Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Jehovisté nepat (Út, 24. 7. 2012 - 19:07)

.

Jehovisté nepat (Út, 24. 7. 2012 - 19:07)

.

Jehovisté nepat (Út, 24. 7. 2012 - 19:07)

.

Jehovisté nepat (Út, 24. 7. 2012 - 19:07)

.

Jehovisté nepat (Út, 24. 7. 2012 - 19:07)

.

Jehovisté nepat (Út, 24. 7. 2012 - 19:07)

.

Jehovisté nepat (Út, 24. 7. 2012 - 19:07)

.

Jehovisté nepat (Út, 24. 7. 2012 - 19:07)

.

Pavel z Čech (Út, 24. 7. 2012 - 19:07)

I když s někým nesouhlasím, tak přesto ho beru jako člověka, který může mít svůj názor.
Nejhorší je, že člověk za svůj život získá hodně zlozvyků. Zbavit se jich není žádná sranda. Některých se člověk zbaví hned a některých skoro vůbec. Také s nimi bojuji, ale některé zatím nezvládám. Rozhodující je se nevzdat. U Boha je rozhodující naše srdce, zda se svými chybami bojujeme i když se nám je úplně nedaří odstranit, a nebo zda si o sobě myslíme, že jsme dokonalí a nemusíme nic měnit.
Pěkně to vyjádřil apoštol Pavel. Duchovně si přeje žít dobře, ale tělesně dělá něco jiného. Ale tím, že přijal oběť života Ježíše Krista za naše hříchy je mu odpuštěno. Takže každý upřímný křesťan bojuje se svým tělem jako apoštol Pavel a v modlitbě prosí o odpuštění svých hříchů Boha Jehovu ve jménu Ježíše Krista, který za naše hříchy obětoval svůj život, tak mu Bůh odpustí.
Římanům 7:7-25

7 Co tedy řekneme? Je Zákon hříchem? Kéž k tomu nikdy nedojde! Skutečně bych byl nepoznal hřích, kdyby nebyl Zákon; a například bych byl neznal chtivost, kdyby Zákon neříkal: „Nebudeš chtivý.“ 8 Ale když hřích dostal popud prostřednictvím přikázání, vyvolal ve mně kdejakou chtivost, neboť bez zákona byl hřích mrtvý. 9 Kdysi jsem byl vskutku živý bez zákona; když však přišlo přikázání, hřích opět ožil, ale já jsem zemřel. 10 A shledal jsem, že přikázání, které bylo k životu, je ke smrti. 11 Když totiž hřích dostal popud prostřednictvím přikázání, svedl mě a zabil mě jím. 12 A tak Zákon sám o sobě je svatý a přikázání je svaté a spravedlivé a dobré.
13 Stalo se tedy to dobré pro mne smrtí? Kéž se to nikdy nestane! Ale hřích ano, aby se ukázal jako hřích, který mi působí smrt prostřednictvím toho, co je dobré, aby se hřích stal ještě mnohem hříšnějším prostřednictvím přikázání. 14 Víme totiž, že Zákon je duchovní, ale já jsem tělesný, zaprodaný hříchu. 15 Vždyť co působím, nevím. Co si totiž přeji, to nekonám, ale činím to, co nenávidím. 16 Jestliže však činím to, co si nepřeji, souhlasím s tím, že Zákon je znamenitý. 17 Ale pak ten, kdo to působí, již nejsem já, ale hřích, který ve mně přebývá. 18 Vždyť vím, že ve mně, totiž v mém těle, nepřebývá nic dobrého; schopnost přát si totiž u mne je, ale schopnost působit, co je znamenité, [tu] není. 19 To dobré, co si přeji, totiž nečiním, ale konám to špatné, co si nepřeji. 20 Jestliže však činím to, co si nepřeji, pak ten, kdo to působí, již nejsem já, ale hřích, který ve mně přebývá.
21 Shledávám tedy ve svém případě tento zákon: když si přeji činit, co je správné, je u mne, co je špatné. 22 Podle člověka, jímž jsem ve [svém] nitru, mám skutečně potěšení v Božím zákoně, 23 ale ve svých údech spatřuji jiný zákon, jenž válčí proti zákonu mé mysli a vede mě do zajetí zákona hříchu, který je v mých údech. 24 Já ubohý člověk! Kdo mě vyprostí z těla podstupujícího tuto smrt? 25 Díky Bohu prostřednictvím Ježíše Krista, našeho Pána! [Svou] myslí jsem já tedy otrokem Božího zákona, ale [svým] tělem zákona hříchu.

