsou určitě silnější než paralen!!
Nebo je problém s medikací kvůli cukrovce?Jinak triky nejsou,ale vlastně Vláďa se sprchuje studenou vodou a masíruje klouby kartáčkem,je to tak 2 měsíce zpátky,co to podrobněji popisoval,tak si to najdi :-))A taky dodržování revmatické diety dělá téměř zázraky,zkus si ji vyhledat na webu.
A Miluško,já mívala strašné záněty bez otoků,musel mi doktor prostě věřit a většinou mi to zastavil obstřikem.Já právě na otoky vůbec netrpím,nikdy jsem to nezažila,celých 10 let.
tak zatím papa
jo,nechce se mi věřit,že je v naší republice místo bez sněhu!!!!!

Reklama

Přidat komentář