Pro Acharys (Út, 24. 7. 2012 - 18:07)

Navštívila sem stránky té...Psal jsem o tom, že to bude pro mnohé dogmatiky těžko přijatelné. Opustit letité přesvědčení či víru znamená pro tyto lidi vztup do neznáma i když by jim to pomohlo mnohé objasnit a pochopit. Ten kdo má obavy, si může uvědomit, že vše co vidí, slyší, pije nebo jí jej nemůže znesvětit. Co člověka může zmesvětit jsou špatné myšlenky vycházející z jeho vlastního srdce jako například,krádeže, vraždy, smilstvo a vše ostatní o čem Ježíš mluvil.

názor (Út, 24. 7. 2012 - 18:07)

Tolik řečí o lásce a...Je tady boj Pavla a Mery. Ve víře nikdy nebyla tolerance. A respekt? Láska?

nona (Út, 24. 7. 2012 - 18:07)

Tolik řečí o lásce a přitom by tady mnohdy stačil respekt a tolerance

24.7. (Út, 24. 7. 2012 - 17:07)

Za to Ty by jsi mohl. Tak jako pěkně na hromádce...

24.7. (Út, 24. 7. 2012 - 17:07)

lidi, co vy dokážete...Já ne. Nemohu žít s Muslimem...

. (Út, 24. 7. 2012 - 16:07)

podle 15.58 přispívájícího, by jsi měla milovat i ty co ti ubližili. Tedy sj.

. (Út, 24. 7. 2012 - 16:07)

Navštívila sem stránky té...A jak je to u tebe s láskou k bližnímu svému?
i když jiného smyšlení?

Acharys (Út, 24. 7. 2012 - 16:07)

podívejte se na přednášky...Navštívila sem stránky té Paní.
Děkuji za sebe říkám.Nemám zájem investovat
a polemizovat o učení či předávání zkušeností o Auře...Ta paní je dle mého jinak duchovně laděná.Tudíž pro mě nepřínosná.

. (Út, 24. 7. 2012 - 16:07)

Mare, prosím tě, jak to, že Bůh miluje jen čisté. Kdysi jsi psala, že jsi čistá. Vra´t se k tomu, vysvětli.
A vím, že mě miluješ :-)

ach jo (Út, 24. 7. 2012 - 16:07)

lidi, co vy dokážete splácat kolem pojmu láska

Pro Mare (Út, 24. 7. 2012 - 15:07)

Tuto definici lásky nemůžu...Je pravdivé, že Bůh miluje všechny, dobré, zkažené i zvrácené? Co je to tedy za lásku, když milujeme jen ty co s námi souhlasí. Není tedy možné k druhým přistupovat s podobným pochopením, neboť Bůh všechny miluje, právě protože rozumí jejich motivům jednání, kterými si ubližují, proto chce aby mu důvěřovali a řídili se podle jeho rad či přikázání, které je vyvedou z jejich omylů. Proto nepotřebují, žádného prostředníka kromě Krista, jak správně uvádíš, ale to Tě neopravňuje k tomu aby jsi s druhými jednala tvrdě pokud mají na to jiný názor. Jedině pochopení v Tobě probudí lásku, která je přivede k Bohu. A když někdo si přeje prožít pravý opak, pak s tím stejně nic nenaděláš a on tu zkušenost potřebuje, aby se z ní poučil. Někomu stačí naznačit aby pochopil až přijde jeho čas probuzení duše a někdo musí ještě prožívat, vždyť to byl důvod, proč Ježíš k ostatním kromě učedníků mluvil v podobenstvích.
Je pravdou, že Ježíš mluvil velice tvrdě k zákoníkům a farizeům, což bylo na místě a plně oprávněné, protože překrucovali Boží zákon a dělali z novověrců dvakrát horší syny pekla než byli oni sami. Vlastnili klíče od Království Nebeského, kam sami nevcházeli a druhým zabraňovali vstoupit. Asi není jednoduché plně do důsledku hned pochopit závažnost tohoto zdělení, proto je psáno, hledejte a naleznete, ptejte se a dostane se vám odpovědi. Učte se milovat a buďte milosrdní jako váš Nebeský Otec.
Když tedy víme, že druzí jsou pouhou obětí těchto zákoníků a farizeů, jsme schopni je milovat a ochotni jim pomoci s láskou to pochopit. Pak to bude Boží láska, která je změní, nikoliv naše snaha je změnit.

Reklama

Přidat komentář